Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Έκανα ένα καινούριο καρτοκινητό στη μητέρα μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν συμφέρει να το κάνω COSMOKAΡΤΑ ή What's Up γιατί στο ίντερνετ που κοίταξα πάνω κάτω τα ίδια μου φάνηκαν.

Μιλάμε για μια γυναίκα η οποία δεν μιλάει πολύ στο τηλέφωνο (πάνω από 500' το μήνα δεν μιλάει σίγουρα) και ζήτημα είναι να χρησιμοποιεί 500 ΜΒ σε data.

Αν μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει θα το εκτιμούσα πολύ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, Fetelln said:

Καλησπέρα σε όλους,

Έκανα ένα καινούριο καρτοκινητό στη μητέρα μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν συμφέρει να το κάνω COSMOKAΡΤΑ ή What's Up γιατί στο ίντερνετ που κοίταξα πάνω κάτω τα ίδια μου φάνηκαν.

Μιλάμε για μια γυναίκα η οποία δεν μιλάει πολύ στο τηλέφωνο (πάνω από 500' το μήνα δεν μιλάει σίγουρα) και ζήτημα είναι να χρησιμοποιεί 500 ΜΒ σε data.

Αν μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει θα το εκτιμούσα πολύ.

Ευχαριστώ.

Ρίξε μιά ματιά και στα πακετα στο σάιτ της φρογκ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

500' το μηνα δεν ειναι μικρη καταναλωση ομως και δε θα το βρεις φθηνα στην cosmote και οταν λεω φθηνα εννοω με καρτα λιγοτερη απο 12€ το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά σκεφτόμουν οπότε ντάξει. Κοίταξα και τη φρογκ αλλά φοβάμαι ότι δεν θα φτάνουν τα λεπτά ομιλίας.

Μεταξύ των παρακάτω πακέτων είμαι:

What's Up:

CALLS TO ALL: 100’ προς WHAT’S UP, 600’+300 SMS προς όλα τα δίκτυα και 512 ΜΒ για σερφάρισμα στο Internet για 1 μήνα με χρέωση 10,9€

COSMOΚΑΡΤΑ:

COSMOKAPTA COMBO TO ALL: 800 λεπτά ομιλίας/βιντεοκλησεων προς όλα τα εθνικά δίκτυα & 500MB & 400 SMS με χρέωση 10,9€ για 1 μήνα με χρέωση 10,9€

Απλά νομίζω ότι αυτό του What's Up με τα bonus από του Reload It συμφέρει μάλλον περισσότερο. Αν είναι το What's Up όπως το θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει κανονικά το reloadit που πλέον λειτουργεί με token και δίνει στην 12αρα κάρτα 1,5gb για 30 ημέρες ή 90' προς όλους για 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας στο πακετο του what's up έχουν ελαχ. χρήση 3 λεπτών. Για την κοσμοκάρτα δεν ξερω. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Mobileras said:

Τα λεπτά ομιλίας στο πακετο του what's up έχουν ελαχ. χρήση 3 λεπτών. Για την κοσμοκάρτα δεν ξερω. 

Και της cosmoκάρτας 3λεπτα είναι.

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 11:26 ΜΜ, Alexander_T said:

Έκανα ανανέωση σε 2 what's up 12 € στο καθένα πριν καμία ώρα αλλά ακόμη δεν φαίνονται τα χρήματα να έχουν μπει.
Μου ήρθαν τα sms από την τράπεζα για τις χρεώσεις αλλά στην εφαρμογή what's up τίποτα.
Συνέβη σε κάποιον άλλο αυτό;

Όλα καλά! Άργησαν λίγο αλλά μπήκαν.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk


 

Στις τελευταίες ανανεώσεις που έκανα άργησαν να εμφανιστούν. Από 5 λεπτά μέχρι 15. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα πάνε τα απεριόριστα. Σε μια μέρα ακριβώς από χθες που βγήκε η προσφορά. Κρατάει καλά το δίκτυο.


Screenshot-2022-06-11-18-00-04-327-com-glasswire-android.jpg

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2022 at 1:42 ΠΜ, dinoslk said:

Aυτο κι αν ειναι κοροιδια, μια ακομη μεθοδος να σου μειωνουν το χρονο ομιλιας

Συμφωνώ.

1000 φορές να καταργηθεί η "χρέωση ανά δευτερόλεπτο"

και να μπει χρέωση ανά λεπτό (Από το 1ο..)

Δλδ, μιλάς 1-60", χρεώνεσαι 1'

61-120", χρεώνεσαι 2'

121-180", χρεώνεσαι 3'

181-240", χρεώνεσαι 4'

241-300", χρεώνεσαι 5'

301-360", χρεώνεσαι 6'

κ.ο.ε.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ανα λεπτο χρεωση πας καρτοσυμβολαιο ή πας απεριοριστα και τελος

Ερώτηση:Το πακέτο DIY πόσο διαρκεί;
Ενα μηνα
Link to comment
Share on other sites

Από τη Δευτέρα 6/6 "τρέχει": Στις αρχές της επόμενης βδομάδας δε θα υπάρχει εάν δε συμμετάσχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

 

 

Εχω 4 CU για όλη την οικογένεια και κάθε μήνα (μια μέρα πριν λήξουν τα προγράμματα) ανανεώνω τον χρόνο ομιλίας από το site του CU. Ενεργοποιώ το πακέτο , ενεργοποιώ το shake it χωρίς να έχω στα χέρια μου το κινητο . 

 

Επειδη σκέφτομαι να τα γυρίσω σε what’s up , μπορεί να γινει το ίδιο και από το site του what’s up ? Δηλαδη να κάνω log in με το κάθε account και να ανανεώνω τον χρόνο , να ενεργοποιώ πακέτο και να ενεργοποιώ το reload it ? 

ευχαριστώ πολύ 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Gstavros said:

Καλησπέρα 

 

 

Εχω 4 CU για όλη την οικογένεια και κάθε μήνα (μια μέρα πριν λήξουν τα προγράμματα) ανανεώνω τον χρόνο ομιλίας από το site του CU. Ενεργοποιώ το πακέτο , ενεργοποιώ το shake it χωρίς να έχω στα χέρια μου το κινητο . 

 

Επειδη σκέφτομαι να τα γυρίσω σε what’s up , μπορεί να γινει το ίδιο και από το site του what’s up ? Δηλαδη να κάνω log in με το κάθε account και να ανανεώνω τον χρόνο , να ενεργοποιώ πακέτο και να ενεργοποιώ το reload it ? 

ευχαριστώ πολύ 

 

 

Το πρόβλημα είναι ότι μπορείς να έχεις 1 αριθμό στο app 

Link to comment
Share on other sites

Και αρκετά συχνά αν ο αριθμός αυτός που έχεις στο app δεν είναι ο αριθμός που έχεις στη συσκευή θα ζητάει σύνδεση και αυτή η σύνδεση γίνεται με αποστολή sms από τον αριθμό που χρειάζεσαι με αποτέλεσμα αν το νούμερο το έχει κάποιος ηλικιωμένος που δεν ξέρει να διαβάζει sms, έχεις θέμα...
Κι αν δεν κάνω λάθος από το COSMOTE app δεν έχεις όλες τις δυνατότητες του WHAT'S app παραδείγματος χάρη τα tokens δεν τα εμφανίζει

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gstavros said:

Καλησπέρα 

 

 

Εχω 4 CU για όλη την οικογένεια και κάθε μήνα (μια μέρα πριν λήξουν τα προγράμματα) ανανεώνω τον χρόνο ομιλίας από το site του CU. Ενεργοποιώ το πακέτο , ενεργοποιώ το shake it χωρίς να έχω στα χέρια μου το κινητο . 

 

Επειδη σκέφτομαι να τα γυρίσω σε what’s up , μπορεί να γινει το ίδιο και από το site του what’s up ? Δηλαδη να κάνω log in με το κάθε account και να ανανεώνω τον χρόνο , να ενεργοποιώ πακέτο και να ενεργοποιώ το reload it ? 

ευχαριστώ πολύ 

 

 

Μπορείς να βάλεις πανω απο 1 αριθμό στο CU app ;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Μπορείς να βάλεις πανω απο 1 αριθμό στο CU app ;

Όχι.. αλλά δεν μιλάει κανείς για app.

1 ώρα πριν, Gstavros said:

Καλησπέρα 

 

 

Εχω 4 CU για όλη την οικογένεια και κάθε μήνα (μια μέρα πριν λήξουν τα προγράμματα) ανανεώνω τον χρόνο ομιλίας από το site του CU. Ενεργοποιώ το πακέτο , ενεργοποιώ το shake it χωρίς να έχω στα χέρια μου το κινητο . 

 

Επειδη σκέφτομαι να τα γυρίσω σε what’s up , μπορεί να γινει το ίδιο και από το site του what’s up ? Δηλαδη να κάνω log in με το κάθε account και να ανανεώνω τον χρόνο , να ενεργοποιώ πακέτο και να ενεργοποιώ το reload it ? 

ευχαριστώ πολύ 

 

 

Ναι αδελφέ.. απλώς βάζεις τους κωδικούς να τους αποθηκεύσει ο browser (αν θέλεις για ευκολία), μπαίνεις για το κάθε νούμερο που διαχειρίζεσαι και κάνεις τη δουλειά σου.. ό,τι γίνεται από το app, γίνεται κι από τον browser. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Μπορείς να βάλεις πανω απο 1 αριθμό στο CU app ;

δεν νομίζω . Εγώ το κάνω από το site του cu. δεν με ενδιαφέρει να το κάνω από την εφαρμογή 

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Όχι.. αλλά δεν μιλάει κανείς για app.

Ναι αδελφέ.. απλώς βάζεις τους κωδικούς να τους αποθηκεύσει ο browser (αν θέλεις για ευκολία), μπαίνεις για το κάθε νούμερο που διαχειρίζεσαι και κάνεις τη δουλειά σου.. ό,τι γίνεται από το app, γίνεται κι από τον browser. 

σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Στο What's up για να δώσει τα δώρα καινούργιου πελάτη πρέπει να αγοραστεί συγκεκριμένο πακέτο; Ο μόνος όρος λέει να ενεργοποιηθεί κάποιο μηνιαίο πακέτο και ότι απαιτείται ανανέωση χρηματικού υπολοίπου 12€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...