Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φίλε μου... Καλα δεν έχω δοκιμάσει όλα τα κινητά της αγοράς, έτσι; ΟΚ op7 pro που το είχε ένα παιδί και το δοκίμασα, γελούσα με την στοκ κάμερα, τρομερά ΑΡΓΉ! Αλήθεια η gcam έχει τόσο μεγάλη διαφορά;; Γιατί τα κινητά της op πάντα μου άρεσαν για όλα τα άλλα...

Το mi11 σε εσωτερικό φωτισμό με τα παιδιά δεν ήταν καλό... Προς Θεού, για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι δεν είναι καλή η κάμερα, έτσι; Δηλαδή και από το μπαλκόνι που έβγαλα βράδυ τη γειτονιά πολύ ωραίες φωτογραφίες έβγαλε, αλλά σε εσωτερικό φωτισμό το texture σε δέρμα, μαλλιά - αν το λέω σωστά - σε εσωτερικό χώρο μόνο του mate σε εκπλήσσει και του Note 20 ultra ήταν αρκετά καλό!Στο mi11 παρά τα 27mp, μόλις κάνεις ζουμ στο πρόσωπο, έχει θόρυβο... 20/S21 δεν έχω γνώμη...

 

Ναι σε εσωτερικό φωτισμό τα πράγματα είναι δύσκολα για όλα τα κινητά με κινούμενα πρόσωπα αλλά η gcam κάνει θαύματα με το zero shutter lag και το processing της Google. Εκπληκτικές φώτο και λειτουργούν όλες οι κάμερες χωρίς root. Η στοκ είναι για γέλια εκεί όπως ήταν και το S9+ που είχα πριν από αυτό στο συγκεκριμένο θέμα και δεν έχω δει βελτίωση από Samsung ουτε σε ένα S20+ που έπεσε στα χέρια μου για λίγη ώρα. Για S21 ultra τα ίδια διάβαζα και έβλεπα σε review online. Είναι εκνευριστικό όμως να μην μπορείς να ανοίξεις την κάμερα γρήγορα με το διπλό press στο power button, αυτό λειτουργεί μόνο με την στοκ κάμερα στα oneplus, χωρίς root δεν αλλάζει αλλά δεν κάνω root πλέον το έκοψα εδώ και χρόνια. Πάντα έχω στο μυαλό μου τα Huawei καθώς ποτέ δεν πήρα αλλά παρότι είμαι σχετικά ψαγμένος χρήστης το θέμα με την έλλειψη GMS και την πιθανή μη έλευση notification πχ σε banking apps ή τις αλχημείες με dual space κλπ που πρέπει να γίνουν με προβληματίζουν για αυτό και διστάζω.

Όπως και να χει σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα notifications, OK δεν έχεις push notifications, αλλά έχεις ενημέρωση για οποιαδήποτε κίνηση με SMS ή viber και email...Έχεις εναλλακτικές δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

Ναι δε ξερω ίσως το p50 pro μετά από κανα εξάμηνο κυκλοφορίας του αν η τιμή είναι λογική να το τολμήσω.... Πιστεύω θα προσαρμοστώ όπως και να χει αλλά δε ξέρω αν αξίζει σε σχέση με τον ανταγωνισμό καθώς το Mi 11 ultra φαίνεται πολύ καλό και πάντα υπάρχει και gcam άλλωστε στη χειρότερη...oneplus δύσκολα θα ξανά πάρω πάντως, μέτριες κάμερες, τραγική στα update πλέον και υψηλές τιμές. Μόνο το all screen design του 7 pro σε σχέση με τα τωρινά punch hole μ'αρεσει πιο πολύ και ελπίζω του χρόνου σε under display camera σε κάποιες ναυαρχίδες
Link to comment
Share on other sites

έχω 7 χρόνια xiaomi ακόμα δεν έχω προσαρμοστεί στο software,αργά τα ζα η το μπαχαλοmiui,βρε μια λύση τύπου raise to answer δεν έχει παρά φρου φρου και αρώματα

από ήχο ειδοποιήσεων φυσικά μια δουλεύει μια όχι όσα fix και αν έχουν βγει στο ίντερνετ

το bluetooth όλο και κάποιες ασυμβατότητες βγάζει

γενικά πρέπει να το σεταρεις αν ξέρεις γιατί έχει πολύ επιθετική συμπεριφορά με τις εφαρμογές,αν δει καμία ανοικτή την κλίνει,λες και τραβάει ζόρι....lol

τέλος πάντων θα έγραφα καμιά ώρα ακόμα αλλά βαριέμαι :p

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 800 με 2 θήκες, 10 ημερών από Amazon.

Εγώ είχα παλιά τις επαφές και σε huawei cloud, τις έχω και στο Google αλλά υπάρχουν άπειρες επιλογές import /export σε .csv κλπ

Από εφαρμογές πχ τράπεζες υπάρχουν 3 μεγάλες και Πειραιώς Quick app.

Κατά τα άλλα χρησιμοποιώ dual Space και gspace ή web apps (Google keep)...

Το μόνο που λείπει είναι το αυτόματο backup στο photos και το viber backup πχ... Teams παίζει, stocard παίζει, app για ip cam παίζει, vmswipe επίσης, YouTube vanced, file managers, photoscan...καποιες που χρησιμοποιώ...

Φυσικά όταν πήρα το mi 11 ένιωσα ανακούφιση όπως έγραψα που είχα playstore.

Γενικά...Το mi11 μου άρεσε πάρα πολύ σαν αίσθηση στο χέρι, κράτημα κλπ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΉ ΟΘΟΝΗ,

ΠΟΛΎ ΩΡΑΙΑ ΗΧΕΙΑ και πολύ καλή κάμερα την ημέρα έξω. Γενικά, πολύ ωραίο κινητό, απλά εμένα δεν με κάλυψε η κάμερα... Σε κλειστούς χώρους δεν μου άρεσε καθόλου, ούτε με φωτισμό σπιτιού κλπ κ φυσικά η έλλειψη τηλεφακού.

Μπαταρία και φόρτιση μια χαρά επίσης. Γενικά πολύ πολύ ωραίο κινητό σε όλα, εκτός από καμερα σε συγκεκριμένες συνθήκες.

Εγώ, για να καταλάβετε, με νοιάζει να βγάζω τα παιδιά μου συνέχεια, είτε μέσα στο σπίτι είτε εκτός δλδ σε κίνηση κλπ

Το μόνο κιν xiaomi που με εντυπωσίασε σε αυτό ήταν το mi note 10 pro.

Εβγαζα το παιδί, είχε κουνήσει το κεφάλι και είχε πιάσει το καρέ στο δευτερόλεπτο πριν το κουνήσει = γρήγορο shutter = καθαρή φωτογραφία.

Το mate έχει τα πάντα πολύ καλά (κι ας μην είναι τόσο καλό όσο το mi11 σε κάποιους τομείς) αλλά η κάμερα σε αυτό που θέλω εγώ ξεπερνάει ό, τι έχει περάσει από τα χέρια μου (πολλές ναυαρχίδες...p30 pro, MI 10 pro, p40 pro, iPhone 11,note 10 plus...). Το μόνο που επίσης έβγαζε πολύ καλές φωτογραφίες και μου άρεσε ηταν το note 20 ultra...

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω πχ το δέρμα στο πρόσωπο μέσα στο σπίτι πώς βγήκε στο mi 11 και πώς με το mate. Χωρίς beautify και χαζά εννοείται...

Κατά τα άλλα ό, τι θέλετε να με ρωτήσετε...

Το viber backup δουλεύει με το Huawei cloud, σβήσε την εφαρμογή και κατέβασε την από το app gallery, μετά μπες στις ρυθμισεις της εφαρμογής και θα την συγχρονίσεις με το Huawei cloud, θέμα χρόνου είναι αν αντέξει η Huawei να δουλεύουν όλο και περισσότερες εφαρμογές, πιστεύω ότι στο τέλος θα γίνουν εφαρμογές όπως στο ios που έχουν τα Google services μέσα τους

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το viber backup δουλεύει με το Huawei cloud, σβήσε την εφαρμογή και κατέβασε την από το app gallery, μετά μπες στις ρυθμισεις της εφαρμογής και θα την συγχρονίσεις με το Huawei cloud, θέμα χρόνου είναι αν αντέξει η Huawei να δουλεύουν όλο και περισσότερες εφαρμογές, πιστεύω ότι στο τέλος θα γίνουν εφαρμογές όπως στο ios που έχουν τα Google services μέσα τους

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το θυμάμαι αυτό με το huawei cloud, το είχα νομίζω στο p40 pro, αλλά τώρα μου βγάζει μόνο για το Google drive ενώ την έχω βάλει από το huawei app...

Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι αυτό με το huawei cloud, το είχα νομίζω στο p40 pro, αλλά τώρα μου βγάζει μόνο για το Google drive ενώ την έχω βάλει από το huawei app...
Σβήσε την και ξανά κάνε εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εδώ συζητάμε για το mi 11 ή για άλλες συσκευές; Εδω και 2 3 ημέρες ψάχνω να βρω ανάρτηση που να αναφέρεται στο mi11

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άστα...σε όλα τα νήματα των mi 11 χάος, φαγωμάρες, λες και τους ανάγκασε κανείς να πάρουν σώνει και καλά xiaomi ...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ συζητάμε για τα πλεονεκτήματα και τα μειονέκτηματα του mi 11, αναφέροντας θετικά και αρνητικά βάσει της άποψης που διαμορφώσαμε κατά την χρήση του σε σχέση με άλλα κινητά.

Προσωπικά θεωρώ το miui φοβερά φιλικό στον χρήστη και μετά το miui12 καί πολύ όμορφο.

Επειδή προφανώς δεν κράτησα πέρα από μερικούς μήνες τα mi note 10 pro Kai mi 10 pro, δεν αντιμετώπισα ποτέ τα προβλήματα που αναφέρονται στο λογισμικό... Ίσα ίσα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σβήσε την και ξανά κάνε εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έκανα και έπαιξε, σε ευχαριστώ πολύ!

Αν και τελικά δεν είχα κανένα backup στο cloud της huawei και έχασα όλα τα μηνύματα

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Άστα...σε όλα τα νήματα των mi 11 χάος, φαγωμάρες

 

:confused:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=488750

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=488748

 

Οσο για το ιδιο το Mi11 τα ειχαμε πει και παλιοτερα για ποιο λογο δεν υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον στο θεμα του.

Μια η αρχικη τιμη των 900ευρω απο Ελλαδα που εχει πολλους να περιμενουν αισθητη μειωση τιμης στα 600ευρω και κατω

μια ο Snap888 και τα θεματα με θερμοκρασιες που εχει

μια η καμερα που περεμεινε μια απο τα ιδια με περυσι και μονο τα ακριβοτερα μοντελα υπαρχουν αισθητες βελτιωσεις

μια η κατωτερη αυτονομια/μπαταρια σε σχεση με περυσι(μεχρι και τα ηχεια ειναι χειροτερα απο περυσι συμφωνα με gsmarena)

 

Και να γιατι δεν υπαρχει καθολου ενδιαφερον/συμμετοχη/πολλοι κατοχοι στο εδω θεμα.

Με λιγα λογια πολλοι περιμενουν να δουν μια μεγαλη μειωση τιμων πριν προβουν σε αγορα.

Link to comment
Share on other sites

έχοντας το mi 9t pro δεν θεωρώ το mi 11 αναβάθμιση και μάλιστα στα 900€ για ένα ois στην κάμερα υπάρχουν καλύτερα και φθηνότερα,κάπου αρχίζει και ξεφεύγει το πράγμα νομίζω, ίσα ίσα που ούτε ράδιο έχει ούτε καρφι

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9791&idPhone2=10656#diff-

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

έχοντας το mi 9t pro δεν θεωρώ το mi 11 αναβάθμιση και μάλιστα στα 900€ για ένα ois στην κάμερα υπάρχουν καλύτερα και φθηνότερα,κάπου αρχίζει και ξεφεύγει το πράγμα νομίζω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Υποβάθμιση σε πολλά σημεία είναι, το πιο βασικό μπαταρία, χάλι ο 888 δεν πάει καθόλου καλά, χάνεις θύρα ακουστικών (με ανταπτορα λύνεται) ραδιόφωνο, σε αυτά τα λεφτά σίγουρα δεν αξίζει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

έχοντας το mi 9t pro δεν θεωρώ το mi 11 αναβάθμιση και μάλιστα στα 900€ για ένα ois στην κάμερα υπάρχουν καλύτερα και φθηνότερα,κάπου αρχίζει και ξεφεύγει το πράγμα νομίζω, ίσα ίσα που ούτε ράδιο έχει ούτε καρφι

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9791&idPhone2=10656#diff-

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

770 εχει το 128αρι και 780 το 256αρι αυτη τη στιγμη απο Ελλαδα.

Ποια 900αρια λετε ξανα και ξανα ορισμενοι?

Στο αμαζον ισπανιας εχει 700 ευρω αυτη τη στιγμη μαλιστα, για να μην αρχισουμε με τα περι εγγυησης. Ποσο να'χε δηλαδη συσκευη με τετοια σπεκς κι ενος μηνα σχεδον στην αγορα, 400 ευρω?

Και ποιο ειναι φτηνοτερο και καλυτερο, οπως αναφερεις, με sd888 ?

 

Ε τωρα αν δε θεωρειτε το mi11 απ'το 9Τ pro αναβαθμιση επειδη δεν εχει καρφι, ε καλα περιμενετε το mi13. Αν κι αυτο δεν θα'χει καρφι λογικα οποτε ισως και να μην ειναι αναβαθμιση με βαση τα κριτηρια σας.

 

Απο εκει και περα γνωριζοντας οτι οι τιμες των xiaomi πεφτουν σχετικα γρηγορα (οχι οπως παλια βεβαια) πολυς κοσμος, κι εγω μαζι, θα περιμενουμε να πεσει κι αλλο η τιμη γιατι πιστευουμε οτι δεν θ'αργησει πολυ αυτο οποτε θα το παρουμε σε πιο vfm τιμη.

Αυτο δεν εχει να λεει κατι παντως, αξιολογοτατη φαινεται η συσκευη και οι περισσοτεροι χρηστες ευχαριστημενοι ειναι.

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα p40 pro 4ων μηνών + 200€ για σφραγισμένο 256 από Γερμανό, εμμέσως μου βγήκε 650€. Που τη θεωρώ πολύ καλή τιμή για τέτοιο κινητό που όλα τα specs του είναι τέλεια για κάποιον που δεν τον νοιάζει ο τηλεφακός...Γιατί πέρα από τα δικά μου κριτήρια τα πολύ πολύ συγκεκριμένα, all-around μια χαρά είναι η κάμερα...Εμένα επίσης μου φάνηκε περίεργο που σε κάποιες φωτογραφίες έβλεπες πχ τα μαξιλάρια του καναπέ τέλεια με τις λεπτομέρειές τους κ όλα, ενώ ο γιος μου έβγαινε με θόρυβο, ψιλοθολος, τι να πω είχε θέματα focus(?) που ίσως λυθούν με μελλοντικά updates και να είναι παιδικές ασθένειες...

Μιλάμε για το πρώτο κινητό με sd888 και ΟΘΟΝΑΡΑ, πόσο χαμηλά να το βρείτε περιμένετε; Επειδή είναι xiaomi? Μια χαρά premium συσκευή είναι...Απλα για εμένα το Pro θα ήταν πιο βολική αγορά λόγω κάμερας.Πόσο τραγικό που περισυ με το ultra και φέτος με το Pro, να μην μπορείς να το έχεις... Μόνο για αυτό βρίζω την Xiaomi, τπτ άλλο...

Αφήστε τους άλλους να δίνουν 1000+ για exynos και 700αρια για s21...Από Samsung μόνο note 20 ultra αξίζει εκεί στα 650, το πολύ 700.

Κατ'εμε πέρα από iPhone 12 (που προσωπικά δεν άντεξα το iOS πάνω από 3μηνες κι ας ήταν καλό κινητό το iPhone 11), αν δεν έχεις θέμα με GMS πας σε mate σειρά... Για εμένα η κάμερα των p30 Pro και p40 pro πχ ΔΕΝ ΜΟΥ ΆΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ, σε όλα τα άλλα ήταν σούπερ.

Σήμερα πάλι έμεινα με το στόμα ανοιχτό σε φωτογραφίες που έβγαλε η γυναίκα μου τα μικρά με το απλό P20 κι έλεγα ότι ΤΕΤΟΙΑ φωτογραφία έψαχνα 3 χρόνια τώρα, δεν καταλαβαίνω γιατί χάλασαν στις επομενες σειρές P...Και στο mate, πέρα από το ότι βγαίνουν εξίσου όμορφες και πιο φωτεινές, έχουν και καλύτερη ανάλυση. Στο P20 ζουμάρεις στη φώτο και χαλάει κι ας φαίνεται ΥΠΈΡΟΧΗ στην οθόνη του κιν. Στου Mate είναι μια χαρά. Είναι και το ΑΙ που γυρνάει αυτόματα σε bokeh και βγαίνουν ακόμη πιο ωραίες.

Ο λόγος που γράφω όλα αυτά είναι για το παλικάρι που ήθελε να βγάζει την 3χρονη κόρη του και ίσως ψάχνει κινητό με ίδια κριτήρια...

Link to comment
Share on other sites

μετά από πόσο καιρό θα το δώσεις για να αρχίσεις και πάλι ένα καινούριο μονόλογο ?

η το έχεις δώσει ήδη?για πες την αλήθεια όμως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε μονόλογο κι ετυμηγορία μαζί...

Με λίγα λόγια οσοι δίνουν χιλιάρικο και 700Άρη για samsung είναι χαζοί,γιατί δεν τα αξίζει λόγω exynos πού φέτος είναι μία χαρά μάχιμος και με φοβερή αυτονομία...

Ok...

Black midnight θα πω εγώ και καλημέρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βρες μου τρόπο να συγχρωνιζω τις επαφές από Google account σε Huawei mate 40 pro

Και το πήρα

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Τρόποι υπάρχουν αρκετοί. Μπορείς να κάνεις συγχρονισμό μεταξύ Outlook και Google account, περνάς το Outlook στη νέα συσκευή και μετά κάνεις συγχρονισμό στη νέα συσκευή. Οι επαφές σου θα συγχρονιζονται στο Outlook και μπορείς να τις συγχρονίζεις σε οποιαδήποτε συσκευή και σε οποιοδήποτε Google account αν αλλάξεις συσκευή. Επίσης συγχρονιζονται και στο Huawei cloud. Τέλος σε κάθε περίπτωση μπορείς να τις κάνεις εξαγωγή σε μια vCard. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

κανένας admin δεν υπάρχει εδώ μέσα;. βλέπω μηνύματα πάω να διαβάσω και διαβάζω πως να βάλεις επαφές σε huawei...

και ότι είναι μάπα η συσκευή και ακριβή και δεν ξέρω τι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τους άλλους να δίνουν 1000+ για exynos και 700αρια για s21...

 

Αλλοι δινουν 800 και 1000+ευρω για συσκευες χωρις Play store(αρα για πολλες αγορασμενες εφαρμογες ή παιχνιδια,κλαφτα) και google ή με μολις 2χρονια σε μεγαλες αναβαθμισεις που εχουν και οι mid range συσκευες.

Και τελευταια φορα που εψαξα,οι kirin ηταν κατωτεροι των αντιστοιχων Snapdragon οπως και οι exynos :rolleyes:

 

Καποιοι αλλοι σε διπλα θεματα για παραδειγμα γελουσαν με τον κοσμο που δινει μια περιουσια,για να τραβαει συνεχεια τα παιδια του εντος σπιτιου.

 

Και οπως αναφερθηκε και παλιοτερα,ο φετινος Snapdragon 888,πιο πολυ κακο δημιουργει στις συσκευες λογω υψηλων θερμοκρασιων,παρα καλο. Εαν βλεπω πχ το mi11 να βαραει μεχρι και 50βαθμους στην πλατη τωρα που εχουμε σχετικα οκ θερμοκρασιες,δεν θελω καν να σκεφτω τι θα γινει το καλοκαιρι που εχουμε 30 και 35+βαθμους στην Ελλαδα.

Και το mi11 ultra οπως ειχα αναφερει και σε αλλο θεμα/ειδηση απο τον youtuber techtablets,εριχνε την φωτεινοτητα οταν επαιζε ενα δημοφιλες παιχνιδι σε θερμοκρασια δωματιου 23βαθμων.

 

Και τα Iphone εχουν το καλυτερο τσιπακι της αγορας,αλλα τι να το κανεις που δεν εχουν αναλογο συστημα ψυξης και αρα τρωει throttle το τσιπακι μολις ζοριστει ή πχ στις φωτογραφιες που εδω και χρονια εχουν το γνωστο θεμα Lens Flare.

 

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα,και απορω κυριολεκτικα πως γινεται σε τεχνολογικο forum που υποτιθεται δεν σχολιαζει ο Σακης και ο Μακης που δεν ξερει καν τι εκδοση Android εχει στο κινητο του,για ποιο λογο οι περισσοτεροι κολλανε μονο στο τσιπακι που φοραει μια συσκευη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ότι είναι μάπα η συσκευή και ακριβή και δεν ξέρω τι άλλο...

 

Το γεγονος οτι δεν βλεπεις πολλους κατοχους/ενδιαφερον για την συσκευη(ή πολλοι που περιμενουν κλασσικα να πεσει κατω απο τα 500ευρω),κατα ενα τροπο αυτο το πραγμα δειχνει.

 

Και για το πρωτο που λες,μαπα η συσκευη δεν ειναι προφανως,αλλα το γεγονος οτι μονο για το mi11ultra υπαρχει πραγματικος ενθουσιασμος,σημαινει οτι δεν ειναι η συσκευη(στα λεφτα αυτα)που περιμενε πως και πως ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

 

και ότι είναι μάπα η συσκευή και ακριβή και δεν ξέρω τι άλλο...

δεν ξέρω αν είναι μάπα η συσκευή αλλά η xiaomi είναι για πολλές φαπες σε αυτήν την περιοχή τιμών

και αυτό ισχύει για όλα τα προϊόντα από μια ντομάτα έως την ακριβότερη σαμπάνια του κόσμου,το παράξενο που είναι ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί διαβάζετε πολύ επιλεκτικά μόνο και μόνο για να κάνετε πικρόχολα σχόλια.

Είπα εγώ ότι είναι χάλια το mi11? Μια φορά δείξτε μου πού το είπα αυτό.

Έδωσα, επίσης, μια περιουσία για να βγάζω τα παιδιά μου μέσα στο σπίτι;

Μόνος μου είπα ότι σε φωτισμό έξω μια χαρά είναι το κινητό και τι με ενόχλησε στον εσωτερικό φωτισμό. Έχεις κάποιο πρόβλημα που θέλω να βγάζω φωτογραφίες τα παιδιά μου όταν παίζουν μεταξύ τους ή όταν κάθονται αγκαλιά και βλέπουν τηλεόραση; Και τη συγκεκριμένη φωτογραφία θέλω να την κάνω crop και να την κάνω κούπα για τη γιαγιά τους

Για πες;;; Τα σχόλιά σας είναι αστεία και είστε το λιγότερο πορωμενοι γιατί αφήνετε πικρόχολα σχόλια χωρίς ουσία. σαν κάτι - να μην πω - στο forum των iPhone που προσπαθούσα να τους εξηγήσω γιατί με ενοχλούσε που σε όλες τις διακοπές μου, έπρεπε για να έχω Internet με data να μπαίνω flight Mode, να βγαίνω και για λίγα δευτερόλεπτα που έπιανε 3g να ανοίγει η σελίδα μέχρι να πάει σε edge και να ξανακάνω την ίδια διαδικασία... Γιατί; Γιατί οι λαλακες είχαν μόνο 2G/3G αυτόματο και όχι 3g only,εστω και με μια δυο γραμμές...Τι βρίσιμο έφαγα, δεν λέγεται.

 

Τέλος πάντων, εγώ ήθελα να γράψω τα πάρα πολλά θετικά του mi11 και τι με χάλασε στην κάμερά του που 100 φορές έγραψα ότι είναι δικό μου θέμα και όχι κάτι που απασχολεί τον περισσότερο κόσμο. Εσείς μείνετε με την κακία σας.

Και αν βγει το mi 11 ultra και μου αρέσει περισσότερο, ναι θα το δώσω και το huawei χωρίς να δώσω λογαριασμό στον εξυπνάκια που σχολίασε νωρίτερα.

 

Ο exynos ήταν ή δεν ήταν χάλια τόσα χρόνια σε σύγκριση με snapdragon? Για το πόσο πέφτει η απόδοσή του όσο το χρησιμοποιείτε (ακόμη και στον φετινό exynos που είναι πολύ βελτιωμένος) το έχετε δει; Ή τις διαφορές στις φωτογραφίες; Εγώ σχολίασα το 700αρι των exynos γιατί πολύ απλά θεωρώ προτιμότερο να δώσεις 700 πχ για το mi11 με Sd888 αντί για το s21. Δεν αποκάλεσα κανέναν χαζό, εσείς τα λέτε αυτά. Και δεν είπα ποτέ ότι ο kirin είναι καλύτερος από όλους. Για εμένα που δεν ασχολούμαι με το gaming, όλοι με υπερκαλυπτουν καθημερινά, αλλά αφού στην ίδια τιμή μπορώ να πάρω καλύτερο SoC, γιατί να μην το κάνω; Τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ εγώ, επίσης, τις έχω βρει όλες πέραν ελαχίστων εξαιρέσεων. Και ειδικά όσες έχω σε Pro αγορασμένες, υπάρχουν όλες (πχ Nova launcher)...

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

κανένας admin δεν υπάρχει εδώ μέσα;. βλέπω μηνύματα πάω να διαβάσω και διαβάζω πως να βάλεις επαφές σε huawei...

και ότι είναι μάπα η συσκευή και ακριβή και δεν ξέρω τι άλλο...

Aπ'οτι φαινεται οχι δεν υπαρχει, γι'αυτο και 2-3 xiaomi haters μπαινουν σε καθε θεμα να μας πουν οτι ειναι αστειο η συσκευη αυτη να εχει 900 ευρω (κι ας εχει 700 στο αμαζον!), οτι σ'αυτα τα λεφτα πας σε αλλη εταιρεια, μεχρι κι οτι ο sd888 οτι ειναι προβλημα σε σχεση με exynos ακουσαμε! Που σε ο,τι κρας τεστ εχει γινει ο 888 θεμα δεν εχει κανενα και σε gpu ειναι ενα επιπεδο πανω απο exynos.

Tα λενε αυτα στα κεντρικα τοπικς του φορουμ, οπου σχεδον μονος μου προσπαθω να κανω εναν αντιλογο σε ολο αυτο τον παραλογισμο, τα λενε πλεον μεσα και στο νημα του ιδιου του mi11.

Παπατζες, ψεματα και ανακριβειες απο 2-3 samsung και apple fanboysπου πανε με το ετσι θεκω να μας πεισουν οτι κατι χρεπια στυλ iphone 12 δικαιολογουν τα λεφτα τους ενω το mi11 ακομα και στα 700 ευρω για ενα μηνα που'χει στην αγορα ειναι ακριβο.

Θεατρο του παραλογου εντελως.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ πάλι σε έξοδα θα βγεις και μάλιστα χωρίς λόγο,μην πεις ότι δεν το ήξερες όμως

αν θέλεις να παίρνεις πράγματι καλές φώτο έχει εκεί έξω κάτι που ειδικεύεται σε αυτό ακριβώς που θέλεις και λέγονται φωτογραφικες μηχανές που τα δήθεν καμεροτηλεφωνα ούτε καν τις πλησιάζουν

το ότι οι κατασκευαστές προσπαθούν να πείσουν ότι τα κάνει όλα και καλά είναι άλλο θέμα

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ πάλι σε έξοδα θα βγεις και μάλιστα χωρίς λόγο,μην πεις ότι δεν το ήξερες όμως

αν θέλεις να παίρνεις πράγματι καλές φώτο έχει εκεί έξω κάτι που ειδικεύεται σε αυτό ακριβώς που θέλεις και λέγονται φωτογραφικες μηχανές που τα δήθεν καμεροτηλεφωνα ούτε καν τις πλησιάζουν

το ότι οι κατασκευαστές προσπαθούν να πείσουν ότι τα κάνει όλα και καλά είναι άλλο θέμα

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Το forum είναι για το mi11.

Όχι για να διαβάζουμε χιούμορ επιπέδου Σεφερλη και προσωπικές επιθέσεις.

Δεν ασχολούμαι με τη φωτογραφία και ποτέ δεν χρησιμοποιώ Pro Mode. Ξέρω πολύ βασικά πράγματα.

Με νοιάζει όμως το point and shoot, ανά πάσα στιγμή, να μπορώ να τραβήξω καθαρά τη στιγμή που εκτυλίσσεται μια όμορφη σκηνή, είτε μέσα στο σπίτι μου είτε σε εξωτερικό χώρο, είτε με μέτριο φωτισμό είτε με ήλιο.

Μάλλον και αυτοί στο dxo που μετράνε auto focus, shutter speed και dynamic range για να βαθμολογησουν τις κάμερες των κινητών, χαζοί είναι.

Στείλ'τους email να πάρουν μια φωτογραφική.

Όσο για το ότι δεν τις πλησιάζουν, συγγνώμη αλλά μια mirrorless Sony που θεωρείται καλή, δεν έφτανε καν το p30 pro που είχα τότε για αυτό και την πούλησα άμεσα, γιατί με νοιάζει μόνο το auto mode και όχι ρυθμίσεις κλπ, όπου μία mirrorless compact ή μια dslr θα έκανε θαύματα φυσικά... Εμένα δεν με νοιάζει αυτό, με μοιάζουν οι στιγμές, όπως ξαναείπα...

Συγγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη, εγώ απλά ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία που είχα με note 20 ultra (που έγραψα τα καλύτερα κι ας έχει exynos), mi 11 και mate 40 pro. Το resume είναι ότι το mi 11 είναι υπέροχο κινητό, απλά χάνει σε κάποια πράγματα στην κάμερα, οπως λένε και ολα τα reviews, δεν το λέω εγώ. Εγώ το χρησιμοποίησα και το επιβεβαιώνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...