Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top up μεσω της ιστοσελιδας, με χρηση paypal, γινεται;

Ειχα κανει αρκετες φορες στο παρελθον, αλλα πριν καμια βδομαδα που δοκιμασα, πετουσε σφαλμα, οχι διαφωτιστικο, οτι κατι πηγε λαθος στη συναλλαγη. Προσπαθουσα να πληρωσω με paypal (και ναι, ειχα επαρκες paypal balance).

Λειτουργει το top up με πληρωμη paypal;

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, mol said:

Μόλις έκανα ανανέωση με PayPal μέσω της εφαρμογής what's up

Κανένα πρόβλημα.

Στην εφαρμογή του what'sup είσαι συνδεδεμένος; Γιατί εγώ που είχα κάποιο πρόβλημα με το λογαριασμό μου δε με άφηνε χωρίς να είμαι συνδεδεμένος να κάνω ανανέωση υπολοίπου. 

2 ώρες πριν, karib said:

Top up μεσω της ιστοσελιδας, με χρηση paypal, γινεται;

Ειχα κανει αρκετες φορες στο παρελθον, αλλα πριν καμια βδομαδα που δοκιμασα, πετουσε σφαλμα, οχι διαφωτιστικο, οτι κατι πηγε λαθος στη συναλλαγη. Προσπαθουσα να πληρωσω με paypal (και ναι, ειχα επαρκες paypal balance).

Λειτουργει το top up με πληρωμη paypal;

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

Ακριβώς σε αυτό αναφέρομαι ότι δε γινόταν με paypal και αναγκάστηκα να το κάνω μέσω κάρτας (σε δύο what's up συσκευές δικές μου και μία κοσμοκάρτα της μητέρας μου).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται με το cosmote id, και εγώ πήγα να ανανεώσω με κάρτα και μου έλεγε ότι δεν μπορεί να επαληθευσει το id, μπήκα από browser και έκανα ξανά επαλήθευση

Από poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mol said:

Ναι συνδεμένος

Θα το δω την επόμενη φορά που θα ανανεώσω, γιατί μέχρι τώρα μου έβγαζε ένα πρόβλημα στο id και θα δω αν χρειάζεται κάτι άλλο. 

Πάντως αυτό και με το top up μου το δημιούργησε τον τελευταίο μήνα στην ανανέωση

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα θα το τελευταίο δίμηνο(απ' όσο θυμάμαι) 

Μάλιστα απ' το δικό μου id έβαζα κάρτα σε άλλο νούμερο. 

Πάντα μέσω paypal

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mol said:

Δεν είχα θα το τελευταίο δίμηνο(απ' όσο θυμάμαι) 

Μάλιστα απ' το δικό μου id έβαζα κάρτα σε άλλο νούμερο. 

Πάντα μέσω paypal

Αυτή βλέπω να είναι η διαφορά. Μέχρι και τον προηγούμενο μήνα (Ιούνιο) ποτέ δεν ήμουν συνδεδεμένος με λογαριασμό και το έπαιρνε μέσω paypal. Την τελευταία φορά (τον Ιούλιο) απαιτούσε να συνδεθώ και διαφορετικά δεν μπορούσα να κάνω ανανέωση και από το top up χωρίς να είμαι συνδεδεμένος ξανά δεν λειτουργούσε το paypal και αναγκάστηκα να το κάνω με κάρτα. Αυτά στο δεύτερο κινητό μου (και τα δύο τα έχω με what's up) και στην κοσμοκάρτα της μητέρας μου (ακριβώς το ίδιο με το top up).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2022 at 11:45 ΜΜ, king2009 said:

Platinum δίνει με τα 30 ευρώ όπως στα 20 ευρώ. Βάζω πάντα 30 ευρώ είναι συν 36 ευρώ το χρόνο με το 3ευρο που δίνουν και μετά μεταφορά στα κινητά που χρειάζονται ανανέωση κάθε μήνα.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν κάνεις έτσι όμως δεν ανανεώνονται οι 2 μήνες διαρκειας του χρόνου ομιλίας. Χρειάζεται ο συνδρομητής να κάνει κανονική ανανέωση 10€ το δίμηνο . Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις έτσι όμως δεν ανανεώνονται οι 2 μήνες διαρκειας του χρόνου ομιλίας. Χρειάζεται ο συνδρομητής να κάνει κανονική ανανέωση 10€ το δίμηνο . Σωστά?
Όχι με 5 ευρώ ανανεώνεται κανονικά το 2μηνο

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, king2009 said:

Όχι με 5 ευρώ ανανεώνεται κανονικά το 2μηνο

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοείς οτι απλά μεταφέροντας 5 ευρώ απο καρτοκινητο σε άλλο καρτοκινητό(ίσως και βάζοντας ξάποιο πακέτο στο κινητό που πήρε τα λεφτα) ανανεώνεται το 2μηνο στο κινητό που πηρε τα λεφτα? Στα ψιλά γράμματα διαβαζα οτι για να το κάνεις αυτό πρεπει να έχεις καρτοσυμβόλαιο ή συμβόλαιο

Edited by nkarr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να μεταφέρω απο άλλη εταιρία το νούμερο μου σε what's up. Βρήκα σε διάφορα φόρουμ παλαιότερες συζητήσεις που αναφέρονταν σε περίεργες χρεώσεις οι οποίες τους μείωναν το υπόλοιπο της κάρτας τους ή σε Mb που "εξαφανίζονταν" χωρίς να έχουν κάνει μεγάλη χρήση ίντερνετ. Ισχύει κάτι τέτοιο; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nkarr said:

Εννοείς οτι απλά μεταφέροντας 5 ευρώ απο καρτοκινητο σε άλλο καρτοκινητό(ίσως και βάζοντας ξάποιο πακέτο στο κινητό που πήρε τα λεφτα) ανανεώνεται το 2μηνο στο κινητό που πηρε τα λεφτα? Στα ψιλά γράμματα διαβαζα οτι για να το κάνεις αυτό πρεπει να έχεις καρτοσυμβόλαιο ή συμβόλαιο

Ναι με 5 ευρω μεταφορα απο αλλο κινητο ανανεωνετε ολο το υπολοιπο για ακομα 2 μηνες. Αυτο κανω εδω και χρονια και καταναλωνω τα χρηματα μονο τον καιρο που χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, stelios120 said:

Καλησπέρα. Θέλω να μεταφέρω απο άλλη εταιρία το νούμερο μου σε what's up. Βρήκα σε διάφορα φόρουμ παλαιότερες συζητήσεις που αναφέρονταν σε περίεργες χρεώσεις οι οποίες τους μείωναν το υπόλοιπο της κάρτας τους ή σε Mb που "εξαφανίζονταν" χωρίς να έχουν κάνει μεγάλη χρήση ίντερνετ. Ισχύει κάτι τέτοιο; 

Όχι δεν ισχύουν αυτά που λές

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikos_96 said:

Όχι δεν ισχύουν αυτά που λές

Χαίρομαι. Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω ή κάποια ενέργεια που θα πρέπει να κάνω, όταν θα πάω στο what's up;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, stelios120 said:

Χαίρομαι. Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω ή κάποια ενέργεια που θα πρέπει να κάνω, όταν θα πάω στο what's up;

Γιατί να πρέπει να κάνεις κάτι; Απλά σαν καινούρια εταιρία θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το VoWiFi και VoLTE στέλνοντας μήνυμα. Άν δεν κατεβάσεις ύποπτη εφαρμογή δεν υπάρχει περίπτωση να σου τραβάει €υρώ απο την κάρτα ούτε mb.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikos_96 said:

Γιατί να πρέπει να κάνεις κάτι; Απλά σαν καινούρια εταιρία θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το VoWiFi και VoLTE στέλνοντας μήνυμα. Άν δεν κατεβάσεις ύποπτη εφαρμογή δεν υπάρχει περίπτωση να σου τραβάει €υρώ απο την κάρτα ούτε mb.

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποιος να ξερει αραγε, θα το φιξαρουν να μπορουμε να κανουμε topup απο την ειδικη ιστοσελιδα, πληρωνοντας με paypal;

Κριμα να μην εχουμε αυτη τη δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος να ξερει αραγε, θα το φιξαρουν να μπορουμε να κανουμε topup απο την ειδικη ιστοσελιδα, πληρωνοντας με paypal;
Κριμα να μην εχουμε αυτη τη δυνατοτητα.
Δεν μπορείς από την εφαρμογή;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2022 at 10:09 ΜΜ, bill33 said:

Δεν μπορείς από την εφαρμογή;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Χαζη ερωτηση, αλλα ποια εφαρμογη λες, της cosmote; Λινκ; Θελει κανενα registration για να λειτουργησει, ή ειναι εντελως 'ανωνυμη' οπως η ιστοσελιδα με το top up;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karib said:

Χαζη ερωτηση, αλλα ποια εφαρμογη λες, της cosmote; Λινκ; Θελει κανενα registration για να λειτουργησει, ή ειναι εντελως 'ανωνυμη' οπως η ιστοσελιδα με το top up;

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/mycosmote_app.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...