Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ,μου εφυγε ενα αγχος.....οποτε να εχουμε το ιδιο προβλημα και οι 2 δεν νομιζω

 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, lagoudakis said:

παιδια καλημερα,πρωτη φορα με xiaomi.τα φωτα σας,το αγορασα χτες καινουργιο,οταν πηγα να το φορτισω το απενεργοποιησα εντελως και το εβαλα στον φορτιστη..μετα απο 2 λεπτα το τηλεφωνο ανοιξε!!!!!!εννοω μου ζητησε το πιν της καρτας,το παω πισω στο μαγαζι;

 

Έτσι γίνεται φίλε μου. Γιατί σου φαίνεται τόσο περίεργο?

Link to comment
Share on other sites

γιατι συνηθως δεν αλλαζω κινητο συχνα και λογικα αυτο συμβαινει τελευταια,το τελευταιο μου ηταν oneplus 5t,που το κρατησα 3 χρονια,εδω πηρα τηλεφωνο το καταστημα που το αγορασα και του φανηκε περιεργο!!!!!σε ευχαριστω για την απαντηση σου και καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι αξίζει να το αγοράσω μεταχειρισμενο (αγορασμενο απο πλαισιο) με εγγυηση εως 03/23 στα 600 αυτη την στιγμη οι τιμες γενικα στα μεταχειρισμενα ειτε στην μικρη ειτε στη μεγαλη εκδοση κυμαινονται μεταξυ 530-600 ή καλύτερα ειναι απο το e-shop  στα 739 με 2 χρονια εγγυηση. Το αφηνα να πεσουν οι τιμες αλλα ειναι μπετον αρμε δεν πεφτουν ουτε στα bestprice

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι. Το κινητό σε καθημερινή χρήση αλλά κ σε παιχνίδια ζεσταίνεται όντως υπερβολικά ? Ευπρόσδεκτο οποιοδήποτε σχόλιο . Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα το εχω μονο 5 μερες οποτε η γνωμη μου δεν μετραει πολυ,σε απλη καθημερινη χρηση,δηλαδη τηλεφωνο,χαζολογημα σε social και βιντεακια δεν ειδα κατι,ισως σε κανενα παιχνιδι περιεργο και αν παιξεις ωρα να ζεσταθει,αλλα περιμενε και αλλες γνωμες

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, airstam said:

Καλημέρα κύριοι. Το κινητό σε καθημερινή χρήση αλλά κ σε παιχνίδια ζεσταίνεται όντως υπερβολικά ? Ευπρόσδεκτο οποιοδήποτε σχόλιο . Ευχαριστώ.

Σχετικά με άλλες συσκευές, ούτως ή άλλως δουλεύει με υψηλότερες θερμοκρασίες (ένεκα Snapdragon 888) αλλά όχι κάτι το ανησυχητικό, εκτός βέβαια και να το ζορίσεις ή παίζεις παιχνίδια κάτω από τις ακτίνες του ηλίου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, athanaso77 said:

Σχετικά με άλλες συσκευές, ούτως ή άλλως δουλεύει με υψηλότερες θερμοκρασίες (ένεκα Snapdragon 888) αλλά όχι κάτι το ανησυχητικό, εκτός βέβαια και να το ζορίσεις ή παίζεις παιχνίδια κάτω από τις ακτίνες του ηλίου.

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση...

Link to comment
Share on other sites

Mετα το τελευταιο Update (12.5.4) δεν εχει θερμοκρασιες οπως ηταν στην αρχη. ειναι φυσιολογικο κινητο αν εξαιρεσεις τη μικρη του μπαταρια

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λοιπόν να πας από το S9 plus έτσι;
Γιατί δεν έχω ξανά δουλέψει Xiaomi και σε γενικές γραμμές ακούω καλά λόγια. Θα είναι ένα κινητό που θα κρατήσει 3 χρόνια;
Ευχαριστώ

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 12.5.7

Μικρή σε μέγεθος αλλά η εγκατάσταση έκανε περισσότερη ώρα και από αναβαθμιση άνω του 1gb

Screenshot_2021-10-13-23-14-28-469_com.android.updater.jpg

Screenshot_2021-10-13-23-10-33-847_com.android.updater.jpg

Screenshot_2021-10-13-23-00-58-770_com.android.updater.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Οι θήκες του Μι 11i είναι συμβατές με το δικό μας; ενδιαφέρομαι για την Spigen Ultra Hybrid

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Οι θήκες του Μι 11i είναι συμβατές με το δικό μας; ενδιαφέρομαι για την Spigen Ultra Hybrid
Προσοχή με τις θήκες γιατί με τις περισσότερες δεν πιάνει η ασύρματη φόρτιση αν χρησιμοποιείς ή το nfc. Η καλύτερη όλων για εμένα είναι αυτή που έχει η συσκευασία

Στάλθηκε από το M2011K2G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MAFIA said:

Προσοχή με τις θήκες γιατί με τις περισσότερες δεν πιάνει η ασύρματη φόρτιση αν χρησιμοποιείς ή το nfc. Η καλύτερη όλων για εμένα είναι αυτή που έχει η συσκευασία

Στάλθηκε από το M2011K2G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ αλλά τα έφαγε τα ψωμιά της και ψάχνω μια παρόμοια 🙂. Τα ασύρματα δεν τα χρησιμοποιώ είναι η αλήθεια αλλά λίγο που πειραματίστηκα, η ασύρματη φόρτιση δεν έπιανε με την εργοστασιακή διάφανη θήκη.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fantomas_ktm said:

Συμφωνώ αλλά τα έφαγε τα ψωμιά της και ψάχνω μια παρόμοια 🙂. Τα ασύρματα δεν τα χρησιμοποιώ είναι η αλήθεια αλλά λίγο που πειραματίστηκα, η ασύρματη φόρτιση δεν έπιανε με την εργοστασιακή διάφανη θήκη.

εμενα παλι η ασυρματη λειτουργει σωστα μονο με την εργοστασιακη ή αλλες ιδιες ομως σιλικονης

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εμφανη βελτιωση στη διαχειριση της μπαταριας με τη 12.5.7. 

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

αυτο νομιζω και εγω αλλα δεν ειμουν σιγουρος γιατι προλαβα μολις 4 φορτισεις να κανω με την προηγουμενη

 

Link to comment
Share on other sites

Είχε βελτιωθεί με τη 12.5.4 αλλά πλέον έγινε καταπληκτικό το κινητό

Στάλθηκε από το M2011K2G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα χαιρωμαι που το ακουω,παντως 15 μερες που το εχω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.....μακαρι να συνεχισει ετσι που δεν βλεπω τον λογο να μην συνεχισει

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα στα χέρια μου συσκευή με εκδοση 12.5.7.0 RKBEUXM μεταχειρισμένη από διπλανο φορουμ αγορασμενη απο amazon προερχόμενος από mi 9 και για την εργασια mi 11 lite 5g μπορώ να πω ότι ειναι πολύ καλή ειδικά στις φωτογραφίες συγκρίνοντας ακόμα τις φωτο με την απλή κάμερα είναι μια κλάση καλύτερες και από τα 2 κινητά.Το gps ακόμα και μέσα στο σπίτι πιάνει στα 6μ. Νόμιζα ότι φαινόταν στα μάτια μου ότι το mi 11 lite 5g είχε πιο ψυχρά χρώματα(ενω εχει καλη αναλυση) στο youtube από το mi 9 και τελικά είχα δίκιο το Mi 11 έχει παρόμοια θερμα χρώματα με το Mi 9 (ισως στις ναυαρχιδες φροντιζουν τις ρυθμισεις της οθονης καλυτερα ασχετα το ποτε ηταν) βεβαια στο Mi 11 με λιγο καλυτερη αναλυση οσο μπορεις να δεις στις 6.81 inches. Στο χέρι κάθεται μια χαρά σαν βαρος και ογκος.Για την μπαταρία δεν μπορώ να εκφερω γνώμη.Γενικα σαν κινητό στην αφή είναι λίγο πιο ζεστό από τα άλλα 2(Snap888), το καλοκαίρι βλέπω να ψήνω αυγά 😀.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για το mi11 T pro γιατι δεν υπαρχει topic ρε παιδια?

Υπαρχει κανεις να'χει δοκιμασει την καμερα του σε σχεση με το mi11? Γιατι η τιμη του pro φαινεται οτι συντομα θα πεσει σε αρκετα λογικα επιπεδα (500 ευρω πανω κατω) ενω το mi11 ενα χρονο σχεδον στην αγορα και ακομα περιπου 700 ευρω εχει οποτε για'μενα απορριπτεται λογω χρηματων. Γι'αυτο και κοιταω προς το προ μιας και παροτι δεν εχει ois οι φωτος του στα τεστ ειναι αρκετα καλες, αλλα θα ηθελα και καποια προσωπικη εμπειρια καποιου χρηστη του, ιδιως αν εχει χρησιμοποιησει και το mi11. 

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, EvO_Boss said:

Για το mi11 T pro γιατι δεν υπαρχει topic ρε παιδια? 

Υπαρχει topic και είναι στο σωστό μέρος γιατί η συσκευή δεν λέγεται Mi11T Pro, αλλά 11T Pro μιας και είναι καιρός που η Xiaomi έχει ανακοινώσει ότι εγκαταλείπει πλέον το Mi brand.

https://myphone.gr/forum/topic/190305/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...