Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πώς εξηγείται αυτό; 

Ανεπίσημη παράταση; 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε κοστιζει τιποτα, αντιθετα προσελκυει πελατες απο τις αλλες εταιριες που εχουν min 12E στο 2μηνο, το 10Ε για 6 η και 12 μηνες.

Πακετο δε μπορεις να βαλεις, sms λαμβανεις κανονικα, οπως και 100 και 166 κλπ καλουνται και σε φραγη μετα το 3 μηνο, απλα διευκολυνει αν θες να ξοδεψεις τα 9,09Ε απο 10Ε min καρτα που θα διατηρησει για πολυ καιρο ακομη η πρασινη σε 12 μονολεπτες κλησεις οποτε θες μεσα σε 6 η 12 μηνες.

Δωρα που δινονται δε θα μπορεις καθως θα εχει προυποθεσεις να εχεις βαλει καρτα εως πριν 1 η 1,5 μηνα.

Ας μην ειχε η κοκκινη ανανεωση και με 0,05Ε το 2μηνο και ειδικα για μενα εχω βρει το μπουσουλα να παιρνω και δωρα με αυτες, και θα τις ειχα σουταρει ολες τις sim,οπως εχω κανει με την μπλε: 8 η 12Ε καθε 13 μηνες και πολυ της ειναι.

Μακαρι να ειναι ετσι και για καλο μας.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το τσεκαρα 26/6/23 λήξη υπολοίπου.

26/7/23 φραγή σύνδεσης

και ΧΧ/5/24 λήξη σύνδεσης.........

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαχειρίζομαι φρογκ και what's up και δεν βλέπω αλλαγή στις ημερομηνίες... 

Μήπως έχεις κοσμοκαρτα; Φοιτητικό;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ξαναγινει περσι 2021 σε φοιτητικα να ληγουν τα ευρω σε εξαμηνο. Τωρα μιλαμε για 12μηνο. Μακαρι, γιατι ειναι πολυ καλο να ισχυει. Και οσοι εχουν αναγκη απο πακετα, μιας και δε μπορουνε αλλιως, θα συνεχισουν οπως πριν. Μαζευει πελατες απο τις αλλες δυο. Και δε χανει τιποτα η εταρεια. Αν το εχουν καταλαβει, που τους εχω για πολυ ξυπνιους τους Γερμανους, θα εξαναγκαστουν με το 2023 και οι αλλοι δυο τουλαχιστον να ξαναπανε 10Ε την min καρτα. Αλλιως ας μεινουν συξυλοι οπως αυτα που προκαλουν, με πρωτεργατη την μπλε. Καλα να παθουν.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mobileras said:

Εγώ διαχειρίζομαι φρογκ και what's up και δεν βλέπω αλλαγή στις ημερομηνίες... 

Μήπως έχεις κοσμοκαρτα; Φοιτητικό;

Είναι φοιτητικό whats up που ενεργοποιήθηκε τέλος μαϊου/αρχές Ιούνη. 

 

 

(Στο δικό μου φοιτητικό που το έχω χρόνια το υπόλοιπο λήγει στο 2μηνο)

Link to comment
Share on other sites

Από πιους θα εξαναγκαστούν ;  δεν βλέπω κόσμο  να αντιδρά . Ίσα ίσα όλοι βαζουν 12 ευρώ  για απεριόριστο internet και 15 για απεριόριστη ομιλία. Και εγώ το ίδιο κάνω. 

δεν με ενδιαφέρει να γυρίσω στα 300 λεπτά τον μήνα που δεν με φτάνουν.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vasileios said:

Από πιους θα εξαναγκαστούν ;  δεν βλέπω κόσμο  να αντιδρά . Ίσα ίσα όλοι βαζουν 12 ευρώ  για απεριόριστο internet και 15 για απεριόριστη ομιλία. Και εγώ το ίδιο κάνω. 

δεν με ενδιαφέρει να γυρίσω στα 300 λεπτά τον μήνα που δεν με φτάνουν.

 

Ακριβώς.

 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεμε Βασιλειε.

Τιποτα δε θα αλλαξει στα κερδη των εταιριων αν παει διαρκεια υπολοιπου 12 μηνες. Οσοι μαθανε 12Ε η και παραπανω το μηνα, θα συνεχισουν οπως τους μαθανε.

Οι υπολοιποι οπως εγω το γυριζω αργα κ σταθερα σε voip.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ναι. Αφορα νεες ενεργοποιησεις σε φοιτητικα. Οπως και το on the go ληγει στο 6μηνο.

Σαν ιδεα, κατα την εκτιμηση μου, δεν τροποποιει τα κερδη των εταιριων ιδιως στην πρασινη με τους περισσοτερους % συνδρομητες καρτοκινητης. Αντιθετα της φερνει πελατες εστω με τα 10Ε το ετος που δεν επιθυμουν οι αλλες και θα τα εδιναν στις αλλες εταιριες 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, albiz said:

Που υπάρχει στο App? δεν το βρίσκω

Την ξανεβαλαν απο σημερα. Αλλη απο εκεινη της προηγουμενης Τεταρτης.

1 minute ago, minotavros said:

Δωρεάν απεριόριστα data για ένα μήνα ca9a0e7778741c76e285606c0335df52.jpg

Από poco f3 via Tapatalk
 

Πατα το. Δε δινει τιποτα αν δεν εχεις ηδη βαλει #2# φορες το 9,9Ε unlimited.

Link to comment
Share on other sites

Πατα το. Δε δινει τιποτα αν δεν εχεις ηδη βαλει #2# φορες το 9,9Ε unlimited.
Σωστά ναι

Από poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vasileios said:

Από πιους θα εξαναγκαστούν ;  δεν βλέπω κόσμο  να αντιδρά . Ίσα ίσα όλοι βαζουν 12 ευρώ  για απεριόριστο internet και 15 για απεριόριστη ομιλία. Και εγώ το ίδιο κάνω. 

δεν με ενδιαφέρει να γυρίσω στα 300 λεπτά τον μήνα που δεν με φτάνουν.

 

Με 12€ πώς παίρνεις απεριόριστο ίντερνετ???

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mol said:

Με 12€ πώς παίρνεις απεριόριστο ίντερνετ???

Το απεριόριστο internet της καλοκαιρινής προσφοράς στοιχίζει  9.90 ευρώ. Με την κάρτα των 12 ευρώ σου μένουν  10,91 τα οποία αρκούν. 

Τώρα αν είσαι κάτω των 29 ετών μπορεις να βάλεις και την κάρτα των 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mol said:

Οκ, κατάλαβα. Υπεθεσα θα ήταν κάποιο (μόνιμο) πακέτο. 

Λογικά τεστάρουν την ζήτηση και πιθανόν να το κρατήσουν μόνιμα.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

το γράφω εδώ μιας και δεν ξέρω πού αλλού να το γράψω.

είχα κάνει εγγραφή στο Germanos APP όταν ήταν να κάνω μια αγορά από Γερμανό, τελικά δεν την έκανα και το αφησα.

Σήμερα μου ήρθε mail από το "germanosteam@warp.ly" ότι πρέπει να τους απαντήσω "αποδέχομαι" έως την Τρίτη ότι και καλά κέρδισα ένα κουπόνι box από το διαγωνισμό "G App X BOX" τον οποίο δεν έχω ξανακούσει ούτε τίποτα πουθενά μέρος.

Ισχύει ή είναι μουφα? 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites




το γράφω εδώ μιας και δεν ξέρω πού αλλού να το γράψω.
είχα κάνει εγγραφή στο Germanos APP όταν ήταν να κάνω μια αγορά από Γερμανό, τελικά δεν την έκανα και το αφησα.
Σήμερα μου ήρθε mail από το "germanosteam@warp.ly" ότι πρέπει να τους απαντήσω "αποδέχομαι" έως την Τρίτη ότι και καλά κέρδισα ένα κουπόνι box από το διαγωνισμό "G App X BOX" τον οποίο δεν έχω ξανακούσει ούτε τίποτα πουθενά μέρος.
Ισχύει ή είναι μουφα? 


Πρόσεξε μην είναι τίποτα από αυτές τις απάτες phising που κυκλοφορούν και σου υποκλεψουν τα στοιχεία σου. Επίσης πρόσεξα τα συνημμένα αρχεία μην κολλήσεις κάνα υιό. Εγώ συνήθως τα σβήνω όλα αυτά κατευθείαν. Αν θες να το ψάξεις όμως πάρε τηλέφωνο στο Γερμανό ή περασε αυτοπροσώπως σε ένα κατάστημα. To email πάντως είναι περίεργο
Link to comment
Share on other sites

με μία αναζήτηση που έκανα, φαίνεται ότι υπάρχει legit εταιρεία "warply" & μάλιστα ανακοινωσε και τη συνεργασία της με την ΓΕΡΜΑΝΟΣ εδώ : https://startupper.gr/news/63963/apo-ti-warply-to-neo-programma-epivravefsis-tis-germanos-kai-to-g-app/

Τί να πω, θα δείξει. Εγώ απάντησα απλά ένα "αποδέχομαι" και τέλος. Και το μόνο συνημμένο ήταν η εικόνα 40 χρόνια Γερμανός. 

Το μόνο στο οποίο πάτησα για να απαντήσω είναι ότι μου έστειλαν σε mail που έχω μόνο για τη δουλειά και το οποίο το δήλωσα καταλαθος από το autocomplete το iPhone στην εγγραφή - θα ήταν πολύ περιεργο από το πουθενά να στείλουν αυτο το mail στη συγκεκριμένη διευθυνση.

Αν κάποιος άλλος είναι ο τυχερός, ας γράψει

Edited by ParafronGR

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ΟΚ αυτο το mail, απο G-app Γερμανου.

Κι εμενα οταν δεν περνανε τους ποντους G-app απο αγορες germanos.gr και πληρωμη σε καταστηματα που πολλα απο αυτα ακομα και Αθηνα δεν περνανε τους G-app ποντους, απο αυτο το mail μου απαντανε να τους στειλω την αποδειξη αγορας προκειμενου να περασουν τους ποντους.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα 4G στην περιοχή της Σπάρτης εδώ και 2ωρες. Δέν γίνοντε ούτε κλησεις, ουτε δεδομένα. Ξερει καποιος κάτι για αναβάθμιση ή βλάβη;Και στο 2G  με το ζόρι και πολλές φορές καθόλου.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...