Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τη σύνδεση πληρώνω με χρέωση κάρτας απο mycosmote με 2 κλικ και στο whatsup με paypal απο [crap]cosmote app[/crap]

 

 

 

 

send from dead lumia 535 :ninja:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιοί τρόποι υπάρχουν για να μεταφερθουν τα 1200 μπόνους ανανέωσης;

Λογικά μόνο reload it νομίζω. Δεν πρέπει να ανανεώνονται ούτε με πακέτο.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιοί τρόποι υπάρχουν για να μεταφερθουν τα 1200 μπόνους ανανέωσης;

 

Ανήκουν στην υπηρεσία Reload It, οπότε μόνο μέσω αυτού ανανεώνεται ξανά η ημερομηνία τους.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 10ε κάθε 2 εβδομάδες. Πάνε καλά;

10 ευρώ κάθε 2 μήνες. 4 ευρώ promo 4 μιλάω όλο το μήνα και περισσεύουν και ένα σωρό και με πάρε μοίρασε 5 6gb κάθε μήνα δωρεάν. 4 ευρώ το μήνα δηλαδή. Όσοι δεν έχουν promo πάνε στα 6 ευρώ το μήνα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal δεν δίνει τα καλά που δίνει η κάρτα οπότε μακριά.

 

Τι παίρνεις δλδ παραπάνω αν το κάνεις μέσω κάρτας;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με το paypal vs κάρτα, αφού πρέπει να χρησιμοποιήσεις την καρτα για να χρησιμοποιήσεις το paypal, γιατί να μην χρησιμοποιήσεις την καρτα απευθείας; Κάποιοι δεν έχουν χρόνο για παιχνίδια και να κάνουν 2πλασιο κόπο. Αυτό προς απάντηση κάποιων που με κατηγόρησαν ότι παραπληροφορώ...

Ακριβώς κάποιοι δεν έχουν χρόνο για να βάζουν συνέχεια τον αριθμό της κάρτας σε κάθε αγορά ονλινε.;)

Φυσικά και το Paypal είναι απείρως πιο γρήγορο και πιο εύκολο. Εκτός αν την κάρτα την χρησιμοποιείς μόνο στην cosmote.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι παίρνεις δλδ παραπάνω αν το κάνεις μέσω κάρτας;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς κάποιοι δεν έχουν χρόνο για να βάζουν συνέχεια τον αριθμό της κάρτας σε κάθε αγορά ονλινε.;)

Φυσικά και το Paypal είναι απείρως πιο γρήγορο και πιο εύκολο. Εκτός αν την κάρτα την χρησιμοποιείς μόνο στην cosmote.:rolleyes:

Δεν μπορείς να βάλεις στο καπάκι 2 5αρες. Άρα πάει το reload it η καλύτερα το δεύτερο πάρε μοίρασε. Επίσης είπα έχω αποθηκευμένη την κάρτα στην εφαρμογή και σε 10 δεύτερα βάζω κάρτα σε όποιον αριθμό θέλω. Το ίδιο γρήγορο είναι ίσως και πιο γρήγορο μιας και το PayPal θέλει μια login.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ κάθε 2 μήνες. 4 ευρώ promo 4 μιλάω όλο το μήνα και περισσεύουν και ένα σωρό και με πάρε μοίρασε 5 6gb κάθε μήνα δωρεάν. 4 ευρώ το μήνα δηλαδή. Όσοι δεν έχουν promo πάνε στα 6 ευρώ το μήνα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Πως γκενεν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πως γκενεν αυτό;

 

Promo4: Κόστος 4€. Παροχές: 600' προς What's Up και 200' προς όλους για ένα μήνα. Προϋπόθεση για την ενεργοποίηση του, είναι να σου έχει έρθει με μήνυμα η προσφορά.

 

Εγώ κλείνω δεύτερο χρόνο με τη συγκεκριμένη. Με βόλεψε μια χαρά, διότι σχεδόν όλος ο κύκλος μου έχει What's Up, οπότε τα 600 λεπτά είναι ο,τι πρέπει. Εχω και τα 200 προς όλους, για κανένα σταθερό, άλλο δίκτυο για ώρα ανάγκης.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν αυτό το πρόμο, αναγκαστικά 10ε κάθε 2 εβδομάδες. Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά οταν κάποιος σας ρωτάει για μία λύση δε βοηθάει να απαντάτε με επιλεκτικές προσφορές που εσεις έχετε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις στο καπάκι 2 5αρες. Άρα πάει το reload it η καλύτερα το δεύτερο πάρε μοίρασε. Επίσης είπα έχω αποθηκευμένη την κάρτα στην εφαρμογή και σε 10 δεύτερα βάζω κάρτα σε όποιον αριθμό θέλω. Το ίδιο γρήγορο είναι ίσως και πιο γρήγορο μιας και το PayPal θέλει μια login.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

οκ. αυτό το ξερα.

υπάρχει και το quicklogin (ή Onetap login δεν θυμάμαι πως το λενε, ειναι τοσο γρηγορο που δεν προλαβαίνω να το διαβάσω) που απλά πληρώνεις με το δαχτυλικό.

Απάντησα παραπάνω για τη γρηγοράδα, αν την κάρτα τη χρησιμοποιείς μόνο στην κοσμοτέ έχει καλώς, αν τη χρησιμοποιείς και στη voda? Και στο mifi της wind? Και στο efood. Και στο ένα και στο άλλο; Σαφώς λοιπόν και είναι πιο γρήγορο το paypal λοιπόν. Και πιο ασφαλές.

ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν αυτό το πρόμο, αναγκαστικά 10ε κάθε 2 εβδομάδες. Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά οταν κάποιος σας ρωτάει για μία λύση δε βοηθάει να απαντάτε με επιλεκτικές προσφορές που εσεις έχετε.

Εγώ απάντησα μια χαρά. Μια 10αρα δηλαδή 6 ευρώ το πρόγραμμα και τέλος. 15 μέρες έχεις τα 1200 τις άλλες 15 μέρες φαε από το πάρε μοίρασε. Πόσο δύσκολο είναι αυτό?

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ. αυτό το ξερα.

υπάρχει και το quicklogin (ή Onetap login δεν θυμάμαι πως το λενε, ειναι τοσο γρηγορο που δεν προλαβαίνω να το διαβάσω) που απλά πληρώνεις με το δαχτυλικό.

Απάντησα παραπάνω για τη γρηγοράδα, αν την κάρτα τη χρησιμοποιείς μόνο στην κοσμοτέ έχει καλώς, αν τη χρησιμοποιείς και στη voda? Και στο mifi της wind? Και στο efood. Και στο ένα και στο άλλο; Σαφώς λοιπόν και είναι πιο γρήγορο το paypal λοιπόν. Και πιο ασφαλές.

ΠΕΡΑΝ ΠΑΣΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ.

Το πηγες πολύ μακριά. PayPal χρησιμοποιώ και εγώ εκεί και γενικά παντού αλλά στην cosmote όχι δεν αξίζει γιατί χάνεις 400mb σε κάθε ανανέωση 10 ευρώ. Βάζω 15 10αρες το μήνα οπότε μιλάμε για 6gb που πάνε τσάμπα αν είχα το PayPal. Efood banggood gearsbest skroutz παντού PayPal χρησιμοποιώ γιατί δεν υπάρχει διαφορά με μια χρεωστική.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που εγώ ρωτησα τρόπο μεταφοράς του 1200 ρε Βασιλιά!

Ο τρόπος είναι το reload it δεν γίνεται αλλιώς. Τρως τα 1200 τις πρώτες 15 μέρες και μετά τι βγάζεις με το reload it. 4 5αρες και περνεις 1200 δωρεάν. Τα οποία τα ξανά ανανεώνεις μολις ξανά παρεις 100. Απλό είναι και κυρίως δωρεάν.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το πηγες πολύ μακριά. PayPal χρησιμοποιώ και εγώ εκεί και γενικά παντού αλλά στην cosmote όχι δεν αξίζει γιατί χάνεις 400mb σε κάθε ανανέωση 10 ευρώ. Βάζω 15 10αρες το μήνα οπότε μιλάμε για 6gb που πάνε τσάμπα αν είχα το PayPal. Efood banggood gearsbest skroutz παντού PayPal χρησιμοποιώ γιατί δεν υπάρχει διαφορά με μια χρεωστική.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Ε οκ το πήγα πιο γενικά.

Κάτσε γιατί χάνω 400; Γιατί χάνω ΕΓΩ εννοω. ΕΓΩ χάνω 100, τα άλλα 300 τα χάνουν αυτοί που θα τους τα στελνα.

Έτσι δεν είναι;:O

Link to comment
Share on other sites

Ε οκ το πήγα πιο γενικά.

Κάτσε γιατί χάνω 400; Γιατί χάνω ΕΓΩ εννοω. ΕΓΩ χάνω 100, τα άλλα 300 τα χάνουν αυτοί που θα τους τα στελνα.

Έτσι δεν είναι;:O

Ναι έτσι είναι. Εγώ επειδή βάζω πολλές κάρτες σε άτομα που δεν ασχολούνται με MB θα έχανα 5 6gb κάθε μήνα αν δουλευα PayPal. Επίσης όπως είπα έχω μόνιμα την κάρτα στην εφαρμογή και είναι το ίδιο με το PayPal δεν θελει χρόνο.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη ανακοινωθεί ότι θα καταργηθεί το πακέτο των 6€. Οπότε αναγκαστικά για να βγει ο μήνας για ομιλία πάμε στα 7.5€ για τους μη promo4 χρήστες. Και για τα mb άμα δεν έχεις καβατζα από το παρε-μοιρασε (οσο αυτό διαρκεί για ένα μήνα) πράγματι θα θες και 2η δεκάρα για να βγει ο μήνας από άποψη mb..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη ανακοινωθεί ότι θα καταργηθεί το πακέτο των 6€. Οπότε αναγκαστικά για να βγει ο μήνας για ομιλία πάμε στα 7.5€ για τους μη promo4 χρήστες. Και για τα mb άμα δεν έχεις καβατζα από το παρε-μοιρασε (οσο αυτό διαρκεί για ένα μήνα) πράγματι θα θες και 2η δεκάρα για να βγει ο μήνας από άποψη mb..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό με την κατάργηση των 6 ευρώ πακέτων είναι ότι χειρότερο. Τι να τα κάνουν τόσα λεπτά οι ηλικιωμένοι? Θέλουν 40 50 λεπτά βαριά βαριά σε ώρα ανάγκης μέσα στο μηνα. Τσάμπα χρήματα αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Άθλιες τακτικές από εταιρείες που δεν χορταίνουν.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κατάργηση των 6 ευρώ πακέτων είναι ότι χειρότερο. Τι να τα κάνουν τόσα λεπτά οι ηλικιωμένοι? Θέλουν 40 50 λεπτά βαριά βαριά σε ώρα ανάγκης μέσα στο μηνα. Τσάμπα χρήματα αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Άθλιες τακτικές από εταιρείες που δεν χορταίνουν.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Για αυτό να πάνε κιου να ησυχασουν.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κατάργηση των 6 ευρώ πακέτων είναι ότι χειρότερο. Τι να τα κάνουν τόσα λεπτά οι ηλικιωμένοι? Θέλουν 40 50 λεπτά βαριά βαριά σε ώρα ανάγκης μέσα στο μηνα. Τσάμπα χρήματα αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Άθλιες τακτικές από εταιρείες που δεν χορταίνουν.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Πολύ σωστό. Έπρεπε να υπάρχει και ένα μικρό πεκετάκι γι αυτούς που μιλάνε ελάχιστα μέσα στο μήνα. Ή έστω 100', λογική τιμή, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Το CALL THEM ALL 300-i που υπάρχει με 6€, είναι ο,τι πρέπει για όποιους μιλάνε ελάχιστα προς What's Up. Τί να πω... Δεκτό οτι λόγο μεγάλης φορολογίας έχουν κάποια θέματα, αλλά το να μειώνεις την ευελιξία των πακέτων σου σαν εταιρεία και να πουλάς μόνο ακριβά πακέτα με αρκετά λεπτά παραπάνω, από όσο μπορεί να χρειαστεί μια συγκεκριμένη μερίδα συνδρομητών, είναι τουλάχιστον άθλιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αυτό να πάνε κιου να ησυχασουν.

 

Είναι και αυτό μια σωστή άποψη. Όντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι ηλικιωμένοι μπορούν να βολευτουν με 3ε στο Φρογκ, ή 4ε (που θα γίνει 4,6) στο Κιού.

 

Σωστός. Και Frog είναι άριστη λύση.

 

Απλά πρέπει να μπαίνεις στη διαδικασία φορητότητα, αν ανήκεις στη μερίδα συνδρομητών που κάνουν μικρή κατανάλωση λεπτών ομιλίας.

 

Το What's Up, όντας το πιο δημοφιλές, αντί να το εκμεταλλευτεί, βάζει αυτογκόλ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό μια σωστή άποψη. Όντως.

Έτσι.. Με χρέωση ανά δευτερόλεπτο παρακαλώ :)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

To frog δεν το είχα σκεφτεί καθόλου παιδιά. Σε 2 λεπτά μπορώ να γυρίσω 3 κινητά της οικογένειας σε frog για πείτε τι πακέτα ομιλίας έχει που να συμφέρει? Γιατί τα 7.5 είναι πολλα. Μόνο εγώ είμαι οκ με το promo. Έχει πάρε μοίρασε και reload it το frog?

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

To frog δεν το είχα σκεφτεί καθόλου παιδιά. Σε 2 λεπτά μπορώ να γυρίσω 3 κινητά της οικογένειας σε frog για πείτε τι πακέτα ομιλίας έχει που να συμφέρει? Γιατί τα 7.5 είναι πολλα. Μόνο εγώ είμαι οκ με το promo. Έχει πάρε μοίρασε και reload it το frog?

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Είμαι και εγώ του promo και φοιτητικό, τι τύχη χαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...