Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση παιδια,αν το αγορασω απο bestprice η skroutz τι παιζει με την εγγυηση;ευχαριστω
Δεν έχεις την επίσημη εγγύηση των 2 ετών παρά μόνο την εγγύηση του καταστήματος ενός χρόνου που δυστυχώς δύο φορές που χρειάστηκα εγώ για οθόνη και για ακουστικό σε παλαιότερα μοντέλα xiaomi η οθόνη πχ ήταν σαν σκοτάδι που μου είχαν βάλει τραγική κατάσταση σε καινούργιο τηλέφωνο ενός μήνα και το έδωσα μετά σε γνωστό άμεσα.

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα στα μνμ μου.

Εγώ από skroutz ποτέ πια ξιαομη για αυτό το λόγο.

Αλλά και το επίσημο service όταν χρειάστηκα να ρωτήσω για το μ9 για αλλαγή μπαταρίας μου έλεγαν κάτι παλαβά και μου το πήγαιναν σε 8 έως 14 εργάσιμες μέρες από τη στιγμή που θα το έστελνα (γιατί δεν υπήρχε ανταλλακτικό στοκ αν είναι δυνατόν και ότι τα φέρνουν από έξω σχεδόν όλα) μέχρι που Θα το παραλάβω απλά για μία αλλαγή μπαταρίας!!!

Τη στιγμή που αυτό γίνεται αυθημερόν στη smartec της Samsung!!!

Γενικά παρόλο που τα πάω πολλή τα κινητά της, πονεμένη ιστορία το after sales support της xiaomi στην Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και 500€ να είχε το ίδιο αισχρή μπαταρία θα είχε, για μένα που είναι προτεραιότητα η μπαταρία δεν θα το κοιτούσα. Εγώ βλέπω ότι κάθε πέρσι και καλύτερα, ανέβασαν τις τιμές στο θεό χωρίς κάποια ουσιαστική βελτίωση.

 

Ναι αλλα αλλιως αντιμετωπιζεις την συσκευη με αρχικη τιμη τα 500 και 600ευρω(αρα πολυ φθηνοτερα σε εκπτωσεις/επιστροφη με τραπεζες),και αλλιως τώρα στα 800 και 900ευρω.

 

Στα 500ευρω,δεν σε πολυ πειραζει τοσο η μπαταρια λογω της ταχυφορτισης. Στα 900ευρω ομως(φανταστικη ιδεα της Infoquest να φερει το ακριβοτερο 256gb μοντελο μονο...)και χωρις αντιπροσωπεια,αλλαζει το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις την επίσημη εγγύηση των 2 ετών παρά μόνο την εγγύηση του καταστήματος ενός χρόνου που δυστυχώς δύο φορές που χρειάστηκα εγώ για οθόνη και για ακουστικό σε παλαιότερα μοντέλα xiaomi η οθόνη πχ ήταν σαν σκοτάδι που μου είχαν βάλει τραγική κατάσταση σε καινούργιο τηλέφωνο ενός μήνα και το έδωσα μετά σε γνωστό άμεσα.

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα στα μνμ μου.

Εγώ από skroutz ποτέ πια ξιαομη για αυτό το λόγο.

Αλλά και το επίσημο service όταν χρειάστηκα να ρωτήσω για το μ9 για αλλαγή μπαταρίας μου έλεγαν κάτι παλαβά και μου το πήγαιναν σε 8 έως 14 εργάσιμες μέρες από τη στιγμή που θα το έστελνα (γιατί δεν υπήρχε ανταλλακτικό στοκ αν είναι δυνατόν και ότι τα φέρνουν από έξω σχεδόν όλα) μέχρι που Θα το παραλάβω απλά για μία αλλαγή μπαταρίας!!!

Τη στιγμή που αυτό γίνεται αυθημερόν στη smartec της Samsung!!!

Γενικά παρόλο που τα πάω πολλή τα κινητά της, πονεμένη ιστορία το after sales support της xiaomi στην Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

συγκρίνουμε τώρα πονηρές στρατηγικές και κοπιαρισματα με επίσημες και σωστά στημένες αντιπροσωπείες,οι άνθρωποι στην smartec δεν παίζονται συν τοις άλλοις

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις την επίσημη εγγύηση των 2 ετών παρά μόνο την εγγύηση του καταστήματος ενός χρόνου που δυστυχώς δύο φορές που χρειάστηκα εγώ για οθόνη και για ακουστικό σε παλαιότερα μοντέλα xiaomi η οθόνη πχ ήταν σαν σκοτάδι που μου είχαν βάλει τραγική κατάσταση σε καινούργιο τηλέφωνο ενός μήνα και το έδωσα μετά σε γνωστό άμεσα.

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα στα μνμ μου.

Εγώ από skroutz ποτέ πια ξιαομη για αυτό το λόγο.

Αλλά και το επίσημο service όταν χρειάστηκα να ρωτήσω για το μ9 για αλλαγή μπαταρίας μου έλεγαν κάτι παλαβά και μου το πήγαιναν σε 8 έως 14 εργάσιμες μέρες από τη στιγμή που θα το έστελνα (γιατί δεν υπήρχε ανταλλακτικό στοκ αν είναι δυνατόν και ότι τα φέρνουν από έξω σχεδόν όλα) μέχρι που Θα το παραλάβω απλά για μία αλλαγή μπαταρίας!!!

Τη στιγμή που αυτό γίνεται αυθημερόν στη smartec της Samsung!!!

Γενικά παρόλο που τα πάω πολλή τα κινητά της, πονεμένη ιστορία το after sales support της xiaomi στην Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nα εισαι καλα φιλε ευχαριστω,οποτε απο κωτσοβολο το παιρνω να ειμαι σιγουρος για την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Κάνε λιγάκι υπομονή είναι εποχή που συνήθως δίνουν προσφορές οι εταιρείες. Για παράδειγμα η Sammy τώρα έχει δώσει ξανά από 150 μέχρι 200 ευρώ στην σειρά s21 πιθανόν να δώσει και η Xiaomi, εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο το οικονομικό...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κάποιος που να έχει τη συσκευή με official rom να μας πει για τυχόν bugs και αν λειτουργεί απροβληματιστα? Το πήρα μεταχειρισμένο με ξεκλειδωτο bootloader και ρομ xiaomi.eu και μέχρι στιγμής λειτουργεί υποδειγματικά.
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι του κινητού ποιά τιμή πιστεύετε ότι θα είναι καλή για αγορά από τα καταστήματα του bestprice-skroutz αν και δεν βλέπω να πέφτει η τιμή ευκολα.Τα 651 για το 256gb ειναι πολλά από αυτά τα μαγαζιά με 100 ευρω παρακάτω κάτι γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι του κινητού ποιά τιμή πιστεύετε ότι θα είναι καλή για αγορά από τα καταστήματα του bestprice-skroutz αν και δεν βλέπω να πέφτει η τιμή ευκολα.Τα 651 για το 256gb ειναι πολλά από αυτά τα μαγαζιά με 100 ευρω παρακάτω κάτι γίνεται

Ειχε πεσει και κατω απο 630 ευρω στο best price αλλα μετα ανεβηκε πανω απο τα 700 και τωρα ειναι σταθερα λιγες μερες στα 650.

Περιεργες αυξομειωσεις και πιστευω οτι οφειλονται στο οτι δεν υπαρχει αρκετο αποθεμα και στο οτι ολοι βρισκονται διακοπες οποτε δεν καιγονται να στοκαρουν.

Απο Σεπτεμβρη πιστευω θα δουμε πιο σταθερη μειωση.

Προσωπικα, θεωρω οτι γυρω στα 500 ευρω ειναι μια καλη τιμη για τη συσκευη, δεδομενου του οτι βρισκεται κι 8 μηνες ηδη στην αγορα κι εκει περιμενω να φτασει για να προβω σε αγορα.

Το οριο μου ειναι τα 550 κι αυτο αν συμβει σε κανα μηνα, αλλιως θα περιμενω.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι ότι τον Σεπτέμβρη θα βγει το mi11t pro μάλλον με amoled 120hz εκεί θα δούμε τι έχει να προσφέρει σε σχέση με το mi 11 γιατί αν έχει τον ίδιο αισθητήρα των 108mp λίγα πράγματα θα μπορεί να προσφέρει αν βελτίωση στη κάμερα, σε ένα μήνα θα ξέρουμε και ίσως τότε ξεκινήσει να πέφτει και η τιμή του mi 11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ακόμα να μου έρθει η 12.5 όπως είχα γράψει κ λίγο παλιότερα. Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν. Δοκίμασα να περάσω την ρομ χειροκίνητα αλλά λαμβάνω το εξής μήνυμα. Καμιά ιδέα;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Λάθος ρομ μάλλον πας να περάσεις, ποια έχεις ακριβώς και ποια πας να βάλεις;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος ρομ μάλλον πας να περάσεις, ποια έχεις ακριβώς και ποια πας να βάλεις;

 

Γεια χαρά! Έχω την Global Stable 12.0.11 (RKBEUXM) και προσπάθησα να περάσω την VENUSTWGlobal V12.5.1 RKBTWXM που βρήκα σαν μόνη διαθέσιμη στο MIUI forum. Αλλά τώρα που το κοιτάω πιο προσεχτικά δεν είναι EU αυτή η νέα ρομ. Μήπως την έχει κανείς;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι Taiwan και σωστά δεν την πέρασε, https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/venus/stable/V12.5.3.0.RKBEUXM/

Αυτή την ρομ θες

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι Taiwan και σωστά δεν την πέρασε, https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/venus/stable/V12.5.3.0.RKBEUXM/

Αυτή την ρομ θες

 

Δούλεψε! Ευχαριστώ πολύ!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Με την 12.5.4 εχω δει βελτιωση σε μπαταρια και τεραστια βελτιωση σε θερμοκρασιες.

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η 12.5.4!!  Ήταν να μη το ξεμπουκώσω περνώντας την 12.5.Χ χειροκίνητα 😆

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.
Αξίζει η αγορά του τελικά;
Μετάβαση από Samsung S9 plus.
Ευχαριστώ και καλό ξημέρωμα!!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
20 minutes ago, RAZIEL1799 said:

Ο τιτλος λεει Mi 11, οχι mi 11i...

Έχεις δίκιο, εκ παραδρομής δεν είδα το “i”. Λόγω του πολύ περιορισμένου ενδιαφέροντος για τη συσκευή δεν υπάρχει ξεχωριστό θέμα και μπορείς να απευθυνθείς εδώ για ότι θέλεις. Αν κριθεί απαραίτητο, δεν είναι πρόβλημα να δημιουργηθεί ξεχωριστό topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα λοιπον, σημερα παρελαβα το τηλεφωνο αλλα εχω κανα 2 θεματακια:

1. Αν μειωνεται η αναλυση της οθονης και πως

2. Εκανα τη πρωτη φορτιση μα μολις το εβγαλα απ τη μπριζα επεσε στο 95% μεσα σε 2-3 λεπτα (εχανε 1% ανα 30") και μετα σταθεροποιηθηκε. Σε 3.5 ωρες επεσε κατα 35% στο σεταρισμα.

3. Εχω το κλασσικο θεμα με το wifi, οταν αναβαθμιστει το playstore στην τελευταια εκδοση κατεβαζει μεσω wifi μονο με 212kb/sec, ενω μολις διαγραψω την αναβαθμιση κατεβαζει full speed. Tο ρουτερ μου δεν εχει επιλογη για WMM, μπορει να γινει τπτ?

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια καλημερα,πρωτη φορα με xiaomi.τα φωτα σας,το αγορασα χτες καινουργιο,οταν πηγα να το φορτισω το απενεργοποιησα εντελως και το εβαλα στον φορτιστη..μετα απο 2 λεπτα το τηλεφωνο ανοιξε!!!!!!εννοω μου ζητησε το πιν της καρτας,το παω πισω στο μαγαζι;

 

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...