Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράφω εδώ γιατί τις τελευταίες ημέρες υπάρχει πρόβλημα με το what's up και τις ανανεώσεις. Έχω ηλικιωμένη συγγενή που προσπαθώ να της ανανεώσω το καρτοκινητό και δεν καταφέρνω τίποτα. ΝΤΡΟΠΉ. 3 μέρες τώρα. Δεν μπαίνει στο what's up και δεν ανανεώνει. Στο τσακ είμαι να το πάω στο liquid

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 minutes ago, Gv2008 said:

Γράφω εδώ γιατί τις τελευταίες ημέρες υπάρχει πρόβλημα με το what's up και τις ανανεώσεις. Έχω ηλικιωμένη συγγενή που προσπαθώ να της ανανεώσω το καρτοκινητό και δεν καταφέρνω τίποτα. ΝΤΡΟΠΉ. 3 μέρες τώρα. Δεν μπαίνει στο what's up και δεν ανανεώνει. Στο τσακ είμαι να το πάω στο liquid

Κατέβασε το cosmote app και κάνε από εκεί την ανανέωση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mobileras said:

Κατέβασε το cosmote app και κάνε από εκεί την ανανέωση. 

Ούτε από εκεί γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Gv2008 said:

Γράφω εδώ γιατί τις τελευταίες ημέρες υπάρχει πρόβλημα με το what's up και τις ανανεώσεις. Έχω ηλικιωμένη συγγενή που προσπαθώ να της ανανεώσω το καρτοκινητό και δεν καταφέρνω τίποτα. ΝΤΡΟΠΉ. 3 μέρες τώρα. Δεν μπαίνει στο what's up και δεν ανανεώνει. Στο τσακ είμαι να το πάω στο liquid

Πριν λίγο έκανα ανανέωση σε whats up (όχι δικό μου) μέσω My Cosmote App και ενεργοποίηση πακέτου πάλι μέσω My Cosmote App και δεν είχα κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, user2163 said:

Πριν λίγο έκανα ανανέωση σε whats up (όχι δικό μου) μέσω My Cosmote App και ενεργοποίηση πακέτου πάλι μέσω My Cosmote App και δεν είχα κάποιο θέμα.

Μόλις ξαναμίλησα με την εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι έχει αρχίσει να αποκαθίσταται. Το μεσημέρι και οι ίδιοι επιβεβαίωσαν το πρόβλημα. Εγώ ακόμα δεν μπορώ να ανανεώσω 

Κάλεσα στην εξυπηρέτηση και ο μέσος χρόνος αναμονής είναι από 2 ώρες και 3 λεπτά μέχρι 2 ώρες και 47 λεπτά 

Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ γιατί τις τελευταίες ημέρες υπάρχει πρόβλημα με το what's up και τις ανανεώσεις. Έχω ηλικιωμένη συγγενή που προσπαθώ να της ανανεώσω το καρτοκινητό και δεν καταφέρνω τίποτα. ΝΤΡΟΠΉ. 3 μέρες τώρα. Δεν μπαίνει στο what's up και δεν ανανεώνει. Στο τσακ είμαι να το πάω στο liquid
Μήπως θέλει update η εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έλεγξα και προχωρά και στα επόμενα βήματα από το παρακάτω κανονικότατα

ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ update.

 

Screenshot_20230403_012016_What's Up.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Pppe said:

Μόλις το έλεγξα και προχωρά και στα επόμενα βήματα από το παρακάτω κανονικότατα

ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ update.

 

Screenshot_20230403_012016_What's Up.jpg

Η επιλογη των 10 ευρω , δεν υπαρχει πια.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, aenaos15 said:

Η επιλογη των 10 ευρω , δεν υπαρχει πια.

Αν κάνεις το update ναι δεν υπάρχει. 
Αν δε το κάνεις ο φίλος ισχυρίζεται ότι υπάρχει. 
Προσωπικά έκανα το update γιατί πάντα ανανεωνω με πάνω από 10 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση έκανα κι εγώ. Δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή για να ενεργοποιήσω πακέτο 

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2023 at 1:12 ΜΜ, johndouk said:

Ειδικά για τα sms, από ίδια εμπειρία: Πριν 15 μέρες, που έληγε σε cosmokarta το πακέτο combo to all, ενεργοποίησα το combo unlimited και τα sms έγιναν rollover! .

Όταν θα λήγει το Combo unlimited σκοπεύω να ενεργοποιήσω το combo basic, οπότε θα ενημερώσω για το τι θα συμβεί με τα sms.

@stark @Kozi0

Λοιπόν, σήμερα, λίγο πριν λήξει το combo unlimited, ενεργοποίησα το νέο combo basic (400'+40sms+400Mb) με 7,20€, προσβλέποντας στο να γίνουν rollover τόσο τα 2,5gb data (που παρέμειναν άθικτα λόγω του μπόνους των 10Gb του Μαρτίου) όσο και τα 3753 sms (που έρχονταν ήδη από προηγούμενο rollover από το combo ta all).

Screenshot_20230404-003004_COSMOTE.jpg

Screenshot_20230404-003016_COSMOTE.jpg

 

Έγιναν κανονικά rollover ΚΑΙ τα data KAI τα sms.

Screenshot_20230404-005804_COSMOTE.jpg

Screenshot_20230404-005831_COSMOTE.jpg

Data 2,5Gb+400Mb=2,89Gb

sms 3753+40=3793

Το "μπας και" γίνουν rollover και τα 9,87Gb από τα 10Gb, ε, προφανώς και δεν έγινε. 😎

Screenshot_20230404-012153_COSMOTE.jpg

 

Και βέβαια, όλα αυτά ...στο τσακ!...

Screenshot_20230404-010726_COSMOTE.jpg

(Κάποιοι ίσως πρόσεξαν ότι το cosmokarta βρίσκεται εκτός Ελλάδος. Τα data των πακέτων εμφανίζονται -και είναι- πλήρως διαθέσιμα σε περιαγωγή εντός ΕΕ.)

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει κανα δωράκι με megabyte για το Πάσχα απο την αγαπημενη μας cosmote; Δέν νομίζω να μας αφήσει ετσι, ούτε και μας εχει συνηθήσει στα κρύα του λουτρού..ίδωμεν

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nikos_96 said:

Θα υπάρξει κανα δωράκι με megabyte για το Πάσχα απο την αγαπημενη μας cosmote; Δέν νομίζω να μας αφήσει ετσι, ούτε και μας εχει συνηθήσει στα κρύα του λουτρού..ίδωμεν

πάντα δίνει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mobileras said:

Εντελώς άκυρο δώρο. Συνήθως έδινε ίδιο ή και καλυτερο απο την βονταφον. 

ΔΕΝ έδωσε ακόμα το δώρο.
Παρεξήγηση. Fault alarm που λέμε και στο χωριό μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν δεν το πήρατε χαμπάρι τον ήπιαμε όσοι ανανεώνουμε με DIY.

Κατάργησαν τα δώρα 5GB σε social & chat και Video Streaming.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία με την cosmote μέσω messenger μου είπαν το εξής:

"Από 04/04, στο πλαίσιο εφαρμογής του ρυθμιστικού κανονισμού (ΕΕ) 2021/2015 για την παύση διάθεσης και προώθησης εμπορικών προϊόντων χρήσης δεδομένων internet με μηδενική και διαφοροποιημένη χρέωση, παύει η εμπορική διάθεση των παρακάτω extra επιλογών δώρων των υφιστάμενων πακέτων WHAT’S UP DIY και WHAT’S UP Student DIY:

• 5GB για χρήση σε εφαρμογές social & chat
• 5GB για χρήση σε εφαρμογές video & music streaming"

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βρίσκω έναν κανονισμό 2021/2015 σχετικά με περιοριστικά μέτρα λόγω της κατάστασης που επικρατεί στην Υεμένη και όχι για θέμα παύσης διάθεσης τέτοιων προϊόντων..

Τέλος πάντων.

Ο μόνος λόγος που επέλεγα τα DIY πακέτα ήταν για να παίρνω δώρο και τα social & chat και Video streaming με 10€.

Πλέον το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πηγαίνω προς το πακέτο των 7,20€ που βγάλανε και να κρατάω τα 2,80€ κάθε μήνα (καθαρή αξία χωρίς φόρους) και να αγοράζω τα Unlimited πακέτα που θα βγάζουν συνήθως τα καλοκαίρια. 12μήνες x 2,80€ = 33,60€, οπότε αν βγάζουν unlimited των 10€ όπως έβγαζαν κάθε χρόνο θα έχω απεριόριστα τα καλοκαίρια.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, επειδή σκέφτομαι αυτές τις μέρες να κάνω την κίνηση να μεταφερθώ σε cosmote whatsup με φορητότητα και δε γνωρίζω καθόλου τα πακέτα της. Με 15€ τον μήνα κάρτα, πόσα γίγα στο περίπου μαζεύετε; Σαν χρόνο ομιλία δε με ενδιαφέρει και πολύ, δηλαδή στα 200' πόσο είναι το χαμηλότερο μου είναι υπεραρκετά. Πιο πολύ με ενδιαφέρουν τα δεδομένα. 

Edited by pakitis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, pakitis said:

Χαίρετε, επειδή σκέφτομαι αυτές τις μέρες να κάνω την κίνηση να μεταφερθώ σε cosmote whatsup με φορητότητα και δε γνωρίζω καθόλου τα πακέτα της. Με 15€ τον μήνα κάρτα, πόσα γίγα στο περίπου μαζεύετε; Σαν χρόνο ομιλία δε με ενδιαφέρει και πολύ, δηλαδή στα 200' πόσο είναι το χαμηλότερο μου είναι υπεραρκετά. Πιο πολύ με ενδιαφέρουν τα δεδομένα. 

Φρογκ δες

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pakitis said:

Χαίρετε, επειδή σκέφτομαι αυτές τις μέρες να κάνω την κίνηση να μεταφερθώ σε cosmote whatsup με φορητότητα και δε γνωρίζω καθόλου τα πακέτα της. Με 15€ τον μήνα κάρτα, πόσα γίγα στο περίπου μαζεύετε; Σαν χρόνο ομιλία δε με ενδιαφέρει και πολύ, δηλαδή στα 200' πόσο είναι το χαμηλότερο μου είναι υπεραρκετά. Πιο πολύ με ενδιαφέρουν τα δεδομένα. 

Για τα πακέτα εδώ:

https://www.whatsup.gr/

Για τα δεδομένα αν το ανανεώνεις κάθε μήνα στην εφαρμογή του what's up με κάρτα σου δίνουν δώρο GB και αν ανανεώνεις πριν λήξουν τα νέα GB προστίθενται σε όσα έχουν απομείνει από πριν. Δες εδώ:

https://www.whatsup.gr/reloadit

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...