Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορείς να ενεργοποιήσεις(και πως?) την  αυτόματη ανανέωση σε φοιτητικό πακέτο (πχ αυτό  με τα 8,5€/μήνα) Βρήκα μόνο οτι μπορείς να κάνεις μόνο  αυτόματη ανανέωση /μηνα  χρηματικού ποσού .

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

50 minutes ago, P_papadis said:

Σήμερα μπετωσε για τα καλά η Comsote. Κατά τις 17.00 δεν είχα καθόλου σήμα στο κινητό και δεν μπορούσα να συνδεθώ καν χειροκίνητα στο δίκτυο. Εκανα μέχρι και επανεκκίνηση στο κινητό αλλά τίποτα. Μετά από καμιά ώρα πήρε σήμα μόνο του και έφτιαξε. Περίεργο πάντως γιατί εδώ Κρήτη δεν έκανε κακοκαιρία για να δικαιολογεί το black out αλλά μάλλον ήταν γενικό το πρόβλημα από ότι βλέπω 

Όταν κλατάρει η Αθήνα κλατάρει και η υπόλοιπη Ελλάδα , πολύ απλό. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lefkaditis said:

Mπορείς να ενεργοποιήσεις(και πως?) την  αυτόματη ανανέωση σε φοιτητικό πακέτο (πχ αυτό  με τα 8,5€/μήνα) Βρήκα μόνο οτι μπορείς να κάνεις μόνο  αυτόματη ανανέωση /μηνα  χρηματικού ποσού .

Δεν το έχω αυτό το πακέτο, δεν με ενδιαφέρει, αλλά δεν έχει την επιλογή "αυτόματη ενεργοποίηση";

Δηλαδή στην εφαρμογή της whatsupp αν επιλέξεις το πακέτο μετά το "Ενεργοποίηση" δεν γράφει ", ή μήπως...... Μπλαπλσμπλα και στο τέλος Αυτόματη ενεργοποίηση";

Σε άλλα πακέτα υπάρχει αυτή η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

από τα λεγόμενα τους κατάλαβα ότι οι τρεις εργάσιμες ξεκινάνε από την στιγμή που θα παραλάβω τις κάρτες sim

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε 1.5 μερα ενεργοποιηθηκαν...τελικα !

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, algedan said:

Δεν το έχω αυτό το πακέτο, δεν με ενδιαφέρει, αλλά δεν έχει την επιλογή "αυτόματη ενεργοποίηση";

Δηλαδή στην εφαρμογή της whatsupp αν επιλέξεις το πακέτο μετά το "Ενεργοποίηση" δεν γράφει ", ή μήπως...... Μπλαπλσμπλα και στο τέλος Αυτόματη ενεργοποίηση";

Σε άλλα πακέτα υπάρχει αυτή η επιλογή.

Δυστυχώς δεν αναφέρει κάτι τέτοιο..

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βρίσκω στην εφαρμογή Whatsup το DIY ?

Τον προηγούμενο μήνα ήταν στην εφαρμογή κανονικά. Η έκδοση που έχω είναι 4.25.0

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν εμφανίζεται. Αν όμως πας στην αναζήτηση των πακέτων και γράψεις DIY το εμφανίζει. Επίσης εξαφανίστηκε και το πακέτο ομιλίας των 10,90€..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, bbbb said:

Επίσης εξαφανίστηκε και το πακέτο ομιλίας των 10,90€..

Στο app της κοσμοτε υπάρχει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην εφαρμογή του what's up δεν είδα να υπάρχει ο περιορισμός για 2 ενεργοποίησης unlimited week

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, empeiros said:

Επίσης στην εφαρμογή του what's up δεν είδα να υπάρχει ο περιορισμός για 2 ενεργοποίησης unlimited week

Το αναφέρει ότι το πακέτο unlimited giga week μπορεί να ενεργοποιηθεί 2 φορές εντός 1 μήνα.

 

Βασικά νομίζω ότι λείπει από την εφαρμογή όλη η κατηγορία ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, empeiros said:

Επίσης στην εφαρμογή του what's up δεν είδα να υπάρχει ο περιορισμός για 2 ενεργοποίησης unlimited week

Για τα απεριόριστα υπάρχει. Μήπως είχες επιλέξει τα 6gb με 4 ευρώ;

Το giga soukou unlimited offer για 4 ΣΚ ήταν μέχρι 31/01 και τώρα λέει ισχύει μέχρι 31/03.

Edited by nick.76
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το πήρε το μάτι μου εδώ μέσα, τώρα το είδα στην εφαρμογή

UNLIMITED CALLS για Απεριόριστη ομιλία προς όλους, 600 SMS προς όλους και 2,5GB για 1 μήνα.

ΤΩΡΑ με extra ΔΩΡΟ 10GB για 1 μήνα, με κάθε ενεργοποίηση πακέτου έως και 30/03.

 

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω το εξής παράδοξο.
σήμερα έκανα φορητοτητα από f2g σε what's up. προσπαθώ να κάνω log in στο web banking της alpha Bank.ερχεται κανονικά ο κωδικός με sms την πρώτη φορά.
την δεύτερη φορά που πήγα να κάνω log in δεν έρχεται με τίποτα το sms με τον κωδικό.
αλλάζω συσκευή, οι κωδικοί έρχονται κανονικά.
ξαναβάζω την σιμ στο s21 την πρώτη φορά έρχεται το sms, στις επόμενες προσπάθειες τίποτα.
ξανααλλαζω συσκευή όλα λειτουργούν κανονικά. τι μπορεί να συμβαίνει?

παίζει κάποιο ρόλο ότι είμαι καινούριος από φορητοτητα?
κάποια ιδέα?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγει καποιος πως λειτουργουν τα πακετα αυτοματης ενεργοποιησης της cosmokarta;

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/prepaid_cosmokarta.html

Πχ γραφει εδω

" έχεις την δυνατότητα το νέο πακέτο COSMOKAPTA COMBO UNLIMITED να ενεργοποιείται αυτόματα κάθε φορά που λήγουν τα λεπτά ομιλίας προς όλους."

Αν δεν βαλω καρτα, πως θα ενεργοποιειται αυτοματα; Θα ληγουν τα λεπτα ομιλιας, σωστα; Και αν εγω μεσα εχω μονο 50 λεπτα σε χρημα; Πως θα ενεργοποιηθει 'αυτοματα', πχ το combo unlimited;

Δεν καταλαβαινω.

Εγω ξερω, ηξερα, ως παλιος συνδρομητης cosmokartas, για πακετα αυτοματης ενεργοποιησης,  καθε φορα που βαζω καρτα. Βαζω καρτα, μου φορτωνει αυτα που πρεπει. Αλλα αυτα τι ειναι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πότε είναι το 10€ ;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vrwmiaris said:

Μέχρι πότε είναι το 10€ ;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Mέχρι 4/2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2023 at 10:54 ΠΜ, vaggos13 said:

Δεν νομίζω να το πήρε το μάτι μου εδώ μέσα, τώρα το είδα στην εφαρμογή

UNLIMITED CALLS για Απεριόριστη ομιλία προς όλους, 600 SMS προς όλους και 2,5GB για 1 μήνα.

ΤΩΡΑ με extra ΔΩΡΟ 10GB για 1 μήνα, με κάθε ενεργοποίηση πακέτου έως και 30/03.

 

Στο ινστα π μου ηρθε μπαννερ εγραφε εως 5.5 gb κλασικη τακτικη των παροχων εδω στην Ελλαδα για να καλυπτουν ολα τα ενδεχομενα. 

Αν το πανε με την λογικη της ηλεκτρονικης πληρωμης φαινεται σαν τους ξεφυγε κατι γιατι το 5.5 gb ειναι εφικτο μεχρι το gold token 😂

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω έχω το πακέτο Calls to All με αυτόματη ενεργοποίηση. Αν ενεργοποιήσω το Unlimited Calls με αυτόματη ενεργοποίηση (γίνεται;), τα δεδομένα που έχω μαζέψει θα μεταφερθούν στο νέο πακέτο;;

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2023 at 11:00 ΜΜ, bbbb said:

Mέχρι 4/2

σημερα μου ηρθε sms με την παραπάνω προσφορά και γράφει έως 30/3

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε sms με την παραπάνω προσφορά και γράφει έως 30/3
Ότι δηλαδή μπορείς να βάλεις 10€ online κάρτα μέχρι 30/3?
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση του bbbb που παρεθεσες παραπάνω αφορούσε ερώτηση άλλου μέλους σχετικά με την online ανανέωση. Από 5/2 αλλάζει το ελάχιστο ποσό στα 12 €.

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο δε θα υπάρχει η δυνατότητα online κάρτας 10Ε, σύμφωνα με την ανακοίνωση: https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_dorean_data_epilogon_ananeosis_beltiosi_paketon_kai_miosi_xronoxreosis.pdf

Screenshot_20230205-201323.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, έχω ένα τοκεν που λήγει 8/3 Εάν κάνω τώρα πάλι ανανέωση θα πάει 8/4ή όχι;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...