Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, nikaki71 said:

To Mi 11i ποια η διαφορά με αυτό εδω??

Χειροτερη καμερα χωρις ois, απλα fhd κι οχι qhd οθονη, μη κυρτη οθονη κι ολο και κατι ακομα. Αλλα τα βασικα ειναι αυτα.

Ουσιαστικα το mi 11i με το 11T pro συγκρινεται που ειναι σχεδον πανομοιοτυπα. Το mi11 ειναι σαφως ανωτερο.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

 

On 16/12/2021 at 3:45 ΠΜ, EvO_Boss said:

Το πηρες απο μαγαζι αυτοπροσωπως δηλαδη, δεν το παρηγγειλες απο καπου.

Αν οχι τοτε βαλε αν θες ενα λινκ μηπως παραγγειλω το ιδιο αφου λες οτι πατησε καλα. Γιατι ειναι η πρωτη φορα που εχω ζητημα με tempered ελεω curved οθονης.

Ναι, πηγα αυτοπροσωπως στο μαγαζι κ το πηρα. Αλλα χρειαστηκε να ψαξω καμια 10αρια μαγαζια πρωτα.

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Χρησιμοποιεί κανείς το τηλέφωνο στο αυτοκίνητο σε σύστημα με Android auto? Σε δύο διαφορετικά αυτοκίνητα παίζω μουσική από οποιοδήποτε player, ακόμα και κάποια web εφαρμογή (youtube music, spotify), ακολουθεί κάποια κλήση (εισερχόμενη ή εξερχόμενη) και μετά την κλήση η μουσική δεν αναπαράγεται πια απ'το αυτοκίνητο, αλλά από τα ηχεία του κινητού. Αν κάνεις uplug και ξανά plug το καλώδιο, επανέρχεται στο φυσιολογικό. Δεν το έχω αντιμετωπίσει στο παρελθόν με άλλα κινητά (huawei).

Edited by djfotisl7
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

βλέποντας τα χαρακτηριστικά του xiaomi 12(απλού) το 11αρι του ρίχνει από οθόνη που είναι απλή amoled ακόμα και η κάμερα μάλλον είναι υποβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, spyrosfra said:

βλέποντας τα χαρακτηριστικά του xiaomi 12(απλού) το 11αρι του ρίχνει από οθόνη που είναι απλή amoled ακόμα και η κάμερα μάλλον είναι υποβάθμιση.

 Για καμερα δεν ξερω αλλα οθονη ολα δειχνουν οτι ειναι ξεκαθαρη υποβαθμιση. Χαμηλοτερη αναλυση, nits και ουτε καν ltpo αν και μεταγενεστερη. Σε συνδυασμο με εμφανιση πισω μερους που πραγματικα δεν μου αρεσει καθολου, αρκετα μικροτερου μεγεθους οθονης και καμιας αλλης ιδιαιτερης εξελιξης πλην φυσικα του νεου sd, πραγματικα δε ζηλευω σε κατι το 12αρι.

Φαινεται οτι εδωσε εμφαση στο 12 pro φετος η xiaomi σε σχεση με το απλο 12.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2021 at 11:32 ΠΜ, djfotisl7 said:

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Χρησιμοποιεί κανείς το τηλέφωνο στο αυτοκίνητο σε σύστημα με Android auto? Σε δύο διαφορετικά αυτοκίνητα παίζω μουσική από οποιοδήποτε player, ακόμα και κάποια web εφαρμογή (youtube music, spotify), ακολουθεί κάποια κλήση (εισερχόμενη ή εξερχόμενη) και μετά την κλήση η μουσική δεν αναπαράγεται πια απ'το αυτοκίνητο, αλλά από τα ηχεία του κινητού. Αν κάνεις uplug και ξανά plug το καλώδιο, επανέρχεται στο φυσιολογικό. Δεν το έχω αντιμετωπίσει στο παρελθόν με άλλα κινητά (huawei).

Καλησπέρα φίλε μου. Παρόμοιο πρόβλημα έχω και εγώ. Όταν άκουω μουσική ή μιλάω στο τηλέφωνο με τα flipbuds που έχω, όταν έρθει κάποια κλήση αποσυνδέεται τελείως από τα ακουστικά. Είναι τεράστιο πρόβλημα καθώς το κινητό το έχω και σαν επαγγελματικό και το έχω ρυθμίσει να μην φαίνομαι κατειλημμένος και να απαντάω και σε δεύτερες κλήσεις. 

Έχω παρατηρήσει ότι το κάνει και στο Viber.

Ελπίζω να μπορεί να βοηθήσει κάποιος από τα μέλη εδώ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέα αναβάθμιση μου ηρθε χθες.

μικρη σε μεγεθος αλλα πηρε ενα 10λεπτο. στο download νομιζα οτι κολλησε στο 4% αλλα μετα συνεχισε 

η εγκατασταση εγινε γρηγορα , η τελειοποιηση αργησε.

 

1641644278443.jpg

1641644278450.jpg

1641644278457.jpg

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα,μιας και δεν βλέπω ξεχωριστό νήμα για το Mi 11i γράφω εδώ. Το έχω από χθες στα χέρια μου και με εξέπληξε αφάνταστα. Φοβερή οθόνη φωτεινή 1300 nits φλατ με δακτυλικό αποτύπωμα στο πλάι σφαίρα που εμένα προσωπικά με βολεύει πάρα πολύ με εξαιρετικά τοποθετημένο γυαλί με φοβερή αίσθηση. Κάμερες δεν με ενδιαφέρουν και τόσο ήθελα απλά μια φωτεινή οθόνη για εντονες συνθήκες με ήλιο και την βρήκα! Το s21U με το δύστροπο αποτύπωμα εντός της οθόνης και λόγω edge δούλευε μόνο με υγρής  τοποθέτησης κόλλας γυαλί συν το γεγονός με τις μάσκες είχε καταντήσει κουραστική και η ανάγνωση προσώπου.

Γνώριμος και εξοικειωμένος  με το MIUI νιώθω πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή μου με πραγματικά λίγα χρήματα.

Έψαχνα για το φωτεινή σούπερ Amoled οθόνη και πιστεύω ότι έπεσα διάνα! Αυτά θα τα λέμε...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i
  • Administrators

Καλορίζικο. Επειδή και άλλοι έχουν γράψει εδώ για το 11i, δεν κρίνεται ότι υπάρχει λόγος για ξεχωριστό θέμα και ως εκ τούτου τροποποιήθηκε αναλόγως ο τίτλος του παρόντος topic. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα. Έχει κάποιος από εδώ πειράξει τον μέγιστο αριθμό ανανέωσης της οθόνης στα 90Hz? Έχει διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας; Κάποιο τιπ για καλύτερη μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sokan_jr said:

Καλησπέρα ομάδα. Έχει κάποιος από εδώ πειράξει τον μέγιστο αριθμό ανανέωσης της οθόνης στα 90Hz? Έχει διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας; Κάποιο τιπ για καλύτερη μπαταρία;

Καλησπέρα, ναι πριν τα Update που εφευγε η μπαταρια νερο το ειχα κανει και ειχε βελτιωση η μπαταρια (μη φανταστεις τιποτα τρελο που θα κανει τη μεγαλη διαφορα) μετα ειπα .. τετοια οθοναρα ομως και να μην την απολαμβανεις στο φουλ ... το ξανα βαλα στα 120 ... οχι οτι στο ματι βλεπεις καμια ουσιαστικη διαφορα αλλα λεμε τωρα ....

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εκθείαζα επανειλημμένα το Mi 10T για την σμουθίλα του όμως ετούτο εδώ(11i) δεν παίζεται λες και το MIUI έχει φτιαχτεί για αυτή εδώ την συσκευή. Με έχει εντυπωσιάσει από κάθε άποψη. Καλά η οθόνη του αν και fhd+ είναι εκθαμβωτική και ναι οκ δεν είναι 2Κ όπως του Mi 11 όμως η φωτεινότητα της είναι εξαιρετικά υψηλή! Παίζει στα ίσα με την ναυαρχίδα Mi11 και ξεπερνά πολλές Samsung συσκευές (βλ. Fe 5g που επίσης έχω, s21 plus κλπ) 

https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_11i_11x_pro-review-2270p3.php

https://www.phonearena.com/reviews/Xiaomi-Mi-11i-Review_id5088

Διάβασα ότι μέχρι τέλους του μήνα θα έχουμε πάρει και το MIUI 13 

* η μπαταρία του είναι καλή, δεν είναι επιπέδου Mi 10T ή Samsung Fe 5g όμως τα πάει πολύ καλά για 3 ,4 μέρες που το έχω και φυσικά τέτοια εποχή με τόσο κρύο οι θερμοκρασίες ουσιαστικά ανύπαρκτες που φοβόμουν με τον 888.

Έψαχνα φωτεινή οθόνη δίχως περιορισμούς και έντονο throttling όπως του fe 5g που έχω το οποίο ήταν κουραστικό με έντονη ευαισθησία το καλοκαίρι έκοβε κατευθείαν στις ζεστές μέρες. Το s21u πολλά λεφτά , πολύ πιο βαρύ και δαχτυλικο ούτε για αστείο με χρήση τζαμιού .... ουσιαστικά το 1/3 των χρημάτων έδωσα σε σχέση με το αντίστοιχο Samsung 256 επίσης αποθηκευτικού χώρου. 

 

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα το mi10t καλα σαν μπαταρια καμια σχεση αλλα παιζει μεγαλο ρολο η οθονη εδω το 11 εχει οθοναρα γι αυτο και μεγαλυτερη καταναλωση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μικρό update 56MB  (12.5.8 EUR) σήμερα το πρωί μου ήρθε για Mi 11i. Λογικά ετοιμάζει το έδαφος για το MIUI 13 μιας και η σειρά Mi 11 & 11i είναι απ'τις πρώτες που θα το λάβει.

 

Επίπεδο ασφαλείας Δεκεμβρίου είναι τελικά μιας και η συσκευή που την πήρα πρόσφατα ήταν με patches Οκτωβρίου. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2022 at 8:10 ΠΜ, konakis said:

Καλημέρα σας, μικρό update 56MB  (12.5.8 EUR) σήμερα το πρωί μου ήρθε για Mi 11i. Λογικά ετοιμάζει το έδαφος για το MIUI 13 μιας και η σειρά Mi 11 & 11i είναι απ'τις πρώτες που θα το λάβει.

 

Επίπεδο ασφαλείας Δεκεμβρίου είναι τελικά μιας και η συσκευή που την πήρα πρόσφατα ήταν με patches Οκτωβρίου. 

θα σου ερθει και η 12.5.9

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Mετα την τελευταια αναβαθμιση μου εβγαλε για πρωτη φορα το σημα του volte πανω δεξια, χωρις να εχω ενεργοποιησει κατι επιπλεον σε σχεση με τοσο καιρο. 

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 2 sim , cosmote & vodafone και στην cosmote το εμφανιζει

Screenshot-2022-01-22-12-07-06-149-com-m

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 12.5.9 παρατήρησα την επιλογή να αλλάξεις το codec στον ηχο στo μενού των ακουστικών (flipbuds pro)

 

Screenshot_2022-01-23-11-25-46-124_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

@MAFIA αν θυμάμαι καλά στο δίκτυο της Vodafone ενώ λειτουργεί δεν εμφανίζεται η ένδειξη πάνω στην  status bar. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Just now, konakis said:

@MAFIA αν θυμάμαι καλά στο δίκτυο της Vodafone ενώ λειτουργεί δεν εμφανίζεται η ένδειξη πάνω στην  status bar. 

ναι μονο στην cosmote μου το εμφανιζει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

To volte τρωει περισσοτερη μπαταρια κατα την αναμονη ή οχι ? 
Γιατι μετα το τελευταιο update βλεπω αυξημενο battery drain της ταξης του 2.1-2.4% ανα ωρα (πριν ειχα 1 με 1.5% το πολυ) και δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω , μπορεί και ναι όμως. Πάντως επειδή εκεί που μένω και κινούμαι δεν έχει ακόμη δίκτυο 5g έχω επιλέξει για δίκτυο 2g,3g,4g κι όχι 5g για να μην "ψάχνει" άδικα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...