Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα για μια φορητότητα πληρώνω 12€ κάρτα+5€ κόστος φορητότητας;Η εξυπηρέτηση μου είπε μόνο 12€ την ελάχιστη κάρτα ανανέωση από φορητότητα 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

"Παίζει" ανά περιόδους ανάμεσα σε:

1) 12Ε και το υπόλοιπο μέσα στη sim που λαμβάνεις

ή

2) 5Ε και η sim χωρίς κανένα υπόλοιπο (μόνος σου την κάρτα ανανέωσης)

Αυτή την περίοδο (σπάνια συμβαίνει αυτό μεν) "παίζει" το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, aektzhs 1 said:

Άρα για μια φορητότητα πληρώνω 12€ κάρτα+5€ κόστος φορητότητας;Η εξυπηρέτηση μου είπε μόνο 12€ την ελάχιστη κάρτα ανανέωση από φορητότητα 

δεν παίζει κόστος φορητότητας, πληρώνεις τα 12€για την κάρτα που θα έχει μέσα στο φάκελο με τη SIM

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, nucleogenesis said:

Εγώ τους πήρε τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν βλέπουν καμία αίτηση!!! Την είχα κάνει από το σάιτ του what’s up. Την κάναμε εκ νεου τηλεφωνικά και αύριο περιμένω το κούριερ. 5€ μου είπαν κόστος φορητότητας και αντίγραφο ταυτότητας 

Πήγα σήμερα σε κατάστημα. Του είπα πως το είχα κάνει μέσω internet αλλά δε με πήρε κανένας τηλέφωνο και να το κάνουμε τώρα από το κατάστημα. Δε ξέρω αν βρήκε προϋπάρχουσα αίτηση, κράτησε τα στοιχεία μου και μου είπε να πάω Δευτέρα να πληρώσω €12 (την πρώτη ανανέωση) και να πάρω την κάρτα μου. Δεν μου είπε για άλλα χρήματα, αλλά θα δείξει. Πριν λίγο μου ήρθε μήνυμα από τη Vodafone πως "H AIT.ΦOPHTOTHTAΣ TOY APIΘMOY ΣAΣ EXEI ΠAPAΛHΦΘEI,ΘA AKOΛOYΘHΣEI EΠEΞEPΓAΣIA THΣ KAI EΠIKOINΩNIA MAZI ΣAΣ". Ίδωμεν... Δευτέρα πριν πάω θα πάρω ένα τηλέφωνο το κατάστημα για καλό και για κακό μην πάω τσάμπα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, soiramk said:

Πήγα σήμερα σε κατάστημα. Του είπα πως το είχα κάνει μέσω internet αλλά δε με πήρε κανένας τηλέφωνο και να το κάνουμε τώρα από το κατάστημα. Δε ξέρω αν βρήκε προϋπάρχουσα αίτηση, κράτησε τα στοιχεία μου και μου είπε να πάω Δευτέρα να πληρώσω €12 (την πρώτη ανανέωση) και να πάρω την κάρτα μου. Δεν μου είπε για άλλα χρήματα, αλλά θα δείξει. Πριν λίγο μου ήρθε μήνυμα από τη Vodafone πως "H AIT.ΦOPHTOTHTAΣ TOY APIΘMOY ΣAΣ EXEI ΠAPAΛHΦΘEI,ΘA AKOΛOYΘHΣEI EΠEΞEPΓAΣIA THΣ KAI EΠIKOINΩNIA MAZI ΣAΣ". Ίδωμεν... Δευτέρα πριν πάω θα πάρω ένα τηλέφωνο το κατάστημα για καλό και για κακό μην πάω τσάμπα.

Εμένα σήμερα ήρθε ο κούριερ και του έδωσα 5€ και αντίγραφο ταυτότητας όπως μου είχαν πει. Εμένα θα πάρει λίγο παραπάνω απ ότι φαίνεται μέχρι να πάει η αίτηση πίσω στη κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nucleogenesis said:

Εμένα σήμερα ήρθε ο κούριερ και του έδωσα 5€ και αντίγραφο ταυτότητας όπως μου είχαν πει. Εμένα θα πάρει λίγο παραπάνω απ ότι φαίνεται μέχρι να πάει η αίτηση πίσω στη κοσμοτε

Εμένα είχε κολλήσει συστημικα και ενώ είχα παραλάβει από την πρώτη μέρα την κάρτα σιμ και ενώ φαινομουν στα συστήματα τους ότι είμαι ενεργός, έκανε δέκα μέρες να πέσει το σήμα της άλλης εταιρίας και να έρθω κοσμοτε. Και στην αλλαγή πήρε κάνα 3ωρο χωρίς να έχω τηλέφωνο. Στην αρχή έλεγε ότι ο αριθμός δεν υπάρχει και μετά ότι έχω φραγή εισερχομένων. Μετά το 3ωρο η κατάσταση έστρωσε και λειτούργησαν όλα ρολόι. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, _NikitaS_ said:

Εμένα είχε κολλήσει συστημικα και ενώ είχα παραλάβει από την πρώτη μέρα την κάρτα σιμ και ενώ φαινομουν στα συστήματα τους ότι είμαι ενεργός, έκανε δέκα μέρες να πέσει το σήμα της άλλης εταιρίας και να έρθω κοσμοτε. Και στην αλλαγή πήρε κάνα 3ωρο χωρίς να έχω τηλέφωνο. Στην αρχή έλεγε ότι ο αριθμός δεν υπάρχει και μετά ότι έχω φραγή εισερχομένων. Μετά το 3ωρο η κατάσταση έστρωσε και λειτούργησαν όλα ρολόι. 

Αμάν μη μου λες τέτοια!!!!!!!! Και είμαι σε φάση interviews που το χρειαζομαι απαραίτητα!

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2023 at 2:29 ΜΜ, YAziDis said:

Εγώ δεν είπα για τα λεπτά ΜΒ και μηνύματα. Είπα πως χάνουμε τα Social & Chat και τα Video Streaming MB. Ήμουν ξεκάθαρος νομίζω.

Δυστυχώς πάνε. Εγώ είχα 120 gb each. Μπράβο cosmote. Έβαλα το πακέτο basic calls τώρα με τα 7.2 ευρώ και μου έμειναν τα λεπτά ομιλίας (who cares) και τα data από το γενικό κουβά. Έχασα τα social αλλά κέρδισα 3 ευρώ το μήνα που δεν σας τα χαλαλίζω πλέον. Κλασσικές πονηριές των Γερμανών. Μείον 36 ευρώ από μένα το χρόνο. Ξέρω σιγά τα ωα αλλά κι εκείνη δεν έπρεπε να καταργήσει τα social. Μου έβαλε το βραδινό ίντερνετ (κοροιδευόμαστε τώρα).

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια. Έκανα φορητότητα σταθερό και μου έδωσε σε 2 καρτοκινητά κάθε μήνα από 10€ κάρτα και είτε 1000 λεπτά προς όλους είτε 3GB. Εγώ έχω φοιτητικό what's up. Τι με συμφέρει περισσότερο να επιλέξω ? Τώρα που δεν θα κάνω ανανέωση, χάνω και τα mb του reload it και και τς 500mb λόγω ανανέωσης. Εγώ ενεργοποιώ συνήθως το φοιτητικό με τα 8.5€ & μαζί με τα gb από reload it κτλ βολευόμουν.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίηση VoLTE (εννοώ να έχω internet ενώ μιλάω) και Wi-Fi calling σε What's Up τι στέλνω και που;

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις Wificall στο 1333.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Πρέπει να έρθει κάποιο SMS;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Έρθει δεν έρθει sms, θα το διαπιστώσεις με μια κλήση όταν έχεις ρυθμίσει 4G και ανοιχτό διακόπτη volte. Πιθανότατα θα έρθει sms που θα λέει λάβαμε το αίτημα σου και είναι προς επεξεργασία. Δε νομίζω να αργεί η διεκπεραίωση του και πολύ. Σχεδόν άμεσο είναι

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, soiramk said:

Ευχαριστώ πολύ. Πρέπει να έρθει κάποιο SMS;

Έρχεται sms απάντησης οτι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία και μετά κάνεις restart την συσκευή.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. SMS δεν ήρθε αλλά με restart πλέον παίζει και βλέπω το wifi calling στο μενού του κινητόυ (που δεν το έβλεπά). Κάποια πραγματάκια ακόμα, αυτό με το Cosmote ID που λέει τι είναι ακριβώς; Για αναμονή (2η γραμμή) ενώ μιλάω και για να μου έρχεται SMS ποιοι με κάλεσαν όταν δεν έχω σήμα ή είναι κλειστό το κινητό πρέπει να κάνω κάτι;

IMG_0880.jpeg

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, soiramk said:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. SMS δεν ήρθε αλλά με restart πλέον παίζει και βλέπω το wifi calling στο μενού του κινητόυ (που δεν το έβλεπά). Κάποια πραγματάκια ακόμα, αυτό με το Cosmote ID που λέει τι είναι ακριβώς; Για αναμονή (2η γραμμή) ενώ μιλάω και για να μου έρχεται SMS ποιοι με κάλεσαν όταν δεν έχω σήμα ή είναι κλειστό το κινητό πρέπει να κάνω κάτι;

IMG_0880.jpeg

Είναι πρόβλημα της εφαρμογής..το έκανε και σε μένα όταν πήγα να κάνω ανανέωση υπολοίπου..Μετά απο πολλές προσπάθειες κατάφερε να συνδεθεί..πάταγα και αποσύνδεση και ξανά σύνδεση..Δέν θυμάμαι πώς ακριβώς έφτιαξε.. Για την 2η γραμμή όταν σε καλούν (αναμονή) πρέπει να το φτιάξεις απο τον dialer στις ρυθμίσεις..Επειδη βλέπω έχεις iphone δεν ξέρω το menu..πρέπει να το βρείς μόνος..Για τις ειδoποιήσεις κλήσεων όταν το έχεις κλειστό ή όταν δεν πιάνει πρέπει να καλέσεις το 13888 και να ζητήσεις ενεργοποίηση.. Παλιά γινόταν με απλό sms..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, soiramk said:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. SMS δεν ήρθε αλλά με restart πλέον παίζει και βλέπω το wifi calling στο μενού του κινητόυ (που δεν το έβλεπά). Κάποια πραγματάκια ακόμα, αυτό με το Cosmote ID που λέει τι είναι ακριβώς; Για αναμονή (2η γραμμή) ενώ μιλάω και για να μου έρχεται SMS ποιοι με κάλεσαν όταν δεν έχω σήμα ή είναι κλειστό το κινητό πρέπει να κάνω κάτι;

IMG_0880.jpeg

Θα φτιάξει το ID σε 2-3 μέρες μόνο του. 
Η αναμονή είναι από μόνη της ενεργή, όπως και η ειδοποίηση κλήσεων. Έλεγξε την αναμονή από τις ρυθμίσεις > τηλέφωνο > Cosmote > αναμονή κλήσης 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει από ένα token που είχα έναν κωδικό κουπόνι δηλαδή για το μποξ. Δεν μπορώ να το βρω όμως μέσα στην εφαρμογή για να το ενεργοποιήσω μέσα στο μποξ. Που το βρίσκω; Στέλνω ας πούμε codes στο 1330;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Inevar said:

Έχω ενεργοποιήσει από ένα token που είχα έναν κωδικό κουπόνι δηλαδή για το μποξ. Δεν μπορώ να το βρω όμως μέσα στην εφαρμογή για να το ενεργοποιήσω μέσα στο μποξ. Που το βρίσκω; Στέλνω ας πούμε codes στο 1330;

Εκεί που βλέπεις τα token , πάνω δεξιά έχει κουμπί που βλέπεις το ιστορικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Είχε δύο μέρες που είχε η εφαρμογή του whats up μια προσφορά που έλεγε ανανέωσε έως 26/04 και πάρε μπλα μπλα μπλα. Πάω να δω αν έχει ακόμα την προσφορά για να ανανεώσω αλλά δε την βρίσκω. Εννοείται δεν ανανέωσα. Όταν λέμε έως 26/04 δεν εννοούμε και την 26; Μου το είχε κάνει και παλαιότερα αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Καλημέρα! 

Είχε δύο μέρες που είχε η εφαρμογή του whats up μια προσφορά που έλεγε ανανέωσε έως 26/04 και πάρε μπλα μπλα μπλα. Πάω να δω αν έχει ακόμα την προσφορά για να ανανεώσω αλλά δε την βρίσκω. Εννοείται δεν ανανέωσα. Όταν λέμε έως 26/04 δεν εννοούμε και την 26; Μου το είχε κάνει και παλαιότερα αυτό. 

Έτσι παει.

Έως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάνω σε αυτό. Έχω βάλει το Basic Calls. Για να μεταφερθούν όσα γίνονται να μεταφερθούν (από το πρόγραμμα εννοείται), πότε πρέπει να ανανεώσω με όλες αυτές τις διαφορετικές ημερομηνίες;

viber_image_2023-04-25_16-50-20-715.jpg

viber_image_2023-04-25_16-56-00-977.jpg

2023-04-25_16-56-29-681.jpg

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, soiramk said:

Παιδιά πάνω σε αυτό. Έχω βάλει το Basic Calls. Για να μεταφερθούν όσα γίνονται να μεταφερθούν (από το πρόγραμμα εννοείται), πότε πρέπει να ανανεώσω με όλες αυτές τις διαφορετικές ημερομηνίες;

viber_image_2023-04-25_16-50-20-715.jpg

viber_image_2023-04-25_16-56-00-977.jpg

2023-04-25_16-56-29-681.jpg

Την πιο κοντινή 

Link to comment
Share on other sites

ο 25/5 00:00 είναι με το που αλλάξει η 24 σε σε 25, έτσι; Οπότε αν βάλω 25/5 11:00 το πρωί χάνω τα SMS (που δεν με πολυνοιάζει δλδ). Σωστά κατάλαβα;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτα ομιλιας ληγουν 25/5/2023 12:00. Αν βάλεις κάρτα μέχρι 25/5/2023 11.59.59" ή και 12 ακριβως θα μεταφερθουν. Αλλά προσωπικά δε θα το άφηνα για τόσο τελευταία στιγμή..Για τα sms ναι έτσι φαινεται οπως το λες

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...