Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SpeedTest - Vodafone 5G

 

Speed-Test-5-G.jpg

 

____________________________________________________________

 

 

Η μέτρηση έγινε με τον "Baseus 65W GaN.v2"

 

Baseus-65w-Gan2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα 8/256 με ανταλλαγή του P40 pro. Εντάξει η οθόνη είναι ΑΛΛΟΥ. Ενώ είχα ψιλοβγαλει άκρη με gspace και dualspace στο p40 pro, ok το να έχεις κατευθείαν playstore, ε μπορώ να πω πως ένιωσα μια ανακούφιση. backup σε όλα κατευθείαν, access σε όλα κατευθείαν, βολεύει...

Αρχικά να πω ότι κάπου με έχει χαλάσει η καμερα...Σε εσωτερικό χώρο ακόμη και με πολύ φωτισμό, όταν ζουμάρεις στην οθόνη είναι λίγο noisy, λίγο grainy σε σχέση με p40 pro και mate 30 pro που είχα... Και δεν το περίμενα λόγω των 27mp.Όπως επίσης οτι σε μια φωτογραφία εστιάζει στο κέντρο σχετικά και τα γύρω γύρω είναι πάλι με θόρυβο...Δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει γιατί και σε indoor shots στο internet είδα εκπληκτικές φωτογραφίες...

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Επίσης, το night mode στο βίντεο, απλά πας στο Night και τραβάς βίντεο; Γιατί δεν είδα τη διαφορά που έβλεπα σε reviews...Ακόμη το έχω μόνο λίγες ώρες, αλλά λίγο χαλάστηκα με την κάμερα! Ίσως να κάνω κάτι λάθος! Φυσικά έχω ελέγξει ρυθμίσεις κλπ...

Link to comment
Share on other sites

παιζει τωρα πουθενα απο ευρωπη με τιμη γυρω στα 650€-700 ? κανα λινκ ; Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

@klainmein νομίζω το ίδιο σχόλιο- "παραπονο" εκφράζει κι εδώ στο review για τις συνθήκες με χαμηλό φωτισμό με απροσμενη παρουσία θορύβου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα 8/256 με ανταλλαγή του P40 pro. Εντάξει η οθόνη είναι ΑΛΛΟΥ. Ενώ είχα ψιλοβγαλει άκρη με gspace και dualspace στο p40 pro, ok το να έχεις κατευθείαν playstore, ε μπορώ να πω πως ένιωσα μια ανακούφιση. backup σε όλα κατευθείαν, access σε όλα κατευθείαν, βολεύει...

 

Αρχικά να πω ότι κάπου με έχει χαλάσει η καμερα...Σε εσωτερικό χώρο ακόμη και με πολύ φωτισμό, όταν ζουμάρεις στην οθόνη είναι λίγο noisy, λίγο grainy σε σχέση με p40 pro και mate 30 pro που είχα... Και δεν το περίμενα λόγω των 27mp.Όπως επίσης οτι σε μια φωτογραφία εστιάζει στο κέντρο σχετικά και τα γύρω γύρω είναι πάλι με θόρυβο...Δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει γιατί και σε indoor shots στο internet είδα εκπληκτικές φωτογραφίες...

 

Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Επίσης, το night mode στο βίντεο, απλά πας στο Night και τραβάς βίντεο; Γιατί δεν είδα τη διαφορά που έβλεπα σε reviews...Ακόμη το έχω μόνο λίγες ώρες, αλλά λίγο χαλάστηκα με την κάμερα! Ίσως να κάνω κάτι λάθος! Φυσικά έχω ελέγξει ρυθμίσεις κλπ...

750€ για ΧΙΑΟΜΙ....

ΝΕΙΝ

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

750€ για ΧΙΑΟΜΙ....

ΝΕΙΝ

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενώ 1200 για Samsung το λες κλεψιά :lol:

Link to comment
Share on other sites

900€ έχει που είδατε τα 750, στις παράγκες?

όπως επίσης και τις τιμές στην είδηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βλέπω ότι η κινέζικη έκδοση υποστηρίζει την 800αρα. Είναι σωστό ή λάθος? Γιατί σκέφτομαι να πάρω την κινέζικη έκδοση, μέσω φίλου εκεί, και να φλασαρω μετα την ευρωπαικη ρομ. Τι λέτε?
δεν υπάρχει περίπτωση να έχει b20 η cn

οποία ρομ και να φλασαρεις δεν ξεκλειδώνουν οι μπάντες

Link to comment
Share on other sites

900€ έχει που είδατε τα 750, στις παράγκες?

όπως επίσης και τις τιμές στην είδηση

 

δεν υπάρχει περίπτωση να έχει b20 η cn

οποία ρομ και να φλασαρεις δεν ξεκλειδώνουν οι μπάντες

Έχει κανονικά φέτος 20αρα μπάντα με 11 σειρά η xiaomi σε κινεζική version

Και L1 πιστοποίηση για HD Netflix κλπ

 

Πέρσι μόνο δεν είχε με 10 σειρά.

 

Και είναι κανονικά dual sim as usual.

https://www.mi.com/mi11/specss://www.mi.com/mi11/specs

 

Και σε όλα τα κινεζομαγαζα περιγράφουν την 20αρα μπάντα κανονικά

 

Μάλιστα έχει και τις περισσότερες 5g band και για Ευρώπη

https://tradingshenzhen.com/en/mi-11-mi-11-pro/xiaomi-mi-11-8gb128gb-snapdragon-888

https://www.wondamobile.com/mobile/xiaomi-smartphones/xiaomi-mi-11-5g-8gb-ram-128gb-dual-sim-unlocked.html

 

 

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

1c2324263d1ec26c6a5be2946713a89d.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

όντως και έκοψε το lte-a? για cn μιλάω πάντα

 

https://www.frequencycheck.com/carrier-compatibility/Bn11fDv/xiaomi-mi-11-5g-standard-edition-dual-sim-td-lte-cn-128gb-m2011k2c-xiaomi-venus/cosmote-greece

τέλος πάντων δεν με αφορά we love mi 9t pro EEA

ως προς το hardware τουλάχιστον

με 4RCA

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

όντως και έκοψε το lte-a? για cn μιλάω πάντα

 

https://www.frequencycheck.com/carrier-compatibility/Bn11fDv/xiaomi-mi-11-5g-standard-edition-dual-sim-td-lte-cn-128gb-m2011k2c-xiaomi-venus/cosmote-greece

τέλος πάντων δεν με αφορά we love mi 9t pro EEA

ως προς το hardware τουλάχιστον

με 4RCA

Δεν ξέρω τόσα αναλυτικά μιας και ουδέποτε με ενδιέφερε το mi11.

Το 11 ultra θέλω να δω έστω θεωρητικά πόσο πιο βελτιωμένο θα είναι εφόσον έρθει το πιθανότερο αυτό μόνο στην Ευρώπη.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωθηκε σημερα το mi 11 ultra με καλυτερη καμερα(πρωτο σε dxomark)μεγαλυτερη μπαταρια και τιμη κλασσικα.

 

Ευρωπη βλεπω να φτανει επιπεδα S21 ultra η ακριβοτερη εκδοση,ισως και παραπανω αν εχουμε αναλογες τιμες με απλο mi11.

Link to comment
Share on other sites

900€ έχει που είδατε τα 750, στις παράγκες?

όπως επίσης και τις τιμές στην είδηση

 

δεν υπάρχει περίπτωση να έχει b20 η cn

οποία ρομ και να φλασαρεις δεν ξεκλειδώνουν οι μπάντες

 

και το Μι 11 και το Μι 11 Προ και Ουλτρα παντως στο Κιμοβιλ λεει οτι υποστηρίζονται κανονικά όλες οι μπάντες.

Νομίζω το Κιμοβιλ είναι αξιόπιστο σε αυτά

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος τις διαφορες μεταξυ Mi11 Και Mi11i ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος τις διαφορες μεταξυ Mi11 Και Mi11i ?
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10656&idPhone2=10777

 

Ελάχιστες....δεν κατάλαβα τον λόγο ύπαρξης του i

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος τις διαφορες μεταξυ Mi11 Και Mi11i ?

 

Το Mi11 έχει WQHD+ οθόνη ενώ το Mi11i έχει Full HD, το Mi11 έχει οθόνη curved ενώ το Mi11i έχει Flat οθόνη, Mi11 έχει κάμερες που έχουν OIS ενώ το Mi11i δεν έχει OIS υποστηρίζει μόνο EIS, το Mi11 έχει Fingerprint scanner στην οθόνη ενώ το Mi11i έχει στο πλήκτρο On/Off, το Mi11 έχει Fast Charge 55W & Wireless Fast Charge 55W & Reverse Wireless Charge, ενώ το Mi11i έχει μόνο Fast charge 33W, αυτά πάνω κάτω είναι οι διαφορές τους δεν είναι και λίγες νομίζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

900€ έχει που είδατε τα 750, στις παράγκες?

όπως επίσης και τις τιμές στην είδηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν υπάρχει περίπτωση να έχει b20 η cn

οποία ρομ και να φλασαρεις δεν ξεκλειδώνουν οι μπάντες

 

Επειδή ο επεξεργαστής 888 έχει ενσωματωμένο το Modem chipset φέτος όλα τα κινητά όλων των εταιριών περιλαμβάνουν και την μπάντα B20 είτε απευθύνονται στην αγορά της Κίνας είτε σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο, τα προηγούμενα χρόνια το Modem chipset ήταν ξεχωριστά και έτσι η κάθε εταιρεία έβαζε αυτό που ήθελε ανάλογα με την περιοχή που απευθυνότανε

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

αν είναι σωστά,μιλάμε για άλλο τηλέφωνο ως συνήθως κάνει η xiaomi https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10777&idPhone2=10656#diff-

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Mi11 έχει WQHD+ οθόνη ενώ το Mi11i έχει Full HD, το Mi11 έχει οθόνη curved ενώ το Mi11i έχει Flat οθόνη, Mi11 έχει κάμερες που έχουν OIS ενώ το Mi11i δεν έχει OIS υποστηρίζει μόνο EIS, το Mi11 έχει Fingerprint scanner στην οθόνη ενώ το Mi11i έχει στο πλήκτρο On/Off, το Mi11 έχει Fast Charge 55W & Wireless Fast Charge 55W & Reverse Wireless Charge, ενώ το Mi11i έχει μόνο Fast charge 33W, αυτά πάνω κάτω είναι οι διαφορές τους δεν είναι και λίγες νομίζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Επειδή ο επεξεργαστής 888 έχει ενσωματωμένο το Modem chipset φέτος όλα τα κινητά όλων των εταιριών περιλαμβάνουν και την μπάντα B20 είτε απευθύνονται στην αγορά της Κίνας είτε σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο, τα προηγούμενα χρόνια το Modem chipset ήταν ξεχωριστά και έτσι η κάθε εταιρεία έβαζε αυτό που ήθελε ανάλογα με την περιοχή που απευθυνότανε

ότι και να ναι μπορεί να το κόψει στην ρομ ανάλογα την περιοχή όπως κόβει το lte a αν αλήθευουν οι αναφορές από τα σαιτς

χιαομι σημαίνει μπαχαλο ως προς στα χαρακτηριστικά και δεν το πιάσεις στα χέρια σου ποτέ μην λες δεν είναι έτσι

τα ίδια λεγανε και με το redmi note 5 pro και επίσημα στο σάιτ της infoquest

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το Mi11 έχει WQHD+ οθόνη ενώ το Mi11i έχει Full HD, το Mi11 έχει οθόνη curved ενώ το Mi11i έχει Flat οθόνη, Mi11 έχει κάμερες που έχουν OIS ενώ το Mi11i δεν έχει OIS υποστηρίζει μόνο EIS, το Mi11 έχει Fingerprint scanner στην οθόνη ενώ το Mi11i έχει στο πλήκτρο On/Off, το Mi11 έχει Fast Charge 55W & Wireless Fast Charge 55W & Reverse Wireless Charge, ενώ το Mi11i έχει μόνο Fast charge 33W, αυτά πάνω κάτω είναι οι διαφορές τους δεν είναι και λίγες νομίζω

 

Ωραιος ! και μονο που εχει τον αισθητηρα στο On/off εφαγε κοκκινη απο εμενα. παω για το 11

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ! και μονο που εχει τον αισθητηρα στο On/off εφαγε κοκκινη απο εμενα. παω για το 11

 

Εγώ σε αντίθεση με εσένα λέω να πάω για το Mi11i για τον αισθητήρα στον διακόπτη διότι δεν με βόλεψε πολύ στα δύο τελευταία κινητά μου (Mi8 / Mi9T Pro) ο αισθητήρας στην οθόνη (ίσως φταίνε τα δάχτυλα μου ή το tempered), επίσης προτιμώ να πάω σε Flat οθόνη διότι είμαι σχεδόν σίγουρος ότι επειδή στην curved οθόνη δεν κάθεται καλά κανένα tempered glass θα με εκνευρίσει πάρα πολύ, φυσικά και η έλλειψη OIS είναι ένα σοβαρό θέμα αλλά δεν ασχολούμαι πολύ με φωτογραφίες επομένως μικρό το κακό, εμφανισιακά επίσης μου αρέσει πολύ περισσότερο το Mi11i αλλά αυτά είναι γούστα

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για τους ίδιους λόγους προτιμώ τον αισθητήρα στο πλάι,ειδικά οι τις xiaomi κάνουν φοβερή δουλίτσα, πιάνουν πάντα και είναι πολύ γρήγοροι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εγω 1η φορα πηρα το Mi10T δεν με βολευε στο πλαι ο αισθητηρας γι' αυτο και το εδωσα

οσο για την οθονη δεν βαζω ποτε τζαμακια οποτε δεν με νοιαζει αυτο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...