Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μάλλον σας αναβαθμίζουν. Πήρε σειρά η Πελοπόννησος από λεγόμενα εδώ μέσα.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα καρτοσυμβόλαιο το οποίο ολοκληρώνεται σε 5 μέρες και θέλω να το μετατρέψω σε whats up. Πως μπορώ να το κάνω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, evripidis4 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα καρτοσυμβόλαιο το οποίο ολοκληρώνεται σε 5 μέρες και θέλω να το μετατρέψω σε whats up. Πως μπορώ να το κάνω αυτό;

Σε κατάστημα γίνεται σίγουρα. Εα΄ν το καρτοσυμβόλαιο είναι ΟΤΕ, παραδόξως θα κάνει περισσότερες μέρες απ' ότι εάν έκανες φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηρα κωδικό για 1+1 καφέ από το Everest. Για να παρω και σήμερα θα χρειαστώ νέο κωδικό; Με μπέρδεψε ότι ακόμη υπάρχει στο app ο κωδικός για χρήση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε κωδικός ισχύει για μια φορά σε κάθε συνεργάτη. Αν θέλεις ξανά την ίδια προσφορά, θα πρέπει να βγάλεις νέο κωδικό 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Υπάρχει τρόπος για αλλαγή πακέτου από frog σε what's up χωρίς φυσική παρουσία στο κινητό ώστε να στείλω SMS; 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, _NikitaS_ said:

Καλησπέρα 

Υπάρχει τρόπος για αλλαγή πακέτου από frog σε what's up χωρίς φυσική παρουσία στο κινητό ώστε να στείλω SMS; 

ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314. Θα σου έρθει μήνυμα που θα λέει το κόστος και τι μήνυμα να στείλεις. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα χωρίς φυσική παρουσία στο κινητό. Είναι καρτοκινητο γιαγιάς. Μπορώ να το κάνω από το my cosmote ή από την εξυπηρέτηση; Δε μπορώ να στείλω SMS. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, _NikitaS_ said:

Ρώτησα χωρίς φυσική παρουσία στο κινητό. Είναι καρτοκινητο γιαγιάς. Μπορώ να το κάνω από το my cosmote ή από την εξυπηρέτηση; Δε μπορώ να στείλω SMS. 

Όχι, δεν γίνεται.

Θα πρέπει να πεις και ένα γεια στην γιαγιά.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσφορά unlimited data , την έχω ενεργοποιήσει ήδη μια φορά, εάν την δεύτερη φορά την ενεργοποιήσω τέλη Αυγούστου θα παρω τον δωρεάν μήνα τον Σεπτέμβρη-Οκτώβρη;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, filippos said:

Σχετικά με την προσφορά unlimited data , την έχω ενεργοποιήσει ήδη μια φορά, εάν την δεύτερη φορά την ενεργοποιήσω τέλη Αυγούστου θα παρω τον δωρεάν μήνα τον Σεπτέμβρη-Οκτώβρη;

Στην κοσμοτε τον μήνα δώρο τον ενεργοποιείς όποτε εσύ θέλεις μέσα στο 2022. Στην κόκκινη είναι ο αμέσως επόμενος μήνας από την 2η αγορά.

Το γράφει και στο app του what's up 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με το χέρι στην καρδιά, Με ρωτάει ο κολλητός μου , Αθήνα Είστε ευχαριστημένοι από την Κάλυψη για καρτοκινητά  ;Γιατί σκέφτεται τώρα που θα κατέβει Ελλάδα  να χτυπήσει ένα  WhatsApp ,´

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eliseos said:

Καλησπέρα με το χέρι στην καρδιά, Με ρωτάει ο κολλητός μου , Αθήνα Είστε ευχαριστημένοι από την Κάλυψη για καρτοκινητά  ;Γιατί σκέφτεται τώρα που θα κατέβει Ελλάδα  να χτυπήσει ένα  WhatsApp ,´

Ανάλογα την περιοχή, την συνοικία, την οδό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με το χέρι στην καρδιά, Με ρωτάει ο κολλητός μου , Αθήνα Είστε ευχαριστημένοι από την Κάλυψη για καρτοκινητά  ;Γιατί σκέφτεται τώρα που θα κατέβει Ελλάδα  να χτυπήσει ένα  WhatsApp ,´
Στην συντριπτική πλειοψηφία εντός Αττικής θα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, taliban said:

Στην συντριπτική πλειοψηφία εντός Αττικής θα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και αν θέλει να πηγαίνει ταξίδια?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GREGORYMO said:

Και αν θέλει να πηγαίνει ταξίδια?

Το καλυτερο θα είναι να κρατήσει το ξένο νουμερο και να επιλέγει περιαγωγή από όποια εταιρία τον βολευει. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mobileras said:

Το καλυτερο θα είναι να κρατήσει το ξένο νουμερο και να επιλέγει περιαγωγή από όποια εταιρία τον βολευει. 

Για εντός αττικής περισσότερο και λίγο Θεσσαλονίκη για κατι μέρες 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eliseos said:

Για εντός αττικής περισσότερο και λίγο Θεσσαλονίκη για κατι μέρες 

Δυστυχώς όλες οι εταιρίες έχουν κάποια κενά στην κάλυψη. Η κοσμοτέ νομίζω ότι έχει τα λιγότερα κενά σε σύγκριση με τις άλλες 2 εταιρίες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για εντός αττικής περισσότερο και λίγο Θεσσαλονίκη για κατι μέρες 
Αρχες Ιουλίου ήμουν Αθήνα και πήγα σε αρκετά μέρη. Η κάλυψη υποδειγματικη παντού. Ξεκίνησα από Κοζάνη απο το σπιτι μου με το αμάξι με 5g και έφτασα με 5g. Πουθενά πρόβλημα. Μάλιστα σε κάποια σημεία εντός Αττικής έκανα πλοήγηση με Google maps και ταυτόχρονα radio streaming και παντού οπου κινηθηκα ήταν άψογη. Δε θα έχει πρόβλημα στην πλειοψηφία των περιπτώσεων θεωρώ προσωπικά
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:
1 hour ago, Eliseos said:
Για εντός αττικής περισσότερο και λίγο Θεσσαλονίκη για κατι μέρες 

Αρχες Ιουλίου ήμουν Αθήνα και πήγα σε αρκετά μέρη. Η κάλυψη υποδειγματικη παντού. Ξεκίνησα από Κοζάνη απο το σπιτι μου με το αμάξι με 5g και έφτασα με 5g. Πουθενά πρόβλημα. Μάλιστα σε κάποια σημεία εντός Αττικής έκανα πλοήγηση με Google maps και ταυτόχρονα radio streaming και παντού οπου κινηθηκα ήταν άψογη. Δε θα έχει πρόβλημα στην πλειοψηφία των περιπτώσεων θεωρώ προσωπικά

Εγώ παρατήρησα με Cosmote κάποιες εξομοιώσεις που κάνεις το 5g Στο Παγκράτι σε συγκεκριμένα ας πούμε μαγαζιά που τρώμε έχει δύο μπάρες έως μία ενώ η wind έχει φουλ και σε μια στάση στην Σπύρο Μερκούρη επίσης…Στο μετρό έχει ικανοποιητικό σήμα σε 3-4 σταθμούς που κινούμαι..Βέβαια τώρα το θέμα είναι άλλη συζήτηση αυτή αν συνεχίσει τα απεριόριστα και μετά τον Σεπτέμβρη

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλλω ότι θα υπάρχουν και σημεία με πρόβλημα μικρό ή και μεγαλύτερο. Αλλά σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι είναι πρώτη. Μακάρι να τα κρατήσει

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια μου καλησπέρα. Λοιπόν τι έγινε βρήκαμε Ένα WhatsApp που είχα τελοσπάντων παλιά αλλά έχασα την κάρτα sim πήγα στο κατάστημα έκανα επανέκδοση και έβαλα και χρήματα γιατί είχε φραγή επειδή είχα καιρό να βάλω κάρτα. Τώρα μου λένε ότι είσαι 18 h θα ενεργοποιηθεί καταλαβαίνω για λόγους ασφαλείας και καλά κάνουν. Όπως επειδή υπάρχει περίπτωση να το χρειαστούμε πιο πριν υπάρχει κάποιος τρόπος να ζητήσω από την εξυπηρέτηση πελατών να το ενεργοποιήσουν πιο πριν αν και καταλαβαίνω καλό είναι να μη γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Με PayPal δε γίνεται πλέον ανανέωση; Επίσης αν δεν έχεις λογαριασμό δεν μπορείς μέσω της εφαρμογής του what's up να ανανεώσεις; Με PayPal δε γινόταν ούτε στο κινητό της μητέρας μου με κοσμοκάρτα 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...