Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, Arinos said:

Στο What's up για να δώσει τα δώρα καινούργιου πελάτη πρέπει να αγοραστεί συγκεκριμένο πακέτο; Ο μόνος όρος λέει να ενεργοποιηθεί κάποιο μηνιαίο πακέτο και ότι απαιτείται ανανέωση χρηματικού υπολοίπου 12€.

Αν είσαι νέος συνδρομητής που ήρθες μέσω του whatsup.gr, πρέπει να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο κόστους 10 ευρώ και πάνω για να πάρεις τις πρόσθετες παροχές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

13 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

.

Ναι αδελφέ.. απλώς βάζεις τους κωδικούς να τους αποθηκεύσει ο browser (αν θέλεις για ευκολία), μπαίνεις για το κάθε νούμερο που διαχειρίζεσαι και κάνεις τη δουλειά σου.. ό,τι γίνεται από το app, γίνεται κι από τον browser. 

τους κωδικους που τους βαζεις?

στο my cosmote?
στο site του whats up δεν βρισκω κατι για Log in με το account Μου

Link to comment
Share on other sites

Για φορητότητα σε αριθμό whats'up παίζει ρόλο αν θα γίνει online ή σε κατάστημα; (εννοώ αν υπάρχει καμία extra προσφορά σε οποιαδήποτε από τις 2 περιπτώσεις)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gka said:

Για φορητότητα σε αριθμό whats'up παίζει ρόλο αν θα γίνει online ή σε κατάστημα; (εννοώ αν υπάρχει καμία extra προσφορά σε οποιαδήποτε από τις 2 περιπτώσεις)

Χίλιες φορές μέσω του whatsup.gr, από κατάστημα θα χρειαστεί να κάνεις τάμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα το cosmote one στο whatsup μου και μου έδωσε 2gb για 7 μέρες και όχι 1 gb.

Τρέχει καμία προσφορά διπλασιασμού?
Στο App δεν λέει κάτι.. Screenshot_20220617_093832.jpg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο what's up γιατί δεν υπάρχουν απεριόριστα Data για μια μέρα ή για τα σαββατοκύριακα σε αντίθεση με την μπλε και την κόκκινη;

Εγώ τώρα βρίσκομαι Χαλκιδική και θα με βόλευε να έχω απεριόριστα Data για το Σαββατοκύριακο, αντιθέτως αν θέλω απεριόριστα πρέπει να βάλω για ένα μήνα με 9,90 που στη παρούσα φάση δεν τα χρειάζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα το cosmote one στο whatsup μου και μου έδωσε 2gb για 7 μέρες και όχι 1 gb.

Τρέχει καμία προσφορά διπλασιασμού?
Στο App δεν λέει κάτι.. Screenshot_20220617_093832.thumb.jpg.ade472552e5ec717b8104e4853a062ad.jpg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Πριν 4 μέρες που το είχα ενεργοποιήσει μου έβγαλε 1GB

Από poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα το cosmote one στο whatsup μου και μου έδωσε 2gb για 7 μέρες και όχι 1 gb.

Τρέχει καμία προσφορά διπλασιασμού?
Στο App δεν λέει κάτι.. Screenshot_20220617_093832.thumb.jpg.ade472552e5ec717b8104e4853a062ad.jpg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Και μένα 2 μου έδωσε
Link to comment
Share on other sites

Στο what's up γιατί δεν υπάρχουν απεριόριστα Data για μια μέρα ή για τα σαββατοκύριακα σε αντίθεση με την μπλε και την κόκκινη;
Εγώ τώρα βρίσκομαι Χαλκιδική και θα με βόλευε να έχω απεριόριστα Data για το Σαββατοκύριακο, αντιθέτως αν θέλω απεριόριστα πρέπει να βάλω για ένα μήνα με 9,90 που στη παρούσα φάση δεν τα χρειάζομαι!
Ε μα γι αυτό το λόγο. Να υπάρχει ανταγωνισμός ώστε να επιλέξεις όποια εταιρία σου δίνει αυτό που θέλεις!
Πάντως πιστεύω ότι 6GB το Σ/Κ με 2€ ή 6GB για 24 ώρες με 1,5€ είναι καλούτσικες επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Με την ανανέωση σε cosmokarta 15€ πήρα και 900ΜΒ internet για 15 μέρες. Αυτά ως δώρο είναι για χρήση στο εξωτερικό σε χώρες ΕΕ/ΕΟΧ και αν ναι είναι όλα ή έναν μέρος από αυτά ;

Το ρωτάω γιατί αν πάρω ένα πακέτο internet π.χ. το GIGA WEEK 6GB μόνο με 4€ για όλη την εβδομάδα (7 ημέρες) από αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο τα 2600ΜΒ όριο στη χρήση δεδομένων εντός ΕΕ/ΕΟΧ.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pank said:

Ε μα γι αυτό το λόγο. Να υπάρχει ανταγωνισμός ώστε να επιλέξεις όποια εταιρία σου δίνει αυτό που θέλεις!
Πάντως πιστεύω ότι 6GB το Σ/Κ με 2€ ή 6GB για 24 ώρες με 1,5€ είναι καλούτσικες επιλογές.

6gb για 24 ώρες αν είσαι σε μέρος που πιάνει μόνο η cosmote σωστά και οι άλλες σέρνονται οκ είναι καθαρή ανάγκη.. Αλλιώς το wu έχει ξεπεραστεί σε αυτό και απο τους 2..

Link to comment
Share on other sites

Με 9,90 πέρνουμε απεριόριστα για 1 μήνα. 

Αυτή την στιγμή δεν έχει νόημα να μιλάμε για απεριόριστο ημερήσιο ή 4 σαββατοκύριακα με 6 ευρώ....

Αργότερα που θα σταματήσει το απεριόριστο , βλέπουμε.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και η wifigreece voucher με απεριόριστα με 10 ευρώ για Frog. Γλυτώνεις ένα ευρώ από εκεί. Αν κάποιος θέλει παίρνει ένα Frog και το βαζει σε ρουτερ για το καλοκαίρι για τις διακοπές

Link to comment
Share on other sites

Με 9,90 πέρνουμε απεριόριστα για 1 μήνα. 
Αυτή την στιγμή δεν έχει νόημα να μιλάμε για απεριόριστο ημερήσιο ή 4 σαββατοκύριακα με 6 ευρώ....
Αργότερα που θα σταματήσει το απεριόριστο , βλέπουμε.
Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά όπως είδες ο φιλος έγραψε ότι δεν τον ενδιαφέρει το απεριόριστο για 1 μήνα , αλλά το Σ/Κ που είναι Χαλκιδική.


Στο what's up γιατί δεν υπάρχουν απεριόριστα Data για μια μέρα ή για τα σαββατοκύριακα σε αντίθεση με την μπλε και την κόκκινη;
Εγώ τώρα βρίσκομαι Χαλκιδική και θα με βόλευε να έχω απεριόριστα Data για το Σαββατοκύριακο, αντιθέτως αν θέλω απεριόριστα πρέπει να βάλω για ένα μήνα με 9,90 που στη παρούσα φάση δεν τα χρειάζομαι!


6gb για 24 ώρες αν είσαι σε μέρος που πιάνει μόνο η cosmote σωστά και οι άλλες σέρνονται οκ είναι καθαρή ανάγκη.. Αλλιώς το wu έχει ξεπεραστεί σε αυτό και απο τους 2..


Συμφωνώ απόλυτα. Απλώς ο φίλος έχει what's up και είναι τώρα Χαλκιδική. Οπότε έχει μόνο αυτή την επιλογή.

ΥΓ. Αδερφέ που είσαι Χαλκιδική, κάνε μια βουτιά και για εμάς! Σαν τη Χαλκιδική δεν έχει! :)
Link to comment
Share on other sites

Με την ανανέωση σε cosmokarta 15€ πήρα και 900ΜΒ internet για 15 μέρες. Αυτά ως δώρο είναι για χρήση στο εξωτερικό σε χώρες ΕΕ/ΕΟΧ και αν ναι είναι όλα ή έναν μέρος από αυτά ;
Το ρωτάω γιατί αν πάρω ένα πακέτο internet π.χ. το GIGA WEEK 6GB μόνο με 4€ για όλη την εβδομάδα (7 ημέρες) από αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο τα 2600ΜΒ όριο στη χρήση δεδομένων εντός ΕΕ/ΕΟΧ.
Μόνο αυτά που πληρώνεις λειτουργούν εκτός Ελλάδος. Εντελώς παράλογο είναι, αλλά δεν λειτουργεί κανένα από τα δώρα που δίνουν, εκτός Ελλάδας, οποιοδήποτε κι αν είναι το δώρο.

Ζω στην Ολλανδία, πρόσφατα ενεργοποίησα τα απεριόριστα που έδωσαν για το τριήμερο του Αγίου πνεύματος και μου έφαγε αυτά που είχα απόθεμα από τα αγορασμένα..!!
Τα απεριόριστα τα κράτησε όπως ήταν
Το έκανα ως τεστ μόνο για να δω αν λειτουργούν τα δήθεν "δώρα" τους και δεν πρόκειται ξανά να έχω ενεργό το ίντερνετ της Cosmote εδώ. Έχω τον αριθμό αυτόν για επικοινωνία με κάποιες δημόσιες υπηρεσίες της Ελλάδας μόνο, που χρειάζεται ταυτοποίηση με SMS κλπ.

Σε αντίθεση με αυτό το θέμα, για καθημερινή χρήση έχω την Vodafone NL εδώ με 10GB/ημέρα ως απεριόριστα και μόλις τελειώσουν, προσθέτει αυτόματα 2GB όσες φορές κι αν χρειαστεί, εντός Ολλανδίας.
Για εκτός Ολλανδίας δίνει 40GB/μήνα & απεριόριστες κλήσεις και SMS είναι για όλη την ΕΕ φυσικά, όπου περιλαμβάνονται και κάποια άλλα κράτη, όπως Τουρκία, Αλβανία, κ.α.

Για όλο τον υπόλοιπο κόσμο δίνει 30MΒ/μήνα, 30 λεπτά/μήνα και 30 SMS/ μήνα & προσφέρει ειδικά πακέτα bundles με €5 για να τα αυξήσεις, σε περίπτωση που χρειαστείς για διάρκεια 30 ημέρες.

Όλα αυτά με συμβόλαιο αξίας €30/μήνα.

Για να έχετε μια άποψη τι συμβαίνει στην Ευρώπη...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ipokratis said:

Ζω στην Ολλανδία, πρόσφατα ενεργοποίησα τα απεριόριστα που έδωσαν για το τριήμερο του Αγίου πνεύματος και μου έφαγε αυτά που είχα απόθεμα από τα αγορασμένα..!!
Τα απεριόριστα τα κράτησε όπως ήταν emoji23.png
Το έκανα ως τεστ μόνο για να δω αν λειτουργούν τα δήθεν "δώρα" τους και δεν πρόκειται ξανά να έχω ενεργό το ίντερνετ της Cosmote εδώ. Έχω τον αριθμό αυτόν για επικοινωνία με κάποιες δημόσιες υπηρεσίες της Ελλάδας μόνο, που χρειάζεται ταυτοποίηση με SMS κλπ.
 

Να υποθέσω έχεις what's up; διότι -από εμπειρία- το bonus πχ 10€ ανανέωσης (600mb για 15μέρες) σε κοσμοκάρτα παίζει κανονικά σε roaming στην ΕΕ (όλο). Όπως παίζει και το 1gb/7 ημ από cosmote one, καθώς και το 1gb από πληρωμή λογαριασμού, αν έχεις συνδυασμένο σταθερό.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Πώς ελέγχω αν έχω ενεργοποιημένο κάποιο από τα αυτόματα πακέτα της cosmoκάρτας;

Πέρυσι που είχα φέρει τον 1ο αριθμό cosmote, μη γνωρίζοντας, όταν έβαλα κάρτα ενεργοποιήθηκε αυτόματο πακέτο.

Προς τιμή τους, κατόπιν επικοινωνίας μαζί τους, όχι μόνο, μου επέστρεψαν το ποσό, με άφησαν να χρησιμοποιήσω και τις παροχές του πακέτου (Χαρίζοντας μου στην ουσία, 1 μήνα χρήσης)

Τώρα που έφερα 2ο αριθμό, δεν μπορώ να βρω πώς ελέγχω και πώς απενεργοποιώ τα αυτόματα πακέτα.

Στις οδηγίες, γράφουν για το app της cosmote. Έχω προσθέσει κανονικά τον αριθμό, αλλά δε βρίσκω κάτι σχετικό..

Υπάρχει κάποιο sms?

Ευχαριστώ

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω έχεις what's up; διότι -από εμπειρία- το bonus πχ 10€ ανανέωσης (600mb για 15μέρες) σε κοσμοκάρτα παίζει κανονικά σε roaming στην ΕΕ (όλο). Όπως παίζει και το 1gb/7 ημ από cosmote one, καθώς και το 1gb από πληρωμή λογαριασμού, αν έχεις συνδυασμένο σταθερό.
Όχι. Cosmocarta έχω και είμαι πολλά χρόνια Ολλανδία και δε δούλεψε ποτέ κανένα από τα μπόνους που δίνουν. Πάντα τα αγορασμένα μόνο λειτουργούν. Το αναφέρει εξάλλου και στους όρους σε κάθε μπόνους.
Όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά φυσικά. Για τα μπόνους αναφέρομαι ότι δεν λειτουργεί κανένα..

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, user_one said:

Πώς ελέγχω αν έχω ενεργοποιημένο κάποιο από τα αυτόματα πακέτα της cosmoκάρτας;

Πέρυσι που είχα φέρει τον 1ο αριθμό cosmote, μη γνωρίζοντας, όταν έβαλα κάρτα ενεργοποιήθηκε αυτόματο πακέτο.

Προς τιμή τους, κατόπιν επικοινωνίας μαζί τους, όχι μόνο, μου επέστρεψαν το ποσό, με άφησαν να χρησιμοποιήσω και τις παροχές του πακέτου (Χαρίζοντας μου στην ουσία, 1 μήνα χρήσης)

Τώρα που έφερα 2ο αριθμό, δεν μπορώ να βρω πώς ελέγχω και πώς απενεργοποιώ τα αυτόματα πακέτα.

Στις οδηγίες, γράφουν για το app της cosmote. Έχω προσθέσει κανονικά τον αριθμό, αλλά δε βρίσκω κάτι σχετικό..

Υπάρχει κάποιο sms?

Ευχαριστώ

B_OFF ΣΤΟ 1330 και απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

AΠEPIOPIΣTA DATA ΓIA ENA MHNA ME 9,90€! KAI ME THN 2H AΓOPA EΩΣ 31/8 ΘA EXEIΣ ΔΩPO EΠIΠΛEON 1 MHNA AΠEPIOPIΣTA DATA OΠOTE TA ΘEΣ! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ MΠEΣ ΣTO https://wup.page.link/summer PYΘMIΣEIΣ EΠIKOINΩNIAΣ: http://settings.cosmote.gr?type=RET
Βρε το whats up που έγινε cu... Και ίσως καλύτερο αφού σου δίνει τη δυνατότητα να το ενεργοποιήσεις τη δεύτερη φορά όταν εσύ θες και όχι δύο μηνες συνεχόμενους.

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:


Βρε το whats up που έγινε cu... Και ίσως καλύτερο αφού σου δίνει τη δυνατότητα να το ενεργοποιήσεις τη δεύτερη φορά όταν εσύ θες και όχι δύο μηνες συνεχόμενους.



 

Καλύτερο ίσως να είναι εν προκειμένω λόγω δικτύου.. αλλά ούτε το CU χρειάζεται συνεχόμενη τη δεύτερη ενεργοποίηση για να σου δώσει το δώρο (την τρίτη).

Είναι ακριβώς η ίδια προσφορά.

Edit: Τελικά η αλήθεια ήταν κάπου στη μέση: το δώρο (την τρίτη φορά) σου αφήνει να ενεργοποιήσεις οπότε θες ως το τέλος του χρόνου όχι τη δεύτερη.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Της κοσμοτέ είναι καλυτερη προσφορα για 2 λόγους

Α) παιρνεις τον 3ο μηνα (το δώρο) όποτε εσύ θελεις μέχρι το τέλος του έτους, που σημαίνει ότι δεν θα τον παρουν όλοι τον Σεπτέμβριο, που σημαίνει ότι δεν θα υπάρξει υπερφόρτωση δικτυου, αντίθετα με το δίκτυο της κόκκινης που αναγκαστικά όλοι θα το παρουν Σεπτέμβριο. 

Β) Στην ίδια τιμή οι ταχυτητες και η χωρητικότητα είναι πολυ καλυτερες. 

Εάν δεν απαντήσει η κόκκινη, θα παραδέχεται την ήττα της. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mobileras said:

Της κοσμοτέ είναι καλυτερη προσφορα για 2 λόγους

Α) παιρνεις τον 3ο μηνα (το δώρο) όποτε εσύ θελεις μέχρι το τέλος του έτους, που σημαίνει ότι δεν θα τον παρουν όλοι τον Σεπτέμβριο, που σημαίνει ότι δεν θα υπάρξει υπερφόρτωση δικτυου, αντίθετα με το δίκτυο της κόκκινης που αναγκαστικά όλοι θα το παρουν Σεπτέμβριο. 

Β) Στην ίδια τιμή οι ταχυτητες και η χωρητικότητα είναι πολυ καλυτερες. 

Εάν δεν απαντήσει η κόκκινη, θα παραδέχεται την ήττα της. 

Η κόκκινη έχει και το panic button και τα 100GB με 10€ και κρυστάλλους. Οπότε ουσιαστικά σε θέμα προσφοράς δεδομένων είναι πολύ πάνω από την πράσινη.

Για το Β συμφωνώ εννοείται.. οπότε ας κάτσει ν ασχοληθεί με την αναβάθμιση του δικτύου της η κόκκινη καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

πήρα καινούριο νούμερο δωρεάν και πλήρωσα απλά 12 ευρώ την κάρτα ανανέωσης που είχε μέσα το πακέτο.
σήμερα λοιπόν ανανέωσα με την κάρτα που είχε μέσα και χωρίς να κάνω τίποτα και χωρίς να ενεργοποιήσω εγώ κανένα πακέτο, έχω αυτή την εικόνα.
το ερώτημα μου είναι το εξής, τι πρέπει να κάνω ώστε την επόμενη φορά που θα ανανεώσω το ποσό της ανανέωσης να μείνει μέσα και να μπορώ να το διαχειριστώ εγώ όπως θέλω?IMG-33c597a43eeab94cc92e72109b7c28eb-V.jpg

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες αν ειναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανανέωση πακέτου στο calls to all και απενεργοποίησε την

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...