Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 1 περίπου μήνα ήρθα στην cosmote μετα απο 20 και βαλε χρόνια στη wind. Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής κάκιστες.Σήμα στην Αθήνα- Πειραιά που κινούμε χάλια το ιντερνετ καμία σχέση με αυτά που ακούγονταν. Το αποκορύφωμα ενώ λέγανε οτι θα δώσουν δώρα κάποια λεπτά ομιλίας και mb για 3 μήνες το έδωσαν τον πρώτο μήνα και τώρα κάνουν οτι δεν καταλαβαίνουν.Ευτυχώς και έκανα καρτοκινητό και οχι συμβόλαιο.
Πάντα κάνουμε δοκιμές έστω και με κάρτα, για να δούμε το σήμα που έχουν στο σπίτι, στη δουλειά κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιο είναι το πιο vfm πακέτο και συνδυασμός αυτήν τη στιγμή; Θέλει να φύγει από Voda ο πατέρας μου και χρειάζεται πολύ ιντερνετ , ομιλία σε φυσιολογικά πλαίσια και ελάχιστα μηνύματα.(τα έβαλα με σειρά προτεραιότητας)

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

Για 10gb γενικής χρήσης πας στο frog. Με 8.90€ (10€ ανανέωση) υπάρχει το πακέτο national combo που δίνει 10gb,200 προς όλους και 400 προς frog + 1,5gb απο την online ανανέωση για ένα μήνα. Αλλά δεν έχει καθόλου sms. Στο whatsup δεν υπάρχει με τόσα gb γενικής χρήσης με την ελάχιστη ανανέωση των 10-12€ αλλά το βασικό μηνιαίο πακέτο περιέχει και sms.. Αλλά υστερεί πολύ σε gb σε σχέση με το frog..

Στο whatsup με 12€ ανανέωση παίρνεις 2gb δώρο για ένα μήνα και μετά με το υπόλοιπο που απομένει αγοράζεις είτε το calls to all

https://www.whatsup.gr/calls-to-all είτε το φθηνότερο diy https://www.whatsup.gr/paketa/DIY στα 10€ και πέραν των βασικών που είναι 200 προς ολους + 1gb επιλέγεις άλλα 2 δώρα απο αυτά που δείχνει στο λινκ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bbbb said:

Για 10gb γενικής χρήσης πας στο frog. Με 8.90€ (10€ ανανέωση) υπάρχει το πακέτο national combo που δίνει 10gb,200 προς όλους και 400 προς frog + 1,5gb απο την online ανανέωση για ένα μήνα. Αλλά δεν έχει καθόλου sms. Στο whatsup δεν υπάρχει με τόσα gb γενικής χρήσης με την ελάχιστη ανανέωση των 10-12€ αλλά το βασικό μηνιαίο πακέτο περιέχει και sms.. Αλλά υστερεί πολύ σε gb σε σχέση με το frog..

Στο whatsup με 12€ ανανέωση παίρνεις 2gb δώρο για ένα μήνα και μετά με το υπόλοιπο που απομένει αγοράζεις είτε το calls to all

https://www.whatsup.gr/calls-to-all είτε το φθηνότερο diy https://www.whatsup.gr/paketa/DIY στα 10€ και πέραν των βασικών που είναι 200 προς ολους + 1gb επιλέγεις άλλα 2 δώρα απο αυτά που δείχνει στο λινκ

Εχει και πακέτο 100sms/μηνα με 4,03€ (και στα 2 καρτοκινητά)

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικότατος, στο diy ενδιαφέρον τα 5gb 10-8 το πρωί αλλα δεν ξέρω αν καταναλώνονται αυτά εκείνη την ώρα ή από τα γενικά mb

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, akis8607 said:

Κατατοπιστικότατος, στο diy ενδιαφέρον τα 5gb 10-8 το πρωί αλλα δεν ξέρω αν καταναλώνονται αυτά εκείνη την ώρα ή από τα γενικά mb

Έχουν απόλυτη προτεραιότητα εκτός αν έχεις απεριόριστα 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobileras said:

Εχει και πακέτο 100sms/μηνα με 4,03€ (και στα 2 καρτοκινητά)

Ναι φυσικά αλλά είναι +4,03€ οπότε για frog πας 8.90 + 4.03..

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bbbb said:

Ναι φυσικά αλλά είναι +4,03€ οπότε για frog πας 8.90 + 4.03..

 

Εαν του φτανει το 1,5gb θα παρει την ομιλια των 3,02 και τα σμσ των 4,03.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Με το diy στο whatsup μπορείς να επιλέξεις επιπλέον 5 GB για videos και 5 για social,chat οπότε συνολικά έχεις 11 GB (μαζι με 1 GB γενικης χρησης)

Link to comment
Share on other sites

Nαι αρκεί η χρήση που κάνεις να είναι μέσα στις υπηρεσίες που προσφέρουν τα συγκεκριμένα πακέτα streaming. Σαν τα κανονικά gb που τα χρησιμοποιείς όπου θες, δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, paanos said:

Έχουν απόλυτη προτεραιότητα εκτός αν έχεις απεριόριστα 

Άρα αποτι καταλαβαίνω γενικά συμφέρει frog 

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2022 at 6:39 ΜΜ, johndouk said:

Όσοι φίλοι χρησιμοποιούν συχνά το BOX θα βιώσουν μια δυσάρεστη έκπληξη. Εφαρμόζεται πλέον νέα πολιτική ανταμοιβής, με λήψη 40 πόντων για κάθε 1€ παραγγελίας (από 50 που ίσχυε μέχρι προχθές), που αντιστοιχεί σε μείωση της ωφελείας κατά 20%.

Το πιο ενοχλητικό ωστόσο είναι ότι (τουλάχιστον σε εμένα) δεν προηγήθηκε κανένα ενημερωτικό μήνυμα (email, sms ή notification) γι αυτό. Αν όντως δεν εστάλη προγενέστερη ενημέρωση σε κανέναν, δυστυχώς, παρά το μέγεθος της εταιρίας, ο τρόπος αντιμετώπισης του χρήστη/πελάτη παραπέμπει σε μουλωχτή συμπεριφορά κατσαπλιάδων...

Παρόλο που στους όρους έχουν κάνει σχετική τροποποίηση, όταν σκέφτεσαι πόσο εύκολο είναι, ως ένδειξη σεβασμού στους πελάτες,  να αποσταλεί ένα μαζικό ενημερωτικό μήνυμα, ή απουσία του επιβεβαιώνει τα παραπάνω...

...και σαν να μην έφταναν τα παραπάνω, το τροποποίησαν σε ακόμα χειρότερο: οι πόντοι υπολογίζονται με βάση το ακέραιο μέρος της αξίας της παραγγελίας...

Δηλ. παραγγελία πχ 6,90€ θα υπολογίζεται σαν 6€...

Screenshot_20221010-163034_Chrome.jpg

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το Box προσφέρει άλλου είδους κίνητρα για χρήση. Δίνει για παράδειγμα 2,00€ για 20,00€ φόρτιση του payzy by Cosmote λογαριασμού σου και με την κάρτα visa που σου δίνει μπορείς να πληρώσεις την παραγγελία σου.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GREGORYMO said:

Αν έχω υπόλοιπο 10.05 μπορώ να κάνω easy transfer?

Λεει ότι υπάρχει χρεωση 0,20€, δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mobileras said:

Λεει ότι υπάρχει χρεωση 0,20€, δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις. 

Το ξέρω.

Το θέμα είναι αν γίνει η μεταφορά και πάει το υπόλοιπο στο -0.15.

Αν το 'δέχεται' το σύστημα 

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν mystery token χωρίς λήξη που είναι απεριόριστα δεδομένα για 12 ώρες..

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, GREGORYMO said:

Το ξέρω.

Το θέμα είναι αν γίνει η μεταφορά και πάει το υπόλοιπο στο -0.15.

Αν το 'δέχεται' το σύστημα 

Δεν το γνωρίζω αυτό. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote μου δίνει απεριόριστα GB για 1 μήνα. Μπορώ να τα πάρω μέχρι 15 Νοεμβρίου.

Μου λέει αιτιολογία: ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου.

Έχει τύχει σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εγγράφηκες (ή συμμετείχες) σε καμιά θυγατρική της (πχ payzy) ή έρευνα που σου είχαν στείλει πρόσφατα;

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Pppe said:

Μήπως εγγράφηκες (ή συμμετείχες) σε καμιά θυγατρική της (πχ payzy) ή έρευνα που σου είχαν στείλει πρόσφατα;

Έχεις ένα δίκιο . Το payzy δίνει τέτοιο δώρο.

Το νούμερο αυτό το διαχειρίζομαι μέσω app και ανήκει σε συγγενικο μου πρόσωπο. Σήμερα εμφανίστηκε στο app  το δώρο ΜΕΣΩ payzy .

Θα ρωτήσω αλλά μάλλον ΣΥΜΠΤΩΣΗ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα εδώ και κάτι λιγότερο από 1 μήνα που γράφτηκα στο payzy δε μου έχει δώσει τίποτα ακόμη παρότι το τσέκαρα τότε και έχω ανεβάσει screenshot στο αντίστοιχο θέμα. Μετά διέκοψαν την προσφορά για το μεσοδιάστημα όσπου και πάλι εδώ και 10 μέρες την ξαναέβαλαν από ό,τι βλέπω. Δεν ξέρω εάν τώρα που είναι επίσημη έκδοση του payzy την δίνει όντως. Εδώ και 25 μέρες από τότε δεν έχω λάβει τίποτα στο δηλωμένο νούμερο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...