Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις στη 2η πτώση του αλλά ήταν υπό γωνία και ράγισε η οθόνη στην πάνω δεξιά γωνία σε μικρά κομματάκια και έχει και ένα ράγισμα από άκρη σε άκρη της συσκευής. Πόση ατυχία πια..

Η συσκευή δουλεύει κανονικά και καμμία αλλοίωση στα χρώματα ή οτιδήποτε. Τι να κάνω, αξίζει να ασχοληθώ με επισκευή; Υπάρχει περίπτωση να αλλάζει μόνο το επιφανειακό τζάμι και να την βγάλω οικονομικά;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το ιταλικό amazon, έχει προσφορά το Mi 11i και βγαίνει τελική τιμή 423,60 ευρώ.

https://www.amazon.it/Mi-11i-Smartphone-Ultra-tiny-Triple-Camera/dp/B093HGG3MX

Να θυμίσω κάποια βασικά χαρακτηριστικά:

  • Οθόνη 6.67″ FHD+ AMOLED 120Hz
  • Επεξεργαστής Snapdragon 888
  • Τριπλή κάμερα 108MP
  • Μπαταρία 4520mAh με γρήγορη φόρτιση 33W

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δελεαστική η τιμή από Amazon IT. 

Ψάχνομαι να αλλάξω κινητό. Έρχομαι από POCO F2 PRO το οποίο δεν έχω νιώσει ακόμα την ανάγκη να αλλάξω. Με ενδιαφέρουν κατά σειρά: Ισχύς, Μπαταρία, οθόνη - δηλαδή η καθημερινή χρήση. Η κάμερα πραγματικά δεν με απασχολεί.

Θα άξιζε η μετάβαση από το POCO F2 pro στο Mi11 ή το 11i? 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, annonnaki said:

Πολύ δελεαστική η τιμή από Amazon IT. 

Ψάχνομαι να αλλάξω κινητό. Έρχομαι από POCO F2 PRO το οποίο δεν έχω νιώσει ακόμα την ανάγκη να αλλάξω. Με ενδιαφέρουν κατά σειρά: Ισχύς, Μπαταρία, οθόνη - δηλαδή η καθημερινή χρήση. Η κάμερα πραγματικά δεν με απασχολεί.

Θα άξιζε η μετάβαση από το POCO F2 pro στο Mi11 ή το 11i? 

Όχι δεν νομίζω οτι αξίζει.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2021 at 10:27 ΠΜ, fantomas_ktm said:

12.5.7.0 on the way. Για να δούμε! 

την εχω καιρο. με διαφορα η καλυτερη αναβαθμιση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, athanaso77 said:

Black Friday... το Mi 11 8/256 από Vodafone στα 599 ευρώ.

To παρηγγειλα χτες το βραδυ. Σημερα το βγαζει μη διαθεσιμο. Ο Θεος και η ψυχη του αν θα παραλαβω ποτε ή θα μου πουν οτι δεν υπαρχει τελικα. Προς το παρον μονο αριθμο παραγγελιας εχω, ουτε email επιβεβαιωσης εστειλαν ουτε τιποτα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, EvO_Boss said:

To παρηγγειλα χτες το βραδυ. Σημερα το βγαζει μη διαθεσιμο. Ο Θεος και η ψυχη του αν θα παραλαβω ποτε ή θα μου πουν οτι δεν υπαρχει τελικα. Προς το παρον μονο αριθμο παραγγελιας εχω, ουτε email επιβεβαιωσης εστειλαν ουτε τιποτα.

Το έκανα παραγγελία και εγώ και πίστευα ότι θα έρθει ο αριθμός με Email και όταν μου τον έβγαλε μετά την πληρωμή δεν τον σημείωσα πουθενά. Ο θεός είναι μεγάλος. Πρώτη φορά κάνω παραγγελία από Vodafone eshop, ελπίζω να μην με κάψουν...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sokan_jr said:

Το έκανα παραγγελία και εγώ και πίστευα ότι θα έρθει ο αριθμός με Email και όταν μου τον έβγαλε μετά την πληρωμή δεν τον σημείωσα πουθενά. Ο θεός είναι μεγάλος. Πρώτη φορά κάνω παραγγελία από Vodafone eshop, ελπίζω να μην με κάψουν...

Eγω ημουν τυχερος και προνοησα και τον εβγαλα screenshot. Τωρα αν θα παραλαβουμε ενας θεος ξερει. Κανονικα λεει οτι ερχεται ειδοποιηση με σμσ για την πορεια της παραγγελιας. Αυριο θα δουμε τωρα. Μακαρι γιατι πραγματικα η συσκευη αξιζει για τα λεφτα αυτα με πληρη εγγυηση και την περιμενω με τεραστια ανυπομονησια, αλλα μ'εχει φαει το αγχος με την ανοργανωσια της vodafone.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, EvO_Boss said:

Eγω ημουν τυχερος και προνοησα και τον εβγαλα screenshot. Τωρα αν θα παραλαβουμε ενας θεος ξερει. Κανονικα λεει οτι ερχεται ειδοποιηση με σμσ για την πορεια της παραγγελιας. Αυριο θα δουμε τωρα. Μακαρι γιατι πραγματικα η συσκευη αξιζει για τα λεφτα αυτα με πληρη εγγυηση και την περιμενω με τεραστια ανυπομονησια, αλλα μ'εχει φαει το αγχος με την ανοργανωσια της vodafone.

Γνωρίζεις αν ισχύει και η δωδεκάμηνη δωρεάν επισκευή στην οθόνη; Υποτίθεται την δίνουν οι επίσημοι εισαγωγείς/προμηθευτές της Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sokan_jr said:

Γνωρίζεις αν ισχύει και η δωδεκάμηνη δωρεάν επισκευή στην οθόνη; Υποτίθεται την δίνουν οι επίσημοι εισαγωγείς/προμηθευτές της Xiaomi.

Στη vodafone εγραφε οτι ισχυει οταν εκανα την παραγγελια. Καλα κατσε να παραλαβουμε πρωτα κι αυτο ερχεται σε δευτερη μοιρα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dim74 said:

Έχει το mi 11 πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας όπως το redmi note 10 pro ?

οχι ουτε καν ... μια χαρα ειναι... το κινητο ειναι καταπληκτικο σε ολα του

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, EvO_Boss said:

Στη vodafone εγραφε οτι ισχυει οταν εκανα την παραγγελια. Καλα κατσε να παραλαβουμε πρωτα κι αυτο ερχεται σε δευτερη μοιρα.

Μου ήρθε ειδοποίηση από easymail. Καμία άλλη ενημέρωση δεν είχα από Vodafone ούτε επιβεβαίωση. Λογικά παραλαμβάνω αύριο. Από Κρήτη είμαι. Ελπίζω να είχες και εσύ νεότερα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sokan_jr said:

Μου ήρθε ειδοποίηση από easymail. Καμία άλλη ενημέρωση δεν είχα από Vodafone ούτε επιβεβαίωση. Λογικά παραλαμβάνω αύριο. Από Κρήτη είμαι. Ελπίζω να είχες και εσύ νεότερα. 

To ιδιο κι εγω, ελαβα την ιδια ειδοποιηση. Μαλλον σταθηκαμε τυχεροι και θα παραλαβουμε τελικα σε τιμη  φοβερη για τη συσκευη αυτη με επισημη διετη εγγυηση. Τα αποθεματα πρεπει να ηταν ελαχιστα κιολας μιας και εξαντληθηκαν σε ωρες, χωρια οτι δεν υπαρχει σε καμια αλλη μεγαλη αλυσιδα πλεον, οχι με εκπτωση αλλα ουτε και με την αρχικη (πανακριβη) τιμη του.

 

Κι ενα μεγαλο ευχαριστω στον athanaso77 για την ενημερωση ειδαλλως δεν θα μαθαινα την προσφορα αυτη ποτε καθως παροτι κοιτουσα ολες τις μεγαλες αλυσιδες για καποια προσφορα, τη vodafone δεν θα τη σκεφτομουν ποτε.

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συμβαινουν απιστευτα πραγματα. Παρελαβα πριν λιγο τη συσκευη και δεν ανοιγει! Παταω πατατεταμενα το power on και τιποτα! Το βαζω και για φορτιση κι επισης τιποτα! Υπαρχει κατι που τυχον μου διαφευγει (πχ να πρεπει να βαλω sim πρωτα μεσα) ή παω κατευθειαν infoquest για doa? Κυριολεκτικα εχω ξενερωσει οσο δεν παει.

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη μεχρι αυριο που θα το στειλω info.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

κανονικα θα επρεπε να ανοιξει, βαλτο στη πριζα  με το δικο του φορτιστη για 5 λεπτα και περιμενε να δεις μηπως εμφανισει καποια ενδειξη

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, EvO_Boss said:

Ρε παιδια συμβαινουν απιστευτα πραγματα. Παρελαβα πριν λιγο τη συσκευη και δεν ανοιγει! Παταω πατατεταμενα το power on και τιποτα! Το βαζω και για φορτιση κι επισης τιποτα! Υπαρχει κατι που τυχον μου διαφευγει (πχ να πρεπει να βαλω sim πρωτα μεσα) ή παω κατευθειαν infoquest για doa? Κυριολεκτικα εχω ξενερωσει οσο δεν παει.

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη μεχρι αυριο που θα το στειλω info.

Γι'αυτό πάντα παίρνουμε καινούρια συσκευή πρωινές ώρες... Πώς θα περάσει η νύχτα τώρα έτσι???

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EvO_Boss said:

Ρε παιδια συμβαινουν απιστευτα πραγματα. Παρελαβα πριν λιγο τη συσκευη και δεν ανοιγει! Παταω πατατεταμενα το power on και τιποτα! Το βαζω και για φορτιση κι επισης τιποτα! Υπαρχει κατι που τυχον μου διαφευγει (πχ να πρεπει να βαλω sim πρωτα μεσα) ή παω κατευθειαν infoquest για doa? Κυριολεκτικα εχω ξενερωσει οσο δεν παει.

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη μεχρι αυριο που θα το στειλω info.

Δώσε του χρόνο στην πρώτη φόρτιση. Και εγώ το ίδιο έπαθα και φρίκαρα. Όλα καλά μετά από ένα πεντάλεπτο... Τώρα σεταρω το δικό μου...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sokan_jr said:

Δώσε του χρόνο στην πρώτη φόρτιση. Και εγώ το ίδιο έπαθα και φρίκαρα. Όλα καλά μετά από ένα πεντάλεπτο... Τώρα σεταρω το δικό μου...

 

5 ώρες πριν, MAFIA said:

κανονικα θα επρεπε να ανοιξει, βαλτο στη πριζα  με το δικο του φορτιστη για 5 λεπτα και περιμενε να δεις μηπως εμφανισει καποια ενδειξη

Ειχατε απολυτο δικιο. Το εβαλα στον δικο του φορτιστη κι εκανε σχεδον 10 λεπτα μεχρι να παρει μπρος! Τωρα φαινονται ολα καλα προς το παρον.

Μαλλον ηταν καταχωνιασμενα για κανα 8μηνο σε καμια αποθηκη κι αποφορτιστηκαν πληρως. Τοσα χρονια αγοραζω συσκευες,το σημερινο δεν μου'χε ξανατυχει ποτε. Μακαρι να'ναι το τελευταιο απροοπτο αυτο.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Ήταν φρεσκαδούρα για αυτό 😁 

Μην ανησυχείς κι εγώ με ένα s8+ στην δύση του όταν το είχα πάρει Ιούνιο του '19 σφραγισμένο είχε παρόμοια συμπεριφορά όμως η μπαταρία του ήταν βράχος στην πορεία.... ελπίζω να το χαρείς Evo 👌🙂

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konakis said:

Ήταν φρεσκαδούρα για αυτό 😁 

Μην ανησυχείς κι εγώ με ένα s8+ στην δύση του όταν το είχα πάρει Ιούνιο του '19 σφραγισμένο είχε παρόμοια συμπεριφορά όμως η μπαταρία του ήταν βράχος στην πορεία.... ελπίζω να το χαρείς Evo 👌🙂

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου.

 

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες παντως και απο τη μπαταρια που την περιμενα πολυ χειροτερη. Με ολα στο full (και αναλυση και hz) πεφτει σε πολυ λογικους ρυθμους. Στην αναμονη επεσε περισσοτερο απ'οτι περιμενα (γυρω στο 8% σε 7 ωρες με ανανεργο το aod) ενω το mix 2 δεν επεφτε πανω απο 2-3% σε αντιστοιχο διαστημα και δεν ξερω αν υπαρχει καποιο battery drain ή ειναι φυσιολογικο για τη συσκευη αλλα θα το δουμε στην πορεια. 

 

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...