Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Πόσο θα κρατήσει !!

Για όσο κρατήσει είναι πλεονέκτημα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια προσφορά 100gb για 15μερες που ληγει σήμερα φαίνεται στο app??? Γιατί δν την βλέπω κάπου... Υπάρχει άλλος τρόπος για ενεργοποίηση; πχ sms?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, thansof_7 said:

Μια προσφορά 100gb για 15μερες που ληγει σήμερα φαίνεται στο app??? Γιατί δν την βλέπω κάπου... Υπάρχει άλλος τρόπος για ενεργοποίηση; πχ sms?

Τα ήθελε ο αδερφός μου τα 100GB. Τη χάσαμε την προσφορά. Οι συμφωνίες δεν τηρούνται πλέον στην Κοσμοτέ και οι προσφορές ακυρώνονται μονομερώς και παίρνονται πίσω πρόωρα. Μπάχαλο λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ταχύτητα 4G+ όταν δεν είναι στη μέση τα απεριόριστα. Με απεριόριστα ήμουν στα 70MB όλη μέρα και βράδυ μέρες Πάσχα ήμουν στα 10 20.
560baaf5bef8ac562c863717d5bcf251.jpg

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος πρόσφατα SIM από κατάστημα είτε Cosmote ή Γερμανό; Έχω πάει τις τελευταίες εβδομάδες σε 9 καταστήματα και μου είπαν ότι δεν έχουν. Αναγκάστηκα και έκανα αίτηση μέσω της ιστοσελίδας για what's up και δεν βγάζω καμία άκρη για το πότε θα παραλάβω. Έχει περάσει ήδη εβδομάδα από την μέρα που με κάλεσαν για επιβεβαίωση. Θέλω να μεταφέρω έναν αριθμό και όχι καινούργιο.

 Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ταχύτητα 4G+ όταν δεν είναι στη μέση τα απεριόριστα. Με απεριόριστα ήμουν στα 70MB όλη μέρα και βράδυ μέρες Πάσχα ήμουν στα 10 20.
560baaf5bef8ac562c863717d5bcf251.jpg

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αυτός είναι και ένας λόγος που δεν πρόκειται να δώσουν τα απεριοριστα GB πολύ φθηνά, γιατί θα σέρνεται το δίκτυο. Και είναι λογικό. Τα torrents θα πάρουν φωτιά.
Link to comment
Share on other sites

Just now, pank said:
6 ώρες πριν, king2009 said:
Εδώ ταχύτητα 4G+ όταν δεν είναι στη μέση τα απεριόριστα. Με απεριόριστα ήμουν στα 70MB όλη μέρα και βράδυ μέρες Πάσχα ήμουν στα 10 20.
560baaf5bef8ac562c863717d5bcf251.jpg

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτός είναι και ένας λόγος που δεν πρόκειται να δώσουν τα απεριοριστα GB πολύ φθηνά, γιατί θα σέρνεται το δίκτυο. Και είναι λογικό. Τα torrents θα πάρουν φωτιά.

Δοκιμασα κατεβασμα 15 μερες με τα απεριοριστα με hotspot τις πρωτες μερες ημουν στα 400gb τη μερα. Πασχα επαιζε στη μεση 200gb τη μερα και τελευταιες 5 μερες στα 480gb τη μερα. Τωρα ειναι 2.5 φορες πανω απο την καλυτερη ταχυτητα του 15ημερου. Μπορουν να δωσουν απεριοριστα απλα ας βαλουν cap 1TB. Οποιος θελει να κατεβασει ειναι υποθεση 2 ημερων μετα δεν θα μπορει αλλο. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pank said:
6 ώρες πριν, king2009 said:
Εδώ ταχύτητα 4G+ όταν δεν είναι στη μέση τα απεριόριστα. Με απεριόριστα ήμουν στα 70MB όλη μέρα και βράδυ μέρες Πάσχα ήμουν στα 10 20.
560baaf5bef8ac562c863717d5bcf251.jpg

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτός είναι και ένας λόγος που δεν πρόκειται να δώσουν τα απεριοριστα GB πολύ φθηνά, γιατί θα σέρνεται το δίκτυο. Και είναι λογικό. Τα torrents θα πάρουν φωτιά.

Aς περιμένουμε να δούμε αν θα υπάρξει και απάντηση απο την cosmote στο cu  που απο 13/6 δίνει στο βραδινό του πακέτο απεριόριστα με 6€. Μακάρι και το wu να κάνει το after dark απεριόριστα. Θα κατεβάζουμε με χρονοδιακόπτη 😂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Aς περιμένουμε να δούμε αν θα υπάρξει και απάντηση απο την cosmote στο cu  που απο 13/6 δίνει στο βραδινό του πακέτο απεριόριστα με 6€. Μακάρι και το wu να κάνει το after dark απεριόριστα. Θα κατεβάζουμε με χρονοδιακόπτη 😂

Εάν το έκανε και αυτή 20:00 θα ήταν μπόμπα! Αρε κόκκινη!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, king2009 said:

Δοκιμασα κατεβασμα 15 μερες με τα απεριοριστα με hotspot τις πρωτες μερες ημουν στα 400gb τη μερα. Πασχα επαιζε στη μεση 200gb τη μερα και τελευταιες 5 μερες στα 480gb τη μερα. Τωρα ειναι 2.5 φορες πανω απο την καλυτερη ταχυτητα του 15ημερου. Μπορουν να δωσουν απεριοριστα απλα ας βαλουν cap 1TB. Οποιος θελει να κατεβασει ειναι υποθεση 2 ημερων μετα δεν θα μπορει αλλο. 

Βρε ας δώσουν έστω και 100GB να γίνει μία καλή αρχή και ύστερα θα έρθει η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων. Μας έχουν βγάλει την ψυχή με αυτά τα άθλια τσιγγούνικα πακέτα των μονοψήφιων GB.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Για να ενεργοποιήσω το παρακάτω στο γιο μου 17 ετών, πρέπει το νούμερο να είναι στο όνομα του? Γιατί τα καρτοκινητα είναι στο δικό μου όνομα.

62d6d32e3fb9b1a107692764acade43c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπορεί να μείνει στο όνομα σου. 

Απλά δεν θα έχεις την φοροαπαλαγη 

Link to comment
Share on other sites

Να σε διορθώσω εδώ, μπορεί να έχει την φοροαπαλλαγη εφόσον το δηλώσει στο gov.gr.
Έτσι το έχω εγώ.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Είναι στο όνομα μου, αλλά επειδή το δήλωσα στο gov με τα στοιχεια του παιδιού μου έχει την φόρο απαλλαγή. Οπότε θα το κάνω. Ευχαριστώ και τους δύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μπορεί να μου πεί κάποιος ποια είναι τα πιο φτηνά πακέτα ανανέωσης σε νούμερο COSMOKARTA, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις - ίσα ίσα για να διατηρείται το νούμερο και να μην λήξει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.
Μπορεί να μου πεί κάποιος ποια είναι τα πιο φτηνά πακέτα ανανέωσης σε νούμερο COSMOKARTA, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις - ίσα ίσα για να διατηρείται το νούμερο και να μην λήξει?
Μήπως καλύτερα νά πάς frog η ακόμη καλύτερα στην Q?

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Lybouros said:

Βρε ας δώσουν έστω και 100GB να γίνει μία καλή αρχή και ύστερα θα έρθει η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων. Μας έχουν βγάλει την ψυχή με αυτά τα άθλια τσιγγούνικα πακέτα των μονοψήφιων GB.

Συμφωνώ, αλλά μετά θα γκρινιάζουν αυτοί που θέλουν 500GB τη μέρα 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikiforos_ said:

Καλημέρα σε όλους.

Μπορεί να μου πεί κάποιος ποια είναι τα πιο φτηνά πακέτα ανανέωσης σε νούμερο COSMOKARTA, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις - ίσα ίσα για να διατηρείται το νούμερο και να μην λήξει?

Μεταφορά 5 ευρώ από άλλο καρτοκινητό cosmokarta ή whatsUp . 

Κάθε 3 μήνες. 

Αν περάσει το τρίμηνο και μπει φραγή, δεν μπορει πλέον να γίνει μεταφορά , και απαιτείται κανονική ανανέωση των 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας εμπειρια απο το αν ισχυει το unlimited των 13.5 ευρω στην περιαγωγη στην Ευρωπη? Το app λεει οτι ισχυουν, το my cosmote απο broswer στο pc λεει οχι. Το ιδιο και στο call to all με τα 600 λεπτα προς ολους. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, georgemei said:

Εχει κανενας εμπειρια απο το αν ισχυει το unlimited των 13.5 ευρω στην περιαγωγη στην Ευρωπη? Το app λεει οτι ισχυουν, το my cosmote απο broswer στο pc λεει οχι. Το ιδιο και στο call to all με τα 600 λεπτα προς ολους. 

Μονο η κοσμοτέ ξέρει. Στείλε τους μεσεντζερ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Στο gov.gr8 τι δηλώνουμε ακριβώς για φοροαπαλλαγή; σας έχασα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgemei said:

Εχει κανενας εμπειρια απο το αν ισχυει το unlimited των 13.5 ευρω στην περιαγωγη στην Ευρωπη? Το app λεει οτι ισχυουν, το my cosmote απο broswer στο pc λεει οχι. Το ιδιο και στο call to all με τα 600 λεπτα προς ολους. 

Για να λέει έστω σε ένα από όλα τα menu’s πως ισχύουν τα λεπτά σε περιαγωγή τότε θα ισχύουν. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έκανα και την αντίστοιχη ερώτηση στο αντίστοιχο θέμα αλλά δεν έλαβα απάντηση θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω το εξής.

Εχω φοιτητικό πακέτο. Και μέχρι τώρα έβαζα το πακέτο των 7 ευρώ. Από τον επόμενο μήνα θα βάζω των 8,5 ευρώ. Θέλω να ρωτήσω εάν τα λεπτά και τα mb που μου περίσσεψαν από το πακέτο των 7 ευρώ θα  μεταφερθούν στην ανανέωση με το πακέτο των 8,5 ευρώ; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα cosmokarta το πακέτο με τα 10€ και αυτόματη ανανέωση.

Ήξερα ότι θα με πήγαιναν στο πακέτο με τα 10.9€, αλλά με ήξερα ότι θα μου έτρωγαν τα ΛΕΠΤΑ προς cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο Cosmote το οποίο έληξε κι άλλαξε η τιμή κατά πολύ προς τα πάνω. Κάνοντας αίτημα για μετατροπή σε καρτοκινητό, έλαβα κλήση από Cosmote και αντιπρότειναν ένα πακέτο με απεριόριστες κλήσεις προς όλους, δεδομένα 4gb, sms 50, 1€ πίστωση με συνολικό ποσό 17€ (συμπεριλαμβάνονται φόροι, τέλη κλπ).
Σε καρτοκινητό Cosmote υπάρχει κάτι καλύτερο ή περίπου ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...