Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 9/5/2023 at 3:59 ΜΜ, GREGORYMO said:

Εμένα έχει πάει 3.57G και αυξάνεται συνεχώς 

Ακόμη και με dual apps, μου καταλαμβάνει συνολικά 1,3GB.
Μήπως να το καθαρίσεις για να γλιτώσεις λίγο χώρο που μπορεί και να μη χρειάζεται πλέον;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι λειτουργικό γίνεται αυτή η ιστορία? Εμενα στο android 12 γιατί είναι μόνο τόσο;

 

Screenshot_20230511-114815.thumb.png.3de0d8561cbdc146a1f1bab394920b91.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, minast said:

Ακόμη και με dual apps, μου καταλαμβάνει συνολικά 1,3GB.
Μήπως να το καθαρίσεις για να γλιτώσεις λίγο χώρο που μπορεί και να μη χρειάζεται πλέον;

Κάθε εβδομάδα σβήνω την μνήμη cashe.

Έχω πάει στο 3.61G

7 minutes ago, minast said:

Ακόμη και με dual apps, μου καταλαμβάνει συνολικά 1,3GB.
Μήπως να το καθαρίσεις για να γλιτώσεις λίγο χώρο που μπορεί και να μη χρειάζεται πλέον;

Τι εννοείς dual apps ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει φτιάξει αντίγραφο της εφαρμογής (κλωνο) για να μπαίνει και σε δεύτερο λογαριασμό. Δυνατότητα που υπάρχει σε κάποια κινητά π.χ. xiaomi ή με άλλη εφαρμογή από google play

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Έχει φτιάξει αντίγραφο της εφαρμογής (κλωνο) για να μπαίνει και σε δεύτερο λογαριασμό. Δυνατότητα που υπάρχει σε κάποια κινητά π.χ. xiaomi ή με άλλη εφαρμογή από google play

Ακριβώς, μου τρώει ~650MB το κάθε αντίγραφο της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kmpatra said:

Σε τι λειτουργικό γίνεται αυτή η ιστορία? Εμενα στο android 12 γιατί είναι μόνο τόσο;

 

Screenshot_20230511-114815.thumb.png.3de0d8561cbdc146a1f1bab394920b91.png

1) προσωρινα ειναι τοσο, αν ειδες που γραψαμε, ανεβαινει σταδιακα

2) ακομα και τα 176mb για δεδομενα χρηστη πολλα ειναι, δεν υπαρχει λογος να κρατιουνται τοσα,

δεν ειναι οτι παιζουμε παιχνιδι και κραταει το σωσιμο, που ειχαμε μεινει κλπ,

γι αλλη μια φορα κακογραμμενη εφαρμογη νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω από τον Οκτώβρη και πέραν των προσωρινών αρχείων δεν έχω παρατηρήσει ιδιαίτερο "φούσκωμα". Εν πάση περιπτώσει δεν ξέρω και από αυτά, μπορεί σε κάθε λειτουργικό ή σε κάθε κινητό ακόμα να συμπεριφέρεται διαφορετικά... Εφόσον το login γίνεται με username password θα πρότεινα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εδώ εννοεί ότι τα sms ισχύουν έως 15/05 23:59?49c1ad0dc94944557117df45a625c203.jpg

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, minotavros said:

Καλησπέρα παιδιά! Εδώ εννοεί ότι τα sms ισχύουν έως 15/05 23:59?49c1ad0dc94944557117df45a625c203.jpg

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ναι..

Link to comment
Share on other sites

Απορία για προσφορά σε what's up.

Ήρθε μήνυμα που έγραφε ότι για ανανέωση από δώδεκα ευρώ μέχρι τις δεκαπέντε του μήνα θα έδινε δώρο χρόνο ομιλίας και δεδομένα.

Η ανανέωση έγινε αλλά το δώρο δεν ήρθε, υπάρχει κανείς με παρόμοια εμπειρία;

 

Edit μόλις ήρθε, απλά έπρεπε να περιμένω λίγο

Edited by n1451
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, n1451 said:

Απορία για προσφορά σε what's up.

Ήρθε μήνυμα που έγραφε ότι για ανανέωση από δώδεκα ευρώ μέχρι τις δεκαπέντε του μήνα θα έδινε δώρο χρόνο ομιλίας και δεδομένα.

Η ανανέωση έγινε αλλά το δώρο δεν ήρθε, υπάρχει κανείς με παρόμοια εμπειρία;

 

Edit μόλις ήρθε, απλά έπρεπε να περιμένω λίγο

Ίσα-ίσα πρόλαβες. Για σένα:

1) Το υπόλοιπο ευρώ σου έπρεπε να έληγε 18/5/2023 πριν βάλεις κάρτα.

2) Η προσφορά "Βάλε κάρτα και 2GB+100΄όλους" θα ίσχυε από 5/5 έως 15/5.

Αλλά σε αυτές τις προσφορές της καρτοκινητής της Cosmote, εάν βάλεις κάρτα τελευταία μέρα (15/5/2023 για σένα), ΔΕΝ στην αποδίδει ποτέ. Παρότι σου άργησε να στην αποδώσει, προτελευταία μέρα που έβαλες κάρτα, την αποδίδει (Ό,τι λέει δλδ), απλά το "έως...." ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ "ΈΩΣ ΚΑΙ", αλλά έως την προτελευταία μέρα (14/5/2023 για σένα) :Πρόλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα αριθμo whats up που το χρησιμοποιώ σε gps.

Το πρόβλημα μου είναι ότι το app για να ανοίξει και ελέγχω τα υπόλοιπα του μου στέλνει επιβεβαιωτικό sms στο αριθμό ο οποίος είναι στο gps. 

Πώς λύνω το θέμα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λέω, δε ξέρω, ανάλογα με το GPS, μήπως υπάρχει η δυνατότητα (πριν το τοποθετούσες, βέβαια, να είναι προετοιμασμένοι όσοι στο μέλλον χρησιμοποιήσουν τη sim για παρόμοια χρήση), να προωθεί ό,τι sms (ή ΑΠΟ συγκεκριμένο αποστολέα) λαμβάνει σε ΑΛΛΗ συγκεκριμένη sim ώστε να βλέπεις άμεσα τον κωδικό προκειμένου να τον βάλεις στην επαλήθευση του WU app κάθε 30 μέρες που ξαναθέλει επαλήθευση;

Θέμα λειτουργίας/δυνατοτήτων του συγκεκριμένου GPS που χρησιμοποιείς βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2023 at 7:26 ΜΜ, king2009 said:

Βρε εστω 20αρικο. Τωρα μας βγαινει στα 26 με τα 4 πακετα εβδομαδας το μηνα. Τι ειναι να βγαλουν 20αρικο για ολο το μηνα? 15αρι ενταξει ισως ειναι too much αλλα ευσεβεις ποθοι ξερεις. 

Με αγορα μιας καρτας W.U μπορω να τη βαζω σε 4g ρουτερ και με 4 επι 6,5ε  https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/gigaweek να βγαζω το μηνα ετσι;

βλεπω το λινκ κ δεν ξερω αν εχουν κοφτες σε data ή ταχυτητα.

 

 

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Δέν θα μας δώσει κανένα unlimited ΣΚ για τις εκλογές η εταιριούλα μας;😏

Κράτα την όρεξη σου για Αγίου πνεύματος 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, satsok1979 said:

Με αγορα μιας καρτας W.U μπορω να τη βαζω σε 4g ρουτερ και με 4 επι 6,5ε  https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/gigaweek να βγαζω το μηνα ετσι;

βλεπω το λινκ κ δεν ξερω αν εχουν κοφτες σε data ή ταχυτητα.

 

 

Ετσι ακριβως. Δεν εχουν κοφτες οχι αλλα δεν ξερω αν παιζει ρολο και το μερος και σε μερη που ζοριζετε το δικτυο μπαινει κοφτης.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τα unlimited μηνιαία data, ΝΑ δούμε τιμή και προσφορά (πχ 2+1 ή 3+1 όπως πέρσι): ΝΑ "δούμε" προεκλογικά (1ες εκλογές) ή μετεκλογικά!!!

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, king2009 said:

Ετσι ακριβως. Δεν εχουν κοφτες οχι αλλα δεν ξερω αν παιζει ρολο και το μερος και σε μερη που ζοριζετε το δικτυο μπαινει κοφτης.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/paketa_data.html

https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/Όροι-%26-προϋποθέσεις-πακέτων-UNLIMITED.pdf

 

στα ανωτερο links για την κοσμοκαρτα παντως λεει μεχρι 2 φορες το μηνα το πακετο...

• Μπορούν να ενεργοποιηθούν μόνο 2 πακέτα UNLIMITED GIGA WEEK εντός 1 μήνα.

 

king εσυ το εχεις δοκιμασει;

θενκς

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, satsok1979 said:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/paketa_data.html

https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/Όροι-%26-προϋποθέσεις-πακέτων-UNLIMITED.pdf

 

στα ανωτερο links για την κοσμοκαρτα παντως λεει μεχρι 2 φορες το μηνα το πακετο...

• Μπορούν να ενεργοποιηθούν μόνο 2 πακέτα UNLIMITED GIGA WEEK εντός 1 μήνα.

 

king εσυ το εχεις δοκιμασει;

θενκς

Ηταν 2 πακετα το μηνα ναι 2 βδομαδες δηλαδη αλλα εχει πανω απο μηνα που το κατηργησαν. Εγω ειμαι με extra sim εδω και λιγο καιρο με 3 ευρω το μηνα τις 2 καρτες που πηρα για να κανω το παραπανω οταν ηταν ακομα ο περιορισμος στις 2 βδομαδες το μηνα οποτε ηθελα 2 καρτες sim τις πεταξα και βλεπω σε 22 μηνες παλι οταν ληξει το προγραμμα gimaxax unlimited τι θα κανω που παει παρεα με τις extra sim. 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...