Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαρία Ευθυμίου: Ταυτότητα του Έλληνα...

1. Γλώσσα

2. Θρησκεία

3. Για τα "πανηγύρια"........(no comments) 

ΜΟΝΟ σε όποιον "έχει το χρόνο" να δει ΟΛΟ το video.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε εκτός θέματος, και δεν χρειάζεται να διαφημίζεις από που αντλείς τη "(φιλο)σοφία" σου. Εχεις φάει τόσο φτύσιμο στο νήμα της q που είπες να κάνεις περατζάδα κι από εδώ.Μάντεψε,δεν βρέχει ούτε εδώ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω. Αυτη την προσφορα για το σταθερο που δινει αυτα τα δωρα την πηρατε απο την ιδια την Cosmote ΄ή απο συνεργατη; Μπορειτε να ενημερωσετε;
Από κοσμοτε
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οι "συνεργατες" υποσχονται τα πάντα για να καταφέρουν εναν πελατη. Παντα λενε "σας καλούμε απο κοσμοτε".

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Συνηθως οι "συνεργατες" υποσχονται τα πάντα για να καταφέρουν εναν πελατη. Παντα λενε "σας καλούμε απο κοσμοτε".

Αν στα δώσουν, κανένα πρόβλημα 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου αντίστοιχη περίπτωση με ενεργοποίηση της γραμμής την προηγούμενη Τετάρτη, τα δώρα μπήκαν στο ένα νούμερο κινητού την ίδια μέρα το απόγευμα, ενώ στο δεύτερο ακόμα περιμένω.
Από αύριο θα πέσει χοντρή κατσάδα, δεν είναι δυνατόν να τους κυνηγάμε για να τηρήσουν τα συμφωνηθέντα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οι "συνεργατες" υποσχονται τα πάντα για να καταφέρουν εναν πελατη. Παντα λενε "σας καλούμε απο κοσμοτε".
Μην επιμένεις:
1. Η προσφορά ήταν από κοσμοτε.
2. Τα δώρα ήταν γνωστά και δεν υποσχέθηκαν κάτι πέρα από αυτά.
3. Ήδη έχει κλειστεί ραντεβού με τεχνικό τους για να φέρει και να βαλει το ρούτερ.
Ότι έχουν πει θα γίνει. Ακόμα και αν δεν υπάρχει συμβόλαιο υπάρχει καταγεγραμμένη κληση
Συνηθως οι "συνεργατες" υποσχονται τα πάντα για να καταφέρουν εναν πελατη. Παντα λενε "σας καλούμε απο κοσμοτε".
Αυτό που περιγράφεις μου συνεβει εμένα με συνεργάτες της βονταφον.
Ήμουν 3 χρόνια με αορίστου σε σταθερη 24αρα. Είχε λήξει και δεν ανανέωσα.
Εδινα 16 και με είχαν πρήξει όλο αυτό το καιρό ότι θα πληρώσω πάνω από τα διπλά γιατί είχε λήξει.
Μάντεψε αν ήρθε ποτέ λογαριασμός διπλός όλα αυτά τα χρονια....Ούτε καν......
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, king2009 said:

Εφυγε απο το giga week ο περιορισμος των 2 φορων ενεργοποιησης μολις εβαλα ενα πακετο και το ειδα. Κατι ειναι και αυτο.

Screenshot-1.png

Καιρός ήταν να γίνει

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bbbb said:

Καιρός ήταν να γίνει

Ναι αφου δεν εκατσε με extra sim τουλαχιστον δεν θα εχει βαλε βγαλε sim. Μια sim στο router και απλα ενεργοποιηση πακετου και τελος. Και πολυ αργησαν οντως. Αντε να βγαλουν και κανα πακετο για ολοκληρο μηνα στο 20αρικο πιστευω μεχρι τελος του χρονου θα δουμε κατι αναλογο.

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου αντίστοιχη περίπτωση με ενεργοποίηση της γραμμής την προηγούμενη Τετάρτη, τα δώρα μπήκαν στο ένα νούμερο κινητού την ίδια μέρα το απόγευμα, ενώ στο δεύτερο ακόμα περιμένω.
Από αύριο θα πέσει χοντρή κατσάδα, δεν είναι δυνατόν να τους κυνηγάμε για να τηρήσουν τα συμφωνηθέντα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ενημερώνω ότι σήμερα το πρωί μπήκαν τα δώρα (3gb και 10€), και στον 2ο αριθμό.
Φυσικά χθές είχε προηγηθεί σχετική επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών, στην οποία βέβαια ποτέ δεν αμφισβητήθηκε η ύπαρξη της υποχρέωσης από μέρους τους για την καταβολή των δώρων στον 2ο αριθμό.
Όποτε τώρα απομένει η ενεργοποίηση του One για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι σήμερα το πρωί μπήκαν τα δώρα (3gb και 10€), και στον 2ο αριθμό.
Φυσικά χθές είχε προηγηθεί σχετική επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών, στην οποία βέβαια ποτέ δεν αμφισβητήθηκε η ύπαρξη της υποχρέωσης από μέρους τους για την καταβολή των δώρων στον 2ο αριθμό.
Όποτε τώρα απομένει η ενεργοποίηση του One για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποτε δεν είδα πρόθεση να μην μπουν τα δώρα όσες φορές και αν πήρα. Αναγνωρίζουν ότι υπάρχει λάθος.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή what's up εμφανίστηκε πακέτο basic calls με 7.20 ευρώ που προσφέρει 400 λεπτά προς όλους, 40 sms και 400mb. Το calls to all προσφέρει 800 λεπτά προς όλους, 300 sms και 512gb. Δεν προσφέρει προς what's up, μόνο μου ήρθε μήνυμα ότι αυτά που ήδη έχω παρατείνονται για 3 μήνες. Στην απλή κοσμοκάρτα το combo to all πλέον προσφέρει 1000 λεπτά προς όλους, 200 sms και 500mb.

Στην ανανέωση στο app της cosmote φαίνονται 8 ευρώ, μετά 12, 15 και τα υπόλοιπα. Στο what's up app δεν έχουν αλλάξει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nick.76 said:

Στην εφαρμογή what's up εμφανίστηκε πακέτο basic calls με 7.20 ευρώ που προσφέρει 400 λεπτά προς όλους, 40 sms και 400mb. Το calls to all προσφέρει 800 λεπτά προς όλους, 300 sms και 512gb. Δεν προσφέρει προς what's up, μόνο μου ήρθε μήνυμα ότι αυτά που ήδη έχω παρατείνονται για 3 μήνες. Στην απλή κοσμοκάρτα το combo to all πλέον προσφέρει 1000 λεπτά προς όλους, 200 sms και 500mb.

Στην ανανέωση στο app της cosmote φαίνονται 8 ευρώ, μετά 12, 15 και τα υπόλοιπα. Στο what's up app δεν έχουν αλλάξει ακόμα.

Ρε τους απίστευτους.😂 Χθες μόλις βγήκε το πακέτο αυτό στο νέο f2g και υπήρξε άμεσα απάντηση απο wu.. Ελπίζω μόνο να μην προχωρήσουν σε μειώσεις και στα μεγαλύτερα πακέτα/bonus και να μην ακολουθήσει και η κοκκινη αν προκειται για μειώσεις... Eπίσης η χρέωση είναι η κλασική 3' ελάχιστη και μετά 1" και όχι απο την αρχή 1"

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

• Η κατανάλωση των λεπτών ομιλίας γίνεται με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά και στη συνέχεια με χρέωση ανά δευτερόλεπτό.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, nick.76 said:

Στην εφαρμογή what's up εμφανίστηκε πακέτο basic calls με 7.20 ευρώ που προσφέρει 400 λεπτά προς όλους, 40 sms και 400mb. Το calls to all προσφέρει 800 λεπτά προς όλους, 300 sms και 512gb. Δεν προσφέρει προς what's up, μόνο μου ήρθε μήνυμα ότι αυτά που ήδη έχω παρατείνονται για 3 μήνες. Στην απλή κοσμοκάρτα το combo to all πλέον προσφέρει 1000 λεπτά προς όλους, 200 sms και 500mb.

Στην ανανέωση στο app της cosmote φαίνονται 8 ευρώ, μετά 12, 15 και τα υπόλοιπα. Στο what's up app δεν έχουν αλλάξει ακόμα.

Το ερώτημα είναι:

Όποιος έχει το combo to all και πάει στο basic, χάνει ότι έχει μαζέψει ?

35 minutes ago, nick.76 said:

Στην εφαρμογή what's up εμφανίστηκε πακέτο basic calls με 7.20 ευρώ που προσφέρει 400 λεπτά προς όλους, 40 sms και 400mb. Το calls to all προσφέρει 800 λεπτά προς όλους, 300 sms και 512gb. Δεν προσφέρει προς what's up, μόνο μου ήρθε μήνυμα ότι αυτά που ήδη έχω παρατείνονται για 3 μήνες. Στην απλή κοσμοκάρτα το combo to all πλέον προσφέρει 1000 λεπτά προς όλους, 200 sms και 500mb.

Στην ανανέωση στο app της cosmote φαίνονται 8 ευρώ, μετά 12, 15 και τα υπόλοιπα. Στο what's up app δεν έχουν αλλάξει ακόμα.

Τι εννοείς παρατείνονται για 3 μήνες ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Το ερώτημα είναι:

Όποιος έχει το combo to all και πάει στο basic, χάνει ότι έχει μαζέψει ?

Το πιο πιθανο να τα χασει, αφου δεν ειναι το ιδιο πακετο. Αυτο ισχυει και στις 3 εταιριες.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Το πιο πιθανο να τα χασει, αφου δεν ειναι το ιδιο πακετο. Αυτο ισχυει και στις 3 εταιριες.

Το wu εδώ και κάτι μήνες έχει ενοποιήσει την μεταφορά λεπτων,mb ανάμεσα στα πακέτα του. Αυτο σημαινει ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν τα χάνει. Θα δείξει.. Το πιο πιθανό ειναι ότι θα συγχωνευτούν αλλά μέχρι να δοκιμάσει κάποιος, δεν ξέρουμε,,

Link to comment
Share on other sites

Just now, bbbb said:

Το wu εδώ και κάτι μήνες έχει ενοποιήσει την μεταφορά λεπτων,mb ανάμεσα στα πακέτα του. Αυτο σημαινει ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν τα χάνει. Θα δείξει.. Το πιο πιθανό ειναι ότι θα συγχωνευτούν αλλά μέχρι να δοκιμάσει κάποιος, δεν ξέρουμε,,

Σωστά συγχωνεύονται..,.το αναφερει

Screenshot_2023-03-15-17-37-34-441_gr.cosmote.whatsup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω τεράστιο υπόλοιπο στον WhatsUp λογαριασμό μου, περί τα 250€, έχω αυτόματη ανανέωση 10€ κάθε 17 του μήνα, βάζω ένα πακέτο με 8,5€ είμαι περίεργος την Παρασκευή αν θα ανανεώσει με 10€ τώρα που κατήργησαν τα 10€ και έβαλαν τα 8. Εννοείται αν μου πει ότι δε μπορώ με 10€ ανανέωση θα επιλέξω τα 8€. Είναι τόσο γελοίοι που από κάποιους θα την πατήσουν άσχημα.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είδα το νέο πακέτο με 7,20€ που έβγαλε και την ανανέωση 8€. Καταρχάς οσοι είχαν φρογκ τους δίνει κίνητρο να πάνε στο What’s Up ώστε να μην βάζουν 12€ κάρτα. 
Δευτερον αν συνεχίσει τα 10GB δώρο με το πακέτο των 13,50€ με μια κάρτα των 15€ και κάτι φοιτητικά bonus συν 2GB λόγω σταθερού, συν τα πάρε μοίρασε συν τα 4GB μέσω Payzy κοντά στα 20GB…

Οι νέες αλλαγές της Nova σε καρτοκινητά και συμβόλαια, έδωσαν ώθηση στην κοσμοτε να μπει στο παιχνίδι του ανταγωνισμού και να ρίξει τις τιμές της παρά πολύ. Καμία σχέση με την νοοτροπία που υπήρχε το 2014 και 2015.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως και όσοι βολευόμαστε με τα 120'/3,02€ τον μηνα του φρογκ, συνεχιζουμε να εχουμε μεγαλύτερο συμφερον με 10ε/3μηνο παρά 7,20€/μηνα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Εγω παντως και όσοι βολευόμαστε με τα 120'/3,02€ τον μηνα του φρογκ, συνεχιζουμε να εχουμε μεγαλύτερο συμφερον με 10ε/3μηνο παρά 7,20€/μηνα.

Μέχρι πότε όμως?... Ρε την cosmote.. Αμα βγει αύριο η nova και πει ανανέωση απο 1cent και νέο πακέτο/ανανέωση με 0,10€ με 5 λεπτα προς ολους και 20mb 😂 θα το βάλει και το wu..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τελεια παρα πολυ καλα νεα αυτα με τα 7.20 του πακετου για οσους θελουν απλα ομιλια. Εξαιρετικα ηδη σε 2 νουμερα εβαζα 12 ευρω για πακετα 5.04 ευρω τωρα με 7.20 θα βγαζουν μηνα ανετα. Αντε και ενα πακετο με απεριοριστα δεδομενα για μηνα στο 15αρι και γιναμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...