Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή τη στιγμή (16/3/2023 14:30) εμένα με αφήνει για 10Ε χωρίς αναβάθμιση στη νέα έκδοση WU app. Ότι κάποια στιγμή (πχ ως το καλοκαίρι 2023) δε θ'ανοίγει καν το WU app στην παλιά έκδοση, γεγονός.

 

WU app καρτα 10Ε 16.3.2023.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση σχετικά με το νέο BASIC CALLS.

Από πακέτο DIY που ενεργοποιώ εγώ και περίπου 1,5 χρόνο, έχουν μαζευτεί 
1) χρόνος ομιλίας ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ.
2) MB.
3) SMS.

Είναι οι ίδιες παροχές που προσφέρει το BASIC CALLS.
Λογικά, εάν πάω από το DIY στο BASIC CALLS, οι ίδιες παροχές θα μεταφερθούν.
Έτσι δεν είναι;

Το αναφέρει και στις σημειώσεις του DIY:
"Τα ΜΒ και λεπτά ομιλίας προς όλους, που δεν καταναλώνονται εντός της διάρκειας ισχύος του πακέτου, μεταφέρονται εάν ενεργοποιηθεί εκ νέου πακέτο WHAT’S UP DIY ή BASIC CALLS ή CALLS TO ALL ή UNLIMITED CALLS πριν την ημερομηνία λήξης του, οπότε τα συνολικά λεπτά ομιλίας προς όλους και ΜΒ μπορούν να καταναλωθούν μέχρι τη λήξη του πακέτου με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης. Το ίδιο ισχύει και για τυχόν υπολειπόμενη χρήση από τα επιπλέον δύο πακέτα που επιλέχθηκαν κατά τη δημιουργία του WHAT’S UP DIY, τα οποία μπορούν να μεταφερθούν μόνο αν κατά τη δημιουργία νέου πακέτου WHAT’S UP DIY επιλεχθούν και πάλι τα ίδια επιπλέον πακέτα χρήσης ή αν ενεργοποιηθεί εκ νέου πακέτο BASIC CALLS ή CALLS TO ALL ή UNLIMITED CALLS οπότε μεταφέρεται και τυχόν υπολειπόμενη χρήση SMS προς όλους και λεπτών ομιλίας προς WHAT’S UP."

Πήρα στην Cosmote για επιβεβαίωση, ανέφερα την παραπάνω σημείωση, αλλά μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν ενημέρωση για το συγκεκριμένο (ενώ στο site το γράφει).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pavlidisc said:

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση σχετικά με το νέο BASIC CALLS.

Από πακέτο DIY που ενεργοποιώ εγώ και περίπου 1,5 χρόνο, έχουν μαζευτεί 
1) χρόνος ομιλίας ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ.
2) MB.
3) SMS.

Είναι οι ίδιες παροχές που προσφέρει το BASIC CALLS.
Λογικά, εάν πάω από το DIY στο BASIC CALLS, οι ίδιες παροχές θα μεταφερθούν.
Έτσι δεν είναι;

Το αναφέρει και στις σημειώσεις του DIY:
"Τα ΜΒ και λεπτά ομιλίας προς όλους, που δεν καταναλώνονται εντός της διάρκειας ισχύος του πακέτου, μεταφέρονται εάν ενεργοποιηθεί εκ νέου πακέτο WHAT’S UP DIY ή BASIC CALLS ή CALLS TO ALL ή UNLIMITED CALLS πριν την ημερομηνία λήξης του, οπότε τα συνολικά λεπτά ομιλίας προς όλους και ΜΒ μπορούν να καταναλωθούν μέχρι τη λήξη του πακέτου με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης. Το ίδιο ισχύει και για τυχόν υπολειπόμενη χρήση από τα επιπλέον δύο πακέτα που επιλέχθηκαν κατά τη δημιουργία του WHAT’S UP DIY, τα οποία μπορούν να μεταφερθούν μόνο αν κατά τη δημιουργία νέου πακέτου WHAT’S UP DIY επιλεχθούν και πάλι τα ίδια επιπλέον πακέτα χρήσης ή αν ενεργοποιηθεί εκ νέου πακέτο BASIC CALLS ή CALLS TO ALL ή UNLIMITED CALLS οπότε μεταφέρεται και τυχόν υπολειπόμενη χρήση SMS προς όλους και λεπτών ομιλίας προς WHAT’S UP."

Πήρα στην Cosmote για επιβεβαίωση, ανέφερα την παραπάνω σημείωση, αλλά μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν ενημέρωση για το συγκεκριμένο (ενώ στο site το γράφει).

Εάν το γράφει στο σάιτ, κράτα ένα σκρινσοτ τη σελίδα που το λέει και ένα σκρινσοτ τα υπολοιπα σου (σε περιπτωση που χαθούν να έχεις αποδείξεις ότι δεν έπρεπε να τα χάσεις). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kgian said:

Και στην cosmokarta βλέπω έστρωσαν τα πακέτα. 

Έχει φτηνό 7.2Ε 400' προς όλους και 400ΜΒ combo basic και ακριβό combo unlimited με απεριόριστα λεπτά και 12,5GB (επιτέλους) στα 13.5Ε. 

Προσωπικά τους τελευταόυς μήνες έβαζα το unlimited, αλλά πλέον με τα 12,5GB θα είμαι άνετος. 

Μπορω απο whats up που εχω τωρα να το κανω cosmokarta; αυτο το πακετο θα με βολευε μιας που εχει 12,5 Gb ,το υοπολοιπο data μεταφερετε για τον επομενο μηνα;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, arma said:

Μπορω απο whats up που εχω τωρα να το κανω cosmokarta; αυτο το πακετο θα με βολευε μιας που εχει 12,5 Gb ,το υοπολοιπο data μεταφερετε για τον επομενο μηνα;

Μπορεις αλλα δεν έχει νόημα. Τα +10gb που δίνει η cosmokarta τα δινει σαν έξτρα και το what`s up επίσης σαν έξτρα μέχρι 30/3. Aν παραταθούν στην cosmokarta και μετά τις 30/3 θα παραταθούν και στο what`s up. Επισης τώρα που μιλάμε αυτα τα +10gb στο πακέτο εμφανίζονται χωριστα και όχι ενωμένα με τα 2,5gb που δίνει κανονικά το πακέτο. Aν τα συνεχίσει και μετά τις 30/3 βλέπουμε..

Αν θες να έχεις 10+ gb το μήνα ως μόνιμο πακέτο τότε συμφέρει το frog (αν θυσιάσεις την απεριόριστη ομιλία και δεν έχει και token) που επισης μεταφέρεσαι με ένα μήνυμα απο wu με χρέωση 3€. Για την ώρα γνώμη μου μείνε wu και βλέπουμε μετά τις 30/3 τι θα γίνει

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Αν κάνω το καρτοκινητο μου cosmote esim, μπορώ μετά αν θέλω να βάλω την esim μελλοντικά σε άλλη συσκευή ή κάθε φορά θα πρέπει να πληρώνω νέα esim; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Ερώτηση:

Αν κάνω το καρτοκινητο μου cosmote esim, μπορώ μετά αν θέλω να βάλω την esim μελλοντικά σε άλλη συσκευή ή κάθε φορά θα πρέπει να πληρώνω νέα esim; 

Θα πρέπει να πληρώνεις για επανέκδοση 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mol said:

Θα πρέπει να πληρώνεις για επανέκδοση 

Σε ευχαριστώ! Είχα διαβάσει ότι της cosmote μπορείς να την βάλεις και σε άλλη συσκευή. Ενώ των άλλων εταιριών όχι. Τεσπα. Και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. κάνοντας ανανέωση 8€ σε wu πόση διάρκεια έχει η ανανέωση? δύο μήνες όπως και με τα άλλα πόσα?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kostas123464 said:

καλησπέρα. κάνοντας ανανέωση 8€ σε wu πόση διάρκεια έχει η ανανέωση? δύο μήνες όπως και με τα άλλα πόσα?

ΝΑΙ

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, _NikitaS_ said:

Σε ευχαριστώ! Είχα διαβάσει ότι της cosmote μπορείς να την βάλεις και σε άλλη συσκευή. Ενώ των άλλων εταιριών όχι. Τεσπα. Και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση. 

Vodafone μπορείς. Cosmote ξαναπληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mol said:

Θα πρέπει να πληρώνεις για επανέκδοση 

Αν γινει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τι γινεται παλι επανεκδοση; δεν εχω συσκευη με esim απλα ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kostas123464 said:

καλησπέρα. κάνοντας ανανέωση 8€ σε wu πόση διάρκεια έχει η ανανέωση? δύο μήνες όπως και με τα άλλα πόσα?

Και εναλλάξ ανά 2μηνο: 8+12Ε = 20Ε καλύπτει προϋπόθεση για Easy Transfer.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VasilisSam said:

8€ ανανέωση με payzy δίνει τοκεν ή τίποτα?

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όροι και προϋποθέσεις προσφοράς για πελάτες What’s Up
 

Spoiler

1. Με κάθε ανανέωση υπολοίπου από 12€ και άνω με την payzy by COSMOTE χρεωστική κάρτα, οι συνδρομητές What’s Up θα λαμβάνουν το Platinum Token του προγράμματος «WHAT’S UP ReloadIt».

2. Η προσφορά ισχύει μόνο για όσους κάνουν online ανανέωση δηλαδή για όσους κάνουν ανανέωση με κάρτα payzy by COSMOTE A.E. μέσα από το What’s Up app και MyCOSMOTE app και τις αντίστοιχες ιστοσελίδες.

3. H απόδοση του Platinum Token στη σύνδεση καρτοκινητής What’s Up πραγματοποιείται από την COSMOTE A.E.

4. Ως ημερομηνία έναρξης της προσφοράς ορίζεται η 15/03/2023 & η COSMOTE Payments διατηρεί το δικαίωμα να διακόψει την προωθητική ενέργεια χωρίς προγενέστερη ειδοποίηση του Χρήστη.

5. Ισχύουν επιπλέον όροι και προϋποθέσεις για ανανέωση υπολοίπου συνδέσεων What's Up, εδώ καθώς και του προγράμματος «WHAT’S UP ReloadIt» με τα χαρακτηριστικά και τους όρους εξαργύρωσης του Platinum Token εδώ.

Όροι και προϋποθέσεις προσφοράς για συνδρομητές COSMOKAPTA
 

Spoiler

1. Με κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από 12€ και άνω με την payzy by COSMOTE χρεωστική κάρτα οι συνδρομητές COSMOKAPTA θα λαμβάνουν διπλάσιο bonus ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου.

2. Η προσφορά ισχύει μόνο για όσους κάνουν online ανανέωση.

3. H απόδοση του bonus ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου στη σύνδεση καρτοκινητής COSMOKAPTA πραγματοποιείται από την COSMOTE A.E. .

4. Ως ημερομηνία έναρξης της προσφοράς ορίζεται η 15/03/2023 & η COSMOTE Payments διατηρεί το δικαίωμα να διακόψει την προωθητική ενέργεια χωρίς προγενέστερη ειδοποίηση του Χρήστη.

5. Ισχύουν επιπλέον όροι και προϋποθέσεις για ανανέωση υπολοίπου συνδέσεων COSMOKAPTA εδώ.

 

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VasilisSam said:

8€ ανανέωση με payzy δίνει τοκεν ή τίποτα?

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τίποτα απ' ότι είδα 

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστο εντελώς το 8€ έτσι όπως έγινε θεωρώ..και βενζίνη έχω δικαίωμα να βάλω 5€ αλλά δεν θα πάω πουθενά έτσι.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VasilisSam said:

Άχρηστο εντελώς το 8€ έτσι όπως έγινε θεωρώ..και βενζίνη έχω δικαίωμα να βάλω 5€ αλλά δεν θα πάω πουθενά έτσι.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για κάποιον που θέλει να συντηρεί το νουμερο του, ή το μεγάλο υπολοιπό του, μια χαρά είναι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ανανέωσε κανονικά με 10€ μέσο της αυτόματης ανανέωσης που έχω εδώ και χρόνια. Απλά τώρα δεν έδωσε τίποτα στο reload.

IMG_20230317_094906.jpg

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manosn2 said:

Τελικά ανανέωσε κανονικά με 10€ μέσο της αυτόματης ανανέωσης που έχω εδώ και χρόνια. Απλά τώρα δεν έδωσε τίποτα στο reload.

IMG_20230317_094906.jpg

Να το κάνεις, τι.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GREGORYMO said:

Να το κάνεις, τι.

Καλά δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα, απλά το ανέφερα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Για κάποιον που θέλει να συντηρεί το νουμερο του, ή το μεγάλο υπολοιπό του, μια χαρά είναι. 

Λάθος. Για κάποιον που θέλει να συντηρεί ένα νούμερο μπορεί να κάνει easy transfer με 5€ από άλλο αριθμό. Δεν εξυπηρετεί σε τίποτα η 8ευρη ανανέωση, δεδομένου ότι δεν μπορείς να διαλέξεις ένα ενδιάμεσο ποσό που σε εξυπηρετεί κι επίσης στην εφαρμογή της Cosmote δεν υπάρχει διαθέσιμη επιλογή ανανέωσης 10€. Μετά τα 8€ πάει απευθείας στα 12€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...