Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά 

Πήγα και ρώτησα για την κόρη που είναι φοιτήτρια και μου έδωσαν 

1η περίπτωση για φοιτητικό : 10 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 100 sms + 1 ευρώ σε κάρτα στα 16,11 euro για 4 χρόνια (πρώτο πάγιο ΔΩΡΕΑΝ)

2η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : 20 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα  22 euro για 24 μήνες

3η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : unlimited data GB + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα 25,93 euro για 24 μήνες

Π Ε Σ Τ Ε μου λοιπόν τι συμφέρει ??????????

Link to comment
Share on other sites

what's up με 15€ και βάζεις το πακέτο unlimited calls (απεριόρτιστη ομιλία, 2,5gb + 3gb, 600sms)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sotrous said:

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά 

Πήγα και ρώτησα για την κόρη που είναι φοιτήτρια και μου έδωσαν 

1η περίπτωση για φοιτητικό : 10 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 100 sms + 1 ευρώ σε κάρτα στα 16,11 euro για 4 χρόνια (πρώτο πάγιο ΔΩΡΕΑΝ)

2η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : 20 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα  22 euro για 24 μήνες

3η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : unlimited data GB + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα 25,93 euro για 24 μήνες

Π Ε Σ Τ Ε μου λοιπόν τι συμφέρει ??????????

Παρε την προσφορα cu για 9 μηνες απεριόριστο ίντερνετ και ομιλία με 12€/μηνα. Κανε την παραγγελία σήμερα ομως. μετά απο 9 μηνες ξαναβλεπεις τι παιζει σε προσφορες σε συμβόλαια. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Παρε την προσφορα cu για 9 μηνες απεριόριστο ίντερνετ και ομιλία με 12€/μηνα. Κανε την παραγγελία σήμερα ομως. μετά απο 9 μηνες ξαναβλεπεις τι παιζει σε προσφορες σε συμβόλαια. 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .  Ποιο είναι το πρόγραμμα αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παρακαλώ, έχω what's up στην συσκευή s21+, πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση για να έχω ίντερνετ κατά την διάρκεια τηλεφωνικής κλήσης?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pexths said:

μια ερώτηση παρακαλώ, έχω what's up στην συσκευή s21+, πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση για να έχω ίντερνετ κατά την διάρκεια τηλεφωνικής κλήσης?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ενεργοποιημενο VoWifi ή VoLTE 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, pexths said:

μια ερώτηση παρακαλώ, έχω what's up στην συσκευή s21+, πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση για να έχω ίντερνετ κατά την διάρκεια τηλεφωνικής κλήσης?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στείλε WIFICALL στο 1333 μέσω SMS κάνε επανεκίννηση το τηλέφωνο αφού σου έρθει το μήνυμα οτι η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε και λογικά θα πρέπει να δείς το VoLTE πάνω δεξια δίπλα απο τις μπάρες σήματος.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, sotrous said:

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά 

Πήγα και ρώτησα για την κόρη που είναι φοιτήτρια και μου έδωσαν 

1η περίπτωση για φοιτητικό : 10 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 100 sms + 1 ευρώ σε κάρτα στα 16,11 euro για 4 χρόνια (πρώτο πάγιο ΔΩΡΕΑΝ)

2η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : 20 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα  22 euro για 24 μήνες

3η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : unlimited data GB + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα 25,93 euro για 24 μήνες

Π Ε Σ Τ Ε μου λοιπόν τι συμφέρει ??????????

Σου απάντησα στο φοιτητικο που έβαλες το ίδιο ποστ, αν ΔΕΝ θέλει να αλλάξει δίκτυο ας πάει είτε σε καρτοκινητο είτε στο απεριόριστο συμβόλαιο. Αν έχεις και Σταθερο στο ίδιο ΑΦΜ(Cosmote One) και Payzy με 10€ ανανέωση,πλέον δώδεκα βέβαια έχεις γυρω στα 8GB. Και αν θέλει παραπάνω βάζει 15€ και παίρνει το combo unlimited all με απεριόριστη ομιλία και τα 2,5 του πακέτου. Δηλαδή έρχεται στα ίδια λεφτά και παροχες σχεδόν με το φοιτητικο καρτοσυμβολαιο χωρίς δέσμευση. Αντί για δέκα θα έχει 8-9GB. 
Ας κάνει καρτοκινητο σε πρώτη φάση,και αν δεν την καλύψει και θέλει δυο κάρτες τον μήνα τότε ας πάει σε συμβολαιο. Φυσικά έχει πολύ δυνατές προσφορές και η Vodafone,αρκεί να την καλύπτει το δίκτυο. Εγώ είχα και έχω δεύτερο αριθμό, αλλά στις περιοχές που κινούμαι η κοσμοτε κάνει τη διαφορά. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, sotrous said:

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά 

Πήγα και ρώτησα για την κόρη που είναι φοιτήτρια και μου έδωσαν 

1η περίπτωση για φοιτητικό : 10 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 100 sms + 1 ευρώ σε κάρτα στα 16,11 euro για 4 χρόνια (πρώτο πάγιο ΔΩΡΕΑΝ)

2η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : 20 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα  22 euro για 24 μήνες

3η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : unlimited data GB + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα 25,93 euro για 24 μήνες

Π Ε Σ Τ Ε μου λοιπόν τι συμφέρει ??????????

Το θέμα είναι οι ανάγκες του παιδιού. Πόσο περίπου ίντερνετ θέλει, πόσο μιλάει στο τηλ;

Αν εκμεταλλεύεται στο έπακρο το κάθε από αυτά τα προγράμματα που περιγράφεις, συμφέρουν!

Link to comment
Share on other sites

Στο section (💚) For You στο Cosmote app, βρήκα και δωράκι κουπόνι 2€ για το box! (Gifts For You / Deals4U) 😉

Screenshot_20230323-154957_COSMOTE.jpg

Screenshot_20230324-034310_COSMOTE.jpg

Screenshot_20230324-034331_COSMOTE.jpg

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Για αυτή την έκπτωση 2Ε στο BOX σου ήρθε και sms ή απλά μπήκες (1 μέρα την έκδοση κωδικού Deals4U: σχετικό ή άσχετο δε ξέρω για σένα) στο app και την βρήκες (τυχαία δλδ που αν δεν έμπαινες δε θα την έβλεπες) ;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα εμφανίστηκε banner στην εφαρμογή. Με άφησε 3 φορές, μια για κάθε αριθμό 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Pppe said:

Για αυτή την έκπτωση 2Ε στο BOX σου ήρθε και sms ή απλά μπήκες (1 μέρα την έκδοση κωδικού Deals4U: σχετικό ή άσχετο δε ξέρω για σένα) στο app και την βρήκες (τυχαία δλδ που αν δεν έμπαινες δε θα την έβλεπες) ;

Δεν θα σου πω με σιγουριά για sms: στις 2 από τις 3 συνδέσεις που είναι στο app δεν ήρθε καμμία ειδοποίηση, υπάρχει όμως και μία (πολύ) μακριά μου για την οποία δεν ξέρω. Όπως είπες, τη βρήκα τυχαία, περιηγούμενος στα extra χαρακτηριστικά του for you στην εφαρμογή.

Βρήκα ωστόσο μόνο ένα κουπόνι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την έκπτωση -2Ε στην έβγαλε "αναφερόμενη" σε εκείνη τη σύνδεση που μόλις χτες έβγαλε κωδικό deals4U, όχι στις άλλες έτσι;

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, johndouk said:

Δεν θα σου πω με σιγουριά για sms: στις 2 από τις 3 συνδέσεις που είναι στο app δεν ήρθε καμμία ειδοποίηση, υπάρχει όμως και μία (πολύ) μακριά μου για την οποία δεν ξέρω. Όπως είπες, τη βρήκα τυχαία, περιηγούμενος στα extra χαρακτηριστικά του for you στην εφαρμογή.

Βρήκα ωστόσο μόνο ένα κουπόνι.

Αυτό είναι μόνο στην εφαρμογή της cosmote; Όχι στο whatsup?

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2023 at 7:30 ΜΜ, Pppe said:

Πάντως την έκπτωση -2Ε στην έβγαλε "αναφερόμενη" σε εκείνη τη σύνδεση που μόλις χτες έβγαλε κωδικό deals4U, όχι στις άλλες έτσι;

Δεν αναφέρει σε ποια σύνδεση την έβγαλε. 🙄

4 ώρες πριν, piter_stailad said:

Αυτό είναι μόνο στην εφαρμογή της cosmote; Όχι στο whatsup?

Εγώ στο Cosmote app το βρήκα. Για την εφαρμογή του whatsup δεν γνωρίζω. 

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2023 at 10:54 ΜΜ, piter_stailad said:

Από ότι φαίνεται, τα πράγματα μετά την 8αρα άλλαξαν (πάλι) και δεν το ξέρεις. Σου παραθέτω λινκ από το σαητ της κοσμοτε

Επίσης μπορείς να ανανεώσεις το υπόλοιπό σου με όποιο ποσό θες από 8€ έως και 100€, σε ένα κατάστημα COSMOTE ή ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Για όλους τους τύπους καρτοκινητών Cosmote ΚΑΙ ΓΙΑ WU:

https://www.cosmote.gr/online-ananeosh-whatsup

Κατάστημα COSMOTE & ΓΕΡΜΑΝΟΣ

Με το WHAT’S UP, μπορείς να ανανεώσεις το υπόλοιπό σου με όποιο ποσό θέλεις -ακόμα και με υποδιαιρέσεις του €- στα δίκτυα καταστημάτων COSMOTE & ΓΕΡΜΑΝΟΣ. Ισχύει για ποσά από 8€ έως 100€.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ #pare_moirase ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ 29/3 ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΒ ΓΕΝΙΚΟΥ INTERNET ANTI ΓΙΑ SOCIAL & CHAT. ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ 500ΜΒ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ 1500ΜΒ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΕΙΣ ΣΕ 3 ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ, ΓΙΑ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΥ, ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ WHAT'S UP APPLICATION ΣΤΙΣ 29/3!


Μόλις το έλαβα.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, johndouk said:

Δεν αναφέρει σε ποια σύνδεση την έβγαλε. 🙄

Εγώ στο Cosmote app το βρήκα. Για την εφαρμογή του whatsup δεν γνωρίζω. 

Τα gifts for you είναι διαφορετικά από τα deals for you. Είναι διαθεσιμα μέσω Cosmote app και δεν είναι ίδια σε κάθε συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς αν μπορούν να ενεργοποιηθούν τα απεριόριστα data για 2 ώρες μέσω κλήσης/sms ή πρέπει απαραίτητα μόνο μέσω της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, StandArd said:

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς αν μπορούν να ενεργοποιηθούν τα απεριόριστα data για 2 ώρες μέσω κλήσης/sms ή πρέπει απαραίτητα μόνο μέσω της εφαρμογής;

Με την ερώτησή σου διαπίστωσα ότι, τουλάχιστον στο δικό μου cosmote app, η επιλογή data me now δεν υπάρχει πουθενά... 🙄

Ούτε στο web app είναι διαθέσιμο...

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/shop.jsp

Link to comment
Share on other sites

Τα Ενεργοποιείς πλέον μέσω του Cosmote app στην ενότητα for you στην κατηγορία gifts for you  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...