Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή με ενδιαφερει πολυ η συσκευή η μπαταρία πως στέκεται ας πούμε σε σχέση με το mi 10t pro είναι κοντά ή απέχει …πολυ

 

ναι εχει μεγαλη διαφορα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε mi 11 στις ρυθμισεις που πηγαινω να κανω ota update μου εμφανιζεται το μηνυμα "δεν εχετε αδεις για προσβαση στο αρχειο ενημερωσης..σιγουρευτειτε οτι ο λογαριασμος που εισηλθατε εχει τις απαραιτητες αδειες"

τι μπορω να κανω για να παρω την 12.5?

Link to comment
Share on other sites

όλα εδώ 8c98ded35e6db1043f3f2971e31c1975.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

σε εσας δηλαδη το ρολογακι ειναι μονιμα στην οθονη ; εμενα οτι και να κανω το εμφανιζει αλλα πχ ξυπναω 3 το βραδυ να δω τι ωρα ειναι και εχει σβησει η οθονη, πρεπει να πατησω πανω για να εμφανισει παλι το ρολοι (και με μπαταρια ανω του 70%)

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι παρά πολυ καλό αλλά έχει την μπαταρια αυτή που το ..τραβάει ..πίσω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι καποια στιγμη οταν πεσει η τιμη την αγορα αλλά δεν την βλεπω ακομα στο site της ford sync για android auto εχει κανενας καμια εμπειρια σε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κυκλοφόρησε στην Κίνα μια νέα ενημέρωση του MIUI για το Mi 11, η οποία βελτιώνει το πρόβλημα της υπερθέρμανσης των συσκευών.

 

https://news.xiaomi-miui.gr/iaomi-mi-11-gets-miui-12-5-8-0-which-solves-the-heating-issue-65147-2/

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Νέο update 12.5.2

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Mi 11i βγήκε τωρα;

Έχουμε καμία γνώμη για αυτο το τηλέφωνο;

Απο reviews που εχω δει υστερει σημαντικα στις νυχτερινες ληψεις και βιντεο (λογω ελλειψης ois) αλλα τη μερα ειναι ισως κι ανωτερο του mi11.

Κατα τ'αλλα σοβαρες διαφορες δεν εχουν περα απ'το οτι το i δεν εχει κυρτη οθονη.

 

Δεδομενης και της μεγαλης διαφορας τιμης θεωρω οτι ειναι πολυ καλη προταση για καποιον που δεν καιγεται και τοσο για νυχτερινες ληψεις.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το Mi11 υποστηρίζει wifi call ?

 

Εχω cosmote και μου είναι απαραίτητο..

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το Mi11 υποστηρίζει wifi call ?

 

Εχω cosmote και μου είναι απαραίτητο..

 

IMG-20210709-123609.jpgScreenshot-2021-07-09-12-37-30-145-com-android-phone.jpg

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το Mi11 υποστηρίζει wifi call ?

 

Εχω cosmote και μου είναι απαραίτητο..

 

Άρα έχει...thanks MAFIA :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόνο τόσες σελίδες για τη ναυαρχίδα της εταιρίας? Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s21+, μεταχειρισμένα και τα 2 παρόμοια τιμή.

Τώρα αν είχα αυτό το δίλημμα πριν 1-2 χρόνια θα μούτζωνα τον εαυτό μου γιατί τα Samsung ήταν αρκετά ανώτερα ποιοτικά. Τώρα όμως διαβάζω εξαιρετικά λόγια για το συγκεκριμένο κινητό, έχω βέβαια τις επιφυλάξεις μου για το λογισμικό τους.

Το μόνο αρνητικό του σε σχέση με το s21+ είναι ίσως η μπαταρία(φορτίζει βέβαια πολύ πιο γρήγορα). Εμένα με ενδιαφέρει η κάμερα, η μπαταρία, ο ήχος. Ταχύτητα ξέρω ότι σε αυτή τη στιγμή όλα είναι top οπότε δεν την αναφέρω καν.

Έχει όντως θεματάκι με τη μπαταρία και δεν βγάζει καν μια μέρα?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκατσα και διάβασα όλο το thread των 28 σελίδων, πιστεύω δεν θα έχω θέμα με τις θερμοκρασίες γιατί δεν παίζω παιχνίδια και γενικά δεν είμαι απαιτητικός χρήστης πέρα από browsing,e-mails,whatsapp.

Πρέπει να προσέξω κάτι πριν το πάρω όπως αν είναι Global ή ΕU? Έχουν διαφορά ξέρω 'γω στις συχνότητες για 4G/5G και το αναφέρετε?

Επίσης αν κατεβάσω τα hz της οθόνης(φαντάζομαι γίνεται), δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στη μπαταρία?

Μόνο η μπαταρία με τραβάει να μην το αγοράσω(και το μέγεθος ίσως αλλά το κοιτάξω σε κατάστημα πρώτα), γιατί έχω 1+5Τ 3 χρόνια και φορτίζω 2 φορές/ημέρα και γενικά θέλω να κρατήσω το mi 11 για 2-3 χρόνια τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις τηλέφωνο για 2-3 χρόνια κοιτάς λάθος κατηγορία συσκευών, αν από Day one θες κάθε μέρα φόρτιση φαντάσου τι θα γίνει σε 2 χρόνια, και εγώ τόσο κρατάω τις συσκευές μου και πάντα κοιτάω η μπαταρία να βγάζει καινούργια 2+ μέρες ώστε στα 3 χρόνια που θα αλλάξω να βγάζει ανετα μέρα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκατσα και διάβασα όλο το thread των 28 σελίδων, πιστεύω δεν θα έχω θέμα με τις θερμοκρασίες γιατί δεν παίζω παιχνίδια και γενικά δεν είμαι απαιτητικός χρήστης πέρα από browsing,e-mails,whatsapp.

Πρέπει να προσέξω κάτι πριν το πάρω όπως αν είναι Global ή ΕU? Έχουν διαφορά ξέρω 'γω στις συχνότητες για 4G/5G και το αναφέρετε?

Επίσης αν κατεβάσω τα hz της οθόνης(φαντάζομαι γίνεται), δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στη μπαταρία?

Μόνο η μπαταρία με τραβάει να μην το αγοράσω(και το μέγεθος ίσως αλλά το κοιτάξω σε κατάστημα πρώτα), γιατί έχω 1+5Τ 3 χρόνια και φορτίζω 2 φορές/ημέρα και γενικά θέλω να κρατήσω το mi 11 για 2-3 χρόνια τουλάχιστον

κατά αρχή αν θέλεις τηλέφωνο για Eu κοιτάς μόνο infoquest και δύο χρόνια εγγύηση και μόνο από κανάλι διανομής

δεύτερο αν θέλεις να το κρατήσεις όπως γραφεις και σε ενδιαφέρουν τα τρία OS updates και 4 security patches μόνο Samsung που μπορεί να το αγοράσεις και από best price και να τα έχεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το κινητο ειναι απροβληματιστο. γι αυτο και οι λιγες σελιδες. η θερμοκρασια ειναι θεμα (οπως οσα κινητα φορανε αυτον τον snapdragon) , στο αυτοκινητο με 40βαθμους ανοιχτο gps δεδομενα .να παιζει μουσικη , να φορτιζει ... μου εβγαλε μηνυμα οτι η θερμοκρασια ειναι υψηλη κτλ κτλ ...και η συσκευη εκαιγε .. φοβηθηκα μη εχουμε κανα μπαμ και το εκλεισα για 5 λεπτα

 

απο κινα αναφερουν οτι ηδη βγαινουν 2 update σχετικα με τη θερμοκρασια που τη λυνει ... για να δουμε * -5βαθμους

η μπαταρια 1 ημερα δεν μου βγαζει (ανοιχτα δεδομενα μονιμα) 2 sim αλλα ειναι μικρη η μπαταρια για τετοια συσκευη ομως αν δεν ηταν μικρη η μπαταρια δεν θα ειχε αυτες τις εξαιρετικες διαστασεις που ειναι για 1 χερι να το χειριζεσαι ... εγω προσωπικα προτειμω μικροτερη μπαταρια και να μπορω να το χειριστω μα το 1 χερι , πριν ειχα το mi10t που ειχε την καλυτερη μπαταρια που εχω δει σε συσκευη αλλα με το ενα χερι δεν γινοταν να το δουλεψω.

Μετα απο καποιους μηνες με το κινητο αυτο ... εχω να πω οτι δεν το αλλαζω με κανενα αλλο μεχρι τωρα

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το δίλημμα μου ήταν αυτό ή s21+ αλλά όπως είπε και ο akalos από τη στιγμή που σκοπεύω να κρατήσω για καιρό τη συσκευή (για αυτό και θα κάνω μια υπέρβαση για μένα γτ πρώτη επιλογή ήταν το 8T στα 400 μεταχ/νο) οπότε δεν με βολεύει καθόλου να έχω κακή μπαταρία από την αρχή, όπως είπα και πριν είμαι εδώ και καιρό με ένα φορτιστή στο χέρι στο 1+5Τ.

Τεσπα, το κινητό είναι σίγουρα εξαιρετικό κ μάλλον καλύτερο στα υπόλοιπα από το s21+ αλλά η μπαταρία είναι deal breaker για μένα.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το κινητο ειναι απροβληματιστο. γι αυτο και οι λιγες σελιδες.

 

Καμια σχεση.

 

Οι λιγες σελιδες ειναι γιατι στην ουσια το κινητο εχει αισθητα ανεβασμενη τιμη σε σχεση με παλιοτερα με κυρια διαφορα να βρισκεται μονο στην οθονη.

Και στις καμερες μονο στο mi11 pro/ultra θα δει καποιος διαφορες σε σχεση με περυσι.

 

Εαν η συσκευη ειχε πχ 500ευρω αντι για 900,μια χαρα θα εβλεπες πολλες περισσοτερες σελιδες.

 

Αυτος ειναι ο κυριος λογος για τον οποιο και στο διπλα θεμα του mi11ultra εχει λιγοτερες σελιδες. Γιατι σχεδον κανεις δεν θα δωσει 1300ευρω για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Και 500€ να είχε το ίδιο αισχρή μπαταρία θα είχε, για μένα που είναι προτεραιότητα η μπαταρία δεν θα το κοιτούσα. Εγώ βλέπω ότι κάθε πέρσι και καλύτερα, ανέβασαν τις τιμές στο θεό χωρίς κάποια ουσιαστική βελτίωση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

η σιαομι λίγο πολύ φημίζεται για την μπαταρία της το χάλασαν και αυτό ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μοντέλο λόγω μεγάλης οθόνης 2Κ ανάλυσης δίχως LTPO σε συνδυασμό με τα 120hz δυστυχώς δεν τα πάει καλά στην διαχείριση της μπαταρίας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...