Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα το Cosmote app δουλεύει σε εσάς. Όταν να το ανοίγω τα δείχνει όλα στο μενού εκτός από τις συνδέσεις μου τα νούμερα μου. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, kosvou said:

Καλημέρα το Cosmote app δουλεύει σε εσάς. Όταν να το ανοίγω τα δείχνει όλα στο μενού εκτός από τις συνδέσεις μου τα νούμερα μου. 

Ακριβως το ιδιο και σε μενα.

Χθες βραδυ δουλευε κανονικα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kosvou said:

Καλημέρα το Cosmote app δουλεύει σε εσάς. Όταν να το ανοίγω τα δείχνει όλα στο μενού εκτός από τις συνδέσεις μου τα νούμερα μου. 

Καλημέρα. Και εμένα μόνο το σταθερό δείχνει. Πάω να βάλω τα κινητά της οικογένειας και δεν με αφηνη 

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αντί να αναβαθμίσουν τα ξημερώματα το κάνουν όταν οι πελάτες χρειάζονται τις υπηρεσίες ?

Έχει χαθεί τελείως η σοβαρότητα, χειρότεροι και από τις εποχές δημοσίου είναι..

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε το what's up βλέπω ω, δουλεύει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, johnny_htc said:

Επανήλθε το what's up βλέπω ω, δουλεύει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν είχε θέμα.

Είχε σε ΕΣΕΝΑ ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnny_htc said:

Επανήλθε το what's up βλέπω ω, δουλεύει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ειχε προβλημα το what's up. 

Επανηλθαν ολα στο app.

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχε. Δύο- τρεις φορές που προσπάθησα να μπω, δεν... Επιβεβαιώνω και γω, επανήλθε το cosmote app

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το όριο των 12 token, ισχύει χωριστά η συνολικα για αυτά που έχουν ημερομηνία λήξης και για αυτά που δεν έχουν (mystery) ?

21 ώρες πριν, johnny_htc said:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Το όριο των 12 token, ισχύει χωριστά η συνολικα για αυτά που έχουν ημερομηνία λήξης και για αυτά που δεν έχουν (mystery) ?

Το όριο ισχύει για τα token χωρίς λήξη.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nick.76 said:

Το όριο ισχύει για τα token χωρίς λήξη.

Τι εννοείς?

Μπορείς να έχεις 12 με λήξη

ΚΑΙ 12 χωρίς λήξη?

Συνολικά 24 ?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nick.76 said:

Το όριο ισχύει για τα token χωρίς λήξη.

Αυτο γραφει στους ορους. Για τα τοκενς απο ανανεωση χρονου, που ληγουν σε 31 μερες, δεν λεει κάτι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mobileras said:

Αυτο γραφει στους ορους. Για τα τοκενς απο ανανεωση χρονου, που ληγουν σε 31 μερες, δεν λεει κάτι. 

Λες ότι δεν υπάρχει 'όριο' ?

Είμαι στην φάση που έχω 7 με λήξη και 4 χωρίς, σύνολο 11.

Όταν ανανέωσω, θα πάω 13 (λόγω box) και φοβάμαι μήπως χάσω κάποιο.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GREGORYMO said:

Τι εννοείς?

Μπορείς να έχεις 12 με λήξη

ΚΑΙ 12 χωρίς λήξη?

Συνολικά 24 ?

 

20 minutes ago, Mobileras said:

Αυτο γραφει στους ορους. Για τα τοκενς απο ανανεωση χρονου, που ληγουν σε 31 μερες, δεν λεει κάτι. 

https://whatsup.cosmotemyview.gr/MobileAppSecurityProxyConf/preview/app/v10/newReloadItTerms.html

Κάθε Token που αποδίδεται από την ανανέωση χρηματικού υπολοίπου (Bronze, Silver, Gold, Platinum) έχει διάρκεια ισχύος 31 μέρες από την ημέρα της ανανέωσης. Εάν ο Συμμετέχων προβεί σε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου πριν τη λήξη των 31 ημερών, επεκτείνεται η διάρκεια των ήδη αποκτηθέντων ενεργών (μη ληγμένων) Tokens κατά επιπλέον 31 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου.

Σε περίπτωση που ο Συμμετέχων πραγματοποιεί τακτικές ανανεώσεις χρηματικού υπολοίπου πριν την παρέλευση 31 ημερών από την τελευταία ανανέωση χρηματικού υπολοίπου και έχει στην κατοχή του ενεργά Tokens που δεν έχει εξαργυρώσει, ο μέγιστος αριθμός αυτών θα είναι όσα έχει αποκτήσει σε διάστημα των τελευταίων δώδεκα (12) μηνών. Σε περίπτωση μη εξαργύρωσής τους, θα αφαιρείται από τα αποκτηθέντα Tokens, εκείνο που έχει αποκτηθεί σε διάστημα μεγαλύτερο των τελευταίων δώδεκα (12) μηνών, βάσει ημερομηνίας απόκτησης.

Τα special Tokens δύναται είτε να έχουν ορισμένη διάρκεια λήξης, είτε να μην έχουν ορισμένη διάρκεια λήξης.

Αναφορικά με τα special Tokens που δεν έχουν ορισμένη ημερομηνία λήξης (εφεξής «special Tokens χωρίς λήξη», ο Συμμετέχων δύναται να έχει στην κατοχή του ταυτόχρονα έως και δώδεκα (12). Σε περίπτωση μη εξαργύρωσής τους, και απόκτησης ενός 13ου special Token χωρίς λήξη, θα αφαιρείται από τα αποκτηθέντα special Tokens χωρίς λήξη, το παλαιότερο βάσει ημερομηνίας απόκτησης.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nick.76 said:

 

https://whatsup.cosmotemyview.gr/MobileAppSecurityProxyConf/preview/app/v10/newReloadItTerms.html

Κάθε Token που αποδίδεται από την ανανέωση χρηματικού υπολοίπου (Bronze, Silver, Gold, Platinum) έχει διάρκεια ισχύος 31 μέρες από την ημέρα της ανανέωσης. Εάν ο Συμμετέχων προβεί σε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου πριν τη λήξη των 31 ημερών, επεκτείνεται η διάρκεια των ήδη αποκτηθέντων ενεργών (μη ληγμένων) Tokens κατά επιπλέον 31 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου.

Σε περίπτωση που ο Συμμετέχων πραγματοποιεί τακτικές ανανεώσεις χρηματικού υπολοίπου πριν την παρέλευση 31 ημερών από την τελευταία ανανέωση χρηματικού υπολοίπου και έχει στην κατοχή του ενεργά Tokens που δεν έχει εξαργυρώσει, ο μέγιστος αριθμός αυτών θα είναι όσα έχει αποκτήσει σε διάστημα των τελευταίων δώδεκα (12) μηνών. Σε περίπτωση μη εξαργύρωσής τους, θα αφαιρείται από τα αποκτηθέντα Tokens, εκείνο που έχει αποκτηθεί σε διάστημα μεγαλύτερο των τελευταίων δώδεκα (12) μηνών, βάσει ημερομηνίας απόκτησης.

Τα special Tokens δύναται είτε να έχουν ορισμένη διάρκεια λήξης, είτε να μην έχουν ορισμένη διάρκεια λήξης.

Αναφορικά με τα special Tokens που δεν έχουν ορισμένη ημερομηνία λήξης (εφεξής «special Tokens χωρίς λήξη», ο Συμμετέχων δύναται να έχει στην κατοχή του ταυτόχρονα έως και δώδεκα (12). Σε περίπτωση μη εξαργύρωσής τους, και απόκτησης ενός 13ου special Token χωρίς λήξη, θα αφαιρείται από τα αποκτηθέντα special Tokens χωρίς λήξη, το παλαιότερο βάσει ημερομηνίας απόκτησης.

Άρα, τα token με λήξη έχουν όριο το 1 έτος και όχι τον αριθμό των ανανεώσεων?

Κατάλαβα καλά?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, GREGORYMO said:

Λες ότι δεν υπάρχει 'όριο' ?

Είμαι στην φάση που έχω 7 με λήξη και 4 χωρίς, σύνολο 11.

Όταν ανανέωσω, θα πάω 13 (λόγω box) και φοβάμαι μήπως χάσω κάποιο.

 

Απο οτι γραφουν οι οροι, δεν βρισκω καπου να γραφουν για οριο αριθμου τοκενς απο ανανεωση χρονου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Απο οτι γραφουν οι οροι, δεν βρισκω καπου να γραφουν για οριο αριθμου τοκενς απο ανανεωση χρονου.

Αυτό βλέπω και εγώ.

Δεν υπάρχει όριο , απλά χάνονται στο 1 έτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει η μάνα μου ένα κινητό που το χρησιμοποιεί ελάχιστα οπότε από σύνδεση που έδινε κερατιάτικα ένα 30ρι το μήνα το κάναμε καρτοκινητό (κ πάλι στο τέλος του μήνα μένει και χρόνος ομιλίας και δεδομένα) κ τη βγάζει με 12 ευρώ το μήνα. Το θέμα είναι οτι πρέπει να της κάνω εγώ την ανανέωση κ να χω το νου μου πότε λήγει κλπ. και καμιά φορά μένει χωρίς κ είναι ιστορία, άσε που μπορεί να το χρειαστεί κιόλας σε ώρα ανάγκης μεγάλη γυναίκα. Γίνεται ν'ανανεώνεται αυτόματα μία φορά το μήνα πχ ένα 12ευρο από μία πιστωτική κ αυτόματα να ενεργοποιείται ένα combo πακέτο ομιλία+δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι στο cosmote app πλέον εμφανίζεται ποια από τα πακέτα δεδομένων είναι διαθέσιμα και σε περιαγωγή (roaming). 🙂😎

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, masbass said:

Καλησπέρα παιδιά, έχει η μάνα μου ένα κινητό που το χρησιμοποιεί ελάχιστα οπότε από σύνδεση που έδινε κερατιάτικα ένα 30ρι το μήνα το κάναμε καρτοκινητό (κ πάλι στο τέλος του μήνα μένει και χρόνος ομιλίας και δεδομένα) κ τη βγάζει με 12 ευρώ το μήνα. Το θέμα είναι οτι πρέπει να της κάνω εγώ την ανανέωση κ να χω το νου μου πότε λήγει κλπ. και καμιά φορά μένει χωρίς κ είναι ιστορία, άσε που μπορεί να το χρειαστεί κιόλας σε ώρα ανάγκης μεγάλη γυναίκα. Γίνεται ν'ανανεώνεται αυτόματα μία φορά το μήνα πχ ένα 12ευρο από μία πιστωτική κ αυτόματα να ενεργοποιείται ένα combo πακέτο ομιλία+δεδομένα;

Ναι, αυτόματη ανανεωση με χρέωση πιστωτικής και υπάρχει το call to all auto. 

Στην εφαρμογή της what's up πατώντας τον σταυρό δίπλα στο ποσό, επιλέγεις αυτόματη ανανεωση.

Μετά πηγαίνεις στα πακέτα και στο calls to all διαλέγεις το calls to all auto. Σου δίνει +100 λεπτά δώρο.

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά, μ'έσωσες θα το τσεκάρω. Αν γνωρίζεις, αυτή η αυτόματη ανανέωση περνάει μόνη της τα αχρησιμοποίητα λεπτά/data  του προηγούμενου μήνα στον επόμενο; Σαν κάτι τέτοιο θυμάμαι οτι έπαιζε αν έκανες ανανέωση πριν λήξει (ίσως ήταν κ άλλης εταιρείας).

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την κάνεις φρογκ και να της βάζεις από το cosmote app 10€ κάθε 3 μήνες; Θα της ενεργοποιεις το μηνιαίο πακετο ομιλίας 3,02€ από το app, πριν λήξει το προηγουμενο πακετο και θα προστιθενται όλα τα υπολοιπομενα λεπτά. 

Π.χ. της βάζεις σήμερα 10€ ονλαιν από το cosmote app και της ενεργοποιεις το πακετο ομιλίας των 3,02€ (πρωτος μήνας). 1-2 μέρες πριν λήξει το πακετο, της ενεργοποιεις το ίδιο πακετο (δευτερος μήνας). 1-2 μέρες πριν λήξει το δευτερο πακετο, της ενεργοποιεις το ίδιο πακετο (τρίτος μήνας). Πριν λήξει το πακέτο, της βάζεις 10€ και ξαναενεργοποιείς τον ίδιο πακετο κ παει λέγοντας. Το υπόλοιπο των 10€ φτάνει για 3 πακετα. Ολα τα κάνεις μέσω του cosmote app, απλά θα σημειώνεις κάθε μήνα ποτε λήγουν τα πακετα. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

είναι μπέρδεμα κ πρέπει να μαι από πάνω συνεχώς, το ξεχνάω, έχω προσπαθήσει πολλές φορές κ όλο λήγει για καμιά βδομάδα κ μετά το παίρνω πρέφα, θέλω κάτι αυτόματο μεν αλλά οχι κ σύνδεση να φεύγουν 24ρια κάθε μήνα, 12 είναι οκ. Πλάκα πλάκα για μένα ίσως συμφέρει η frog, χρησιμοποιώ ελάχιστη ομιλία κ κάτι ψιλολόγια δεδομένα που κ που όταν είμαι εκτός για notifications/gps.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...