Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, Mobileras said:

Μόνο τηλέφωνο μου ζήτησε. Εντωμεταξύ στην αρχή με ρωτάει "να σας εκτυπωσω ή να το στείλω στο κινητό;" (Βασικά δεν σκόπευε να δώσει απόδειξη εάν δεν ζητούσα.) Και της της απαντάω ότι θέλω εκτύπωση και μου απαντάει "δεν κάνουμε εκτύπωση", δηλαδή ότι να'ναι. Τότε τί με ρώτησες (είπα από μέσα μου). Έφυγα χωρίς να δώσω περισσοτερη σημασία. Δεν ήθελα να δώσω το κινητό μου διότι σίγουρα θα έμπαινε σε λίστα ενημερωτικών σμσ για προσφορες κλπ. 

Το ιδιο ισχυει και  στα media markt. 

Ηρθε η αποδειξη αγορας στο mail και για μενα καλυτερα ετσι παρα εκτυπωσεις.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

10 minutes ago, aenaos15 said:

Το ιδιο ισχυει και  στα media markt. 

Ηρθε η αποδειξη αγορας στο mail και για μενα καλυτερα ετσι παρα εκτυπωσεις.

Εμένα δεν μου είπε να της δωσω email. Κινητό τηλέφωνο (αριθμο) μου ζήτησε.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση να κάνω. Σε λίγες μέρες γίνεται η μεταφορά μου σε What's up και μόλις λήξη και το άλλο συμβόλαιο θα μεταφέρω και τον άλλο αριθμό. Επειδή οι κάρτες είναι σε ξεχωριστά τηλέφωνα θα πρέπει στην εφαρμογή του κάθε τηλεφώνου διαφορετικό λογαριασμό ή τον ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stelios120 said:

Καλησπέρα. Μια ερώτηση να κάνω. Σε λίγες μέρες γίνεται η μεταφορά μου σε What's up και μόλις λήξη και το άλλο συμβόλαιο θα μεταφέρω και τον άλλο αριθμό. Επειδή οι κάρτες είναι σε ξεχωριστά τηλέφωνα θα πρέπει στην εφαρμογή του κάθε τηλεφώνου διαφορετικό λογαριασμό ή τον ίδιο;

Το what's up app δέχεται μόνο έναν αριθμό what's up. Το mycosmote app δέχεται πολλους αριθμους και οποιαδήποτε πακέτα καρτοκινητης κοσμοτε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mobileras said:

Το what's up app δέχεται μόνο έναν αριθμό what's up. Το mycosmote app δέχεται πολλους αριθμους και οποιαδήποτε πακέτα καρτοκινητης κοσμοτε. 

Άρα σε κάθε κινητό θα πρέπει να έχω ξεχωριστό λογαριασμό και στο mycosmote app θα τα περάσω όλα για να έχω το Cosmote one

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, stelios120 said:

Άρα σε κάθε κινητό θα πρέπει να έχω ξεχωριστό λογαριασμό και στο mycosmote app θα τα περάσω όλα για να έχω το Cosmote one

Δεν γνωρίζω να σου πω για το cosmote one, εγώ απλά τα έχω βάλει όλα της οικογένειας (διαφορετικά ΑΦΜ) στο mycosmote app για να φροντίζω να έχουν υπόλοιπα και πακετα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Άρα σε κάθε κινητό θα πρέπει να έχω ξεχωριστό λογαριασμό και στο mycosmote app θα τα περάσω όλα για να έχω το Cosmote one
Για να έχεις το κοσμοτε one πρέπει όλα να έχουν την ίδια διεύθυνση
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος αν ποστάρω στο σωστό νήμα αλλά επειδή έχω cosmote καρτοκινητο μου λέτε πως απενεργοποιώ την αυτόματη περιαγωγή ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου είπε να της δωσω email. Κινητό τηλέφωνο (αριθμο) μου ζήτησε.
Έρχεται η απόδειξη σε μορφή sms

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Έρχεται η απόδειξη σε μορφή sms

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Και πώς ενημερώνεται η εφορία; Πώς αποδίδει τον ΦΠΑ; Ρητορική η ερώτηση... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Έρχεται η απόδειξη σε μορφή sms

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Αυτό εμένα μου έχει τύχει αλλά για την απόδειξη της πληρωμής με κάρτα. Όχι για την κανονική. 

16 ώρες πριν, nodasz said:

Χωρίς να είμαι σίγουρος αν ποστάρω στο σωστό νήμα αλλά επειδή έχω cosmote καρτοκινητο μου λέτε πως απενεργοποιώ την αυτόματη περιαγωγή ?

Είναι ενεργοποιημένη η περιαγωγή δεν χρειάζεται κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Και πώς ενημερώνεται η εφορία; Πώς αποδίδει τον ΦΠΑ; Ρητορική η ερώτηση... 
Γιατί αν κόψει χαρτί, πως ενημερώνεται η εφορία?

Από poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minotavros said:

Γιατί αν κόψει χαρτί, πως ενημερώνεται η εφορία?

Από poco f3 via Tapatalk
 

Δεν ενημερώνεται;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Mobileras said:

Δεν ενημερώνεται;

Ασφαλως και ενημερωνεται!! Απο τα Ζ

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, aenaos15 said:

Ασφαλως και ενημερωνεται!! Απο τα Ζ

Σαν όμως δεν σου κόψει απόδειξη, στο Ζ δεν θα φαίνεται το σμσ.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εριξα μια ματια στα πακεα τις cosmote και σιγκεκριμενα στο What's Up και βλεπω οτι εχει να κανεις δικο σου πακετο με το DIY και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος τι αλλο extra περνεις με καθε ανανέωση ( online ) τωρα ειμαι wind με 600 προς ολους 1000 wind 3,5 GB με 12.77 το μηνα και ηθελα να δω αν με το What's Up θα εχω περισωτερα ???? 
Thanks 
 

Screenshot_8.png

Link to comment
Share on other sites

Με 12€ κάρτα παίρνεις 1,5gb δώρο μέσω token για ένα μήνα και μένουν μέσα 10.91€ με τα οποία μπορεις να αγοράσεις πακέτο diy. Βέβαια με αυτά τα χρήματα δηλαδή τα 10€ θα παίρνεις απο το diy 1gb,200 προς όλους και τα 2 δώρα. Οπως βλέπεις δηλαδή θα είσαι πολύ πιο κάτω σε λεπτά προς όλους

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, DARKMAN74 said:

Καλησπερα , εριξα μια ματια στα πακεα τις cosmote και σιγκεκριμενα στο What's Up και βλεπω οτι εχει να κανεις δικο σου πακετο με το DIY και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος τι αλλο extra περνεις με καθε ανανέωση ( online ) τωρα ειμαι wind με 600 προς ολους 1000 wind 3,5 GB με 12.77 το μηνα και ηθελα να δω αν με το What's Up θα εχω περισωτερα ???? 
Thanks 
 

Screenshot_8.png

Φτηνότερα από τη wind ίσως μόνο σε vodafone να υπάρχει κάτι.. Αυτή τη στιγμή όμως το δίκτυο της Cosmote δεν συγκρίνεται.. Και υπάρχει και το φοιτητικό της Cosmote το οποίο σου δίνει πολλά αν μπορείς να το αποκτήσεις 😉

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mobileras said:

Σαν όμως δεν σου κόψει απόδειξη, στο Ζ δεν θα φαίνεται το σμσ.

Ελπίζω ότι κανεις πλάκα!!!

 

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά από πολλά χρόνια στο δίκτυο της Vodafone δεν την πάλεψα άλλο και είπα να έρθω στο Whatsup.

Δεν θα είναι φοιτητικό το νούμερο. Μπορείτε να μου πείτε το ιδανικότερο πακέτο που πρέπει να βάλω για περισσότερα data και λιγότερα λεπτά ομιλίας;

ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, aenaos15 said:

Ελπίζω ότι κανεις πλάκα!!!

 

Καθόλου. Για εξήγησε και σε εμάς τους γερόλυκους πώς δουλευει το σύστημα με το σμσ και πώς φαίνεται στο Ζ... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Μετά από πολλά χρόνια στο δίκτυο της Vodafone δεν την πάλεψα άλλο και είπα να έρθω στο Whatsup.
Δεν θα είναι φοιτητικό το νούμερο. Μπορείτε να μου πείτε το ιδανικότερο πακέτο που πρέπει να βάλω για περισσότερα data και λιγότερα λεπτά ομιλίας;
ευχαριστώ προκαταβολικά.
 
Μήπως να πας σε frog?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου. Για εξήγησε και σε εμάς τους γερόλυκους πώς δουλευει το σύστημα με το σμσ και πώς φαίνεται στο Ζ... 
Προφανώς είναι διαφορετικό πράγμα το δεν κόβω απόδειξη από το δεν εκτυπώνω απόδειξη. Νομίζω πως είναι κατανοητό το ότι οι περισσότερες ταμειακές είναι απλά υπολογιστές που κάνουν αυτή τη δουλειά και είναι συνδεδεμένοι με έναν εκτυπωτή. Εάν απλά δεν τυπωθεί η απόδειξη αλλά ωστόσο εκδοθεί γιατί να είναι πρόβλημα; Εάν η απόδειξη που θα σου στείλουν έχει αυτό το μακρυνάρι από ψηφία (φορολογική σήμανση λέγεται;) απλά γλυτώνουμε μια εκτύπωση που συνήθως είναι και άχρηστη.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mark_K said:
7 ώρες πριν, Mobileras said:
Καθόλου. Για εξήγησε και σε εμάς τους γερόλυκους πώς δουλευει το σύστημα με το σμσ και πώς φαίνεται στο Ζ... 

Προφανώς είναι διαφορετικό πράγμα το δεν κόβω απόδειξη από το δεν εκτυπώνω απόδειξη. Νομίζω πως είναι κατανοητό το ότι οι περισσότερες ταμειακές είναι απλά υπολογιστές που κάνουν αυτή τη δουλειά και είναι συνδεδεμένοι με έναν εκτυπωτή. Εάν απλά δεν τυπωθεί η απόδειξη αλλά ωστόσο εκδοθεί γιατί να είναι πρόβλημα; Εάν η απόδειξη που θα σου στείλουν έχει αυτό το μακρυνάρι από ψηφία (φορολογική σήμανση λέγεται;) απλά γλυτώνουμε μια εκτύπωση που συνήθως είναι και άχρηστη.

Τότε γιατί δεν το κάνουν και άλλες επιχειρήσεις; Να γλυτώνουν και μελάνι και χαρτί.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...