Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ισχύει. Μπορείς να μην έχεις δεδομένα και να έχεις VoLTE.

Κακώς που δεν έχεις ενεργό το My Internet για να σου κόβει την κίνηση (και την χρέωση) όταν τελειώσουν τα δεδομένα σου. Στείλε ΜΙ στο 1333

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει ιδιαίτερη εντολή για την ενεργοποίηση του volte? Ή συνδέεται με το wificall? Εμένα στο κινητό μου δεν υποστηρίζει η εταιρεία ακόμα wifi calling. Αρα ξεχνάω και το volte?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Δεν ισχύει. Μπορείς να μην που έχεις δεδομένα και να έχεις VoLTE.

Κακώς που δεν έχεις ενεργό το My Internet για να σου κόβει την κίνηση (και την χρέωση) όταν τελειώσουν τα δεδομένα σου. Στείλε ΜΙ στο 1333

Το θέμα είναι ότι δεν έχει καθόλου ίντερνετ ποτέ γιατί δεν το χρησιμοποιεί. 

Το my internet είναι ενεργοποιημένο

Αν αυτό που λεω δεν ισχύει τότε ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί χάθηκαν τα χρήματα 

 

 

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ιδιαίτερη εντολή για την ενεργοποίηση του volte? Ή συνδέεται με το wificall? Εμένα στο κινητό μου δεν υποστηρίζει η εταιρεία ακόμα wifi calling. Αρα ξεχνάω και το volte?
Συνδέεται το sms. Στείλε το για να ενεργοποιηθεί το volte και ας μην παίξει το vowifi. Wificall στο 1333

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το διευκρίνισα καλά: η απάντηση στο συγκεκριμένο μήνυμα είναι ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή με την υπηρεσία WiFi calling.  Παρόλα αυτά ούτε το volte βλέπω να δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kmpatra said:

Ίσως δεν το διευκρίνισα καλά: η απάντηση στο συγκεκριμένο μήνυμα είναι ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή με την υπηρεσία WiFi calling.  Παρόλα αυτά ούτε το volte βλέπω να δουλεύει.

Πάνε μαζί αυτά. Ενεργοποίησε την υπηρεσία σε συμβατή συσκευή και δοκίμασε μετά στο δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να την ενεργοποιήσεις; Όταν την είχα ενεργοποιήσει εγώ, δεν υπήρχε η συσκευή μου στη λίστα, αλλά ενεργοποιήθηκε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, bbbb said:

Συνδέεται το sms. Στείλε το για να ενεργοποιηθεί το volte και ας μην παίξει το vowifi. Wificall στο 1333

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αφού έχει Wind...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Mobileras said:

Προσπάθησες να την ενεργοποιήσεις; Όταν την είχα ενεργοποιήσει εγώ, δεν υπήρχε η συσκευή μου στη λίστα, αλλά ενεργοποιήθηκε. 

προσπάθησα όπως είπα αλλά επιστρέφει αρνητική απάντηση

21 minutes ago, Nikos_96 said:

Αφού έχει Wind...

στο προφιλ εδώ γράφω αυτό που χρησιμοποιώ ως κύρια σύνδεση. Αυτο δεν απαγορεύει να έχω sim και απο άλλη εταιρία προφανώς...αν αναφερόμουν στην wind και ρώταγα εδώ θα μου εύχονταν όλοι "καλά (?) γεράματα"...ακόμα κρατάω μυαλό ευτυχώς...  😁

εστειλα μήνυμα στην υποστήριξη ζητώντας η συσκευή να μπει στις συμβατές. Ελπίζω να το λάβουν υπόψη τους.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

προσπάθησα όπως είπα αλλά επιστρέφει αρνητική απάντηση

στο προφιλ εδώ γράφω αυτό που χρησιμοποιώ ως κύρια σύνδεση. Αυτο δεν απαγορεύει να έχω sim και απο άλλη εταιρία προφανώς...αν αναφερόμουν στην wind και ρώταγα εδώ θα μου εύχονταν όλοι "καλά (?) γεράματα"...ακόμα κρατάω μυαλό ευτυχώς...  😁

εστειλα μήνυμα στην υποστήριξη ζητώντας η συσκευή να μπει στις συμβατές. Ελπίζω να το λάβουν υπόψη τους.

Μιας και αναφέρθηκε η wind, στις αρχές του μήνα ζητούσα να ενεργοποιηθεί το 5g,μου λέγαν ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή, με τα πολλά επέμενα ότι συνάδελφος μου με την ίδια εταιρία και την ίδια συσκευή έχει 5g και το έχω δει. 

Επέμενα όμως... 

Μου απάντησαν ότι θα το ενεργοποιήσουν και έτσι έγινε. 

Δεν κάνεις κανένα πρήξιμο μπας και πετύχεις και εσύ; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Ζητησα να μπει στην λιστα συμβατοτητας της κοσμοτε η συσκευή. Δεν είναι και πρωτη προτεραιότητα μιας και η κυρια χρηση ειναι data εκτός σπιτιού και καποιες εισερχομενες/sms,ειπα λογω του οτι απλα η συσκευή εχει την δυνατότητα να το δοκιμαζα. Κυριως το wifi calling με νοιάζει λόγω του κακου σηματος μεσα στο σπίτι. Με μια σκέψη - μελλοντική προοπτική - μήπως γύριζα και το κύριο νούμερο σε cosmote.

Offtopic

Οσον αφορά την αλλη εταιρεία χρειάζεται καταρχάς αλλαγή sim για το συγκεκριμένο ζήτημα (αλλα και το 5g). Απ' ότι ειδα δεν εχουν πλεον λιστα συσκευών αλλα αναφέρουν συμβατότητα με τις περισσότερες συσκευές της αγοράς που έχουν τις δυνατότητες αυτές. Το τι λέει η εξυπηρέτηση ειναι άλλη (πικρή) ιστορία.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το διευκρίνισα καλά: η απάντηση στο συγκεκριμένο μήνυμα είναι ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή με την υπηρεσία WiFi calling.  Παρόλα αυτά ούτε το volte βλέπω να δουλεύει.
Όπως έχει ήδη γραφτεί εάν βάλεις τη SIM σε μία συσκευή συμβατή να δεχτεί το μήνυμα και να σου ενεργοποιήσει την υπηρεσία, υπάρχει περίπτωση μετά να δουλέψει κανονικά volte στη συσκευή σου. Vowifi δυσκολο...
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kmpatra said:

Ζητησα να μπει στην λιστα συμβατοτητας της κοσμοτε η συσκευή.

Λίγο δύσκολο αυτό. Η λύση που προτείνει ο bbbb είναι η καλύτερη.

20 ώρες πριν, empeiros said:

Αν αυτό που λεω δεν ισχύει τότε ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί χάθηκαν τα χρήματα 

 

 

Μήπως έχει γίνει χρέωση από κάποιο πενταψήφιο νούμερο; Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα αντικατάσταση σιμ χτες για αριθμό καρτοκινητου και έχει περάσει μια μέρα και δεν λαμβάνω σμς. Ποτέ επανέρχεται κανονικά η δυνατότητα λήψης σμς, γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, kmpatra said:

Υπάρχει ιδιαίτερη εντολή για την ενεργοποίηση του volte? Ή συνδέεται με το wificall? Εμένα στο κινητό μου δεν υποστηρίζει η εταιρεία ακόμα wifi calling. Αρα ξεχνάω και το volte?

Είναι παρόμοιες, αλλά διακριτές λειτουργίες. Μπορείς να έχεις VoLTE χωρίς VoWiFi, αλλά θα πρέπει να το υποστηρίζει ο συνδυασμός συσκευής/δικτύου.

22 ώρες πριν, empeiros said:

Το θέμα είναι ότι δεν έχει καθόλου ίντερνετ ποτέ γιατί δεν το χρησιμοποιεί. 

Το my internet είναι ενεργοποιημένο

Αν αυτό που λεω δεν ισχύει τότε ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί χάθηκαν τα χρήματα 

Όπως μόλις ειπώθηκε, έλεγξε και χρεώσιμες υπηρεσίες, όπως Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης, 5ψήφια, κλπ. Η εξυπηρέτηση θα πρέπει να έχει εικόνα των χρεώσεων.

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2022 at 10:03 ΠΜ, lyricmyth said:

Καλημέρα. Έκανα αντικατάσταση σιμ χτες για αριθμό καρτοκινητου και έχει περάσει μια μέρα και δεν λαμβάνω σμς. Ποτέ επανέρχεται κανονικά η δυνατότητα λήψης σμς, γνωρίζει κάποιος;

Κανονικά αμέσως έπρεπε να δουλέψουν. Κάνε και μία επανεκκίνηση της συσκευής σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Black Friday mystery token στην εφαρμογή what's up μέχρι το τέλος της ημέρας. Δίνει token χωρίς λήξη για δώρο απεριόριστα mb για τρεις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2022 at 12:04 ΜΜ, Pppe said:

Σαν αύριο (Δευτέρα 22/11/2021 , 5 βδομάδες πριν τα Χριστούγεννα) ξεκίνησε τις Χριστουγεννιάτικες 2021 προσφορές η Cosmote: https://myphone.gr/cosmote-aperiorista-data-sto-kinito-aperioristi-omilia-sto-stathero-dorean-gia-15-imeres/

Λέτε με το που μπει η Δευτέρα 21/11/2022 σε 12 ώρες από τώρα , να μας εκπλήξει με τον ίδιο τρόπο και φέτος 2022;

Προσωπικά έχω μεριμνήσει να έχω τελευταία κάρτα μετά την 21/10/2022 σε όλα τα καρτοκινητά που διαχειρίζομαι ώστε να καλύπτω την προϋπόθεση που θα βάλει εάν όντως κάνει Χριστουγεννιάτικες προσφορές με τον ίδιο τρόπο με πέρσι!!!

Ντάξει ρε παιδιά. μη "βαράτε": Άργησε 1 βδομάδα σε σχέση με πέρσι, αλλά και φέτος στο ίδιο μοτίβο με πέρσι θα "κινηθεί":

Μεσολάβησε και η ΒλαξΦραϊντιά :ΟΚ!!!

 

Cosmote 2022 δώρα Χριστούγενα 1η βδομάδα.jpg

Για τα Γκίγκα προϋπόθεση η τελευταία κάρτα μετά την 1/11/2022.

Μπορεί να τα στείλουμε και σε άλλη sim για φέτος, όπως παλιότερα μοιράζαμε στα Χριστουγεννιάτικα δώρα της Cosmote.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Pppe said:

Ντάξει ρε παιδιά. μη "βαράτε": Άργησε 1 βδομάδα σε σχέση με πέρσι, αλλά και φέτος στο ίδιο μοτίβο με πέρσι θα "κινηθεί":

Μεσολάβησε και η ΒλαξΦραϊντιά :ΟΚ!!!

 

Cosmote 2022 δώρα Χριστούγενα 1η βδομάδα.jpg

Για τα Γκίγκα προϋπόθεση η τελευταία κάρτα μετά την 1/11/2022.

Μπορεί να τα στείλουμε και σε άλλη sim για φέτος, όπως παλιότερα μοιράζαμε στα Χριστουγεννιάτικα δώρα της Cosmote.

Καλή φάση 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς: Σιγά-σιγά μες στην μέρα και σε όλα τα app των καρτοκινητών της. Ξεκίνησε με το frog app μόλις πριν λίγο.

Αν ακολουθηθεί το ίδιο μοτίβο με πέρσι , μην αναμένετε τίποτα σοβαρό για την 2η (επόμενη) και 3η (μεθεπόμενη) βδομάδα: Μάλλον κουπόνια BOX για προώθηση του BOX app , πιθανόν και κάτι για σταθερά Cosmote.

 

 

Frog Χριστουγεννα 2022 1η βδομαδα 28.11.2022.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pppe said:

Ακριβώς: Σιγά-σιγά μες στην μέρα και σε όλα τα app των καρτοκινητών της. Ξεκίνησε με το frog app μόλις πριν λίγο.

Αν ακολουθηθεί το ίδιο μοτίβο με πέρσι , μην αναμένετε τίποτα σοβαρό για την 2η (επόμενη) και 3η (μεθεπόμενη) βδομάδα: Μάλλον κουπόνια BOX για προώθηση του BOX app , πιθανόν και κάτι για σταθερά Cosmote.

 

 

Frog Χριστουγεννα 2022 1η βδομαδα 28.11.2022.jpg

Την άλλη εβδομάδα, θα δώσει ομιλία.

Θέλει σκέψη?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Την άλλη εβδομάδα, θα δώσει ομιλία.

Θέλει σκέψη?

Το κρατάμε να το ξαναδούμε σε 7 μέρες από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...