Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, king2009 said:

Τελεια παρα πολυ καλα νεα αυτα με τα 7.20 του πακετου για οσους θελουν απλα ομιλια. Εξαιρετικα ηδη σε 2 νουμερα εβαζα 12 ευρω για πακετα 5.04 ευρω τωρα με 7.20 θα βγαζουν μηνα ανετα. Αντε και ενα πακετο με απεριοριστα δεδομενα για μηνα στο 15αρι και γιναμε.

Πακέτο απεριόριστα στο 15αρι? Σε καρτοκινητό? Ετσι όπως λειτουργεί ο ανταγωνισμός? Να τους πούμε και ευχαριστώ που θα μας αφήσουν το εβδομαδιαίο.. 😂

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, bbbb said:

Μέχρι πότε όμως?... Ρε την cosmote.. Αμα βγει αύριο η nova και πει ανανέωση απο 1cent και νέο πακέτο/ανανέωση με 0,10€ με 5 λεπτα προς ολους και 20mb 😂 θα το βάλει και το wu..

Η κοσμοτε εχει την μεγαλυτερη ανεση να κανει ό,τι θελει και στις παροχές και στις τιμές. Απλα δεν μπορει απο μόνη της να τα αλλαζει λογω ρυθμιστικής αρχής. Οταν ομως δινει "πάτημα" ο ανταγωνισμός, απλά ξετυλίγεται η "δύναμη" της...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bbbb said:

Πακέτο απεριόριστα στο 15αρι? Σε καρτοκινητό? Ετσι όπως λειτουργεί ο ανταγωνισμός? Να τους πούμε και ευχαριστώ που θα μας αφήσουν το εβδομαδιαίο.. 😂

Βρε εστω 20αρικο. Τωρα μας βγαινει στα 26 με τα 4 πακετα εβδομαδας το μηνα. Τι ειναι να βγαλουν 20αρικο για ολο το μηνα? 15αρι ενταξει ισως ειναι too much αλλα ευσεβεις ποθοι ξερεις. 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update την wu εφαρμογή από το play store και φάνηκαν τα 8 ευρώ ανανέωση. Δεν υπάρχει token γι'αυτά. Μόνο από 12 ευρώ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nick.76 said:

Έκανα update την wu εφαρμογή από το play store και φάνηκαν τα 8 ευρώ ανανέωση. Δεν υπάρχει token γι'αυτά. Μόνο από 12 ευρώ και πάνω.

Και στο φρογκ δεν εχει μπονους στην ανανεωση 8€

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, olympios1 said:

Υπάρχει ακόμη ο βατραχος; 

Εννοείται. Αλλοι ειναι οι πουθενάδες 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Το ερώτημα είναι:

Όποιος έχει το combo to all και πάει στο basic, χάνει ότι έχει μαζέψει ?

Τι εννοείς παρατείνονται για 3 μήνες ?

Τα λεπτά προς what's up που είχα μαζέψει μέσω rollover ήταν να λήξουν τον Απρίλιο, τώρα στην εφαρμογή φαίνεται ότι θα λήξουν τον Ιούλιο και μετά θα εξαφανιστούν αν δεν ενεργοποιήσω κάτι που να έχει λεπτά προς what's up.

Δεν είναι μόνο τα 3 λεπτά ομιλίας ελάχιστη χρέωση που παραμένουν, δεν προσφέρουν παραπάνω mb, μόνο αυξάνεται ο χρόνος ομιλίας κατά 200 λεπτά στα πακέτα που παραμένουν.

Link to comment
Share on other sites

Συνολική εικόνα της σημερινής "μάχης" ανάμεσα σε κοσμοτε και νοβα:

Τάχιστα αντανακλαστικά της κοσμοτε α) στην ελαχιστη ανανεωση 8€ και β) στα φτηνοτερα πακετα.

Η κοσμοτε χανει α) στην ελαχιστη χρεωση 3 λεπτων και β) στη χρεωση τελών τηλεφωνίας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Συνολική εικόνα της σημερινής "μάχης" ανάμεσα σε κοσμοτε και νοβα:

Τάχιστα αντανακλαστικά της κοσμοτε α) στην ελαχιστη ανανεωση 8€ και β) στα φτηνοτερα πακετα.

Η κοσμοτε χανει α) στην ελαχιστη χρεωση 3 λεπτων και β) στη χρεωση τελών τηλεφωνίας. 

Αυτό με τα τέλη είναι απλά μπάχαλο.. Τιποτε παραπάνω,τίποτε παρακάτω. Αν ήταν επιλογή θα το έγραφαν πιο κατανοητά και στον τιμοκατάλογο και σε όλα τα άλλα. Αλλά ας μη βγαίνουμε άλλο offtopic. Ολοι έχουμε την αποψη μας

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bbbb said:

Αυτό με τα τέλη είναι απλά μπάχαλο.. Τιποτε παραπάνω,τίποτε παρακάτω. Αν ήταν επιλογή θα το έγραφαν πιο κατανοητά και στον τιμοκατάλογο και σε όλα τα άλλα. Αλλά ας μη βγαίνουμε άλλο offtopic. Ολοι έχουμε την αποψη μας

Ποια τέλη ?

Δεν είναι στάνταρ ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Ποια τέλη ?

Δεν είναι στάνταρ ?

Αστο φίλε μου εδώ, βγαίνουμε offtopic.. Αν έχεις χρόνο για ... "σκότωμα" δες τις 3-4 τελευταίες σελίδες στο θέμα του f2g μη βγαίνουμε οfftopic  εδω, για την "διαφωνία" που έχουμε κάποιοι χρήστες ως προς την ορθότητα των λεγομένων των ανακοινώσεων κτλ της εταιρείας..

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδηποτε πακετο της κοσμοτε, αυτοματο ή μη-αυτοματο, θελει ανανεωση την αξια του πακετου + τελη τηλεφωνιας.

Οποιοδήποτε αυτοματο πακετο της νοβα θέλει ανανεωση την αξια του πακετου χωρις τελη τηλεφωνιας.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, manosn2 said:

Έχω τεράστιο υπόλοιπο στον WhatsUp λογαριασμό μου, περί τα 250€, έχω αυτόματη ανανέωση 10€ κάθε 17 του μήνα, βάζω ένα πακέτο με 8,5€ είμαι περίεργος την Παρασκευή αν θα ανανεώσει με 10€ τώρα που κατήργησαν τα 10€ και έβαλαν τα 8. Εννοείται αν μου πει ότι δε μπορώ με 10€ ανανέωση θα επιλέξω τα 8€. Είναι τόσο γελοίοι που από κάποιους θα την πατήσουν άσχημα.

Και πότε θα τα ξοδέψεις τα 250€ ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Οποιοδηποτε πακετο της κοσμοτε, αυτοματο ή μη-αυτοματο, θελει ανανεωση την αξια του πακετου + τελη τηλεφωνιας.

Οποιοδήποτε αυτοματο πακετο της νοβα θέλει ανανεωση την αξια του πακετου χωρις τελη τηλεφωνιας.

Μάλιστα.. Αν έρθει δηλαδή η cosmote στο wu και σου πει ότι το πακέτο το αυτόματο που κάνει 10,90€ και τώρα σου τραβάει 12€ απο την κάρτα, γράψει μέσα στην εφαρμογή ότι κοστίζει 12€ και θα σου παιρνει παλι 12€ απο την κάρτα θα είσαι ικανοποιημένος? Αυτό για σένα σημαίνει ότι εσύ δεν πήρωσες τον φόρο 10% στο κράτος και τον πλήρωσε η cosmote για εσένα?

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Μάλιστα.. Αν έρθει δηλαδή η cosmote στο wu και σου πει ότι το πακέτο το αυτόματο που κάνει 10,90€ και τώρα σου τραβάει 12€ απο την κάρτα, γράψει μέσα στην εφαρμογή ότι κοστίζει 12€ και θα σου παιρνει παλι 12€ απο την κάρτα θα είσαι ικανοποιημένος? Αυτό για σένα σημαίνει ότι εσύ δεν πήρωσες τον φόρο 10% στο κράτος και τον πλήρωσε η cosmote για εσένα?

Ναι, διοτι εαν η τιμη του πακετου ηταν 12€, θα επρεπε να ανανεωσω 13,20€. Εαν μου πει οτι δεν χρειαζεται 13,20€ αλλά 12€ θα το προτιμησω.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Ναι, διοτι εαν η τιμη του πακετου ηταν 12€, θα επρεπε να ανανεωσω 13,20€. Εαν μου πει οτι δεν χρειαζεται 13,20€ αλλά 12€ θα το προτιμησω.

Aρα είναι όλα θέμα μαρκετιγκ. Το πως μας πλασάρουν κάτι και πως ακούγεται πιο ωραία στα αυτιά μας

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Aρα είναι όλα θέμα μαρκετιγκ. Το πως μας πλασάρουν κάτι και πως ακούγεται πιο ωραία στα αυτιά μας

Δηλαδή, με 8€ ανανέωση δεν παίρνεις το πακέτο basic αν είσαι πάνω από 29 ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreas545 said:

Εμφανίστηκε ερωτηματολόγιο στο what's up και το δώρο είναι... 

2013794078_Screenshot_20230315_184327_FreeAdblockerBrowser.thumb.jpg.76c0bfe906a35e2a1fdd865eb7fe74ab.jpg

Το έστειλαν σε όλους !!!!

Εγώ, ήμουν φοιτητής προ 25 χρόνια και μου το έστειλαν .

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, GREGORYMO said:

Και πότε θα τα ξοδέψεις τα 250€ ?

Βασικα δεν εχεις και αδικο, ωρα ειναι να τα τρωω σιγα σιγα. Εχουνε μαζευτει με τα χρονια, παλια εβαζα πιο πολλα ευρω, να καταλαβεις mb εχω περι τα 200giga υπολοιπο & λεπτα ομιλιας περι τα 45.000. Ολα αυτα μαζεμενα με τα χρονια. 15 χρονια αυτα, απ το καλοκαιρι του 2008. Και τωρα να μου πεις θα μπορουσα να βαζω καρτα μια φορα στους δυο μηνες να μη χασω το υπολοιπο, αλλα οκ το ειχα αυτοματη ανανεωση για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Μου αρεσε η φιλοσοφια της cosmote & του WhatsUp ολα αυτα τα χρονια, ηταν πιο σταθερα τα πραγματα σε σχεση με τους αλλους.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreas545 said:

Εμφανίστηκε ερωτηματολόγιο στο what's up και το δώρο είναι... 

2013794078_Screenshot_20230315_184327_FreeAdblockerBrowser.thumb.jpg.76c0bfe906a35e2a1fdd865eb7fe74ab.jpg

Που φαίνεται στην εφαρμογή το ερωτηματολόγιο ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, manosn2 said:

Βασικα δεν εχεις και αδικο, ωρα ειναι να τα τρωω σιγα σιγα. Εχουνε μαζευτει με τα χρονια, παλια εβαζα πιο πολλα ευρω, να καταλαβεις mb εχω περι τα 200giga υπολοιπο & λεπτα ομιλιας περι τα 45.000. Ολα αυτα μαζεμενα με τα χρονια. 15 χρονια αυτα, απ το καλοκαιρι του 2008. Και τωρα να μου πεις θα μπορουσα να βαζω καρτα μια φορα στους δυο μηνες να μη χασω το υπολοιπο, αλλα οκ το ειχα αυτοματη ανανεωση για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Μου αρεσε η φιλοσοφια της cosmote & του WhatsUp ολα αυτα τα χρονια, ηταν πιο σταθερα τα πραγματα σε σχεση με τους αλλους.

Πες στους φίλους σου να μην ανανεώνουν και να σου δίνουν τα λεφτά και να τους κάνεις μεταφορά από το υπόλοιπο σου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...