Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, user_one said:

Έχει το giga week, στα 6.5€. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί πάνω από 2 φορές τον μήνα, οπότε θα χρειαστείς 2 sim

Γενικά 4*6.5=26€ για το internet (για 28 ημέρες)

+ 13.5€ για την ομιλία

= 39.5€ + φόρο συνδρομητή κινητής

Για το 2 φορές τον μήνα δεν νομίζω να ισχύει..στο site του whats up δεν το αναφέρει στις λεπτομέρειες.. Τα υπόλοιπα ισχύουν..Τα έχουν σκεφτεί όλα και με τις τιμές που έχουν είναι μία η άλλη σαν να έχεις συμβόλαιο.. 

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

παλιά έγραφε για 2 φορές το μήνα. Τώρα λέει μόνο αυτο:

• H ενεργοποίηση δεύτερου πακέτου μπορεί να γίνει μόνο εάν έχει καταναλωθεί το πρώτο.

https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/gigaweek

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

πόσο κοστίζει στην κοσμοτε καρτοκινητα όλα απεριόριστα τον μήνα;

Οπως ειπαν και οι προηγούμενοι, στην καρτοκινητή δεν υπάρχει μόνιμο μηνιαιο πακετο απεριόριστων data. Λογικά θα δωσει για ολο το καλοκαιρι με 10 ευρω/μηνα απεριόριστο ίντερνετ (όπως δίνει κάθε καλοκαίρι). Αναμονή λίγες μερες μεχρι να μπει ο Ιούνιος. Εαν βιάζεσαι, η βονταφον ήδη ξεκινησε να δινει την καλοκαιρινή προσφορά με 10.90€.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να παρει μια αυξηση απο τα 10Ε το φετεινο καλοκαιρινο unlimited data στην καρτοκινητη, πχ εως τα 15Ε.

Σε 1 μηνα απο τωρα θα ξερουμε.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Pppe said:

Μπορει να παρει μια αυξηση απο τα 10Ε το φετεινο καλοκαιρινο unlimited data στην καρτοκινητη, πχ εως τα 15Ε.

Σε 1 μηνα απο τωρα θα ξερουμε.

50% αυξηση χλωμό το κόβω. Επισης πιστεύω οτι μέχρι την ερχόμενη Παρασκευή θα έχει δώσει καλοκαιρινό πακέτο.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Έχω what'sup σε δύο κινητά και η μητέρα μου κοσμοκάρτα. 

Κάτι διάβασα πριν μερικές σελίδες ότι μπορείς να έχεις το app της Cosmote και να ενεργοποιώ το πακέτο που χρησιμοποιεί η μητέρα μου; Με ενδιαφέρει για όταν θα είμαι μακριά και ειδικά τώρα το καλοκαίρι πιο συχνά λόγω διακοπών. Χρήματα, έτσι κι αλλιώς, μπορώ να της βάλω μέσω κάρτας, Άλλα όταν πρέπει να διαλέξει το πακέτο που χρησιμοποιεί, ψάχνει την εγγονή της ή κάποιον άλλο που ξέρει. Αυτό θέλω, να της βάζω το πακέτο εγώ από μακριά μέσω του cosmote app (ή παίζει ρόλο που δε θα είναι εγκατεστημένο στο τηλέφωνο που θέλω να διαλέξω το πακέτο) ή αν γίνεται με κάποιο άλλο τρόπο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Δεν έχει dedicated app η Cosmoκάρτα: Μόνο από το MyCosmote app η το www.cosmote.gr με χρήση username και password.

Ευχαριστώ πολύ. Από το MyCosmote app χωρίς λογαριασμό δε γίνεται;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στο mycosmote app μπορείς να προσθέσεις πολλαπλά νούμερα cosmokarta/what's up/frog και μόνο την πρώτη φορά στην εγγραφη έρχεται κωδικος επιβεβαιωσης για αποθήκευση του αριθμού. Μετά θα εχεις τα νουμερα στο app και θα κάνεις αυτα που θελεις.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Να το βάλουν 15 με 20€ το ελάχιστο το καλοκαιρινό γιατί ήδη το δίκτυο άρχισε να μπουκώνει σε αρκετά σημεία και στην Αθήνα και στην επαρχία.

Και χωρίς να θυμώσουν οι καρτοκινητοι να δώσει πχ 200giga μέγιστο στα 10-12€ γιατί δεν φταίνε τα συμβόλαια να την πατάνε κάθε καλοκαίρι από αυτούς που αποφασίζουν να κατεβάσουν όλο το ιντερνέτ μέσα σε τρεις μήνες. Αλλιώς ας δώσουν και οι τρεις εταιρίες απεριόριστα σε χαμηλή ταχύτητα.

 

Πέρσι που έκανα διακοπές στην Χαλκιδική και στα δύο πόδια βελάξα σε πολλά σημεία καλά που είχα και άλλο δικτυο για backup.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ostvarivanje said:

Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Έχω what'sup σε δύο κινητά και η μητέρα μου κοσμοκάρτα. 

Κάτι διάβασα πριν μερικές σελίδες ότι μπορείς να έχεις το app της Cosmote και να ενεργοποιώ το πακέτο που χρησιμοποιεί η μητέρα μου; Με ενδιαφέρει για όταν θα είμαι μακριά και ειδικά τώρα το καλοκαίρι πιο συχνά λόγω διακοπών. Χρήματα, έτσι κι αλλιώς, μπορώ να της βάλω μέσω κάρτας, Άλλα όταν πρέπει να διαλέξει το πακέτο που χρησιμοποιεί, ψάχνει την εγγονή της ή κάποιον άλλο που ξέρει. Αυτό θέλω, να της βάζω το πακέτο εγώ από μακριά μέσω του cosmote app (ή παίζει ρόλο που δε θα είναι εγκατεστημένο στο τηλέφωνο που θέλω να διαλέξω το πακέτο) ή αν γίνεται με κάποιο άλλο τρόπο.

Επίσης κάποια πακέτα έχουν αυτόματη ενεργοποίηση, δεν χρειάζεται να κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, leo06 said:

Επίσης κάποια πακέτα έχουν αυτόματη ενεργοποίηση, δεν χρειάζεται να κάνει κάτι.

Ναι το ξέρω, αλλά το πακέτο που βάζει δεν είναι σε αυτά που έχουν αυτόματη ενεργοποίηση.

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Στο mycosmote app μπορείς να προσθέσεις πολλαπλά νούμερα cosmokarta/what's up/frog και μόνο την πρώτη φορά στην εγγραφη έρχεται κωδικος επιβεβαιωσης για αποθήκευση του αριθμού. Μετά θα εχεις τα νουμερα στο app και θα κάνεις αυτα που θελεις.

Ωραία, θα το δοκιμάσω αύριο και βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Ωραία, θα το δοκιμάσω αύριο και βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ

Δοκιμασμένο αυτό που έγραψα, το κάνω τουλάχιστον 2 χρόνια σε 4 νουμερα και δεν μου ζήτησε ποτέ κωδικο. Μόνο στην αρχή όταν βάζεις νέο αριθμό στέλνει σμσ επιβεβαίωσης. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Pppe said:

Προσεξε, γιατι μολις συμμετειχα με ακομη 2 διαφορετικα Cosmote Id, και δε τα εδωσε. Στο ενα δηλωσα 7αρια κ οτι δεν εχω παρει κουπονι, και στο αλλο 9αρια και οτι εχω παρει κουπονι box μεσω gifts4U, οπως κα οντως ισχυε για αυτο το Id.

Σε κανενα δεν εβγαλε να επιλεξω αριθμο να λαβει 500, οποτε και κανενας δε πηρε τιποτα.

Μου το έδωσε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο 30/5 λήγει το χρηματικό υπόλοιπο (σε κοσμοκάρτα).

Screenshot_20230529-153307_COSMOTE.jpg

 

Έκανα ερώτημα στο chat για το πότε πρέπει να γίνει ανανέωση ώστε να μη χαθεί το υπόλοιπο. Παραθέτω τις απαντήσεις που πήρα με διάφορα λίγων λεπτών...

Screenshot_20230529-151858_COSMOTE.jpg

Screenshot_20230529-153206_COSMOTE.jpg

Έχει κανείς εμπειρία ανανέωσης χρηματικού υπόλοιπου την τελευταία μέρα και να έχει χάσει το υπόλοιπο του; (ρωτάω επειδή μάλλον θα το ρισκάρω.)

Αν δεν είναι ορατές οι εικόνες, η μία απάντηση είναι ότι πρέπει να ανανεώσω από σήμερα 29/5 και η άλλη απάντηση είναι ότι μπορώ να ανανεώσω μέχρι αύριο 30/5 23:59.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, johndouk said:

Αύριο 30/5 λήγει το χρηματικό υπόλοιπο (σε κοσμοκάρτα).

Screenshot_20230529-153307_COSMOTE.jpg

 

Έκανα ερώτημα στο chat για το πότε πρέπει να γίνει ανανέωση ώστε να μη χαθεί το υπόλοιπο. Παραθέτω τις απαντήσεις που πήρα με διάφορα λίγων λεπτών...

Screenshot_20230529-151858_COSMOTE.jpg

Screenshot_20230529-153206_COSMOTE.jpg

Έχει κανείς εμπειρία ανανέωσης χρηματικού υπόλοιπου την τελευταία μέρα και να έχει χάσει το υπόλοιπο του; (ρωτάω επειδή μάλλον θα το ρισκάρω.)

Αν δεν είναι ορατές οι εικόνες, η μία απάντηση είναι ότι πρέπει να ανανεώσω από σήμερα 29/5 και η άλλη απάντηση είναι ότι μπορώ να ανανεώσω μέχρι αύριο 30/5 23:59.

Έως αύριο 30/5 23:59, απλα δεν εχει νόημα να περιμενεις το βραδυ 23:00 κτλ... γιατι η ανανεωση υπολοιπου ΑΝ ΔΕΝ γραφει ώρα λήξης ΤΟΤΕ ειναι ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ...σε σενα π.χ. 30/05.

Ανανεωσα πρόσφατα....γι'αυτό το αναφέρω.Αν εχεις χρονο...ανανεωσε σήμερα μετα τα μεσανυχτα...το ίδιο είναι.(Αν ανανεωσεις σημερα 29...θα χασεις μια μερα).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, saviano said:

Έως αύριο 30/5 23:59, απλα δεν εχει νόημα να περιμενεις το βραδυ 23:00 κτλ... γιατι η ανανεωση υπολοιπου ΑΝ ΔΕΝ γραφει ώρα λήξης ΤΟΤΕ ειναι ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ...σε σενα π.χ. 30/05.

Ανανεωσα πρόσφατα....γι'αυτό το αναφέρω.Αν εχεις χρονο...ανανεωσε σήμερα μετα τα μεσανυχτα...το ίδιο είναι.(Αν ανανεωσεις σημερα 29...θα χασεις μια μερα).

Ευχαριστώ. Τη σύνδεση απλά τη διαχειρίζομαι και δεν έχω άμεση πρόσβαση στο ίδιο το κινητό. Το έχω κάνει ωστόσο πολλές φορές τελευταία μέρα, λίγο μετά τα μεσάνυχτα όπως λες, χωρίς πρόβλημα. Ρώτησα όμως, διότι τελευταία έχουν υπάρξει διάλογοι περί αυτού, χωρίς σαφή απάντηση (όπως κ στο τσατ). 

Τεσπα, θα ανανεώσω και πάλι όπως πάντα με το που μπαίνει η τελευταία μέρα λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Αν για κάποιο λόγο χαθεί το προηγούμενο υπόλοιπο, έχω κρατήσει τη σχετική απάντηση του τσατ και θα ζητήσω την επιστροφή των χρημάτων. 😎

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nick.76 said:

Καλοκαιρινό απεριόριστο

internet.

 

Screenshot_2023-05-29-17-09-16-869_gr.cosmote.whatsup.jpg

Για να έχει κάποιος δηλαδή όλα απεριόριστα θα πρέπει να χαλάσει 27€ σύνολο. (15€ κάρτα μείον τους φόρους 13,5€ το πακέτο με τα απερ. λεπτά ομιλίας + 12€ κάρτα για το πακέτο καλοκ. προσφοράς δηλαδή 10,90€). Οπότε σαν σαν έχουμε συμβόλαιο κινητής της Nova που παίζει σε αυτήν την τιμή..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, johndouk said:

Τεσπα, θα ανανεώσω και πάλι όπως πάντα με το που μπαίνει η τελευταία μέρα λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Αν για κάποιο λόγο χαθεί το προηγούμενο υπόλοιπο, έχω κρατήσει τη σχετική απάντηση του τσατ και θα ζητήσω την επιστροφή των χρημάτων. 😎

Έκανα ανανέωση 8€, τελικά χωρίς πρόβλημα. 😎

Screenshot_20230530-000333_COSMOTE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...