Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, aenaos15 said:

Σε παρομοια περιπτωση , μου ειπαν οτι ενεργοποιειται σε 24 ωρες η καρτα κι αυτο το κανουν για λογους ασφαλειας.

Αυτόν είπαν και σε εμένα και έχουν περάσει 48 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kgian said:

Με το καρτοκινητό μιλάμε στην Αγγλία πλέον με τον χρόνο ομιλίας μας ή μας σφάζει; Και ποιο πακέτο δεδομένων είναι κατάλληλο για χρήση μιας εβδομάδας;

Η Αγγλία όσον αφορά το roaming, είναι το ίδιο με την Ευρώπη παρόλο που έχει βγει.

Το National Combo νομίζω ότι είναι οκ για μία εβδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, gnikosr said:

Αυτόν είπαν και σε εμένα και έχουν περάσει 48 

Κανε μια επανεκκινηση στο κινητο.

Σε μενα οντως ειχε ενεργοποιηθει και η ομιλια και το  sms.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για τα δώρα των Χριστουγέννων αν καταλαβαίνω καλά θέλει ανανέωση μετα την 1/11 για να τα δώσει. Με μεταφορά 5 ευρώ από άλλο καρτοκινητό θα τα δώσει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kmpatra said:

Για τα δώρα των Χριστουγέννων αν καταλαβαίνω καλά θέλει ανανέωση μετα την 1/11 για να τα δώσει. Με μεταφορά 5 ευρώ από άλλο καρτοκινητό θα τα δώσει κανονικά?

Για 10€ που κάνω εγώ μεταφορά, τα δίνει.

Για 5€ ας πει άλλος συμφουριτης αν το έχει κάνει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

 

Για 5€ ας πει άλλος συμφουριτης αν το έχει κάνει 

Ναι μου τα έδωσε

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο κωδικούς των 2€ για BOX

Αν τους θελει καποιος/α ας μου στειλει π.μ. να τους δωσω

Ενημέρωση: Δόθηκαν

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα unlimited data για 4 Σαββατοκύριακα με 6,50 ευρώ αρχικά έλεγε ότι μπορούσε να ενεργοποιηθεί έως 30/11. Σήμερα δεν εξαφανίστηκε και στο what's up app λέει ότι ισχύει για ενεργοποιήσεις έως 31/12.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά "πόσο" αποτιμούν το δούλεμα στο G-app να μαζεύεις πόντους για 5 ευρώ; Έχει σχέση εάν τους εξαργυρώνεις στο germanos ή στο BOX; Μάλλον ΝΑΙ>>>>.....

 

G app BOX 1.12.2022.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ένα άρθρο του 2018, σχετικά με τις αυξήσεις στα καρτοκινητά:

http://www.tastv.gr/article/ragdaies-allages-sta-kartokinita-ti-allazei

"Σύμφωνα με στελέχη της αγοράς, οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας επιχειρούν να ξεκαθαρίσουν τις βάσεις πελατών τους από τους χαμηλής κατανάλωσης πελάτες. Η αλήθεια είναι ότι οι εταιρείες μέχρι πρόσφατα επιχειρούσαν να διατηρήσουν ένα μεγάλο πελατολόγιο, με οποιαδήποτε έσοδο και αν συνέβαλε κάθε πελάτης.

Ειδικά στην καρτοκινητή, η μέση χρέωση ανά μήνα είχε υποχωρήσει κάτω από 3 ευρώ, γεγονός που επηρέαζε δυσμενώς το μεικτό μέσο μηνιαίο έσοδο, συμπεριλαμβανομένου των συμβολαίων κινητής τηλεφωνίας. Έτσι, το μεικτό μηνιαίο έσοδο (ARPU) έχει μειωθεί κάτω από τα 10 ευρώ τον μήνα και τώρα γίνεται προσπάθεια εξυγίανσης των πελατολογίων των εταιρειών. Μόνον η Vodafone τους τελευταίους 18 μήνες έχει διαγράψει περισσότερους από 600.000 πελάτες, κυρίως καρτοκινητής τηλεφωνίας. Πάντως, οι αυξήσεις των χρεώσεων συνδέονται και με το βαρύ επενδυτικό πρόγραμμα των εταιρειών που αφορά τα ευρυζωνικά δίκτυα κινητής. Καθώς στα επόμενα ένα έως δύο έτη ολοκληρώνονται οι επενδύσεις στα δίκτυα 4ης γενιάς και η βιομηχανία θα αρχίσει να κινείται για την ανάπτυξη δικτύων 5ης γενιάς, η αγορά αναζητά τρόπους χρηματοδότησης των επενδύσεων. Στελέχη της αγοράς αναφέρουν ότι όσο οι αγορές παραμένουν κλειστές για τις ελληνικές εταιρείες τηλεπικοινωνιών (και όχι μόνο), οι καταναλωτές είναι εκείνοι που θα στηρίξουν τη δημιουργία των νέων σύγχρονων δικτύων, τόσο στην κινητή όσο και στη σταθερή όπου πλέον, όλες οι εταιρείες έχουν δραστηριότητες.

Τέλος, φαίνεται ότι έπειτα από μια δεκαετία και πλέον σφοδρού ανταγωνισμού, οι επιχειρήσεις του κλάδου χαμηλώνουν τους τόνους αντιπαράθεσης και αναζητούν τρόπους εξυγίανσης των οικονομικών τους."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κουπόνι box, σήμερα άνοιξα για πρώτη φορά και έχω κωδικό για 2€ επιστροφή. Αν το χρειάζεται κάποιος ας στείλει ένα pm. 

Δόθηκε... 

Edited by andreas545
Link to comment
Share on other sites

εχει αλλάξει κάτι στην ανανέωση μέσω easy transfer? 22/11 τελευταια ανανέωση (10 €) μου έδωσε 2 μήνες παράταση (ως 21/1 λογικά ήταν). Πήρα από μεταφορά 5€ και ο χρόνος λήξης πήγε 30/1/23. Την ίδια μέρα πήρε και ο αδελφός μου 5€ από μεταφορά και κατά περίεργο τρόπο ενώ ειχε ανανεώσει νωρίτερα από μένα, πήγε και σ'αυτόν 30/1 η λήξη.Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kmpatra said:

εχει αλλάξει κάτι στην ανανέωση μέσω easy transfer? 22/11 τελευταια ανανέωση (10 €) μου έδωσε 2 μήνες παράταση (ως 21/1 λογικά ήταν). Πήρα από μεταφορά 5€ και ο χρόνος λήξης πήγε 30/1/23. Την ίδια μέρα πήρε και ο αδελφός μου 5€ από μεταφορά και κατά περίεργο τρόπο ενώ ειχε ανανεώσει νωρίτερα από μένα, πήγε και σ'αυτόν 30/1 η λήξη.Τι παίζει;

Που το περίεργο? 2 μήνες δεν διαρκει το υπόλοιπο?

Link to comment
Share on other sites

με δεύτερη ματιά τώρα όντως έκανα λάθος εγώ. Καπου μπερδεύτηκα με τις προηγούμενες ανανεώσεις. Οκ σωστά πήγαν οι ημερομηνίες... 😳

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τα δώρα που δίνει η cosmote είναι δωρεάν όλα ή πρέπει να πάρω μόνο το ένα π.χ. αν πάρω το πρώτο τα 15 giga για μία εβδομάδα θα μπορώ να πάρω και τα υπόλοιπα που ακολουθούν δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anekoulourida said:

Καλημέρα σε όλους τα δώρα που δίνει η cosmote είναι δωρεάν όλα ή πρέπει να πάρω μόνο το ένα π.χ. αν πάρω το πρώτο τα 15 giga για μία εβδομάδα θα μπορώ να πάρω και τα υπόλοιπα που ακολουθούν δωρεάν

Άν εννοείς και των υπόλοιπων εβδομάδων που έρχονται ναί θα τα πάρεις όλα.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου λέει η cosmote μπορείτε να προχωρήσετε σε ατελής διακοπή, πόσο πληρώνεις; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Δηλαδή?

Δηλαδή όταν δεν έχεις κάλυψη δικτύου ούτε κλήσεις καλά καλά, η εταιρεία δεν μπορεί να κάνει κάτι και σου απαντά "μπορείτε να φύγετε ατελώς" έχει κάποια χρέωση που κόβεις το συμβόλαιο; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, andreasomageiras said:

Δηλαδή όταν δεν έχεις κάλυψη δικτύου ούτε κλήσεις καλά καλά, η εταιρεία δεν μπορεί να κάνει κάτι και σου απαντά "μπορείτε να φύγετε ατελώς" έχει κάποια χρέωση που κόβεις το συμβόλαιο; 

Οχι, αν στο πει εγγράφως πχ στο email 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GREGORYMO said:

Οχι, αν στο πει εγγράφως πχ στο email 

Στο "τσατ" κι αυτό εγγράφως δε θεωρείτε, μιας και είναι ο επίσημος τρόπος επικοινωνίας; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Στο "τσατ" κι αυτό εγγράφως δε θεωρείτε, μιας και είναι ο επίσημος τρόπος επικοινωνίας; 

Εάν στο πουν οπουδήποτε, κάνεις φορητότητα και δεν πληρώνεις τίποτα. Ακόμη κι αν σου ζητήσουν κάτι, κάνεις αμφισβήτηση λογαριασμού και ξεμπερδεύεις. Βεβαίως, όπως παρατήρησε ελαφρώς άκομψα ο φίλος παραπάνω, το συζητάμε σε λάθος θέμα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Pppe said:

Αυτο το topic δεν ειναι για συμβολαια: Ας προσεχες.

 

3 ώρες πριν, minast said:

Εάν στο πουν οπουδήποτε, κάνεις φορητότητα και δεν πληρώνεις τίποτα. Ακόμη κι αν σου ζητήσουν κάτι, κάνεις αμφισβήτηση λογαριασμού και ξεμπερδεύεις. Βεβαίως, όπως παρατήρησε ελαφρώς άκομψα ο φίλος παραπάνω, το συζητάμε σε λάθος θέμα...

Ουπς, σωστά σε λάθος θέμα έκατσα. 

Η βιασύνη με έφαγε, ερχόταν οι κουμπάροι και δεν πρόσεχα 🤫μη το πείτε πουθενά. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...