Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, masbass said:

είναι μπέρδεμα κ πρέπει να μαι από πάνω συνεχώς, το ξεχνάω, έχω προσπαθήσει πολλές φορές κ όλο λήγει για καμιά βδομάδα κ μετά το παίρνω πρέφα, θέλω κάτι αυτόματο μεν αλλά οχι κ σύνδεση να φεύγουν 24ρια κάθε μήνα, 12 είναι οκ. Πλάκα πλάκα για μένα ίσως συμφέρει η frog, χρησιμοποιώ ελάχιστη ομιλία κ κάτι ψιλολόγια δεδομένα που κ που όταν είμαι εκτός για notifications/gps.

Εγω σημειωνω στο ημερολόγιο ημερομηνίες λήξης και βολεύομαι. Περιμενω να τελειώσει και το υπολοιπο της πεθερας μου στο Q για να την φερω στο Frog και να της κανω αυτο που εγραψα στο προηγούμενο ποστ. Άλλο 12ε/μηνα και άλλο 3,02€/μηνα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, Mobileras said:

Εγω σημειωνω στο ημερολόγιο ημερομηνίες λήξης και βολεύομαι. Περιμενω να τελειώσει και το υπολοιπο της πεθερας μου στο Q για να την φερω στο Frog και να της κανω αυτο που εγραψα στο προηγούμενο ποστ. Άλλο 12ε/μηνα και άλλο 3,02€/μηνα.

Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη καρτα frog , τουλαχιστον στο γερμανο που ρωτησα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη καρτα frog , τουλαχιστον στο γερμανο που ρωτησα...
Whatsup και με ενα sms γινεται frog και εχεις ολα τα εξτρα του 1ου χρονου frog κανονικα
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aenaos15 said:

Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη καρτα frog , τουλαχιστον στο γερμανο που ρωτησα...

Εαν έρχεσαι απο αλλη εταιρία, μπορεις να το κάνεις online απο το σαιτ του βατραχου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι sms στέλνεις για να το κάνεις frog από what's up και επίσης είναι δωρεάν; Και τα λεπτά ομιλίας και υπόλοιπο το χάνεις από το what's up; Ρωτάω γιατί θέλει αδερφός μου να έρθει. Εγώ από voda( συμβόλαιο) πήγα frog με online αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις ΑΛΠΑΚ στο 1314 και σε καθοδηγεί με 2ο sms για cosmokarta ή frog και το κόστος.Από ότι θυμάμαι τα λεπτά ομιλίας προς όλους και mb δεν χάνονται άμεσα. Αλλά δεν μεταφέρονται με το νέο πακετο που θα αγοράσεις στο frog οπότε είτε μεταφερθούν,είτε όχι θα χαθούν μόλις περάσει η ημερομηνία λήξης τους

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panbet said:

Παιδιά τι sms στέλνεις για να το κάνεις frog από what's up και επίσης είναι δωρεάν; Και τα λεπτά ομιλίας και υπόλοιπο το χάνεις από το what's up; Ρωτάω γιατί θέλει αδερφός μου να έρθει. Εγώ από voda( συμβόλαιο) πήγα frog με online αίτηση.

Ακριβως το ιδιο θελω να κανω κι εγω για τους παπουδες. Αλλα να ελεγχω εγω απο μακρια τις ανανεωσεις χρονου.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, aenaos15 said:

Ακριβως το ιδιο θελω να κανω κι εγω για τους παπουδες. Αλλα να ελεγχω εγω απο μακρια τις ανανεωσεις χρονου.

Στο cosmote app μπορείς να προσθεσεις πολλα νουμερα. Απλά την στιγμη που θα τα κάνεις εγγραφή στην εφαρμογή, θα ερθει μία μοναδική φορά κωδικός επιβεβαιωσης σε σμσ στο τηλέφωνο .

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Στο cosmote app μπορείς να προσθεσεις πολλα νουμερα. Απλά την στιγμη που θα τα κάνεις εγγραφή στην εφαρμογή, θα ερθει μία μοναδική φορά κωδικός επιβεβαιωσης σε σμσ στο τηλέφωνο .

Και από ότι βλέπω στο cosmote app δεν έχει διπλασιασμό 120 λεπτά, μόνο 60. Ενώ στο frog app τα έχει με 3.02 ευρώ για ένα μήνα.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, panbet said:

Και από ότι βλέπω στο cosmote app δεν έχει διπλασιασμό 120 λεπτά, μόνο 60. Ενώ στο frog app τα έχει με 3.02 ευρώ για ένα μήνα.

Οταν είναι εβδομάδα 2πλασιασμου, τα παιρνεις κανονικά και απο το cosmote app. Το κάνω εγώ. Ενημερωτικά, αυτη η εβδομάδα ειναι με 2πλασιασμο.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για την Cosmoκάρτα συγγενή:
Είχε επαρκές υπόλοιπο για ανανέωση προγράμματος, αλλά λίγες ώρες πριν έγινε χρέωση για "συνδρομή σε υπηρεσία" από την Cosmote (όχι 5ψήφιο, στα οποία έχει φραγή). Με την ελάττωση του ποσού η ανανέωση δεν έγινε, και έχασε και τα υπάρχοντα δεδομένα και χρόνο ομιλίας.

Τους είπα να καλέσουν αμέσως στο 13888 για να ζητήσουν επιστροφή του ποσού και ανανέωση του προγράμματος, αλλά τους βγήκε αυτοματοποιημένο μήνυμα ότι η εξυπηρέτηση δεν είναι για καρτοκινητά. Ως αιτία κλήσης στη φωνητική πύλη ανέφεραν "λανθασμένη χρέωση", ή κάτι παρόμοιο.

Δυστυχώς δεν έχουν βολική πρόσβαση σε κατάστημα, έχετε κάποια άλλη συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για την Cosmoκάρτα συγγενή:
Είχε επαρκές υπόλοιπο για ανανέωση προγράμματος, αλλά λίγες ώρες πριν έγινε χρέωση για "συνδρομή σε υπηρεσία" από την Cosmote (όχι 5ψήφιο, στα οποία έχει φραγή). Με την ελάττωση του ποσού η ανανέωση δεν έγινε, και έχασε και τα υπάρχοντα δεδομένα και χρόνο ομιλίας.
Τους είπα να καλέσουν αμέσως στο 13888 για να ζητήσουν επιστροφή του ποσού και ανανέωση του προγράμματος, αλλά τους βγήκε αυτοματοποιημένο μήνυμα ότι η εξυπηρέτηση δεν είναι για καρτοκινητά. Ως αιτία κλήσης στη φωνητική πύλη ανέφεραν "λανθασμένη χρέωση", ή κάτι παρόμοιο.
Δυστυχώς δεν έχουν βολική πρόσβαση σε κατάστημα, έχετε κάποια άλλη συμβουλή;
Το είχα πάθει κι εγώ.

"ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΦΡΑΓΗ/ΑΡΣΗ ΦΡΑΓΗΣ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ONLINE ΑΓΟΡΕΣ ΜΕΣΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ COSMOTE ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ."

Μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου επέστρεψαν το ποσό.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, siberiantiger said:

Το είχα πάθει κι εγώ.

"ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΦΡΑΓΗ/ΑΡΣΗ ΦΡΑΓΗΣ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ONLINE ΑΓΟΡΕΣ ΜΕΣΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ COSMOTE ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ."

Μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου επέστρεψαν το ποσό.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Πήρες στο 13888 ή αλλού; Θυμάσαι τι είπες στην φωνητική πύλη; Εκείνοι "έφαγαν πόρτα"...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pppe said:

Όποιος δεν έχει κέφι ή δε δύναται, ας μη τα διαβάσει.

Τέτοια κείμενα θέλουν δικηγόρο.

Δεν μπορεί ο μέσος πολίτης να τα 'αξιολογήσει'.

Και αν διαφωνώ σε κάποιο σημείο, τι κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο. Τετοια κειμενα, θελουν δικηγορο. Πετανε ενα σεντονι ορων, και οποιος καταλαβε καταλαβε.

Κανονικα, σε μια αλλη χωρα, οχι στο καραγκιοζ μπερντε της Ελλαδας, επρεπε να υποχρεωνονται με απλα και κατανοητα λογια, να λενε τα εμφανη σημεια, τι αλλαξε κλπ.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Τέτοια κείμενα θέλουν δικηγόρο.

Δεν μπορεί ο μέσος πολίτης να τα 'αξιολογήσει'.

Και αν διαφωνώ σε κάποιο σημείο, τι κάνω ?

Αν διαφωνείς τότε επικοινωνείς μαζί τους και τους λες ότι διαφωνείς.. Θα σε (μας) ακούσει κανείς? Οχι είναι η γνώμη μου. Η φάση είναι σαν εκείνο το κείμενο που ανέβαζαν κάποιοι στο fb  και απαγόρευαν στον ζουκενμπεργκ να χρησιμοποιεί τα δεδομένα τους και νόμιζαν ότι έτσι είναι οκ... Οπότε η μόνη λύση για να ακουστούμε είναι η διακοπή συναλλαγών μαζί τους. Μπορούμε να το κάνουμε όμως αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιριες κανουν ανακοινωσεις ωστε ο πελατης να μην μπορει να κανει παραπονο. Το εαν ειναι νομιμες ή οχι υπαρχει δημοσια υπηρεσια που υποτιθεται τα ελεγχει (αυτη υποτιθεται ειναι η δουλεια της). Και γραφω "υποτιθεται" διοτι εδω και πολλά χρονια οι εταιριες χρησιμοποιούν εναν αποδεδειγμενα καταχρηστικο ορο στα συμβολαια τους (οσο αφορα την επιστροφη επιδοτησης σε μονομερης αλλαγη ορων συμβολαιου) και η αρμοδια αρχη χρειαζεται κάθε φορά την ιδια και την ιδια καταγγελια για να κουνηθεί...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Παντού τα ίδια, τώρα στην τράπεζα HSBC σου δίνουν ένα link με 183 σελίδες νομικίστικους όρους για να ανοίξεις λογαριασμό . 

Πριν πολλά χρόνια σε μια εταιρεία με ηλιακούς θερμοσίφωνες που δούλευα, ανεβοκατέβαιναν οι δικηγόροι 4 μήνες για να συντάξουν την "εγγύηση". 1 πυκνογραμμένη σελίδα ήταν. Με τους όρους αυτούς μπορούσαμε να μην αναγνωρίσουμε εγγύηση ποτέ και για κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη χώρα έχουμε ένα όρο πχ "εγγύηση" ή "όροι χρήσης" και τον πιπιλίζουν οι πελάτες (ή οι βαλτοί) με τουπέ: "Μα έχει εγγύηση" ή "Ό,τι λένε οι όροι χρήσης" και όταν χρειαστεί να ενεργοποιηθούν αυτοί , "βλέπουν την γλύκα" αυτού που πιπίλιζαν τόσα χρόνια.

Αλλά μυαλό δε βάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενας όρος είναι καταχρηστικος, δεν έχει νομική αξία. Οσο και να επιμενουν απο την εξυπηρετηση πελατων. Θα ζητατε γραπτως για νομική χρηση οτι η εταιρια επιμενει στον καταχρηστικό όρο του συμβολαίου. Δεν θα το κάνουν και θα γίνει η δουλειά σας. Αρκεί να μην ψαρώσετε στο υφάκι τους. Όπως έλεγε η συγχωρεμένη μανα μου "πετάνε άδεια για να πιάσουν γεμάτα".

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Mobileras said:

Οταν ενας όρος είναι καταχρηστικος, δεν έχει νομική αξία. Οσο και να επιμενουν απο την εξυπηρετηση πελατων. Θα ζητατε γραπτως για νομική χρηση οτι η εταιρια επιμενει στον καταχρηστικό όρο του συμβολαίου. Δεν θα το κάνουν και θα γίνει η δουλειά σας. Αρκεί να μην ψαρώσετε στο υφάκι τους. Όπως έλεγε η συγχωρεμένη μανα μου "πετάνε άδεια για να πιάσουν γεμάτα".

Καλά κρασά.

Όποιος το έχει δοκιμάσει, εγώ πάμπολοις, να μας πει τελικά αποτελέσματα.

Ούτε ΕΕΤΤ, ούτε Συνήγορος, ούτε Υπουργείο Ανάπτυξης, όταν έρθει η "ώρα" να ενεργοποιηθούν (όροι ή εγγύηση).

Αλλά εάν κάποιος έχει αποτελέσματα, ας μας πει.... Μόνο εάν αφορά πάρα πολλούς. Κατά μόνας δε γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...