Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, Teo010 said:

Μια ερώτηση, υπάρχει θέμα για την τα 11T/11T pro ή γράφουμε εδώ;

Υπάρχει στην αρχική σελίδα πάτησε πάνω στο Xiaomi και θα εμφανιστεί η λίστα.  Λογικά τοποθετήθηκαν εκεί λόγω της κατάργησης της ονομασίας Μi.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, konakis said:

Υπάρχει στην αρχική σελίδα πάτησε πάνω στο Xiaomi και θα εμφανιστεί η λίστα.  Λογικά τοποθετήθηκαν εκεί λόγω της κατάργησης της ονομασίας Μi.

Να σαι καλα φιλε μου, δεν το ειχα δει καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα το volte και εχω παλι γυρω στο 1% battery drain, οπως πριν την αναβαθμιση. Δεν ξερω τελικα αν ειναι θεμα volte ή οχι το drain που ειχα αλλα επειδη ετσι κι αλλιως δεν το πολυχρειαζομαι, θα μεινω ετσι για καποιο διαστημα να το παρακολουθω και στην πορεια ισως το ξαναλλαξω.

Σε γενικες γραμμες παντως μια χαρα σε ολα η συσκευη τους σχεδον 2 μηνες που την εχω. Τερμα ικανοποιημενος. 

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω κι εγώ εδώ ότι μιας και τις τελευταίες δυο βδομάδες περίπου είμαι με τρεις συσκευές Samsung Fe 5g, Xiaomi Mi 10 T & Mi 11i στο τελευταίο δηλαδή στο Mi 11i  το δουλεύω με κάρτα SIM simple fi δίχως volte και στο stand by η συσκευή είναι βράχος όλη νύχτα περίπου πέφτει ένα το πολύ 2 τοίς εκατό για 8ωρη 9ωρη αναμονή, συνεπώς αυτό που γράφει ο Evo πολύ πιθανόν να ισχύει!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ απο εδώ, με το 11i, να τα λέμε.
Εν πρώτης, ερχόμενος από το mi10 και παρόλο που διάβαζα διάφορα για την μπαταρία, τον 888 και την έλλειψη ois στην main camera, μπορώ να πω οτι ηταν μια πολύ μεγάλη έκπληξη το τηλέφωνο.
Απο μπαταρία, τουλάχιστον τα ίδια αν όχι και λίγο καλύτερα απο το mi10. Ιδικά στην αναμονή είναι εντυπωσιακό.
Ο 888 δεν είδα να ζεστάνει καθόλου. Τίποτα! Βέβαια δεν παίζω παιχνίδια.
Φοβόμουν πολύ τις κάμερες και ιδικά την main που δεν έχει ois. Όμως τουλάχιστον για την χρήση που της κάνω δεν είχα κανένα πρόβλημα. Καθαρές και σταθερές φωτογραφίες.

Παιδιά το mi10 δεν το άντεχα άλλο. Την οθόνη του ιδικά και το fingerprint που ήταν on screen. Πολύ αργό, πολλές αστοχίες και μετά το τζάμι που μπήκε ακόμη χειρότερα. Και ηταν και full glue. Ενα που είχα βάλει με κόλλα μόνον περιφεριακά, βγήκε άμεσα. Το fingerprint 100% αστοχία.
Μόνον μεμβράνη, που προσωπικά δεν την πάω με τίποτα.
Και βέβαια την κυρτότητα που ούτε αυτή την χώνεψα.
Και πολύ άντεξα.

Μια ερώτηση. Χτυπώντας το ελαφρά με τον δείκτη επάνω ψιλά, κοντά στις κάμερες, ακούω ενα τσικ-τσικ σαν αυτό που ακούς όταν υπάρχει ois. Όμως απ' όσο ξέρω στο 11i δεν υπάρχει. Σε εσάς ακούγεται τίποτα ανάλογο?
Πάντως απο θέμα δυσλειτουργίας σε κάποια μονάδα του, δεν υπάρχει κάτι.
Μου κανει εντύπωση όμως.

Αυτά. Καλώς σας βρήκα!

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φανατικέ καλώς ήρθες κι εδώ! Το έχω κι εγώ σε white frosty εδώ και είκοσι μέρες περίπου και με εντυπωσίασε η συσκευή από την πρώτη στιγμή. Επειδή είχα και το Mi 10 T το οποίο δεν είχε επίσης ois στην κάμερα του ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος από τις φωτογραφίες του ειδικά white balance και στην έκθεση. Αληθινά χρώματα και ελαφρώς πιο φωτεινά στην φωτογραφία όχι κάτι ψεύτικα night mode που συναντά κάποιος σε πολλές άλλες συσκευές. Ο 888 είναι σούπερ ίσως τώρα με τις χαμηλές θερμοκρασίες να μην καταλαβαίνουμε και πολλά,θα δείξει. Αυτό που με έχει πραγματικά εντυπωσιάσει είναι το πόσο φωτεινή οθόνη έχει ( μάλιστα στις μετρήσεις το gsmarena το έβγαλε και μερικά nits παραπάνω στο τεστ απ'το Mi 11 !!! Και η τελείως απτοβληματιστη λειτουργία του με theme iOS σε Φουλ gestures. Είναι πολύ σμουθθθθ και γρήγορο ταυτόχρονα . Καλά λεπτό και ελαφρύ και φλατ οθόνη για τέλεια εφαρμογή γυαλιού. Να το χαρείς εδώ είμαστε να τα λέμε, έχω γράψει κι εγώ εντυπώσεις στην προηγούμενη σελίδα. Γενικά ότι προορίζεται για Ινδία μεριά πιστεύω ότι είναι προσεγμένο, αυτή την εντύπωση έχω. Το 9s του γιού μου κοντεύει 20 μήνες σκληρής χρήσης από πιτσιρικά 12 ετών με τρελά παιχνίδια κλπ δεν έχει καταλάβει τίποτα μα τίποτα και η μπαταρία του βράχος!!! Δες και το βίντεο παρακάτω αν δεν το έχεις δει για το κινητό μας (Χ. Pro)  έκδοση για Ινδία.

Και πάλι απόλαυσε το! 

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_mi_11i-ampp-10777.php

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες είμαι καραντίνα λόγω COVID-19. Είπα να παίξω κάνα παιχνιδάκι σήμερα μιας και νιώθω πολύ καλά. Κατέβασα subway surfers & beach buggy απλό και Racing. Πέραν της φοβερής αίσθησης με την οθονάρα του ο 888 σκοτώνει σε συνδυασμό με τα 120hz και τον υψηλό ρυθμο sample touching η εμπειρία είναι μοναδική! Προηγούμενα κινητά που έχω παίξει τα αντίστοιχα παιχνίδια OnePlus 7 Pro ( SDragon 855 90hz οθόνη) Mi 10 T ( SDragon 865 144hz) & Samsung s20 Fe 5g ( SDragon 865 120hz οθόνη). Φυσιολογικότατες θερμοκρασίες 32 με 33 βαθμούς. Το Mi 11i  άλλη μια πολύ ευχάριστη έκπληξη και στον τομέα αυτόν. Όλα σούπερ σμουθ γρήγορα σε πλούσια χορταστική οθόνη με εξαιρετική απόκριση δίχως υψηλές θερμοκρασίες. Οκ την τσιμπάει λίγο την μπαταρία όμως το θεωρώ αναμενόμενο και δεδομένο όταν έχεις τόσο υψηλή εμπειρία χρήσης είναι πραγματικά απολαυστική! Καταπληκτικό κινητάκι και φυσικά παρεξηγημένο και παραγκωνισμένο λόγω υψηλής αρχικής τιμής πώλησης... από τα καλύτερα κινητά που έχω δουλέψει.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, konakis said:

Εδώ και μερικές μέρες είμαι καραντίνα λόγω COVID-19. Είπα να παίξω κάνα παιχνιδάκι σήμερα μιας και νιώθω πολύ καλά. Κατέβασα subway surfers & beach buggy απλό και Racing. Πέραν της φοβερής αίσθησης με την οθονάρα του ο 888 σκοτώνει σε συνδυασμό με τα 120hz και τον υψηλό ρυθμο sample touching η εμπειρία είναι μοναδική! Προηγούμενα κινητά που έχω παίξει τα αντίστοιχα παιχνίδια OnePlus 7 Pro ( SDragon 855 90hz οθόνη) Mi 10 T ( SDragon 865 144hz) & Samsung s20 Fe 5g ( SDragon 865 120hz οθόνη). Φυσιολογικότατες θερμοκρασίες 32 με 33 βαθμούς. Το Mi 11i  άλλη μια πολύ ευχάριστη έκπληξη και στον τομέα αυτόν. Όλα σούπερ σμουθ γρήγορα σε πλούσια χορταστική οθόνη με εξαιρετική απόκριση δίχως υψηλές θερμοκρασίες. Οκ την τσιμπάει λίγο την μπαταρία όμως το θεωρώ αναμενόμενο και δεδομένο όταν έχεις τόσο υψηλή εμπειρία χρήσης είναι πραγματικά απολαυστική! Καταπληκτικό κινητάκι και φυσικά παρεξηγημένο και παραγκωνισμένο λόγω υψηλής αρχικής τιμής πώλησης... από τα καλύτερα κινητά που έχω δουλέψει.

Περαστικά φίλε μου! 

Γρήγορα να επιστρέψεις στους κανονικούς ρυθμούς! 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες είμαι καραντίνα λόγω COVID-19. Είπα να παίξω κάνα παιχνιδάκι σήμερα μιας και νιώθω πολύ καλά. Κατέβασα subway surfers & beach buggy απλό και Racing. Πέραν της φοβερής αίσθησης με την οθονάρα του ο 888 σκοτώνει σε συνδυασμό με τα 120hz και τον υψηλό ρυθμο sample touching η εμπειρία είναι μοναδική! Προηγούμενα κινητά που έχω παίξει τα αντίστοιχα παιχνίδια OnePlus 7 Pro ( SDragon 855 90hz οθόνη) Mi 10 T ( SDragon 865 144hz) & Samsung s20 Fe 5g ( SDragon 865 120hz οθόνη). Φυσιολογικότατες θερμοκρασίες 32 με 33 βαθμούς. Το Mi 11i  άλλη μια πολύ ευχάριστη έκπληξη και στον τομέα αυτόν. Όλα σούπερ σμουθ γρήγορα σε πλούσια χορταστική οθόνη με εξαιρετική απόκριση δίχως υψηλές θερμοκρασίες. Οκ την τσιμπάει λίγο την μπαταρία όμως το θεωρώ αναμενόμενο και δεδομένο όταν έχεις τόσο υψηλή εμπειρία χρήσης είναι πραγματικά απολαυστική! Καταπληκτικό κινητάκι και φυσικά παρεξηγημένο και παραγκωνισμένο λόγω υψηλής αρχικής τιμής πώλησης... από τα καλύτερα κινητά που έχω δουλέψει.
Αν και δεν παίζω παιχνίδια, θα ομολογήσω ότι αρχικά και εγώ είχα επιρρεαστεί πολύ από αυτά που άκουγα για υψηλές θερμοκρασίες και περίμενα να δω τι θα βγει με την επόμενη γενιά soc.
Για άσχετους λόγους αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω μια καλή επιδότηση που είχα και τελικά το αγόρασα το 11, ενώ αρχικά σκεφτόμουν να μείνω με το mi10.
Μέχρι στιγμής δεν το μετάνιωσα, το αντίθετο θα έλεγα. Δεν τα πήγαινα καθόλου καλά με το αποτύπωμα κάτω από την οθόνη και την κυρτότητά της στο mi10.
Θα δούμε βέβαια και το καλοκαίρι τι θα μας πει.


Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μην προχωρήστε ακόμα σε αναβάθμιση. Υπάρχουν αναφορές για bricked συσκευές

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

🙄Ωχχχ και στις ναυαρχίδες; 🤔 μέχρι τώρα σε ορισμένα midrange είχε παρουσιαστεί, σε ευχαριστούμε όπως και να χει. 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Just now, sokan_jr said:

Ήρθε μόλις η έκδοση 13. Την έχει δοκιμάσει κανείς;

τι περιμενεις ... μπαταρια ανω του 50% και εγκατασταση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπεις οπτικά κάποιες διαφορές με το 13. Τα ίδια είναι με μικρές πινελιές εδώ και εκεί. Η μπαταρία έχει βελτιωθεί σε ένα μικρό ποσοστό. Αυτό που με εκνευρίζει όμως είναι ότι το εφέ στο ξεκλείδωμα που απέκτησε αρκετό lag...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που είδα είναι και πάλι τα ίδια bug που είχα αντιμετωπίσει στην αρχή με το το mi10 που είχα πριν.
Μα τα ίδια ακριβώς!
Δηλαδή τι να πω?? Λες και έχουν μια κοινή αρχικη έκδοση λογισμικού για όλες τις συσκευές και ανάλογα την κάνουν compile και την περνάνε.
Και μετά βέβαια, σιγά- σιγά την μαζεύουν!
Άντε ξανά μανά να έχω πρόβλημα με το BT car kit, να μην περνάει τα ονόματα παρά μόνον το νούμερο, πάλι να κάνει συνεχείς αποσυνδέσεις/επανασυνδέσεις αν δεν έχω να περνάει και την μουσική στο car kit, πάλι το tethering στους 2.4G είναι για τα πανηγύρια, με κάθε λίγο και λιγάκι να εξαφανίζεται το ssid, μα όλα τα ίδια, καρμπόν.
Τι να πω? Ζω ενα ντεζαβού αυτή τη στιγμή!
Λες και πήρα ενα καινούργιο mi10 και το κρατάω με τα αρχικά firmwares!

Τελικά όντως αυτή η εταιρεία είναι το κάτι άλλο.

Ελπίζω τουλάχιστον να τα μαζέψουν πιο σύντομα σ' αυτό, απ' ότι στο mi10.

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!





Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα,σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Προς το παρόν είμαι με 12.5 δεν την έχω περάσει ακόμη ούτε μου έχει έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση σε Mi 11i αναφέρομαι...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλά!
Και εννοείται ότι να δούμε το NAS με τον μαμά file manager είναι επιστημονική φαντασία!
Αλλά ούτε και με το mi10 το είχαμε δει ποτέ. Οπότε μην ζητάμε τώρα παράλογα πράγματα!
Να 'ναι καλά ο root explorer. Όπως πάντα άψογος. Το είδε με την μια και σωστά.

Τες πα, για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται το ότι σοβαρότερο πρόβλημα στα Xiaomi είναι το MIUI.
Το hardware είναι μια χαρά.

Η γνώμη μου όμως είναι, ότι τουλάχιστον στις ακριβές συσκευές τους θα έπρεπε να είναι πιο σοβαροί.

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Σε λίγες μέρες θα έχω την συσκευή. 

Mi 11. 

Από προστασία οθόνης τι προτείνετε? 

Κάτι να συνεργάζεται με spigen θήκη.. 

Ευχαριστώ 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση μια και ειναι το πρωτο μου xiaomi....μου ηρθε σημερα το miui 13 αν το κανω εγκατασταση θα μπει και η εκδοση android 12;μετα την εγκατασταση καλο ειναι να κανω φορματ στην συσκευη για καλυτερη λειτουργια;;ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση μια και ειναι το πρωτο μου xiaomi....μου ηρθε σημερα το miui 13 αν το κανω εγκατασταση θα μπει και η εκδοση android 12;μετα την εγκατασταση καλο ειναι να κανω φορματ στην συσκευη για καλυτερη λειτουργια;;ευχαριστω
Ναι το miui 13 στο mi 11 βασίζεται στο Android 12.
Αν κάνεις την αναβάθμιση και έχεις θέματα κάνεις επαναφορά

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, karagalexk said:

Ναι το miui 13 στο mi 11 βασίζεται στο Android 12.
Αν κάνεις την αναβάθμιση και έχεις θέματα κάνεις επαναφορά

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

6 minutes ago, karagalexk said:

Ναι το miui 13 στο mi 11 βασίζεται στο Android 12.
Αν κάνεις την αναβάθμιση και έχεις θέματα κάνεις επαναφορά

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...