Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Και να μην υπογράφεις σύμβαση έντυπη, δεν λέει απολύτως τίποτα. Στις μέρες μας μπορείς να αποδεχτείς σύμβαση ηλεκτρονικά. Πατάς κάποιο κουμπάκι που γράφει δέχομαι και έχω διαβάσει τους όρους και έχει την ίδια ισχύ. Πόσο μάλλον σε ένα πρόγραμμα που διαφημίζεται ως funny digital.
Ουσιαστικά μια σύμβαση είναι που προπληρώνεις με ελάχιστη διάρκεια 1 μήνα. Αφού βάζεις πάγια εντολή να πληρώνεις με κάρτα ως προϋπόθεση.

Sent from my Galaxy S10e
 

Δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε άνθρωπέ μου Μη μου λες εμένα τι είναι γιατί εγώ το’χω κάνει νέο έχω. Τώρα εντάξει κάποια στιγμή καταντάει αηδία πάρε την εξυπηρέτηση πελατών ή πήγαινε διάβασε η κάτσε και παραπληροφόρησε τον κόσμο.Και επιτέλους είμαστε και εκτός θέματος υπάρχει σχετική στήλη    για το νέο Πιο κάτω.

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για off topic; Εσύ μπήκες στο θέμα των καρτοκινητών και ρωτάς γιατί δεν παίρνει το καρτοκινητό νεο την προσφορά. Όταν το αποκαλείς "καρτοκινητό", εσύ παραπληροφορείς. Η ίδια η cosmote το αποκαλεί "πρόγραμμα κινητής" και μιλάει για μετατροπή καρτοκινητού σε neo. Και επιτέλους κατάλαβε ότι δεν είναι επιχείρημα το τι λέει η εξυπηρέτηση πελατών. Στην εποχή μας που οι περισσότεροι δεν θέλουν συμβόλαια αλλά καρτοκινητά, και ακόμα και όταν τρέχουν να πιάσουν πελάτες δεν διαφημίζουν ότι πρόκειται για καρτοσυμβόλαια π.χ. και σου λένε έχουμε την τάδε προσφορά "για την κάρτα σας".

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Eliseos said:

Οτιδήποτε δεν πιστώνεται και το προ πληρώνεις δεν είναι συμβόλαιο. Κάνετε πολύ μεγάλο λάθος μηχανή σε  αυτό , Χρεώνονται στην πιστωτική προπληρώνονται για να κανεις χρίσει . …δεν είναι ούτε καρτοσυμβολαιο .δεν πιστώνεται τίποτα εξαρχής  Δεν χρεώνεται ένα μήνα μετά. Ρωτήστε την εξυπηρέτηση πελατών 13800

Μα και τα συμβόλαια της σταθερής τηλεφωνίας, προπληρώνονται..
Το πάγιο που βλέπεις στον λογαριασμό, είναι για τη χρήση του τηλεφώνου τον επόμενο μήνα. Γι' αυτόν τον λόγο δικαιούσαι επιστροφή παγίου σε περίπτωση φορητότητας σε άλλον πάροχο

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο νούμερο δωρεάν για 13888 από κινητό?
Αυτό που είχα δεν δουλεύει
21 0651 3888

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, king2009 said:

Κάποιο νούμερο δωρεάν για 13888 από κινητό?
Αυτό που είχα δεν δουλεύει
21 0651 3888

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δοκίμασε την τύχη σου στο 6971013888, αναφέρει ρητά ότι λειτουργεί από κινητό που βρίσκεται στο εξωτερικό... ίσως δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε την τύχη σου στο 6971013888, αναφέρει ρητά ότι λειτουργεί από κινητό που βρίσκεται στο εξωτερικό... ίσως δουλέψει...
Δεν δουλεύει όχι.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Vodafone δουλευει.
Από what's up λεει δεν χρησιμοποιείται. Θα πάρω από το σπίτι μετά στο 13888 να κάνω τη δουλειά μου.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας μια ερωτηση

η ανανεωση υπολοιπου στη σελιδα της cosmote https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp?_requestid=119065

με paypal λειτουργει κανονικα ή όχι

Προσπαθω ακι τις προηγουμενες ημέρες και δεν λειτουργεί

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω εγώ οτι μας τεστάρει η Cosmote να δεί πόσοι ενεργοποιούν τα πακέτα και πόσοι εξαντλούν τα δεδομένα σε συνδιασμό με τις προσφορές με € και τα άλλα δώρα τριημέρων μετά με λέτε φαντασιόπλικτο😉

data.png

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Στο whatsup υπάρχει δυνατότητα αυτόματης ανενωσης υπολοίπου μέσω χρεωστικής και αυτόματης ενεργοποίησης πακέτου απεριόριστων;

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο πρώτο οχι στο δεύτερο. Μονο το calls to all έχει δυνατότητα αυτόματης ενεργοποίησης, δίνοντας άλλα 100' προς όλους (σύνολο 700')

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA για 1 μήνα το καλοκαίρι με 9,90€, από το What's Up.

 ενεργοποιήσεις απο What's Up app , 

Μήνυμα Στείλε δωρεάν ''summer'' στο 1330 ;

Κλήση Κάλεσε δωρεάν στο 1330

1227720836_2022-06-07at00_27.18cotedata.thumb.jpg.a8e255b1f5872bf3180252d1dc35a9cc.jpg1229098665_2022-06-07at00_20.03cotedata.thumb.jpg.d2f4f6ac9f7c13a863ecf1ef30fd1325.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν θα πάρει παράταση και για κάποιες μέρες του Σεπτέμβρη η δυνατότητα ενεργοποίησης του 9,90Ε, όπως κάθε χρονιά.

 

Πρόταση για την πράσινη: Στις #3# ενεργοποιήσεις η επόμενη δωρεάν: Έστω, ως "απάντηση".

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, cameranek said:

ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA για 1 μήνα το καλοκαίρι με 9,90€, από το What's Up.

 ενεργοποιήσεις απο What's Up app , 

Μήνυμα Στείλε δωρεάν ''summer'' στο 1330 ;

Κλήση Κάλεσε δωρεάν στο 1330

1227720836_2022-06-07at00_27.18cotedata.thumb.jpg.a8e255b1f5872bf3180252d1dc35a9cc.jpg1229098665_2022-06-07at00_20.03cotedata.thumb.jpg.d2f4f6ac9f7c13a863ecf1ef30fd1325.jpg

Μέχρι 2 ενεργοποιήσεις γράφουν οι όροι της προσφοράς. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 2 ενεργοποιήσεις κάθε 30 ημέρες. Δηλαδή δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις τρίτη φορά αν δεν έχει λήξει η πρώτη. 

Link to comment
Share on other sites

Παίρνοντας την προσφορά με τα απεριόριστα δεδομένα μπορείς να τα μοιραστείς π.χ. με το tablet σου δηλαδή να κάνεις hotspot το κινητό



Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση σε 2 what's up 12 € στο καθένα πριν καμία ώρα αλλά ακόμη δεν φαίνονται τα χρήματα να έχουν μπει.
Μου ήρθαν τα sms από την τράπεζα για τις χρεώσεις αλλά στην εφαρμογή what's up τίποτα.
Συνέβη σε κάποιον άλλο αυτό;

Όλα καλά! Άργησαν λίγο αλλά μπήκαν.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Αν θέλω να βάλω το πακέτο με τα 8,50€ το φοιτητικό που έχω για την ομιλία, και θέλω να βαλω και τα απεριόριστα mb με τα 9,90€ πόσα χρήματα πρέπει να βάλω?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8,5+9,9 μας κάνει 18,4. Τόσα χρειάζεται αν έχεις 0 αυτή τη στιγμή. Επί 1,1 που είναι το τέλος καρτοκινητής ισούται με 20,24. Άρα δεν φτάνει μια κάρτα των 20€. Είτε θέλει από κατάστημα αν μπορούν να σου βάλουν 21, ή ηλεκτρονικά βάζεις 25 (1 των 15 και μια των 10 ίσως γιατί βλέπω δεν έχει επιλογή για 25 στην εφαρμογή του what's up).

Εκτός αν έχεις υπόλοιπο από 0,22€ και πάνω, οπότε οριακά θα σε φτάσει μια κάρτα των 20€.

Sent from my TCL 20 5G



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...