Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, pexths said:

πήρα καινούριο νούμερο δωρεάν και πλήρωσα απλά 12 ευρώ την κάρτα ανανέωσης που είχε μέσα το πακέτο.
σήμερα λοιπόν ανανέωσα με την κάρτα που είχε μέσα και χωρίς να κάνω τίποτα και χωρίς να ενεργοποιήσω εγώ κανένα πακέτο, έχω αυτή την εικόνα.
το ερώτημα μου είναι το εξής, τι πρέπει να κάνω ώστε την επόμενη φορά που θα ανανεώσω το ποσό της ανανέωσης να μείνει μέσα και να μπορώ να το διαχειριστώ εγώ όπως θέλω?IMG-33c597a43eeab94cc92e72109b7c28eb-V.jpg

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

B_OFF ΣΤΟ 1330 και απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρώτο τρίμηνο απενεργοποιήσεις την αυτόματη ενεργοποίηση θα χάσεις και τα bonus που δίνει αυτό το χρονικό διάστημα 

Link to comment
Share on other sites

B_OFF ΣΤΟ 1330 και απενεργοποιείται.
ευχαριστώ Βασίλη

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ανανέωσε προχθές η μάνα μου και της ήρθε μήνυμα "με την ανανεωση σου πήρες δώρο κωδικό αξίας 2€ για το box" αλλά χωρίς να λάβει καν κωδικό. Υπάρχει κάπου που δεν φαίνεται? Στο reload it μέσα στην εφαρμογή της λέει ότι δεν έχει token ενώ στο myCosmote δεν εμφανίζεται κάποιος κωδικός όπως του DealsForYou.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ParafronGR said:

ανανέωσε προχθές η μάνα μου και της ήρθε μήνυμα "με την ανανεωση σου πήρες δώρο κωδικό αξίας 2€ για το box" αλλά χωρίς να λάβει καν κωδικό. Υπάρχει κάπου που δεν φαίνεται? Στο reload it μέσα στην εφαρμογή της λέει ότι δεν έχει token ενώ στο myCosmote δεν εμφανίζεται κάποιος κωδικός όπως του DealsForYou.

Πατάς το ρολογάκι πάνω δεξιά στα Tokens του WhatsUp app

και μετά πάς Κουπόνια:

 

Token 27.6.2022.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πώς μπορούμε να διαγράψουμε έναν αποθηκευμένο λογαριασμό paypal την εφαρμογή του what's up στο κινητό;

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, empeiros said:

Γεια σας πώς μπορούμε να διαγράψουμε έναν αποθηκευμένο λογαριασμό paypal την εφαρμογή του what's up στο κινητό;

Πιθανόν να μπορείς να τον αφαιρέσεις από τους εξουσιοδοτημένους εμπόρους στο ίδιο το paypal.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η πρωτη φορα που κανω top up, για cosmokarta, και πληρωμη μεσω paypal. Μονο που αυτη τη φορα παρατηρησα χρεωση 1 ευρω!!!!! Εβαλα 10 ευρω, και κατεληξαν στον αποδεκτη 9!!!!!!!

Αλλαξε κατι; Ξερει κανεις; Και δεν καταλαβα, αν το 1 ευρω το κρατησε η paypal ή το επεβαλε η cosmote.

-------

Τελος και το top up. Κοσμοκαρτα απο τα lidl. Χωρις αλλη χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε χρέωσε 11 ή προστέθηκαν 9; Γιατί το τελευταίο λογικό μου φαίνεται, αφού υπάρχει ο φόρος.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mark_K said:

Σε χρέωσε 11 ή προστέθηκαν 9; Γιατί το τελευταίο λογικό μου φαίνεται, αφού υπάρχει ο φόρος.

Sent from my Galaxy S10e
 

Παλιοτερα, εκανα top up 10, εμπαιναν 10.

Τωρα επελεξα '10', μου εβγαλε στην οθονιτσα του paypal το 1 ευρω, και οταν πατησα 'υποβολη' στη σελιδα της cosmote, εγραψε οτι ολοκληρωθηκε, και η χρεωση ηταν 10 ευρω. Ομοιως και το email που μου εστειλε το pp, ηταν χρεωση 10 ευρω. Στον παραληπτη ομως, εφτασαν 9 ευρω. Αυτο σε μενα, συνεβη για πρωτη φορα, με χρηση paypal μιλω παντα. Κι επισης, ακομη δεν ξερω αν το 1 ευρω πηγε στην cosmote ή στην paypal. Αν και πιο πολυ μου μοιαζει σαν 'τιμωρια' της cosmote που επελεξα να πληρωσω με paypal. Αλλα αν ξερει καποιος καλυτερας, ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα, εκανα top up 10, εμπαιναν 10.
Τωρα επελεξα '10', μου εβγαλε στην οθονιτσα του paypal το 1 ευρω, και οταν πατησα 'υποβολη' στη σελιδα της cosmote, εγραψε οτι ολοκληρωθηκε, και η χρεωση ηταν 10 ευρω. Ομοιως και το email που μου εστειλε το pp, ηταν χρεωση 10 ευρω. Στον παραληπτη ομως, εφτασαν 9 ευρω. Αυτο σε μενα, συνεβη για πρωτη φορα, με χρηση paypal μιλω παντα. Κι επισης, ακομη δεν ξερω αν το 1 ευρω πηγε στην cosmote ή στην paypal. Αν και πιο πολυ μου μοιαζει σαν 'τιμωρια' της cosmote που επελεξα να πληρωσω με paypal. Αλλα αν ξερει καποιος καλυτερας, ας μας πει.
Θεωρώ πως κάτι θυμάσαι λάθος τον φόρο πάντα τον κρατούσε είτε έβαζες PayPal είτε έβαζες κάρτα online και αυτό μέχρι τα τέλη του 2021 ήταν 12% επί του ποσού και πλέον είναι 10%. Ενώ αν είσαι κάτω των 29 ετών τότε και μόνο τότε και εφόσον κάνεις αίτηση στο gov.gr θα βάζεις 10 και θα σου μένουν 10. Διαφορετικά όταν έβαζες 10 μέχρι τα τέλη του 2021 σου έμενε μέσα 8,93 και πλέον μένει 9,09


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, karib said:

Παλιοτερα, εκανα top up 10, εμπαιναν 10.

Τωρα επελεξα '10', μου εβγαλε στην οθονιτσα του paypal το 1 ευρω, και οταν πατησα 'υποβολη' στη σελιδα της cosmote, εγραψε οτι ολοκληρωθηκε, και η χρεωση ηταν 10 ευρω. Ομοιως και το email που μου εστειλε το pp, ηταν χρεωση 10 ευρω. Στον παραληπτη ομως, εφτασαν 9 ευρω. Αυτο σε μενα, συνεβη για πρωτη φορα, με χρηση paypal μιλω παντα. Κι επισης, ακομη δεν ξερω αν το 1 ευρω πηγε στην cosmote ή στην paypal. Αν και πιο πολυ μου μοιαζει σαν 'τιμωρια' της cosmote που επελεξα να πληρωσω με paypal. Αλλα αν ξερει καποιος καλυτερας, ας μας πει.

Πάντα κρατούσαν τον φόρο.Πληρωνεις  10€ και μπαίνουν 8,κάτι € 

 

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα, εκανα top up 10, εμπαιναν 10.
Τωρα επελεξα '10', μου εβγαλε στην οθονιτσα του paypal το 1 ευρω, και οταν πατησα 'υποβολη' στη σελιδα της cosmote, εγραψε οτι ολοκληρωθηκε, και η χρεωση ηταν 10 ευρω. Ομοιως και το email που μου εστειλε το pp, ηταν χρεωση 10 ευρω. Στον παραληπτη ομως, εφτασαν 9 ευρω. Αυτο σε μενα, συνεβη για πρωτη φορα, με χρηση paypal μιλω παντα. Κι επισης, ακομη δεν ξερω αν το 1 ευρω πηγε στην cosmote ή στην paypal. Αν και πιο πολυ μου μοιαζει σαν 'τιμωρια' της cosmote που επελεξα να πληρωσω με paypal. Αλλα αν ξερει καποιος καλυτερας, ας μας πει.
Παλαιότερα αποκλείεται να πλήρωνες 10 και ο διαθέσιμος χρόνος ομιλίας που σου απέδιδε να ήταν 10. Το τέλος κινητής, δηλαδή φόρος που το παίρνει το κράτος και όχι ο πάροχος ή το PayPal, ήταν 12% και με ανανέωση των 10€ σου απέδιδε 8,93€ προς χρήση. Από τη στιγμή που έγινε 10% το τέλος κινητής σου δίνει 9,09€ διαθέσιμα. Εκτός αν συμβαίνει το άλλο, όπως σου είπαν, και είσαι κάτω των 30 και δεν σου κρατάει φόρο. Αν όμως ο αριθμός ανήκει σε άτομο που είναι εκτός του συγκεκριμένου ηλικιακού ορίου, τότε φυσιολογικά του κρατάει το τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγα σε Whatsup από cu 

Μπορώ να έχω ειδοποίηση με μύνημα όταν κάποιος με καλεί και είναι κατηλημενο ? 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, manwlis77 said:

Χτες πήγα σε Whatsup από cu 

Μπορώ να έχω ειδοποίηση με μύνημα όταν κάποιος με καλεί και είναι κατηλημενο ? 

Ναι. Αρχικά απενεργοποίησε τον τηλεφωνητή καλώντας 1285 και πληκτρολογώντας 32. Μετά πληκτρολόγησε ##002#.

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποίηση ReloadIt 90 λεπτών ομιλίας (από κάρτα 12Ε) μέσα στη χρονική διάρκεια ισχύος προηγούμενου ReloadIt 90 λεπτών ομιλίας (από άλλη προηγούμενη κάρτα 12Ε), τα λεπτά ομιλίας προστίθενται και επεκτείνονται όσο η διάρκεια του τελευταίου ReloadIt 90 λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Pppe said:

Με ενεργοποίηση ReloadIt 90 λεπτών ομιλίας (από κάρτα 12Ε) μέσα στη χρονική διάρκεια ισχύος προηγούμενου ReloadIt 90 λεπτών ομιλίας (από άλλη προηγούμενη κάρτα 12Ε), τα λεπτά ομιλίας προστίθενται και επεκτείνονται όσο η διάρκεια του τελευταίου ReloadIt 90 λεπτών.

Όπως παντα κάνει η κοσμοτε με τα μπόνους ανανέωσης, αρκεί να είναι το ίδιο μπόνους. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Όπως παντα κάνει η κοσμοτε με τα μπόνους ανανέωσης, αρκεί να είναι το ίδιο μπόνους. 

Λες ότι αν έχεις βάλεις το silver και μετά βάλεις bronze η gold να ΜΗΝ μεταφέρονται?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GREGORYMO said:

Λες ότι αν έχεις βάλεις το silver και μετά βάλεις bronze η gold να ΜΗΝ μεταφέρονται?

Δεν το έχω δοκιμασει, αλλά νομίζω ότι δεν θα γίνεται. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τις άλλες 2 εναλλακτικές με data , αν πρώτα βάλεις τη μια διάρκειας 1 μήνα και πριν την λήξη της την άλλη της 1 βδομάδας, δε μεταφέρονται. Όποια κι αν έχεις βάλει πρώτα, διαφορετικής διάρκειας.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Pppe said:

Πάντως με τις άλλες 2 εναλλακτικές με data , αν πρώτα βάλεις τη μια διάρκειας 1 μήνα και πριν την λήξη της την άλλη της 1 βδομάδας, δε μεταφέρονται. Όποια κι αν έχεις βάλει πρώτα, διαφορετικής διάρκειας.

Χρήσιμη πληροφορία αλλά δεν μιλάμε για αυτό. Μιλάμε για ΙΔΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑ αλλά ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ χρόνο ομιλίας η ΜΒ λόγω διαφορετικου token.

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Χρήσιμη πληροφορία αλλά δεν μιλάμε για αυτό. Μιλάμε για ΙΔΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑ αλλά ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ χρόνο ομιλίας η ΜΒ λόγω διαφορετικου token.

Αυτό σημαίνει να βάζει κάποιος στο WU κάρτες διαφορετικού ποσού: Αν το κάνει κάποιος ΝΑΙ, θα ήταν χρήσιμη πληροφορία για τα Tokens στο ReloadIt.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Αυτό σημαίνει να βάζει κάποιος στο WU κάρτες διαφορετικού ποσού: Αν το κάνει κάποιος ΝΑΙ, θα ήταν χρήσιμη πληροφορία για τα Tokens στο ReloadIt.

Εγώ silver βάζω, αλλά καμιά φορά προκύπτει ανάγκη πχ για gold.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης χρήσιμο θα ήταν να ξέρουμε εάν δίνει κάποιο Token και ποιό με κάρτα 30Ε (+3E= +30,27E) μέσω MyCosmote app.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης χρήσιμο θα ήταν να ξέρουμε εάν δίνει κάποιο Token και ποιό με κάρτα 30Ε (+3E= +30,27E) μέσω MyCosmote app.
Platinum δίνει με τα 30 ευρώ όπως στα 20 ευρώ. Βάζω πάντα 30 ευρώ είναι συν 36 ευρώ το χρόνο με το 3ευρο που δίνουν και μετά μεταφορά στα κινητά που χρειάζονται ανανέωση κάθε μήνα.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...