Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση.ο nova launcher δεν παίζει με χειρονομίες στην home screen?

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υποστηρίζει full gestures 

Είσαι πάντως έκανες πολύ δυναμική αλλαγή από τις 6.2" στις 6.8" και xiaomi!

Δώστου λιγάκι χρόνο παραπάνω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει!
Από το καλό στο καλύτερο πάμε!
https://www.notebookcheck.net/MIUI-13-updates-are-bricking-Mi-11-Mi-11-Ultra-Mi-11-Lite-5G-units.607953.0.html

Έχετε το νου σας!

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχε ξανά γραφτεί στις αρχές περίπου του Φλεβάρη στο μέσον της σελίδας 23 του ίδιου νήματος ότι με το 13 μπρικάρει σε ορισμένες περιπτώσεις...

Για να πω την αλήθεια όταν πήγα να περάσω το Miui 13 μου έβγαλε μήνυμα για το γνωστό παιχνίδι subway surfer's , ότι δεν το υποστηρίζει το Miui 13 και ότι υπάρχει πιθανότητα μπρικαρίσματος της συσκευής σας. Το απεγκατεστησα και προχώρησε κανονικά το update δίχως το παραμικρό. Κουφά πάντως αυτά όπως και να' χει δεν μου είχε ξανά συμβεί.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υποστηρίζει full gestures 
Είσαι πάντως έκανες πολύ δυναμική αλλαγή από τις 6.2" στις 6.8" και xiaomi!
Δώστου λιγάκι χρόνο παραπάνω...
Δυστυχώς χωρίς υποστήριξή κάποιου launcher οπως ο nova,πάει στις αγγελίες.
Κρίμα.πολύ ομορφο και καλοφτιαγμένο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... ευτυχώς για μένα έχω "ξεκολλήσει" απ'τον φημισμένο Νόβα καιρό τώρα. Μου αρέσει πολύ το σκιν του Miui έχει γίνει ομαλό στα μέγιστα και όμορφο για τα γούστα μου. Για 1+ ή Realme σε κόβω να πηγαίνεις εφόσον βαρέθηκες το one Ui της Σάμμυ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μα κανένας launcher δεν παίζει;
Γιατί αυτό.
Και φαίνεται καλό τηλέφωνο.
Με τον nova είμαι ευχαριστημένος καθώς ας πούμε με διπλό tap στην οθόνη ανοίγω κάμερα.
Με 2 tap και προς τα κάτω μπαίνω facebook και άλλα πολλά.
Επίσης ρυθμίζω οπως θέλω το μέγεθος των εικονιδίων.
Είναι μία ευκολία για μένα.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα τηλέφωνο δεν παίζουν τα gesture με άλλο launcher είναι θέμα Google αυτό, αν θες nova απενεργοποίησε τα gesture και χρησιμοποίησε τα κλασικά κουμπιά

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:

Σε κανένα τηλέφωνο δεν παίζουν τα gesture με άλλο launcher είναι θέμα Google αυτό, αν θες nova απενεργοποίησε τα gesture και χρησιμοποίησε τα κλασικά κουμπιά

Αυτή είναι η πραγματικότητα, όπως ακριβώς την περιγράφεις.

Δυτυχώς κάνεις third party launcher δεν δουλεύει με gestures από το android 11 και μετά.

Λέγεται ότι στο μέλλον θα υπάρξουν κάποιες βελτιώσεις, αλλά μένει να δούμε κατά πόσο αλλά αποδείχθηκε στην πράξη αυτό.

Συζητήσεις επί συζητήσεων στο discord channel του nova launcher για το θέμα αυτό.

Πανομοιότυπες οι ερωτήσεις, πανομοιότυπες και οι απαντήσεις.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά παίζει ο nova με το s21.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,παρατηρησα σημερα οτι αν κουνησω δυνατα την συσκευη μου ακουω ενα τικ τικ στο υψος τις πισω καμερας!!!!!τι στο καλο ξεκολησε τιποτα,το κανει και σε εσας;;;;να ανησυχω;;;μιλαμε για το απλο mi11,ευχαριστωτγια τυχον απαντησεις

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Λόγω υποχρεώσεων έλειπα κάνα δυο μέρες. Είχα φορτίσει το κινητό λοιπόν πριν 3 μέρες περίπου με αργό φορτιστή. Σήμερα το άνοιξα πριν καμιά ώρα περίπου το σκαλίζω συνέχεια... snap 888 φωτεινότητα εκεί που φαίνεται στο screen ...τα συμπεράσματα δικά σας....οι άλλοι δώσανε ενάμιση χιλιαρικο και ψάχνουν για μοντίφες στα s22U. 

Screenshot_2022-03-18-11-14-41-007_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2022-03-18-11-14-48-165_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2022-03-18-11-14-53-545_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2022-03-18-11-15-08-248_com.miui.securitycenter.jpg

 @lagoudakisΜην ανησυχείς είναι το ois του φακού 

Συνήθως βγάζει κανένα 50λεπτο καρφωμένο στο 100% 

Screenshot_2022-03-18-11-17-12-597_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση,το κανει και σε εσενα να υποθεσω ε;

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 11:31 ΠΜ, konakis said:

Εμένα είναι το 11i που δεν έχει οπτικό σταθεροποιητή ο φακός. 

Καλησπέρα, παρόλο που δεν έχει ois  το 11i κάνει τακ τακ και όλα όσα έχουν τον ίδιο φακό το κάνουν, το ίδιο είχα πάθει και εγώ και πήρα τηλέφωνο στο mi store  και μου είπαν ότι είναι ο φακός ο Samsung, και όντως έτσι είναι, και το redmi note 10 pro  που έχει τον ίδιο φακό κάνει το ίδιο ακριβώς. Μην ανησυχείς είναι απόλυτα φυσιολογικό. Εσένα  που έχεις το mi 11 το κάνει από το ois στο 11i το κάνει από τον φακό. Δες εδώ κιόλας να δεις. https://youtu.be/gIcljEp2roQ

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα ρε παιδια γιατι νομισα οτι κατι ειχε φυγει απο μεσα και πηγα να παθω εγκεφαλικο😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, μια ερώτηση. Το mi 11 έχει την επιλογή Dynamic Shots στην κάμερα και εάν ναι, περιλαμβάνει και ήχο ; 

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω παρατηρησει οτι μετα την 13 επανηλημενως το κινητο ανοιγει εφαρμογες να τρεχουν στο παρασκηνιο.Μπαινω στην μπαταρια τις διαγραφω και μετα απο λιγο ξαναεμφανιζονται.Συνηθως το mi remote control και το google play services for ar.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου ηρθε αναβαθμιση 13.0.2.0 SKKEUVF, με security patch μαρτιου αλλα δεν λεει να κατεβει.

ΕΙπα λοιπον να τη κατεβασω στο pc και να τη περασω στο κινητο με το καλωδιο να ξεμπερδευω αλλα δε τη βρισκω.

Μετα απο ψαξιμο φαινεται οτι η ρομ που εχουν το VF στο τελος ειναι της vodafone, οποτε βρηκα νομιζω τη σωστη unbranded ευρωπαικη, την V13.0.5.0.SKKEUXM.

Για να την περασω θα χρειαστω ξεκλειδωμα στον bootloader με φορματ του κινητου οπως διαβαζω σε καποια φορουμ για το mi 11? Για ποιο λογο αφου ειναι official ρομ για το ιδιο region.

Ξερει κανεις να με διαφωτισει?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Mi 11i... συνέχειας.

Έχοντας δώσει το βασικό μου καθημερινό τηλέφωνο s20 Fe 5g, πήρε εδώ και δέκα μέρες περίπου την θέση του το Mi 11i. Εντυπώσεις:+ απίστευτη αίσθηση ομαλότητας και σπιρτάδας ταυτόχρονα η λειτουργία σε full gestures δίχως δηλ.πληκτρα πλοήγησης. Η διαφορά θα την χαρακτήριζα άσπρο με μαύρο. Δεν το περίμενα τόσο πολύ. Επικοινωνία παντού ο 888 δείχνει την εξέλιξη του επεξεργαστή νεότερης έκδοσης. Δεν χάνει ποτέ ουσιαστικά το σήμα όλα αστραπιαία και φυσικά η συσκευή χωρίς πολλά πολλά όλα αυτόματα σε λειτουργία Volte. 

Ευχάριστη έκπληξη ο επεξεργαστής 888 δεν περίμενα σε αυτόματη φωτεινότητα κυρίως ψηλά να βγάζει μιάμιση μέρα χαλαρά με πολλές κλήσεις πολύ internet browsing μέσω WiFi λιγότερο με data. Από θερμοκρασίες ίδιες όπως ο 865 δεν έχω καταλάβει κάτι διαφορετικό. Εννοείται μόνιμα Bluetooth WiFi ανοιχτά όχι τοποθεσία με αρκετή χρήση Facebook lite & messenger lite Viber what's app insta κλπ.

Εδώ να αναφερθώ σε ορισμένες αποσυνδέσεις του Bluetooth όταν έχω εισερχόμενη δεύτερη κλήση σε αναμονή όπου αποσυνδέεται απ'τα ακουστικά και χρειάζεται επανασύνδεση! Είναι εκνευριστικό κι εδώ καταλαβαίνω τα παράπονα που είχε εκφράσει στο αυτοκίνητο του ο @fanatikos 

Επίσης μου λείπει κάπως η ασύρματη φόρτιση και το καλύτερο auto focus σε γρήγορες ακαριαίες λήψεις του s20. 

Κατά τα άλλα όλο το περιβάλλον χρήσης και η εμπειρία στο σερφάρισμα είναι υπεράνω κριτικής και μας έκανε μεγάλη εντύπωση το πόσο ομαλότερο είναι από το κορυφαίο s21u. Ο φίλος που είχε πάρει το s21u μου τα είπαμε τα συγκρίναμε προχθές και δεν το πιστεύαμε...βελούδο σε όλα του το φτηνό και ταπεινό σιαομάκι... πολλά μπράβο από μένα! Όταν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

33 βαθμοί μεσημεριανό μπανάκι η συσκευή δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασίες για την εποχή αυτή. Τρία τέταρτα περίπου σερφάρισμα με τέρμα φυσικά φωτεινότητα και χρήση δεδομένων 4g+ είναι καρφωμένο στους 36 βαθμούς. Ένα τικ πιο φωτεινή οθόνη θα το ήθελα σε σχέση με το s21 Fe 5g που στο auto πραγματικά εκτιναζει την φωτεινότητα σε επίπεδα s21u . Κατά τα άλλα δεν κολλάει πουθενά γρήγορο σβέλτο και το κυριότερο εξαιρετικά σμουθ, βελούδινο! Μια χαρά θερμοκρασίες κι ο  888 που φοβόμουν για το καλοκαίρι...

Screenshot_2022-05-27-16-03-27-998_com.cpuid.cpu_z.jpg

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά αναβάθμιση να δώσει γιατί έχουμε μείνει με security patch Φεβρουαρίου ενώ μπαίνουμε στον Ιούνιο.
Όπως και να το κάνουμε είναι τραγική στο software και δεν βλέπω ν' αλλάζει κάτι.
Τα στατιστικά στην μπαταρία είναι παντελώς άχρηστα εδώ και μήνες. Οτι να 'ναι γράφουν, οτι να 'ναι δείχνουν και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να βγάλουν ενα patch.

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 11i με eu πήρα update με security patch Μαίου και η μπαταρία βλέπω πολύ καλύτερη αυτονομία μέχρι τώρα και θερμοκρασίες κομπλέ για την εποχή.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Με EU είμαστε όλοι. Εγώ δεν έχω πάρει ακόμη τίποτα.
Security patch 1/2/22 έχω.

Πότε πήρες update του Μαϊου?

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...