Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα γραψω το ιστορικο απο την αρχη μηπως κατασταλαξω καπου.

Ειμαι σε πρωιν wind (τωρα νοβα) με: 1 σταθερο (24mbps) και 2 καρτοκινητα (στην Q) και τα 3 αρκετα χρονια.

Του σταθερου το συμβολαιο ληγει σε λιγες μερες και μου λενε να ανανεωσω αλλα με 3 ευρω παραπανω με το ιδιο πακετο που ειχα...

Στα καρτοκινητα μολις την πηρε η νοβα αρχισαν η κωλοτουμπες πχ τα countdown απο 30μερες τα εκαναν 15.

Οποτε λιγο με το σταθερο λιγο με τα κινητα με εκνευρισαν και αρχισα την διαπραγματευση με κοσμοτε.

 

Η κοσμοτε μετα απο συζητηση μου προσφερε εαν τα γυρισω ολα μαζι σε αυτην: Σταθερο 24mbps χωρις καμια εκπτωση,στα 2 καρτοκινητα  μπορει να μου δωσει ανεξαρτητα αν γινουν κοσμοκαρτα/γουατσαπ/φρογκ, 3GB data και 10ευρω καρτα σε καθε κινητο καθε μηνα.

Στο σταθερο μου ανεβενει 5 ευρω απο αυτα που δινω τωρα στην νοβα αλλα με δελεαζουν στα καρτοκινητα.

Πια με συμφερει μεταξυ κοσμοκαρτα/γουατσαπ/φρογκ απο αυτα που μου ποσταρατε ειναι η φρογκ,πολυ ωραια πακετα,το μονο που δεν μαρεσει ειναι η χρεωση 3' λεπτα γιατι πολλες φορες περνω και το κλεινω μεσα σε λιγα δευτερολεπτα.

 

Στο θεμα 10ευρω καρτας εχω απορια,εφοσον θα μου βαζουν καθε μηνα 10ευρω θα απαλλαγω απο το θεμα που μεσα σε 2 μηνες σου περνουν το υπολοιπο?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόνο καποιος που του ετυχε η ιδια προσφορά θα ξερει να απαντήσει με σιγουριά. Λογικά θα φαινεται ως ανανέωση οπότε δεν θα χρειαστεί άλλη ανανέωση. Αλλά και να χρειαστει ανανεωση καθε 2 μηνες, σκεψου οτι θα εχεις +10€ δωρο. 

Το πακετο 3,02€ που δίνει 60/120 λεπτά προς ολους χρεωνει ανα δευτερόλεπτο απο το πρώτο δευτερόλεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμένω από Δευτέρα να ενεργοποιηθεί 50αρα με 28 ευρώ και σε 2 κινητά θα έχουμε για 2 χρόνια 1000 λεπτά η 3giga (επιλογή) και 10€ ευρώ κάρτα κάθε μήνα χωρίς να χρειάζεται να βάλουμε κάρτα ποτέ. Το ρώτησα πολλές φορές στον εκπρόσωπο. Και όσα κινητά είναι στην οικογένεια 4 δηλαδή 1000 λεπτά ο καθένας για μεταξύ μας στο cosmote 1.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tolisfar said:

Εγω περιμένω από Δευτέρα να ενεργοποιηθεί 50αρα με 28 ευρώ και σε 2 κινητά θα έχουμε για 2 χρόνια 1000 λεπτά η 3giga (επιλογή) και 10€ ευρώ κάρτα κάθε μήνα χωρίς να χρειάζεται να βάλουμε κάρτα ποτέ. Το ρώτησα πολλές φορές στον εκπρόσωπο. Και όσα κινητά είναι στην οικογένεια 4 δηλαδή 1000 λεπτά ο καθένας για μεταξύ μας στο cosmote 1.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μήπως να το ζητήσεις γραπτώς;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να το ζητήσεις γραπτώς;
Δεν αρκεί η καταγραφή;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρωτάς;
Οχι φυσικά. Απλά πιστεύω αρκεί. Τώρα αν δεν ισχύει θα δείξει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mastorantza said:

Θα γραψω το ιστορικο απο την αρχη μηπως κατασταλαξω καπου.

Ειμαι σε πρωιν wind (τωρα νοβα) με: 1 σταθερο (24mbps) και 2 καρτοκινητα (στην Q) και τα 3 αρκετα χρονια.

Του σταθερου το συμβολαιο ληγει σε λιγες μερες και μου λενε να ανανεωσω αλλα με 3 ευρω παραπανω με το ιδιο πακετο που ειχα...

Στα καρτοκινητα μολις την πηρε η νοβα αρχισαν η κωλοτουμπες πχ τα countdown απο 30μερες τα εκαναν 15.

Οποτε λιγο με το σταθερο λιγο με τα κινητα με εκνευρισαν και αρχισα την διαπραγματευση με κοσμοτε.

 

Η κοσμοτε μετα απο συζητηση μου προσφερε εαν τα γυρισω ολα μαζι σε αυτην: Σταθερο 24mbps χωρις καμια εκπτωση,στα 2 καρτοκινητα  μπορει να μου δωσει ανεξαρτητα αν γινουν κοσμοκαρτα/γουατσαπ/φρογκ, 3GB data και 10ευρω καρτα σε καθε κινητο καθε μηνα.

Στο σταθερο μου ανεβενει 5 ευρω απο αυτα που δινω τωρα στην νοβα αλλα με δελεαζουν στα καρτοκινητα.

Πια με συμφερει μεταξυ κοσμοκαρτα/γουατσαπ/φρογκ απο αυτα που μου ποσταρατε ειναι η φρογκ,πολυ ωραια πακετα,το μονο που δεν μαρεσει ειναι η χρεωση 3' λεπτα γιατι πολλες φορες περνω και το κλεινω μεσα σε λιγα δευτερολεπτα.

 

Στο θεμα 10ευρω καρτας εχω απορια,εφοσον θα μου βαζουν καθε μηνα 10ευρω θα απαλλαγω απο το θεμα που μεσα σε 2 μηνες σου περνουν το υπολοιπο?

 

 

 

Ακριβώς και εμένα την ίδια προσφορά μου έκανε ο ΟΤΕ για να τους πάω το ίντερνετ (nova) και την τηλεόραση.. έχω 2 καρτοκινητά what's up και μου είπαν και στα 2 από 3giga και από 10€ κάρτα κάθε μήνα.. μου είπαν δεν θα χρειαστεί να βάλεις κάρτα για 2 χρόνια.. θα με πάρουν την Δευτέρα για να διαπραγματευθούμε και για 2 νούμερα που έχω στην wind.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε του ΟΤΕ με τα δώρα στα καρτοκινητά, σας κάλεσαν αυτοί ή έχει κάποιο νούμερο ΟΤΕ που πήρατε και το ψάξατε μόνοι σας; Είναι ενδιαφέρον, γιατί στο σπίτι έχουμε 3 καρτοκινητά Cosmote και το σταθερό+ίντερνετ στην (πρώην) Wind / (νυν) Nova και μου μπαίνουν σκέψεις... 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, greatst said:

Αυτό που λέτε του ΟΤΕ με τα δώρα στα καρτοκινητά, σας κάλεσαν αυτοί ή έχει κάποιο νούμερο ΟΤΕ που πήρατε και το ψάξατε μόνοι σας; Είναι ενδιαφέρον, γιατί στο σπίτι έχουμε 3 καρτοκινητά Cosmote και το σταθερό+ίντερνετ στην (πρώην) Wind / (νυν) Nova και μου μπαίνουν σκέψεις... 🙂

 

Στο σάιτ της cosmote μπες και βάλε το κινητό σου εκεί που λέει limited time offer και θα σε καλέσουν αυτοί..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mplets7 said:

Στο σάιτ της cosmote μπες και βάλε το κινητό σου εκεί που λέει limited time offer και θα σε καλέσουν αυτοί..

Πράγματι, μόλις τώρα αυτό έβλεπα. Ευχαριστώ! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα από nova σε ΟΤΕ το ίντερνετ σε 50αρα γραμμή μου είπαν 27.90 και 2 νούμερα wind φορητότητα σε ΟΤΕ μου είπαν 33.90 όλα απεριόριστα και τα gb. Αξίζει λέτε η πάει κάτι πιο κάτω; ίσως τα κινητά;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tolisfar said:

Οχι φυσικά. Απλά πιστεύω αρκεί. Τώρα αν δεν ισχύει θα δείξει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μακάρι να ισχύει. Απλά εγώ θα το ζητούσα και σε ένα email για σιγουριά. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mplets7 said:

Φορητότητα από nova σε ΟΤΕ το ίντερνετ σε 50αρα γραμμή μου είπαν 27.90 και 2 νούμερα wind φορητότητα σε ΟΤΕ μου είπαν 33.90 όλα απεριόριστα και τα gb. Αξίζει λέτε η πάει κάτι πιο κάτω; ίσως τα κινητά;;

Τα κινητά θα είναι συμβόλαιο ή καρτοκινητά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε του ΟΤΕ με τα δώρα στα καρτοκινητά, σας κάλεσαν αυτοί ή έχει κάποιο νούμερο ΟΤΕ που πήρατε και το ψάξατε μόνοι σας; Είναι ενδιαφέρον, γιατί στο σπίτι έχουμε 3 καρτοκινητά Cosmote και το σταθερό+ίντερνετ στην (πρώην) Wind / (νυν) Nova και μου μπαίνουν σκέψεις...
 
Μας κάλεσαν. Από Nova και εγώ απλά τα τρία κινητά είναι φρογκ. Τού μικρού είναι Q αλλά θα το γυρίσω και αυτό νά έχει τα 1000 λεπτά προς εμάς κάθε μήνα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για προσφορές:

Εϊχα Nova 3Play adsl 24άρα, όλα απεριόριστα και full πακέτο τηλεόρασης με 39,90€ (θα γινόταν 45€ και 100άρα vdsl εάν παρέμεινα στη νέα Nova) και 5 νούμερα καρτοκινητής Cosmocarta.

Η προσφορά της Cosmote:

Όλα απεριόριστα στην τηλεφωνία εσωτερικού και 120΄ σε διεθνείς, 100άρα γραμμή, full Cosmote Tv και το Android box.

51,90€ με δώρο τα δύο πάγια και τα τέλη σύνδεσης.

Στα κινητά: Σε έναν αριθμό 100€ και 1000΄ και 3Gb το μήνα για 24 μήνες, σε άλλον αριθμό 10€ και 3GB το μήνα για 24 μήνες και ένας αριθμός συμβόλαιο με 7,39€ απεριόριστες κλήσεις, 10GB, 2000 sms για 18 μήνες.

Επιπλέον λόγω cosmote one όλοι οι αριθμοί που θα συμμετέχουν από 1000΄ μεταξύ τους κάθε μήνα.

50€ δωροεπιταγή Γερμανός

Τη θεώρησα συμφέρουσα και την αποδέχτηκα.

 

 

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

στο 1 καρτοκινητο σου δινουν 100€?

Και 1000΄? (1000' προς ολους?)

 

Στο θεμα  με 10ευρω καρτας εαν απαλλαγω απο το θεμα που μεσα σε 2 μηνες σου περνουν το υπολοιπο,πηρα στην εξυπηρετηση αλλα δεν γνωριζουν ουτε αυτοι να μου απαντησουν.

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

Ναι 100€ εφάπαξ, 1000΄ προς όλους και 3 GB.

Ρώτησα εάν χρειάζεται να βάζω κάρτα στο άλλο που θα δίνουν 10€ και 3 GB το μήνα και ήταν κατηγορηματικοί ότι απαιτείται.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Όχι ήταν σαφής η απάντηση τα 100€ δόθηκαν γιατί μου είχαν πει για 64€ πίστωση στο λογαριασμό του σταθερού τα οποία τελικά δεν μπόρεσαν και αντιπρότειναν το ποσό αυτό.

Για τα καρτοκινητά η προσφορά ήταν 10€ και 3 GB  για 24 μήνες ή 1000΄ και 3 GB σε δύο από τους αριθμούς μου (είχες την επιλογή να διαλέξεις τι από τις δύο προσφορές ήθελες) ή εάν ήθελες μπορούσες να κάνεις έναν ακόμη αριθμό συμβόλαιο με απεριόριστη ομιλία, 2000sms και 10 GB.

Χτες ενεργοποιήθηκε η γραμμή του σταθερού οπότε περιμένω να ενεργοποιηθεί και το συμβόλαιο του κινητού για να δω εάν θα τηρήσουν όσα υποσχέθηκαν.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ολοκληρωσει το πακετο σταθερο + κινητο 10€ και 3 GB ας μας πει τι ακριβως συμβαινει.

Σε αλλο πελατη λενε δεν θα ξαναβαλεις καρτα 24 μηνες,σε αλλο πελατη απαιτειται να βαλεις καρτα...

Σε εμενα ειπαν οτι δεν χρειαζεται να βαζω καρτα για 24 μηνες αλλα δεν ξερανε να μου πουν σε περιπτωση που βαλω εγω μια καρτα πχ 15€ (για να βαζω πακετα τον 13,50€, 10€ απο αυτους και 3,50€ απο την δικια μου Χ4 μηνες) εαν μου  αφαιρεσουν το υπολοιπο μετα απο 2 μηνες.

 

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ολοκληρωσει το πακετο σταθερο + κινητο 10€ και 3 GB ας μας πει τι ακριβως συμβαινει.
Σε αλλο πελατη λενε δεν θα ξαναβαλεις καρτα 24 μηνες,σε αλλο πελατη απαιτειται να βαλεις καρτα...
Σε εμενα ειπαν οτι δεν χρειαζεται να βαζω καρτα για 24 μηνες αλλα δεν ξερανε να μου πουν σε περιπτωση που βαλω εγω μια καρτα πχ 15€ (για να βαζω πακετα τον 13,50€, 10€ απο αυτους και 3,50€ απο την δικια μου Χ4 μηνες) εαν μου  αφαιρεσουν το υπολοιπο μετα απο 2 μηνες.
 
Ότι να είναι. Σε όλους διαφορετικά. Εμένα μου είπε πολλές φορές δεν θά βάζω κάρτα. Θα έχουμε σε 2 καρτοκινητα 10€ κάθε μήνα πού θά μας βάζουν και η 1000 προς όλους η 3giga. Όχι και τα δύο. Άντε να δούμε τι παίζει. Εγώ υποτίθεται αύριο έρχεται ρούτερ να συνδεθώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για προσφορές:
Εϊχα Nova 3Play adsl 24άρα, όλα απεριόριστα και full πακέτο τηλεόρασης με 39,90€ (θα γινόταν 45€ και 100άρα vdsl εάν παρέμεινα στη νέα Nova) και 5 νούμερα καρτοκινητής Cosmocarta.
Η προσφορά της Cosmote:
Όλα απεριόριστα στην τηλεφωνία εσωτερικού και 120΄ σε διεθνείς, 100άρα γραμμή, full Cosmote Tv και το Android box.
51,90€ με δώρο τα δύο πάγια και τα τέλη σύνδεσης.
Στα κινητά: Σε έναν αριθμό 100€ και 1000΄ και 3Gb το μήνα για 24 μήνες, σε άλλον αριθμό 10€ και 3GB το μήνα για 24 μήνες και ένας αριθμός συμβόλαιο με 7,39€ απεριόριστες κλήσεις, 10GB, 2000 sms για 18 μήνες.
Επιπλέον λόγω cosmote one όλοι οι αριθμοί που θα συμμετέχουν από 1000΄ μεταξύ τους κάθε μήνα.
50€ δωροεπιταγή Γερμανός
Τη θεώρησα συμφέρουσα και την αποδέχτηκα.
 
 

Ωραίο το πακέτο με τα 10GB. Ο,τι καλύτερο. Εμένα με Cosmote 50αρα στο όνομα μου πριν 3 μήνες μου το είπαν στα 27€


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Οποτε στο θεμα σταθερης και συμβολαιο κινητης σε ολους λενε σωστα της ιδιες τιμες.

 

Στα καρτοκινητα εχουμε:

- Θα περνεις 10€, δεν χρειαζεται να βαλεις καρτα.

- Απαιτειται να βαλεις καρτα.

- Θα περνεις 10€ και 1000' προς όλους ή 3GB

- Θα περνεις 10€ και 3GB ή 1000΄ και 3GB

 

 

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...