Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αξίζει σε αυτή την τιμή ένα κινητό που έχει 200-300 ευρω τουλάχιστον χαμηλότερη τιμή από τον ανταγωνισμό με παρόμοια ή και καλύτερα specs .

Το ειδικό βάρος του brand ?

Η γρήγορη απαξίωση της τιμής λόγω του βομβαρδισμού νέων μοντέλων από την Xiaomi ?

Μόνο και μόνο για το προβληματικό software ?

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα!! Είδα τα review από γνωστούς YouTubers Βρετανούς και το κινητό σκοτώνει, άσε που είναι και πανέμορφο. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του όπως είπε ο πάνω, εγώ δεν δίνω τόσα πολλά για miui που σε λίγους μήνες θα έχει μισή τιμή και συσκευή χωρίς SD, Jack, επίσης για τα δικά μου δεδομένα θεωρώ την αυτονομία της μπαταρίας μικρή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αξίζει σε αυτή την τιμή ένα κινητό που έχει 200-300 ευρω τουλάχιστον χαμηλότερη τιμή από τον ανταγωνισμό με παρόμοια ή και καλύτερα specs .

Το ειδικό βάρος του brand ?

Η γρήγορη απαξίωση της τιμής λόγω του βομβαρδισμού νέων μοντέλων από την Xiaomi ?

Μόνο και μόνο για το προβληματικό software ?

 

Ειναι πολυ νωρις να μιλαμε για ανταγωνισμο απο την στιγμη που μονο Samsung και Xiaomi εχουν κυκλοφορησει τις ναυαρχιδες τους.

 

Απο εκει και περα,εχουμε πει ποσες φορες τα καλα των Samsung συσκευων(αν αυτες αναφερονται)για την χωρα μας

+επισημη εισαγωγη/αντιπροσωπεια(κοινως αγοραζεις απο οπου θες χωρις να σε απασχολει η εγγυηση)

+Οι τιμες πεφτουν με τρελους ρυθμους. Ηδη το(πανακριβο)S21 Ultra εχει πεσει 250ευρω κατω σε bestprice,και η συσκευη εχει δεν εχει 1μηνα στην αγορα.

+απειρα service αν παθει κατι η συσκευη σε ολη την Ελλαδα(για τα Xiaomi,μονο αγορα απο συνεργαζομενες αλυσιδες με Infoquest για καλυψη,η οποια ομως δεν ειναι αντιπροσωπος).

+καλυτερο οικοσυστημα

+μεγαλυτερη software υποστηριξη(πολυ σημαντικο οταν μιλαμε για ναυαρχιδες

+απειρη ποικιλια σε αξεσουαρ(θηκες,τζαμακια κλπ)

+OneUI>miui. Και αυτο παιζει τον ρολο του οταν μιλαμε για ναυαρχιδες συγκεκριμενα(σε mid range πες παει στο καλο.

+Ειναι πιο ξεκαθαρη η Samsung στα μοντελα που κυκλοφορει και ποτε. Ξερεις τι να περιμενεις καθε χρονο. Σε Xiaomi/Poco/Redmi μερια παλι οχι και απλα υποθετεις.

Τα 2 μεγαλα ατου των xiaomi κινητων κακα τα ψεματα ηταν το οτι φορανε σιγουρα Snapdragon(σε αντιθεση με Samsung)για οσους τα κοιτανε αυτα,και η χαμηλοτερη στις αρχες τιμη οπως τωρα καλη ωρα.

 

Προσωπικα αν το ειχα προλαβει απο amazon στα 650ευρω που αναφερθηκε παλιοτερα,θα το τσιμπαγα. Αλλα 800+ευρω προσωπικα για miui και κακη software υποστηριξη,δεν δινω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εξαιρετικό έως τώρα.

Η μπαταρία πάει για 7ωρο στην FHD+ ανάλυση κ στα 120hz. Πολύ λιγότερο sot στην φουλ ανάλυση.

Εξακολουθούν να μην δουλεύουν τα gestures σε nova αλλά μάλλον αυτό είναι γενικό πρόβλημα σε third party launchers.

Κ εγώ δεν ήμουν φαν του miui, ένιωθα ότι το λογισμικό "κράταγε" πίσω το υλικό. Φυσικά αυτό δεν ισχύει στη συγκεκριμένη περίπτωση. Όλα γίνονται αστραπαιαία.

Αυτά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δυο και παραπανω χρονια τις κραταω.

Απλα το mi11 συγκρινομενο με τις αλλες ναυαρχιδες εχει μια χαρα μπαταρια. Αν καποιος θελει αυτονομια redmi note τοτε καμια ναυαρχιδα δεν του κανει, οχι μονο το mi11. Το να βγαζει ανετα 2 μερες δεν υπαρχει σε καμια ναυαρχιδα.

 

Οντος η σειρα redmi note παιζει μπαλα μόνη της οσο αφορα την αυτονομία.. Θελω να δω το note 10 pro με Amoled κ 5050 μπαταρια ποσο θα κρατάει με 120hz οθονη κ στα 1080p βέβαια.. Κ παλι στο θέμα αυτονομία θα ειναι τοπ πιστεύω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη τα 900 μου φαινονται πολλα και δεν ενδιαφέρομαι για το ρολοι.. απο που ειναι καλα να το παρουμε.; Θα προτιμουσα και την 128 εκδοση. Καπου απο ευρωπη εστω να μην εχουμε θεμα με τελωνεια. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη με τιμολόγιο δεν πάει στα 684€;

900-24%=684;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη με τιμολόγιο δεν πάει στα 684€;

900-24%=684;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Πίσω στο σχολείο για μαθηματικά....

Όταν αφαιρούμε τον ΦΠΑ δεν κάνουμε -24%...

Δηλαδή 900-24% = 684. Αλλά 684+24% δεν μας κάνει 900...

Η σωστή πράξη είναι : 900 / 1.24 = 725.

Και φυσικά 725+24%=900.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στο σχολείο για μαθηματικά....

Όταν αφαιρούμε τον ΦΠΑ δεν κάνουμε -24%...

Δηλαδή 900-24% = 684. Αλλά 684+24% δεν μας κάνει 900...

Η σωστή πράξη είναι : 900 / 1.24 = 725.

Και φυσικά 725+24%=900.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουπς τώρα κατάλαβα τι έκανα... Χαχαχα

Μα για αυτό δεν μου καθόταν καλά κάτι και ρώτησα. Πωπω γκάφα.. Χαχαχα

Ευχαριστώ!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εξαιρετικό έως τώρα.

Η μπαταρία πάει για 7ωρο στην FHD+ ανάλυση κ στα 120hz. Πολύ λιγότερο sot στην φουλ ανάλυση.

Εξακολουθούν να μην δουλεύουν τα gestures σε nova αλλά μάλλον αυτό είναι γενικό πρόβλημα σε third party launchers.

Κ εγώ δεν ήμουν φαν του miui, ένιωθα ότι το λογισμικό "κράταγε" πίσω το υλικό. Φυσικά αυτό δεν ισχύει στη συγκεκριμένη περίπτωση. Όλα γίνονται αστραπαιαία.

Αυτά προς το παρόν.

Εξαιρετική όπως φαίνεται φίλε η συσκευή!

Να την χαρείς! Με γεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Εξαιρετικό έως τώρα.

Η μπαταρία πάει για 7ωρο στην FHD+ ανάλυση κ στα 120hz. Πολύ λιγότερο sot στην φουλ ανάλυση.

Εξακολουθούν να μην δουλεύουν τα gestures σε nova αλλά μάλλον αυτό είναι γενικό πρόβλημα σε third party launchers.

Κ εγώ δεν ήμουν φαν του miui, ένιωθα ότι το λογισμικό "κράταγε" πίσω το υλικό. Φυσικά αυτό δεν ισχύει στη συγκεκριμένη περίπτωση. Όλα γίνονται αστραπαιαία.

Αυτά προς το παρόν.

Όλα τα gestures δεν δουλεύουν σε nova;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

[quote

Να την χαρείς! Με γεια!

Όλα τα gestures δεν δουλεύουν σε nova;

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι όλα. Δεν το έψαξα κ πολύ.

Είναι τόσο χορταστική η οθόνη που δεν ενοχλούν τα πλήκτρα..

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα στον Κωτσόβολος, και μετά από ώρες το ακύρωσα, διότι είναι πολλά τα λεφτά.

Το Κ40 ποτέ κυκλοφορεί;

Λογικά πρώτα θέλουν να πουλήσουν το ακριβό μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη ήρθε και το δικό μου "128GB + Mi Watch" από Amazon Ιταλίας, 660 (τελική).

 

Πολύ καλό κινητό! Ένα από τα θετικά που βλέπω ότι έχουν βελτιώσει/μικρύνει είναι η κούρμπα (edge) τις οθόνης.

 

 

IMG-20210316-112343.jpg

 

IMG-20210316-111733.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά!!

Καλορίζικο!

Τι λέει το ρολόι??

Την Τρίτη ήρθε και το δικό μου "128GB + Mi Watch" από Amazon Ιταλίας, 660 (τελική).

 

Πολύ καλό κινητό! Ένα από τα θετικά που βλέπω ότι έχουν βελτιώσει/μικρύνει είναι η κούρμπα (edge) τις οθόνης.

 

 

IMG-20210316-112343.jpg

 

IMG-20210316-111733.jpg

Link to comment
Share on other sites

660 πως το πηρες ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά προσφορά από το Ιταλικό άμαζον κινητό + ρολόι = 640 + μεταφορικά?

660 πως το πηρες ;
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά!!

Καλορίζικο!

Τι λέει το ρολόι??

Σε ευχαριστώ!

Δεν το κράτησα το ρολόι το πούλησα 100 σφραγισμένο.

 

660 πως το πηρες ;

 

Έκανε βλακεία το Amazon και αντί για express έβαλε το απλό ups.

Ζήτησα να μου επιστρέψει την διαφορά αλλά αυτοί επέστρεψαν όλο το ποσό!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...