Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, varajohn said:

Έχω cosmokarta πως κάνω την αλλαγή ? Και καμιά 20αρια γιγα που έχω μαζέψει θα χαθούν?

Αν θέλεις να αλλάξεις πακέτο από WHAT'S UP σε COSMOKAPTA ή αντίστροφα, στείλε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314. Η πρώτη αλλαγή πακέτου είναι χωρίς χρέωση, οι επόμενες χρεώνονται 3€.

Με την αλλαγή δεν θα χαθούν. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, AlexM2 said:

Αν θέλεις να αλλάξεις πακέτο από WHAT'S UP σε COSMOKAPTA ή αντίστροφα, στείλε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314. Η πρώτη αλλαγή πακέτου είναι χωρίς χρέωση, οι επόμενες χρεώνονται 3€.

Με την αλλαγή δεν θα χαθούν. 

 

Σε ευχαριστώ πολύ.  από το λίγο που το έψαξα στα προγράμματα δεν είδα πουθενά απεριόριστη ομιλία και 4,5 Giga μήπως δεν το βρήκα εγώ?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σαν αύριο (Δευτέρα 22/11/2021 , 5 βδομάδες πριν τα Χριστούγεννα) ξεκίνησε τις Χριστουγεννιάτικες 2021 προσφορές η Cosmote: https://myphone.gr/cosmote-aperiorista-data-sto-kinito-aperioristi-omilia-sto-stathero-dorean-gia-15-imeres/

Λέτε με το που μπει η Δευτέρα 21/11/2022 σε 12 ώρες από τώρα , να μας εκπλήξει με τον ίδιο τρόπο και φέτος 2022;

Προσωπικά έχω μεριμνήσει να έχω τελευταία κάρτα μετά την 21/10/2022 σε όλα τα καρτοκινητά που διαχειρίζομαι ώστε να καλύπτω την προϋπόθεση που θα βάλει εάν όντως κάνει Χριστουγεννιάτικες προσφορές με τον ίδιο τρόπο με πέρσι!!!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, varajohn said:

Σε ευχαριστώ πολύ.  από το λίγο που το έψαξα στα προγράμματα δεν είδα πουθενά απεριόριστη ομιλία και 4,5 Giga μήπως δεν το βρήκα εγώ?

3gb από reload it + 1.5gb από το πακέτο unlimited calls 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Pppe said:

Σαν αύριο (Δευτέρα 22/11/2021 , 5 βδομάδες πριν τα Χριστούγεννα) ξεκίνησε τις Χριστουγεννιάτικες 2021 προσφορές η Cosmote: https://myphone.gr/cosmote-aperiorista-data-sto-kinito-aperioristi-omilia-sto-stathero-dorean-gia-15-imeres/

Λέτε με το που μπει η Δευτέρα 21/11/2022 σε 12 ώρες από τώρα , να μας εκπλήξει με τον ίδιο τρόπο και φέτος 2022;

Προσωπικά έχω μεριμνήσει να έχω τελευταία κάρτα μετά την 21/10/2022 σε όλα τα καρτοκινητά που διαχειρίζομαι ώστε να καλύπτω την προϋπόθεση που θα βάλει εάν όντως κάνει Χριστουγεννιάτικες προσφορές με τον ίδιο τρόπο με πέρσι!!!

Λιγο νωρίς μου φαίνεται.

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Λιγο νωρίς μου φαίνεται.

Θα δείξει...

Πέρσι 2021 ξεκίνησε την πρώτη βδομάδα Χριστουγεννιάτικων προσφορών (22-28/11/2021) με κάτι πολύ δυναμικό (δε θυμάμαι τι) και τις επόμενες βδομάδες ως τις 2 βδομάδες περί τα Χριστούγεννα 25/12 τις "έριξε" σε δυναμικότητα.

Περιμένω κάτι πολύ "δυναμικό" σε 12 ώρες να εμφανιστεί στα app της, εάν και εφόσον κάνει το ίδιο με πέρσι βεβαίως.....

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, varajohn said:

Σε ευχαριστώ πολύ.  από το λίγο που το έψαξα στα προγράμματα δεν είδα πουθενά απεριόριστη ομιλία και 4,5 Giga μήπως δεν το βρήκα εγώ?

Το πακέτο δίνει απεριόριστη ομιλία και 1.5 Giga με 13.5€ βάζοντας κάρτα όμως παίρνεις κωδικό reload it και παίρνεις 3Gb extra. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, AlexM2 said:

Αν θέλεις να αλλάξεις πακέτο από WHAT'S UP σε COSMOKAPTA ή αντίστροφα, στείλε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314. Η πρώτη αλλαγή πακέτου είναι χωρίς χρέωση, οι επόμενες χρεώνονται 3€.

Με την αλλαγή δεν θα χαθούν. 

 

Με την αλλαγή δε θα χαθούν τα mb αλλά έχω την εντύπωση ότι μετά την αλλαγή και μόλις φτάσει η ημερομηνία λήξης τους,δεν θα μπορέσουν να μεταφερθούν εκ νέου με αγορά νέου πακέτου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

Με την αλλαγή δε θα χαθούν τα mb αλλά έχω την εντύπωση ότι μετά την αλλαγή και μόλις φτάσει η ημερομηνία λήξης τους,δεν θα μπορέσουν να μεταφερθούν εκ νέου με αγορά νέου πακέτου

Όταν έκανα αλλαγή από κοσμοκάρτα σε what's up αυτό έγινε με τον χρόνο ομιλίας που είχα. Τα mb που είχα δεν χάθηκαν και συνέχισε το rollover.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, varajohn said:

Σε ευχαριστώ πολύ.  από το λίγο που το έψαξα στα προγράμματα δεν είδα πουθενά απεριόριστη ομιλία και 4,5 Giga μήπως δεν το βρήκα εγώ?

Πρέπει να είσαι whats up και να έχεις κατεβάσει την αντίστοιχη εφαρμογή για να δείς όλα όσα υπάρχουν. Αλλίως μπές στο site του whats up και εκεί θα δείς το πακέτο ομιλίας με τα 13.5€ το οποίο περιλαμβάνει και το 1,5Gb. Σε ξεχωριστή καρτέλα θα βρείς το reload it που απο την 15€υρη κάρτα που θα έχεις βάλει θα σου δίνει το Gold token που έχει 3Gb οπότε θα έχεις 4,5Gb. Απο την εφαρμογή θα τα βρείς πιο κατατοπιστικά.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω εγγραφή στη payzy για να πάρω τα απεριόριστα GB για ένα μήνα, πρέπει να καταχωρήσω την τραπεζική μου κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mplamplakas said:

Αν κάνω εγγραφή στη payzy για να πάρω τα απεριόριστα GB για ένα μήνα, πρέπει να καταχωρήσω την τραπεζική μου κάρτα;

Κάνεις εγράφη, δίνεις ότι έγραφα και στοιχεία θα έδινες και σε μια τράπεζα όπου θα άνοιγες λογαριασμό, κάνεις μια βιντεοκληση (αντίστοιχα σαν να πας στο κατάστημα της "τράπεζας"), παίρνεις τα unlimited για "ένα μήνα". 

Το εάν θα συνδέσεις κάποια κάρτα αλλού πιστωτικού ιδρύματος, είναι άλλη ιστορία. 

Οπότε, όχι δεν είναι απαραίτητο να καταχωρήσεις την όποια άλλη τραπεζική σου κάρτα. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mplamplakas said:

Αν κάνω εγγραφή στη payzy για να πάρω τα απεριόριστα GB για ένα μήνα, πρέπει να καταχωρήσω την τραπεζική μου κάρτα;

Σε εμένα δεν ζήτησε τραπεζική κάρτα. Με έκανε νέο τραπεζικό λογαριασμό της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Απεριόριστα data για 3 ημέρες. 

Δεν ισχυει για ολους μαλλον το δωρο αυτο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω  το προνομιακό κάποιες φορές χρειάζομαι έξτρα mb, αν αγορά κάποιο πακέτο το απεριόριστα για 24 ώρες π.χ. θα χάσω το προνομιακό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω  το προνομιακό κάποιες φορές χρειάζομαι έξτρα mb, αν αγορά κάποιο πακέτο το απεριόριστα για 24 ώρες π.χ. θα χάσω το προνομιακό;
Όχι

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Mobileras said:

Εσυ ποιό πήρες;

sorry λαθος δικο μου , τωρα εμφανιστηκε το τριημερο δωρεαν για data.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, για να έχεις volte στο κινητό πρέπει να έχεις δεδομένα 4g;

Δύο φορές ανανέωσα το υπόλοιπο στην μητέρα μου και πήρα μόνο χρόνο ομιλίας με token. Είχε ενεργοποιημένο το volte. 

Σε λίγες μέρες το υπόλοιπο μηδενίστηκε χωρίς να το έχω καταναλώσει σε πακέτο και φοβάμαι ότι έχουν χρησιμοποιηθεί δεδομένα από τον χρόνο που είχε

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, empeiros said:

Γεια σας, για να έχεις volte στο κινητό πρέπει να έχεις δεδομένα 4g;

Δύο φορές ανανέωσα το υπόλοιπο στην μητέρα μου και πήρα μόνο χρόνο ομιλίας με token. Είχε ενεργοποιημένο το volte. 

Σε λίγες μέρες το υπόλοιπο μηδενίστηκε χωρίς να το έχω καταναλώσει σε πακέτο και φοβάμαι ότι έχουν χρησιμοποιηθεί δεδομένα από τον χρόνο που είχε

Το VoLTE δεν εχει να κάνει με χρεωσεις με το 4G. Λογικά δέν είχες βαλει πακέτο με δεδομένα και κάπου κατανάλωσε ή το token με την ομιλία ήταν για λιγες ώρες ή μερες και μετά συνέχισε να μιλάει χωρίς πακέτο.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Nikos_96 said:

Το VoLTE δεν εχει να κάνει με χρεωσεις με το 4G. Λογικά δέν είχες βαλει πακέτο με δεδομένα και κάπου κατανάλωσε ή το token με την ομιλία ήταν για λιγες ώρες ή μερες και μετά συνέχισε να μιλάει χωρίς πακέτο.

Το ξερω οτι δεν καταναλωνει  data αλλα νομιζω οτι πρεπει να εχεις τουλάχιστον 0,01 ΜΒ στο λογαριασμο για να εχεις volte και επειδη η μητερα  μου δεν ειχε καθόλου  data χρησιμοποιηθηκαν τα 12 ευρω που ειχα βαλει χωρις να παρω πακετο. Το token ομιλιας δεν τελειωσε και εχει διαρκεια 1 μηνα (φαινεται στην εφαρμογη οτι εχει ακομα λεπτα εως 21/12), οποτε η χρεωση δεν εγινε απο εκει  . Δε μπορω να βρω αλλη εξηγηση γιατι χαθηκαν τα χρηματα απ'το υπολοιπο  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...