Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εκεί που παραγγέλνω δεν είδα διάφορα στις τιμές καταστήματος/delivery/box.

 Απλά σε κάποια κατάστηματα χρεώνει το box 1-1.2€ το delivery. αν δω κάτι τέτοιο παραγγέλνω απευθείας απ' το κατάστημα και δίνω τ χρήματα στο παιδί 😉

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Cosmokarta που τα χρήματα λήγουν 30/09 θα πρέπει να βάλω λεφτά 29/09 ή μπορώ έως βράδυ 30/09 (για να μη λήξουν);

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς εμπειρία με κάτι τέτοιο;
Μου στείλανε αυτά τα μηνύματα και ως δια μαγείας 5 ευρώ έκαναν φτερά.
Έχω what's up. Έστειλα μήνυμα στην συνομιλία του what's up και μου λένε ότι έκανα εγγραφή και έκανα αποδοχή όρων και κατι τέτοιες βλακειες.
Εννοείται ότι δεν έχω κάνει τιποτα από αυτά.

Με την εξυπηρέτηση λέτε να βρω άκρη;
Ευχαριστώ! a7fb2ba1f47ff8fa2970a3a8cef96392.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, siberiantiger said:

Καλησπέρα, έχει κανείς εμπειρία με κάτι τέτοιο;
Μου στείλανε αυτά τα μηνύματα και ως δια μαγείας 5 ευρώ έκαναν φτερά.
Έχω what's up. Έστειλα μήνυμα στην συνομιλία του what's up και μου λένε ότι έκανα εγγραφή και έκανα αποδοχή όρων και κατι τέτοιες βλακειες.
Εννοείται ότι δεν έχω κάνει τιποτα από αυτά.

Με την εξυπηρέτηση λέτε να βρω άκρη;
Ευχαριστώ! a7fb2ba1f47ff8fa2970a3a8cef96392.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και γιατί δεν έχεις κάνει φραγή στα 5ψηφια ?

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν έχεις κάνει φραγή στα 5ψηφια ?
Έχω κάνει φραγή στα 5ψηφια.

Αυτά τα μηνύματα είναι από την cosmote!!!
Είναι από τον ίδιο αριθμό που σε ενημερώνει, ότι παράδειγμα, έκανες ανανέωση 12 ευρώ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, siberiantiger said:

Έχω κάνει φραγή στα 5ψηφια.

Αυτά τα μηνύματα είναι από την cosmote!!!
Είναι από τον ίδιο αριθμό που σε ενημερώνει, ότι παράδειγμα, έκανες ανανέωση 12 ευρώ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, γίνεται εάν δεν είσαι απολύτως προσεκτικός τι πατάς (και δε το πήρες είδηση).

Γράψτους: https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/contact_us

Link to comment
Share on other sites

Άμεσα αμφισβήτηση στην εξυπηρέτηση και καταγγελία σε ΕΕΤΤ.
Μίλησα με την εξυπηρέτηση και αφού έκανε ένα αίτημα για επιστροφή των χρημάτων και κάποιες ρυθμίσεις σε αυτήν την γραμμή και στις άλλες που έχω μου είπε ότι σε περίπου 48 ώρες θα επιστραφούν τα χρήματα.

Σε λιγότερο από 10 λεπτά που κλείσαμε τα λεφτά είχαν επιστραφεί!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμη υπηρεσία της Cosmote που δε θεωρείται τυπικά 5ψήφιο και χρεώνει στα εισερχόμενα sms (τυπικά θεωρείται εγγραφή σε υπηρεσία της Cosmote και όχι απλά εισερχομενο sms όπως τα ξέραμε) αν δε προσέχεις και "πατάς" όπου να'ναι.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, noisex said:

Συγγνώμη; Όλα αυτά με ενεργή φραγή στα 5ψηφια; Τότε ποιό το νόημα της;

Η Cosmote έχει την "ιδιοτροπία" να έχει χωρισμένα τα 5ψήφια σε δύο διαφορετικές κατηγορίες. Πολλοί κάνουν φραγή μέσω του MyCosmote στις Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης, αλλά για να είναι 100% προστατευμένοι δεν αρκεί μόνο αυτό και πρέπει να κάνουν φραγή και στις Online Αγορές Ψηφιακού Περιεχομένου μέσω της Εξυπηρέτησης Πελατών.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει την "ιδιοτροπία" να έχει χωρισμένα τα 5ψήφια σε δύο διαφορετικές κατηγορίες. Πολλοί κάνουν φραγή μέσω του MyCosmote στις Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης, αλλά για να είναι 100% προστατευμένοι δεν αρκεί μόνο αυτό και πρέπει να κάνουν φραγή και στις Online Αγορές Ψηφιακού Περιεχομένου μέσω της Εξυπηρέτησης Πελατών.
Ακριβώς αυτό!!! 103ce085adeb89ae352f987163645ea3.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, siberiantiger said:

Ακριβώς αυτό!!! 103ce085adeb89ae352f987163645ea3.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πώς γίνεται η φραγή?

Με κάποιο sms ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται η φραγή?
Με κάποιο sms ?
Δεν νομίζω αλλιώς θα το είχαμε κάνει όλοι, όπως με τα 5ψηφια.

Θα πρέπει να πάρετε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση και να ζητήσετε φραγή στις online αγορές ψηφιακού περιεχομένου μέσω cosmote.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τις πληροφορίες που δώσατε. Δεν παίρνω κανένα τηλέφωνο, δεν έχω cosmote app, συμπλήρωσα την ηλεκτρονική φόρμα κι όποτε το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, minotavros said:

Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς τι είναι αυτό το μήνυμα?
331611f54851828ba5a8cc1028774af1.jpg

Από poco f3 via Tapatalk
 

Έρευνα είναι. Δεν είναι κάτι επικίνδυνο, δεν ζητάει κανένα στοιχείο σου 

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα τηλεφωνητή σε whatsup από τις ρυθμίσεις του κινητού και στην αναπάντητη και κατειλημμένη δεν λέει "η κλήση σας προωθείται", απλά καθυστερεί και λέει μετά από λίγο "μετά τον χαρακτηριστικό ήχο...." αν δεν καλείς απο COSMOTE. Μήπως ξέρει κανείς τι να κάνω;

Edited by dimitrisvasileiou
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν ενεργοποιείται η ειδοποίηση κλήσεων με sms? Μόλις ενεργοποίησα ένα νέο νούμερο και το πρώτο που έκανα ήταν να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις. Τώρα χρειάζομαι ειδοποίηση κλήσεων χωρίς ενημέρωση του καλούντα και αναμονή κλήσης...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, damierom said:

Γνωρίζει κανείς αν ενεργοποιείται η ειδοποίηση κλήσεων με sms? Μόλις ενεργοποίησα ένα νέο νούμερο και το πρώτο που έκανα ήταν να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις. Τώρα χρειάζομαι ειδοποίηση κλήσεων χωρίς ενημέρωση του καλούντα και αναμονή κλήσης...

Όχι, μπορείς όμως μέσα από το my cosmote --> πακέτα και υπηρεσίες --> διαλέγεις αριθμό --> ειδοποίηση κλήσεων χωρίς ενημέρωση του καλουντα (γίνεται μόνο online όχι από την εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2022 at 2:23 ΜΜ, Mobileras said:

Δηλαδή όποιος δεν έχει υπόλοιπο ομιλίας και κάνει μία κλήση, θα χρεωθεί αυτόματα 2€ και θα έχει απεριόριστα λεπτά εκείνη την ημέρα έως 4:00 της επομένης;

Ναι αλλά σε χρεώνει κάθε μέρα .έτσι καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2022 at 8:07 ΜΜ, damierom said:

Γνωρίζει κανείς αν ενεργοποιείται η ειδοποίηση κλήσεων με sms? Μόλις ενεργοποίησα ένα νέο νούμερο και το πρώτο που έκανα ήταν να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις. Τώρα χρειάζομαι ειδοποίηση κλήσεων χωρίς ενημέρωση του καλούντα και αναμονή κλήσης...

Τελικά γίνεται και από τις ρυθμίσεις προωθήσεις.. +30697538××××××× (αριθμός κινητού χωρίς 697/698) με ενημέρωση και +30697548××××××× (αριθμός κινητού χωρίς 697/698) χωρίς ενημέρωση στην κατηγορία που θες

Edited by dimitrisvasileiou
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 περίπου μήνα ήρθα στην cosmote μετα απο 20 και βαλε χρόνια στη wind. Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής κάκιστες.Σήμα στην Αθήνα- Πειραιά που κινούμε χάλια το ιντερνετ καμία σχέση με αυτά που ακούγονταν. Το αποκορύφωμα ενώ λέγανε οτι θα δώσουν δώρα κάποια λεπτά ομιλίας και mb για 3 μήνες το έδωσαν τον πρώτο μήνα και τώρα κάνουν οτι δεν καταλαβαίνουν.Ευτυχώς και έκανα καρτοκινητό και οχι συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...