Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μια πολύ ζεστή σχετικά ημέρα, με μπόλικο σερφάρισμα μες στο καταμεσήμερο η συσκευή σε απαιτητική χρήση ασταμάτητης λειτουργίας κοντά στην μια ώρα συνέχεια δεν χτύπησε πάνω από 40 βαθμούς. Δεν την αισθάνθηκα καθόλου ζεστή σε σχέση με την εξωτερική ατμοσφαιρική θερμοκρασία. Κλήσεις, Viber,photos, Facebook email κλπ...το μόνο που διαπίστωσα είναι ότι δεν έδινε max boost από την ενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας κάτω από την ομπρέλα όμως με την ενεργή λειτουργία στο manual για χρήση κάτω από έντονο ήλιο η συσκευή τα πήγε περίφημα. Δεν έβγαζε αυτό το έξτρα boost  που συνήθως κάνει στο αυτόματο πιθανόν για προστασία όμως η ανάγνωση ήταν πάρα πολύ καλή έως εξαιρετική θα έλεγα. Μπαίνοντας για μπάνιο τρεις τέσσερις φορές αναλόγως τι έβρισκα μετά γύρω στους 36 με  37 βαθμούς, πάλι στο manual  έδινε παραπάνω από ικανοποιητική φωτεινότητα. Το συμπέρασμα μου είναι ότι και να του ζήτησα και να του έκανα δεν κομπιασε πουθενά, δεν παρουσίασε frame drops από την έντονη ζέστη ούτε τό αισθάνθηκα ζεστό στο χέρι μου. Η σιαομάρα έχει κάνει σπουδαία δουλίτσα κι ο ενεργοβόρος 888 τα πάει εξαιρετικά και το καλοκαίρι κάτι που δεν περίμενα με αυτά που είχα δει και διαβάσει πέρυσι. Νιώθω απόλυτα ευχαριστημένος ικανοποιημένος και ενθουσιασμένος από την συσκευή και ιδιαίτερα δικαιωμένος που το επέλεξα ( τυχαία ίσως θα έλεγα με αυτά που διάβαζα). Σε θέμα ομαλής και γρήγορης λειτουργίας αλλά και σε μετρήσεις WiFi & Data δίνει ρέστα το εργαλείο και η μπαταρία κρατά άνετα μια μέρα με πολύ μα πάρα πολύ απαιτητική χρήση.

Mi 11i 8/256.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα... Κάτοχος realme GT neo 2 και σκέφτομαι να παω σε mi 11...Ειναι καλο εργαλείο η θα το μετανιώσω αν το παρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. 

Μετά στην αναβάθμιση σε miui 13, 13.0.5 και στην τελευταία 13.0.6 global stable, και μετά από hard reset στη μετάβαση από την 12, δεν μου κρατάει το 5g, πηγαίνει σε 4g(ούτε 4g+). Μετα από airplane mode πηγαίνει σε 5g και πάλι τα ίδια. 

Το mate 10 pro είναι σε 4g+

Σε μερικές περιπτώσεις, ενώ έχω σήμα και 5g δεν μπαίνει στο ίντερνετ. 

Στο ίδιο σημείο με ίδιο πάροχο, cosmote, το mate 10 pro πάει σφαίρα κι ας έχει έως 4g+.

Έκανα και επαναφορά δικτύων, wifi κλπ και πάλι τα ίδια. 

Μήπως δεν έκατσε καλά το miui 13; 

Έχετε παρόμοιο πρόβλημα; 

Πως το κάνω εγκατάσταση ξανά, με λήψη τελευταίου πακέτου; 

Επίσης η έκδοση firm είναι η SKKEUXM, άρα Ευρωπαϊκή, γιατί γράφει global σταθερή; 

Thanx

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια άλλη sim η οποία να έχει δουλέψει 5g και δοκίμασε ξανά.

Mi 11 ή 11i ?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, konakis said:

Βάλε μια άλλη sim η οποία να έχει δουλέψει 5g και δοκίμασε ξανά.

Mi 11 ή 11i ?

Thanx  konakis

11i

Και θέλω να αλλάξω τη sim, είναι από αυτές τις 4g. Αν και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Με το miui 12 πάντως ήταν σταθερό το 5g και δεν γυρνούσε σε 4g ή να μη μπορεί να μπει στο ίντερνετ ενώ δείχνει ότι υπάρχει σήμα (μάλλον το βλέπω το σήμα να είναι εικονικό και μάλλον έχει λιγότερο ευαίσθητο δεκτή σε σχέση με το Mate 10 pro γι αυτό και το χαμηλότερο sar των Xiaomi.) 

Πάντως διπλή sim cosmocarta(κομμένη) και συμβόλαιο cosmote η άλλη, σε 5g δίκτυο και οι δύο, φουλ5 γραμμές σήμα η πρώτη και 3 γραμμές η άλλη.

Φαντάζομαι τα ίδια θα έπρεπε να ήταν. 

Παράξενο μου φαίνεται. 

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα της σιμ.

Δεν είναι παλιά.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11i έχω κι εγώ κανένα πρόβλημα.  Το Miui 13 στην δικιά μου συσκευή προσωπικά έχει κάτσει τέλεια...κανένα bug στις εφαρμογές και λειτουργίες που δουλεύω. Μόνο τα στατιστικά της μπαταρίας κάτι που δεν ασχολούμαι διότι είμαι υπέρ ευχαριστημένος με την απόδοση της μπαταρίας ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι ο triple 888 είναι καταναλωσιάρης. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόνο εγώ ρε παιδιά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με το κινητό ;;;; Το κινητό ζεματάει με ανοιχτά δεδομένα ειδικά τώρα στις ζεστές μέρες και αν το έχω hotspot δεν πιάνεται απο κάτω...εγκαυμα. Δεν μπορώ να κλειδώσω εφαρμογές , μου τις κάνει kill παρόλο που τις κλειδώνω. Μέσα στο καλοκαίρι μου ξεκίνησε και άλλο κουλό...ξαφνικά ενώ το δουλευω μαυρίζει η οθόνη και σαν να κάνει επανεκκίνηση αλλά όχι ολική αλλά απο το σημείο που βγαίνει το homescreen και μετά (αν καταλαβαίνετε τί θέλω να πω). Την μπαταρία την καταπίνει νεράκι...τί άλλο να πώ ;;;; Μιλάω για το mi11

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Να καίει οχι με τίποτα. Το δουλεύω κι εγώ με tethering και είναι απλά λίγο χλιαρό. Και μάλιστα για πολλές ώρες και να σερβίρει σε 2-3 συσκευές.
Με τίποτα αυτό που λες.
Μήπως το τρώει ο ήλιος εκεί που το έχεις?
Οι επανεκκινησεις λογικά είναι από το overheating.
Να επισημάνω ότι μετά την αναβάθμιση έχει φτιάξει κατά πολύ η σταθερότητα στο tethering στους 2.4ghz. Στους 5 δεν είχε ποτέ πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, fanatikos said:

Να καίει οχι με τίποτα. Το δουλεύω κι εγώ με tethering και είναι απλά λίγο χλιαρό. Και μάλιστα για πολλές ώρες και να σερβίρει σε 2-3 συσκευές.
Με τίποτα αυτό που λες.
Μήπως το τρώει ο ήλιος εκεί που το έχεις?
Οι επανεκκινησεις λογικά είναι από το overheating.
Να επισημάνω ότι μετά την αναβάθμιση έχει φτιάξει κατά πολύ η σταθερότητα στο tethering στους 2.4ghz. Στους 5 δεν είχε ποτέ πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα βράζει όχι καίει. Τι να πω να πετυχα προβληματική συσκευή; Και τα apps δεν τα κάνει kill? Μπορείς να κλειδώσεις εφαρμογή; Εμένα ότι κλειδώσω μετά από ώρα μου το κάνει kill

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τι πλάνο έχεις βάλει στις ρυθμίσεις?
Μήπως το έχεις στο "απόδοση"? Αν ναι, γύρισέ το σε "ισορροπημένο".
Σαν εφαρμογές τις περισσότερες τις έχω στην αυτόματη διαχείριση και κάποιες λίγες τις έχω με περιορισμό.
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το "να κλειδώσω" κάποια εφαρμογή.
Να την αφήσω χωρίς κάποιον περιορισμό στην διαχείριση εννοείς?
Επίσης την φωτεινότητα που την έχεις ρυθμίσει?
Μήπως την έχεις φουλαρισμένη?

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites




Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το "να κλειδώσω" κάποια εφαρμογή.
Να την αφήσω χωρίς κάποιον περιορισμό στην διαχείριση εννοείς?


Εννοεί να την κλειδώσει να μην κλείνει. Να τρέχει συνέχεια η εφαρμογή.
Δες το λουκετακι στην εικόνα. 934af13819197ca6f2c263c3a4ae0cf8.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Όχι αυτό δεν το έχω κάνει ποτέ.
Το δοκιμάζω τώρα με το tapa.
Θα δούμε.
Ίσως να χρειάζεται και μέσα από τις εφαρμογές να την ρυθμίσουμε να μην έχει περιορισμούς.
Και τα δύο δηλαδή ταυτόχρονα.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν μισή ώρα τώρα δεν την έχει σκοτώσει.
Κάνει περισσότερη ώρα?

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά μετά και η εφαρμογή είναι όπως την έβαλα στο background.
Νομίζω ότι δουλεύει σωστά.
Διευκρινηση. Πέραν του κλειδώματος την έβαλα να μην έχει περιορισμούς στο μενού της μπαταρίας.
Μια χαρά δουλεύει.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και στις καταναλώσεις ανέβηκε αρκετά η εφαρμογή, που σημαίνει ότι όντως δούλευε στο background

Ανέβηκε στην 7η θέση, από το πουθενά.f31cec1261b1ea0b22920792c60b8cff.jpg

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Από επίπεδα ασφαλείας σε Mi 11i ακόμη Μαΐου έχετε; Μιλάω για EUR κι όχι  Global.

Επίσης μου έχει "κλειδώσει" και δεν μπορώ να πατήσω τις επιλογές σε θέματα και ταπετσαρίες 🤔

Ενώ υπάρχουν ως επιλογές όταν πατάω πάνω για επιλογή δεν ανταποκρίνεται...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακόμη με Μάιο είναι.


Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, ήρθε αναβάθμιση 13.0.8.0 αλλά το αστείο είναι ότι λέει security patch Αυγούστου ενώ είναι Ιουλίου.  Έχουν χάσει την μπάλα μου φαίνεται τα αλάνια της Xiaomi, εγώ ξέρω ότι 7ος μήνας είναι ο Ιούλιος και όχι ο Αύγουστος.

Screenshot_2022-09-09-12-26-10-424_com.android.updater.jpg

Screenshot_2022-09-09-12-25-58-650_com.android.settings.jpg

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου ήρθε, σε ανύποπτο χρόνο, αναβάθμιση για το Bluetooth.
Η πλάκα είναι ότι δεν φαίνονταν πουθενά παρά μόνον μέσα στις ρυθμίσεις του Bluetooth, με μπλε γράμματα.
Μετά ζήτησε και να γίνει restart. Μέχρι στιγμής δεν είδα κάτι.
Ότι χαζά έκανε με το car kit κυρίως, τα ίδια συνεχίζει να κάνει.
Ότι ψιλό ασυμβατότητα είχε με κάποια hf τα ίδια έχει ακόμη.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η δυνατότητα για επιλογή θεμάτων και ταπετσαρίες δεν παίζει...ενώ πατάω πάνω είναι αδρανή δεν ανοίγει κάτι...🤔😟

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, fanatikos said:

Εμένα πάλι μου ήρθε, σε ανύποπτο χρόνο, αναβάθμιση για το Bluetooth.
Η πλάκα είναι ότι δεν φαίνονταν πουθενά παρά μόνον μέσα στις ρυθμίσεις του Bluetooth, με μπλε γράμματα.
Μετά ζήτησε και να γίνει restart. Μέχρι στιγμής δεν είδα κάτι.
Ότι χαζά έκανε με το car kit κυρίως, τα ίδια συνεχίζει να κάνει.
Ότι ψιλό ασυμβατότητα είχε με κάποια hf τα ίδια έχει ακόμη.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα, και μένα μου ήρθε η αναβάθμιση για το  Bluetooth και όντως ήρθε μέσα στο μενού του Bluetooth.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μέσω ΟΤΑ να μην μου έχει έρθει ακόμα ενημέρωση (Mi 11i) και να 'μαι με Μαίου όμως τουλάχιστον το Google play είναι ενημερωμένο 

Screenshot_2022-09-14-20-58-10-481_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-09-14-20-57-49-641_com.android.vending.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

 Τελικά μόλις έσκασε και σε μένα και την κατεβάζω  Mi 11i 8/256 patches August 

Screenshot_2022-09-15-11-53-02-470_com.android.updater.jpg

Screenshot_2022-09-14-20-58-10-481_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-09-15-11-56-06-471_com.android.updater.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...