Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα σήμερα 8/256 με ανταλλαγή του P40 pro. Εντάξει η οθόνη είναι ΑΛΛΟΥ. Ενώ είχα ψιλοβγαλει άκρη με gspace και dualspace στο p40 pro, ok το να έχεις κατευθείαν playstore, ε μπορώ να πω πως ένιωσα μια ανακούφιση. backup σε όλα κατευθείαν, access σε όλα κατευθείαν, βολεύει...

Αρχικά να πω ότι κάπου με έχει χαλάσει η καμερα...Σε εσωτερικό χώρο ακόμη και με πολύ φωτισμό, όταν ζουμάρεις στην οθόνη είναι λίγο noisy, λίγο grainy σε σχέση με p40 pro και mate 30 pro που είχα... Και δεν το περίμενα λόγω των 27mp.Όπως επίσης οτι σε μια φωτογραφία εστιάζει στο κέντρο σχετικά και τα γύρω γύρω είναι πάλι με θόρυβο...Δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει γιατί και σε indoor shots στο internet είδα εκπληκτικές φωτογραφίες...

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Επίσης, το night mode στο βίντεο, απλά πας στο Night και τραβάς βίντεο; Γιατί δεν είδα τη διαφορά που έβλεπα σε reviews...Ακόμη το έχω μόνο λίγες ώρες, αλλά λίγο χαλάστηκα με την κάμερα! Ίσως να κάνω κάτι λάθος! Φυσικά έχω ελέγξει ρυθμίσεις κλπ...

 

Είναι ένας από τους λόγους που δεν το προτίμησα το 11. Είναι πολύ ωράιο κινητό και εκπληκτικό σε εμφάνιση αλλά έπρεπε να δεις φώτο που βγάζει σε σκοτάδι πριν το πάρεις. Κοίτα εδώ:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=10656&idPhone2=10082&idPhone3=10119

 

Αν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις το 11 ultra. Άλλο level. Μπορείς να δεις πλήρη αναφορά στην κάμερα του εδώ:

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-11-ultra-camera-review-large-sensor-power/

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μουφα τα reviews?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας από τους λόγους που δεν το προτίμησα το 11. Είναι πολύ ωράιο κινητό και εκπληκτικό σε εμφάνιση αλλά έπρεπε να δεις φώτο που βγάζει σε σκοτάδι πριν το πάρεις. Κοίτα εδώ:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=10656&idPhone2=10082&idPhone3=10119

 

Αν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις το 11 ultra. Άλλο level. Μπορείς να δεις πλήρη αναφορά στην κάμερα του εδώ:

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-11-ultra-camera-review-large-sensor-power/

τι κάνει το ultra? .... έχει βουήξει ο τόπος με τα πληρωμένα reviews Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Παρέλαβα σήμερα από γνωστή αλυσίδα την επίσημη μαύρη kevlar θήκη. Εκπληκτική κ πολύ premium αίσθηση!Αν βέβαια σου αρέσουν αυτές που δεν προσθέτουν καθόλου όγκο. Φυσικά προσφέρει ελάχιστη προστασία όπως όλες αυτού του είδους!π.χ. sandstone της OnePlus.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο αξιοπιστο σαιτ να γραφει διαφορες μεταξυ Mi11 - pro - ultra ?

σε καθε ενα γραφουν κατι διαφορετικο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο αξιοπιστο σαιτ να γραφει διαφορες μεταξυ Mi11 - pro - ultra ?

 

σε καθε ενα γραφουν κατι διαφορετικο

αν θέλεις το top πας σε ultra,αν θέλεις κάτι που να του μοιάζει πας σε pro,αν θες καμία σχέση με ultra πας σε σκέτο mi 11

απλά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Παρέλαβα σήμερα από γνωστή αλυσίδα την επίσημη μαύρη kevlar θήκη. Εκπληκτική κ πολύ premium αίσθηση!Αν βέβαια σου αρέσουν αυτές που δεν προσθέτουν καθόλου όγκο. Φυσικά προσφέρει ελάχιστη προστασία όπως όλες αυτού του είδους!π.χ. sandstone της OnePlus.

Μπορείς να βάλεις μία φωτογραφία;

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το απλο το 11 εχει σταθεροποιητη στην καμερα ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όπου τοποθετεί η Xiaomi τον αισθητήρα των 108 Μp έχει κανονικά stabilization o φακός.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι ανάμεσα σε mi 11 και oneplus 8 pro μιας και παίζουν στην ίδια τιμή. Εκτός από τον πιο καινούργιο επεξεργαστή, υπάρχει κανείς που να τα έχει δουλέψει και τα 2 να μου πει άλλες διαφορές? Τώρα είμαι με to op6 και λατρεύω oxigen OS γιαυτό κάνω δεύτερες σκέψεις για το mi 11 βασικά Edited by bagelismar
Ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το εδωσα το κινητό... Κατέληξα σε mate 40 Pro, που απλά η κάμερά του είναι ΑΛΛΟΥ...Κρύσταλλο πορτρετα και με ΑΙ, πολύ γρήγορο shutter... Ενδιαμεσα ήρθε για λίγες μέρες ένα note 20 ultra που επίσης μου άρεσε αρκετά η κάμερά του και θα το κρατούσα, αλλά βρήκα το mate σε πολύ καλή τιμή από Amazon... Μεταξύ p40 pro και mate, δεν υπάρχει σύγκριση στις φωτογραφίες...Γενικά μετά το P20 το απλό που έχει η γυναίκα μου - που ακόμη μένω με ανοιχτό το στόμα με κάποιες φωτογραφίες που βγάζει κι ας μην έχουν φοβερή ανάλυση - θεωρώ ότι η σειρά Mate έχει πιο καλές κάμερες, πιο καλές φωτογραφίες

.. Για το mi 11 ultra, φαίνεται φανταστικό, απλά αν δεν δω σύγκριση δίπλα δίπλα με άλλα κορυφαία, δεν παίρνω θέση.

Προσωπικά το mi 10 pro μου άρεσε πάρα πολύ και μόνο με το mate θεωρώ ότι έκανα σοβαρή αναβάθμιση σε κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Βρες μου τρόπο να συγχρωνιζω τις επαφές από Google account σε Huawei mate 40 pro

Και το πήρα

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βρες μου τρόπο να συγχρωνιζω τις επαφές από Google account σε Huawei mate 40 pro

Και το πήρα

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Χωρίς Google άστο καλύτερα θα μπλέξεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το εδωσα το κινητό... Κατέληξα σε mate 40 Pro, που απλά η κάμερά του είναι .
στα 740 περίπου ?

δυστυχώς με όλα να συγχονιζουν στην google

δεν πάω πουθενά και φυσικά αν συχρονιζαν οι τιμή θα ήταν αλλού

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το εδωσα το κινητό... Κατέληξα σε mate 40 Pro, που απλά η κάμερά του είναι ΑΛΛΟΥ......

Εκτός από την κάμερα;

Αν κάποιον δεν τον πολύ νοιάζει η κάμερα; Κάνε μας ένα μίνι συγκριτικό.

Link to comment
Share on other sites

Στα 800 με 2 θήκες, 10 ημερών από Amazon.

Εγώ είχα παλιά τις επαφές και σε huawei cloud, τις έχω και στο Google αλλά υπάρχουν άπειρες επιλογές import /export σε .csv κλπ

Από εφαρμογές πχ τράπεζες υπάρχουν 3 μεγάλες και Πειραιώς Quick app.

Κατά τα άλλα χρησιμοποιώ dual Space και gspace ή web apps (Google keep)...

Το μόνο που λείπει είναι το αυτόματο backup στο photos και το viber backup πχ... Teams παίζει, stocard παίζει, app για ip cam παίζει, vmswipe επίσης, YouTube vanced, file managers, photoscan...καποιες που χρησιμοποιώ...

Φυσικά όταν πήρα το mi 11 ένιωσα ανακούφιση όπως έγραψα που είχα playstore.

Γενικά...Το mi11 μου άρεσε πάρα πολύ σαν αίσθηση στο χέρι, κράτημα κλπ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΉ ΟΘΟΝΗ,

ΠΟΛΎ ΩΡΑΙΑ ΗΧΕΙΑ και πολύ καλή κάμερα την ημέρα έξω. Γενικά, πολύ ωραίο κινητό, απλά εμένα δεν με κάλυψε η κάμερα... Σε κλειστούς χώρους δεν μου άρεσε καθόλου, ούτε με φωτισμό σπιτιού κλπ κ φυσικά η έλλειψη τηλεφακού.

Μπαταρία και φόρτιση μια χαρά επίσης. Γενικά πολύ πολύ ωραίο κινητό σε όλα, εκτός από καμερα σε συγκεκριμένες συνθήκες.

Εγώ, για να καταλάβετε, με νοιάζει να βγάζω τα παιδιά μου συνέχεια, είτε μέσα στο σπίτι είτε εκτός δλδ σε κίνηση κλπ

Το μόνο κιν xiaomi που με εντυπωσίασε σε αυτό ήταν το mi note 10 pro.

Εβγαζα το παιδί, είχε κουνήσει το κεφάλι και είχε πιάσει το καρέ στο δευτερόλεπτο πριν το κουνήσει = γρήγορο shutter = καθαρή φωτογραφία.

Το mate έχει τα πάντα πολύ καλά (κι ας μην είναι τόσο καλό όσο το mi11 σε κάποιους τομείς) αλλά η κάμερα σε αυτό που θέλω εγώ ξεπερνάει ό, τι έχει περάσει από τα χέρια μου (πολλές ναυαρχίδες...p30 pro, MI 10 pro, p40 pro, iPhone 11,note 10 plus...). Το μόνο που επίσης έβγαζε πολύ καλές φωτογραφίες και μου άρεσε ηταν το note 20 ultra...

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω πχ το δέρμα στο πρόσωπο μέσα στο σπίτι πώς βγήκε στο mi 11 και πώς με το mate. Χωρίς beautify και χαζά εννοείται...

Κατά τα άλλα ό, τι θέλετε να με ρωτήσετε...

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

εννοείς μεταχειρισμένο το mate 40 pro

δεν πολύ παρακολούθω hua και ίσως μπερδεύω τα μοντέλα

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 800 με 2 θήκες, 10 ημερών από Amazon.

Εγώ είχα παλιά τις επαφές και σε huawei cloud, τις έχω και στο Google αλλά υπάρχουν άπειρες επιλογές import /export σε .csv κλπ

Από εφαρμογές πχ τράπεζες υπάρχουν 3 μεγάλες και Πειραιώς Quick app.

Κατά τα άλλα χρησιμοποιώ dual Space και gspace ή web apps (Google keep)...

Το μόνο που λείπει είναι το αυτόματο backup στο photos και το viber backup πχ... Teams παίζει, stocard παίζει, app για ip cam παίζει, vmswipe επίσης, YouTube vanced, file managers, photoscan...καποιες που χρησιμοποιώ...

Φυσικά όταν πήρα το mi 11 ένιωσα ανακούφιση όπως έγραψα που είχα playstore.

Γενικά...Το mi11 μου άρεσε πάρα πολύ σαν αίσθηση στο χέρι, κράτημα κλπ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΉ ΟΘΟΝΗ,

ΠΟΛΎ ΩΡΑΙΑ ΗΧΕΙΑ και πολύ καλή κάμερα την ημέρα έξω. Γενικά, πολύ ωραίο κινητό, απλά εμένα δεν με κάλυψε η κάμερα... Σε κλειστούς χώρους δεν μου άρεσε καθόλου, ούτε με φωτισμό σπιτιού κλπ κ φυσικά η έλλειψη τηλεφακού.

Μπαταρία και φόρτιση μια χαρά επίσης. Γενικά πολύ πολύ ωραίο κινητό σε όλα, εκτός από καμερα σε συγκεκριμένες συνθήκες.

Εγώ, για να καταλάβετε, με νοιάζει να βγάζω τα παιδιά μου συνέχεια, είτε μέσα στο σπίτι είτε εκτός δλδ σε κίνηση κλπ

Το μόνο κιν xiaomi που με εντυπωσίασε σε αυτό ήταν το mi note 10 pro.

Εβγαζα το παιδί, είχε κουνήσει το κεφάλι και είχε πιάσει το καρέ στο δευτερόλεπτο πριν το κουνήσει = γρήγορο shutter = καθαρή φωτογραφία.

Το mate έχει τα πάντα πολύ καλά (κι ας μην είναι τόσο καλό όσο το mi11 σε κάποιους τομείς) αλλά η κάμερα σε αυτό που θέλω εγώ ξεπερνάει ό, τι έχει περάσει από τα χέρια μου (πολλές ναυαρχίδες...p30 pro, MI 10 pro, p40 pro, iPhone 11,note 10 plus...). Το μόνο που επίσης έβγαζε πολύ καλές φωτογραφίες και μου άρεσε ηταν το note 20 ultra...

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω πχ το δέρμα στο πρόσωπο μέσα στο σπίτι πώς βγήκε στο mi 11 και πώς με το mate. Χωρίς beautify και χαζά εννοείται...

Κατά τα άλλα ό, τι θέλετε να με ρωτήσετε...

Άρα μόνο το mate 40 σε έχει καλύψει στο συγκεκριμένο θέμα της φώτο των παιδιών σου; σε ρωτάω γιατί και εγώ κοιτάω αυτό το θέμα γιατι έχω μια 3χρονη κόρη και έχω σωθεί με gcam για το oneplus 7 pro μου, η στοκ κάμερα είναι κλαφτα, και ψάχνω συνεχώς ποιο είναι το επόμενο κιν μου αλλά όλα απόγοητεύουν στο συγκεκριμένο θέμα εκτός του pixel, ακόμα και το S21 ultra τουλάχιστον κάποιοι που το αναφέρουν στα review τους. Ίσως το mi 11 ultra να είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου... Καλα δεν έχω δοκιμάσει όλα τα κινητά της αγοράς, έτσι; ΟΚ op7 pro που το είχε ένα παιδί και το δοκίμασα, γελούσα με την στοκ κάμερα, τρομερά ΑΡΓΉ! Αλήθεια η gcam έχει τόσο μεγάλη διαφορά;; Γιατί τα κινητά της op πάντα μου άρεσαν για όλα τα άλλα...

Το mi11 σε εσωτερικό φωτισμό με τα παιδιά δεν ήταν καλό... Προς Θεού, για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι δεν είναι καλή η κάμερα, έτσι; Δηλαδή και από το μπαλκόνι που έβγαλα βράδυ τη γειτονιά πολύ ωραίες φωτογραφίες έβγαλε, αλλά σε εσωτερικό φωτισμό το texture σε δέρμα, μαλλιά - αν το λέω σωστά - σε εσωτερικό χώρο μόνο του mate σε εκπλήσσει και του Note 20 ultra ήταν αρκετά καλό!Στο mi11 παρά τα 27mp, μόλις κάνεις ζουμ στο πρόσωπο, έχει θόρυβο... 20/S21 δεν έχω γνώμη...

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...