Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε "προσωπική" προσφορά στο wu 100gb για 15 ημέρες με 5,90€ και ενεργοποίηση μέχρι 15/5. Mακάρι να ειναι προάγγελος των μόνιμων απεριόριστων και στο wu σύντομα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, Lybouros said:

Ό,τι είναι η Κοσμοτέ είναι και ο Γερμανός. Εξάλλου ο Γερμανός ενεργεί όπως του υποδεικνύει η Κοσμοτέ. Δικά της προϊόντα και υπηρεσίες πουλάει. Όσοι γνωστοί και συγγενείς μου συμπεριλαμβανομένου βέβαια και του πατέρα μου εξυπηρετούνται από Γερμανό πάντα τσακώνονται με τους υπαλλήλους των καταστημάτων. Και δε μιλάμε για ένα συγκεκριμένο κατάστημα αλλά για πολλά διαφορετικά. Και ας μη μας εκπλήσσει αυτό. Είναι γνωστό τοις πάσι ότι στο θέμα εξυπηρέτηση πελατών η Κοσμοτέ δεν παίρνει άριστα. Μπάχαλο λέμε.

Εγώ από την άλλη όσες φορές χρειάστηκε να πάω στον Γερμανό των Τρικάλων η εξυπηρέτηση είναι άψογη και τα παιδιά προσπαθούν να δώσουν λύση σε όποιο πρόβλημα υπάρχει,οπότε έχει να κάνει με το εκάστοτε κατάστημα και όχι με την αλυσίδα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:

Μου ήρθε "προσωπική" προσφορά στο wu 100gb για 15 ημέρες με 5,90€ και ενεργοποίηση μέχρι 15/5. Mακάρι να ειναι προάγγελος των μόνιμων απεριόριστων και στο wu σύντομα

Η ίδια προσφορά αλλά για ενεργοποίηση έως 13 Μαΐου ήρθε στον πατέρα μου. Χμ... Για απεριόριστα data στο WU χλωμό... Πολύ δύσκολα η Κοσμοτέ θα κανιβαλίσει ευθέως τα συμβόλαιά της τα οποία εξακολουθούν να είναι ακριβά. Η προσφορά των 100 γίγα έχει να κάνει πιστεύω με την Πασχαλινή προσφορά επειδή υπήρχε κόσμος που την είχε ενεργοποιήσει στην αρχή και του είχε λήξει νομίζω ότι γι' αυτό τα έδωσαν. Στην καλύτερη περίπτωση να δούμε και εδώ τα πακέτα της Βόνταφον, απεριόριστα ντάτα για 1 μέρα και για 4 ΣΚ. Και έτσι δε θα είναι καθόλου άσχημα όμως.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Lybouros said:

Η ίδια προσφορά αλλά για ενεργοποίηση έως 13 Μαΐου ήρθε στον πατέρα μου. Χμ... Για απεριόριστα data στο WU χλωμό... Πολύ δύσκολα η Κοσμοτέ θα κανιβαλίσει ευθέως τα συμβόλαιά της τα οποία εξακολουθούν να είναι ακριβά. Η προσφορά των 100 γίγα έχει να κάνει πιστεύω με την Πασχαλινή προσφορά επειδή υπήρχε κόσμος που την είχε ενεργοποιήσει στην αρχή και του είχε λήξει νομίζω ότι γι' αυτό τα έδωσαν. Στην καλύτερη περίπτωση να δούμε και εδώ τα πακέτα της Βόνταφον, απεριόριστα ντάτα για 1 μέρα και για 4 ΣΚ. Και έτσι δε θα είναι καθόλου άσχημα όμως.

Συμφωνω,η Cosmote έχει οργανωμένα προγράμματα και ακόμα και το καρτοσυμβολαιο της αξίζει και τα φτιάχνει έτσι ώστε να μην κανιβαλιζει το ένα πρόγραμμα το άλλο.Παντως κάτι θα κάνει σίγουρα,από τη στιγμή που καταργούνται κάποια πακέτα που περιέχουν mb (βλ social & chat πακέτο και άλλα).Ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, George6633 said:

Συμφωνω,η Cosmote έχει οργανωμένα προγράμματα και ακόμα και το καρτοσυμβολαιο της αξίζει και τα φτιάχνει έτσι ώστε να μην κανιβαλιζει το ένα πρόγραμμα το άλλο.Παντως κάτι θα κάνει σίγουρα,από τη στιγμή που καταργούνται κάποια πακέτα που περιέχουν mb (βλ social & chat πακέτο και άλλα).Ειδωμεν.

Δεν ξέρω πώς και γιατί το έκανε η Κοσμοτέ αυτό με τα πακέτα Νάου που τα καταργεί. Ούτε τόσο απαρχαιωμένα είναι ούτε ο ανταγωνισμός τα καταργεί. Το μόνο που αφήνει είναι το απεριόριστο Πλέι Νάου το οποίο όμως είναι πάρα πολύ ακριβό και δε νομίζω ότι συμφέρει κανέναν. Άμα θες 15€ το μήνα μόνο για Youtube κτλ πόσα να θες για ίντερνετ γενικής χρήσης πόσα για ομιλία και πόσο θα σου ανέβει το σύνολο. Σίγουρα θα συμφέρει καλύτερα το συμβόλαιο με όλα απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lybouros said:

Δεν ξέρω πώς και γιατί το έκανε η Κοσμοτέ αυτό με τα πακέτα Νάου που τα καταργεί. Ούτε τόσο απαρχαιωμένα είναι ούτε ο ανταγωνισμός τα καταργεί. Το μόνο που αφήνει είναι το απεριόριστο Πλέι Νάου το οποίο όμως είναι πάρα πολύ ακριβό και δε νομίζω ότι συμφέρει κανέναν. Άμα θες 15€ το μήνα μόνο για Youtube κτλ πόσα να θες για ίντερνετ γενικής χρήσης πόσα για ομιλία και πόσο θα σου ανέβει το σύνολο. Σίγουρα θα συμφέρει καλύτερα το συμβόλαιο με όλα απεριόριστα.

Σίγουρα κατι ετοιμάζουν,από τη στιγμή που ο ανταγωνισμός τα έχει αφήσει δεν είχε λόγο να τα βγάλει,οπότε κάτι άλλο ετοιμάζει,θα το μάθουμε σύντομα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, George6633 said:

Σίγουρα κατι ετοιμάζουν,από τη στιγμή που ο ανταγωνισμός τα έχει αφήσει δεν είχε λόγο να τα βγάλει,οπότε κάτι άλλο ετοιμάζει,θα το μάθουμε σύντομα. 

Προς το παρόν φαντάζομαι από πρώτη Ιούνη θα έρθουν τα καλοκαιρινά απεριόριστα ντάτα με 9,9€ όπως και πέρυσι. Αυτά λογικά θα λήγουν Σεπτέμβρη. Οπότε αν δώσει κάτι μόνιμο θα είναι από Οκτώβρη. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πως το πακέτο unlimited calls με κόστος 13,5€ στο what's up μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο 3 φορές σε 2 χρόνια; Έτσι μου είπε τύπος που κάλεσε για προωθητική ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mylw_4 said:

Ισχύει πως το πακέτο unlimited calls με κόστος 13,5€ στο what's up μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο 3 φορές σε 2 χρόνια; Έτσι μου είπε τύπος που κάλεσε για προωθητική ενέργεια.

Δεν ισχύει αυτό

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πως το πακέτο unlimited calls με κόστος 13,5€ στο what's up μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο 3 φορές σε 2 χρόνια; Έτσι μου είπε τύπος που κάλεσε για προωθητική ενέργεια.
Τι περιμένεις να σου πει; Ψέματα για να σου πουλήσει.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτους τους απατεώνες πρεπει να τους καταγγελετε στην κοσμοτέ. Είναι παρανομο να παραπληροφορουν για οικονομικό συμφέρον. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι πως μόλις μου το είπε τον ρώτησα που το γράφει αυτό που λέτε και άρχισε να τα μασάει. Του το έκλεισα. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mylw_4 said:

Η πλάκα είναι πως μόλις μου το είπε τον ρώτησα που το γράφει αυτό που λέτε και άρχισε να τα μασάει. Του το έκλεισα. 

Ζήτα να μπεις στο μητρώο 11 να ησυχάσεις από αυτά και όταν θες κάποια προσφορά να μιλάς απευθείας με την εταιρία,έχει κλείσει η ψαλίδα πια.. Κάποτε σε έπαιρναν εξωτερικοί πωλητές και σου δίναν προγράμματα που απορουσες πως γίνεται να τα δίνουν τόσο φθηνά.Πλεον η εταιρία βγάζει αρκετές προσφορες οπότε δεν χρειάζεται να τους έχεις στο κεφάλι τους (ξέρω και αυτοί εντολές εκτελούν και έχουν στόχους αλλά με τα ψέμματα κανείς δεν πήγε μπροστά). 

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 10:29 ΜΜ, bbbb said:

Μου ήρθε "προσωπική" προσφορά στο wu 100gb για 15 ημέρες με 5,90€ και ενεργοποίηση μέχρι 15/5. Mακάρι να ειναι προάγγελος των μόνιμων απεριόριστων και στο wu σύντομα

Δεν την έχω λάβει, αλλά και να την λάμβανα δε θα την ενεργοποιούσα:

100GB για 30 μέρες με 5,90Ε ΝΑΙ: Θα την ενεργοποιούσα.

Όπως και 500GB για 15 μέρες στην ίδια τιμή.

Τη συγκεκριμένη ΟΧΙ: Είναι lose-win (lose για τον πελάτη).

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Pppe said:

Δεν την έχω λάβει, αλλά και να την λάμβανα δε θα την ενεργοποιούσα:

100GB για 30 μέρες με 5,90Ε ΝΑΙ: Θα την ενεργοποιούσα.

Όπως και 500GB για 15 μέρες στην ίδια τιμή.

Τη συγκεκριμένη ΟΧΙ: Είναι lose-win (lose για τον πελάτη).

Συμφωνώ απόλυτα 

Link to comment
Share on other sites

Στο What΄s Up με online κάρτα 30Ε μέσω MyCosmote app, εκτός από +3Ε (σύνολο +30,27Ε στο προηγούμενο υπόλοιπο), δε δίνει κανένα ReloadIt, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Στο What΄s Up με online κάρτα 30Ε μέσω MyCosmote app, εκτός από +3Ε (σύνολο +30,27Ε στο προηγούμενο υπόλοιπο), δε δίνει κανένα ReloadIt, έτσι;
Αναλυτικά τα Τokens που αποδίδονται με την ανανέωση χρηματικού υπολοίπου ανάλογα με τον τρόπο ανανέωσης, το ύψος ανανέωσης σε ευρώ (€) και τα δώρα που αντιστοιχούν σε αυτά είναι τα εξής:

Ανανέωση μέσω τραπεζικής κάρτας ή paypal:
10€ | Bronze Token που αντιστοιχεί σε:
1GB για 30 ημέρες ή 60’ προς όλους για 30 ημέρες ή 2GB για 7 ημέρες

12€ | Silver Token που αντιστοιχεί σε:
1.5GB για 30 ημέρες ή 90’ προς όλους για 30 ημέρες ή 3GB για 7 ημέρες

15€ | Gold Token που αντιστοιχεί σε:
2GB για 30 ημέρες ή 120’ προς όλους για 30 ημέρες ή 4GB για 7 ημέρες

20€ | Platinum Token που αντιστοιχεί σε:
2.5GB για 30 ημέρες ή 150’ προς όλους για 30 ημέρες ή 5GB για 7 ημέρες

Ανανέωση ίση ή άνω των 12€ μέσω 16ψήφιου κωδικού ή μέσω καταστήματος COSMOTE/ ΓΕΡΜΑΝΟΣ:
Bronze Token που αντιστοιχεί σε:
1GB για 30 ημέρες ή 60’ προς όλους για 30 ημέρες ή 2GB για 7 ημέρες
Στο What΄s Up με online κάρτα 30Ε μέσω MyCosmote app, εκτός από +3Ε (σύνολο +30,27Ε στο προηγούμενο υπόλοιπο), δε δίνει κανένα ReloadIt, έτσι;
Οπότε αν θες data βάζεις δύο 15αρες.
Παλιά γινόταν το πρώτο reload να το κάνεις για 7 μέρες και τη 2η ανανέωση να επιλέξεις 1 μήνα data οπότε γινόταν πρόσθεση και τα είχες όλα για 1 μήνα!
Πιθανόν να γίνεται ακόμα, οπότε 6GB για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην Σύρο η πράσινη έχει σχετικά καλές ταχύτητες,και βρίσκεται από προσωπικές μου μετρήσεις κατά μέσο όρο στην δεύτερη θέση πλην της Παρακοπής Σύρου όπου είναι τελευταία θέση. Στην Ερμούπολη την πρωτεύουσα λοιπόν 17.8 Mbps και 8.99 Mbps upload. Και στην Ερμούπολη δεύτερη θέση είναι 

Link to comment
Share on other sites

Λάθος θέμα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην Σύρο η πράσινη έχει σχετικά καλές ταχύτητες,και βρίσκεται από προσωπικές μου μετρήσεις κατά μέσο όρο στην δεύτερη θέση πλην της Παρακοπής Σύρου όπου είναι τελευταία θέση. Στην Ερμούπολη την πρωτεύουσα λοιπόν 17.8 Mbps και 8.99 Mbps upload. Και στην Ερμούπολη δεύτερη θέση είναι 
Παρτο αλλιώς και βρες το θέμα για 4G και 5G. Πιστεύω είναι τα κατάλληλα για να βοηθήσεις τα μέλη που βρίσκονται ή θα έρθουν στο νησί.
Κάνε και κανα μπανάκι για εμάς τους ταλαίπωρους φιλαράκι!
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, pank said:

Παρτο αλλιώς και βρες το θέμα για 4G και 5G. Πιστεύω είναι τα κατάλληλα για να βοηθήσεις τα μέλη που βρίσκονται ή θα έρθουν στο νησί.
Κάνε και κανα μπανάκι για εμάς τους ταλαίπωρους φιλαράκι!

Έκανα σήμερα μπανάκι. Και αύριο φεύγω από το νησί. Σε Ευχαριστώ για την παρατήρηση το ανέβασα στο κατάλληλο θέμα 

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο 10αρικο έμεινε το diy και μέσω του οποίου μπορείς ως δώρα να έχεις playnow και socialnow ως εναλλακτική των καταργηθέντων αντίστοιχων ξεχωριστών πακέτων. Απο την άλλη το playnow unlimited των 15€ συνεχίζει κανονικά να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bbbb said:

Πλέον στο 10αρικο έμεινε το diy και μέσω του οποίου μπορείς ως δώρα να έχεις playnow και socialnow ως εναλλακτική των καταργηθέντων αντίστοιχων ξεχωριστών πακέτων. Απο την άλλη το playnow unlimited των 15€ συνεχίζει κανονικά να υπάρχει.

Πόσο θα κρατήσει !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...