Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

42 minutes ago, gpapas640 said:

Λάθος. Για κάποιον που θέλει να συντηρεί ένα νούμερο μπορεί να κάνει easy transfer με 5€ από άλλο αριθμό. Δεν εξυπηρετεί σε τίποτα η 8ευρη ανανέωση, δεδομένου ότι δεν μπορείς να διαλέξεις ένα ενδιάμεσο ποσό που σε εξυπηρετεί κι επίσης στην εφαρμογή της Cosmote δεν υπάρχει διαθέσιμη επιλογή ανανέωσης 10€. Μετά τα 8€ πάει απευθείας στα 12€.

Αυτό το έχουν κ οι άλλες εταιρείες η μόνο η κοσμοτε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

47 minutes ago, gpapas640 said:

Λάθος. Για κάποιον που θέλει να συντηρεί ένα νούμερο μπορεί να κάνει easy transfer με 5€ από άλλο αριθμό. Δεν εξυπηρετεί σε τίποτα η 8ευρη ανανέωση, δεδομένου ότι δεν μπορείς να διαλέξεις ένα ενδιάμεσο ποσό που σε εξυπηρετεί κι επίσης στην εφαρμογή της Cosmote δεν υπάρχει διαθέσιμη επιλογή ανανέωσης 10€. Μετά τα 8€ πάει απευθείας στα 12€.

Εξυπηρετεί κάποιον που δε μιλάει πολύ, οπότε και θα ενεργοποιεί το νέο πρόγραμμα που κοστίζει 7.20€.

 

Μη συγκρίνουμε τις ανάγκες μας με του συνόλου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Για κάποιον που θέλει να συντηρεί ένα νούμερο μπορεί να κάνει easy transfer με 5€ από άλλο αριθμό. Δεν εξυπηρετεί σε τίποτα η 8ευρη ανανέωση, δεδομένου ότι δεν μπορείς να διαλέξεις ένα ενδιάμεσο ποσό που σε εξυπηρετεί κι επίσης στην εφαρμογή της Cosmote δεν υπάρχει διαθέσιμη επιλογή ανανέωσης 10€. Μετά τα 8€ πάει απευθείας στα 12€.

Το easy transfer δεν νομίζω να επεκτείνει για ακόμα ένα 2μηνο τη λήξη του υπόλοιπου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zurabi_97 said:


Το easy transfer δεν νομίζω να επεκτείνει για ακόμα ένα 2μηνο τη λήξη του υπόλοιπου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Της κοσμοτε εάν είναι από 5€ και άνω το επεκτείνει. Στην βονταφον δεν το επεκτείνει. Η Νοβα δεν έχει αυτήν την υπηρεσία. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αμα η καρτα παρατασης 2μηνου επεφτε ακομα περισσοτερο απο τα 8Ε στα 6Ε, δε θα υπηρχε καμια αναγκη για Easy Transfer, αφου τοσο 5,2Ε x 1,1= 5,72E κοστιζει για τον αποστολεα το Easy Transfer.

Αφου μπορει να υπαρχουν καποιοι που δε θελουν τα πακετα οπως καθιερωθηκαν στα τελη 90s και πια δε μπορει να φανταστει κανεις μας ( η νεα γενια εννοειται αφου δεν εχει ζησει "κατι" αλλο και πια θα ξαναμαθει σε Plug&Play ρυθμους), τι πειραζει τις εταιριες; 

6Ε καθε 2μηνο και καντα ο,τι θες, αμα σου αρκουν.

 

 

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Της κοσμοτε εάν είναι από 5€ και άνω το επεκτείνει. Στην βονταφον δεν το επεκτείνει. Η Νοβα δεν έχει αυτήν την υπηρεσία. 

Πριν 2 έτη, ένας μου έστειλε 5€ αλλά δεν είδα διαφορά στην ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου. Δεν γνωρίζω αν τώρα το αλλαξαν και το επεκτείνει…


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Just now, zurabi_97 said:


Πριν 2 έτη, ένας μου έστειλε 5€ αλλά δεν είδα διαφορά στην ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου. Δεν γνωρίζω αν τώρα το αλλαξαν και το επεκτείνει…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ που κάνω μεταφορές 10αρικα, το επεκτείνει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

και τα 5 επεκτείνουν, πολλά χρόνια τώρα. Η μεταφορά 2€ που επίσης υπάρχει,δεν επεκτείνει.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Pppe said:

Αμα η καρτα παρατασης 2μηνου επεφτε ακομα περισσοτερο απο τα 8Ε στα 6Ε, δε θα υπηρχε καμια αναγκη για Easy Transfer, αφου τοσο 5,2Ε x 1,1= 5,72E κοστιζει για τον αποστολεα το Easy Transfer.

Αφου μπορει να υπαρχουν καποιοι που δε θελουν τα πακετα οπως καθιερωθηκαν στα τελη 90s και πια δε μπορει να φανταστει κανεις μας ( η νεα γενια εννοειται αφου δεν εχει ζησει "κατι" αλλο και πια θα ξαναμαθει σε Plug&Play ρυθμους), τι πειραζει τις εταιριες; 

6Ε καθε 2μηνο και καντα ο,τι θες, αμα σου αρκουν.

 

 

Στον αποστολέα κοστίζει 0,20€ και δεν έχει καμμια άλλη χρέωση. Ο αποδέκτης παιρνει όλο το ποσό μεταφοράς χωρίς καμμία χρεωση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά μαθηματικά ξέρουμε.Ο φόρος αφαιρείται κατά την ανανέωση και όχι κατά την μεταφορά. Από δημιουργία εντυπώσεων όντως "πας καλά".

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν στέλνω στα παιδιά μου η 5 η 10 ευρω θα τους επεκτείνει. Δεν χρειάζεται να βάζουν καρτα. Το λέω γιατί έχω την προσφορά σε εμένα και την σύζυγο μάς βάζει η cosmote 24 μήνες 1000 λεπτά συν 10 ευρώ κάρτα. Οποτε πρακτικά 2 χρόνια δεν βάζουμε καρτα και οι 4 αριθμοί.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tolisfar said:

Αρα αν στέλνω στα παιδιά μου η 5 η 10 ευρω θα τους επεκτείνει. Δεν χρειάζεται να βάζουν καρτα. Το λέω γιατί έχω την προσφορά σε εμένα και την σύζυγο μάς βάζει η cosmote 24 μήνες 1000 λεπτά συν 10 ευρώ κάρτα. Οποτε πρακτικά 2 χρόνια δεν βάζουμε καρτα και οι 4 αριθμοί.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα πρεπει να το δεις στην πραξη. Εάν φαίνεται ως δώρο ή μπόνους ίσως να μην μπορεί να μεταφερθει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν στέλνω στα παιδιά μου η 5 η 10 ευρω θα τους επεκτείνει. Δεν χρειάζεται να βάζουν καρτα. Το λέω γιατί έχω την προσφορά σε εμένα και την σύζυγο μάς βάζει η cosmote 24 μήνες 1000 λεπτά συν 10 ευρώ κάρτα. Οποτε πρακτικά 2 χρόνια δεν βάζουμε καρτα και οι 4 αριθμοί.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μη ξεχνάς και τα 0,20λ κόστος μεταφοράς.
Εμένα ο τεχνικός δεν ήρθε χτες να φέρει ρούτερ να συνδέσει το σταθερό (λόγω απεργίας? Κίνησης?....)και πρέπει να καλέσω για ραντεβου.
Σωστό για το αν μεταφέρονται....στη πράξη θα το δεις...μακάρι να μεταφέρονται
Link to comment
Share on other sites

Της έστειλα της μικρής 10€ αρχές του μήνα και είναι η λήξη φραγής κινησης 4/6. Αρα νομίζω επεκτείνει.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tolisfar said:

Της έστειλα της μικρής 10€ αρχές του μήνα και είναι η λήξη φραγής κινησης 4/6. Αρα νομίζω επεκτείνει.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα έχει απαντηθεί αλλά όταν τελειώνουν τα mb στο what's up σταματάει η τραβάει από το υπόλοιπο; Χρειάζεται να στείλω κανένα μήνυμα;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tolisfar said:

Σιγουρα έχει απαντηθεί αλλά όταν τελειώνουν τα mb στο what's up σταματάει η τραβάει από το υπόλοιπο; Χρειάζεται να στείλω κανένα μήνυμα;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

MI στο 1333

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, tolisfar said:

Σιγουρα έχει απαντηθεί αλλά όταν τελειώνουν τα mb στο what's up σταματάει η τραβάει από το υπόλοιπο; Χρειάζεται να στείλω κανένα μήνυμα;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_my_internet.html

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του What's up, έχει ένα εικονίδιο δώρου στα δεδομένα μου, ενώ τα μόνα δεδομένα που έχω αυτή τη στιγμή είναι αγορασμένα (πακέτο Giga Month με αυτόματη ανανέωση). Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2023 at 7:42 ΜΜ, GREGORYMO said:

 

καλησπέρα. άμα βάλω 8€ πόσο υπόλοιπο μένει καθαρό? μπορώ να ενεργοποιήσω το μικρό πακέτο με τα 7,20€?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kostas123464 said:

καλησπέρα. άμα βάλω 8€ πόσο υπόλοιπο μένει καθαρό? μπορώ να ενεργοποιήσω το μικρό πακέτο με τα 7,20€?

Καθαρό υπολοιπο μπαίνει 7,27€

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas123464 said:

καλησπέρα. άμα βάλω 8€ πόσο υπόλοιπο μένει καθαρό? μπορώ να ενεργοποιήσω το μικρό πακέτο με τα 7,20€?

Ένας τρόπος είναι να αφαιρείς κάθε φορά 9,1%. Τσεκαρισμένα τόσο κρατάει. 

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ. Όσοι δεν κάνατε αναβάθμιση την εφαρμογή του wu, μπορείτε να βάλετε 10Ε ακόμα; Τοκεν δίνει; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...