Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Gm87 said:

Ναι, αλλά όχι για όλους. Μόνο για όσους τα ενεργοποίησαν μετά τις 15-16 Απριλίου. Σε εμένα, που τα είχα ενεργοποιήσει στις 13 Απριλίου, έχουν λήξει από προχθές.

Δηλαδή, είσαι από αυτούς που προτιμούσαν να πληρώσουν 11.80€ για να έχουν την προσφορά 2 φορές ?

Είσαι ο μοναδικός στο φόρουμ !!!

Όλοι εμείς οι άλλοι προτιμούμε 1 φορά και τζάμπα.

ΥΓ. Να το δούμε και αλλιώς: η εορταστική περίοδος είναι από Κυριακή των Βαΐων και ΜΕΤΑ. Όποιος το έβαλε τότε, του φθάνει. Θα κατηγορήσουμε την cosmote επειδή έδωσε και ένα 'αέρα' μερικών ημερών για μεγαλύτερη διευκολύνση δικιά μας ?

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Δηλαδή, είσαι από αυτούς που προτιμούσαν να πληρώσουν 11.80€ για να έχουν την προσφορά 2 φορές ?

Είσαι ο μοναδικός στο φόρουμ !!!

Όλοι εμείς οι άλλοι προτιμούμε 1 φορά και τζάμπα.

ΥΓ. Να το δούμε και αλλιώς: η εορταστική περίοδος είναι από Κυριακή των Βαΐων και ΜΕΤΑ. Όποιος το έβαλε τότε, του φθάνει. Θα κατηγορήσουμε την cosmote επειδή έδωσε και ένα 'αέρα' μερικών ημερών για μεγαλύτερη διευκολύνση δικιά μας ?

Όχι, δεν προτιμώ να πληρώσω 11,80€ για δύο φορές, απλά προτιμώ η εταιρεία να μην αλλάζει απροειδοποίητα και μονομερώς τους όρους μίας προσφοράς, τους οποίους η ίδια η εταιρεία έχει "συμφωνήσει" με τους πελάτες της, επειδή αποφάσισε να τη δώσει δωρεάν πιεζόμενη από την Vodafone. Όταν η Cosmote ανακοίνωσε ότι η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί δύο φορές, κάποιοι κάναμε το κουμάντο μας, σκεπτόμενοι ότι "αν την ενεργοποιήσουμε για πρώτη φορά τώρα (στην αρχή της περιόδου ισχύος της), θα μπορούμε να τη λάβουμε άλλη μία φορά κοντά στην Πρωτομαγιά, οπότε θα είμαστε εντάξει για όλο το μήνα". Έρχεται εκ των υστέρων η Cosmote, με τη λογική του "με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω", "τροποποιεί" τους όρους της προσφοράς, και αφήνει εμάς τους "ανώριμα σκεπτόμενους" (σύμφωνα με τους fans της Cosmote) το τριήμερο της Πρωτομαγιάς απένταρους από data. Τι να πω γι' αυτό? Ευχαριστώ? Ας έδινε τη δυνατότητα δεύτερης ενεργοποίησης με χρέωση, για όσους θέλουν και σκοπεύουν να φύγουν για Πρωτομαγιά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gm87 said:

Όχι, δεν προτιμώ να πληρώσω 11,80€ για δύο φορές, απλά προτιμώ η εταιρεία να μην αλλάζει απροειδοποίητα και μονομερώς τους όρους μίας προσφοράς, τους οποίους η ίδια η εταιρεία έχει "συμφωνήσει" με τους πελάτες της, επειδή αποφάσισε να τη δώσει δωρεάν πιεζόμενη από την Vodafone. Όταν η Cosmote ανακοίνωσε ότι η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί δύο φορές, κάποιοι κάναμε το κουμάντο μας, σκεπτόμενοι ότι "αν την ενεργοποιήσουμε για πρώτη φορά τώρα (στην αρχή της περιόδου ισχύος της), θα μπορούμε να τη λάβουμε άλλη μία φορά κοντά στην Πρωτομαγιά, οπότε θα είμαστε εντάξει για όλο το μήνα". Έρχεται εκ των υστέρων η Cosmote, με τη λογική του "με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω", "τροποποιεί" τους όρους της προσφοράς, και αφήνει εμάς τους "ανώριμα σκεπτόμενους" (σύμφωνα με τους fans της Cosmote) το τριήμερο της Πρωτομαγιάς απένταρους από data. Τι να πω γι' αυτό? Ευχαριστώ? Ας έδινε τη δυνατότητα δεύτερης ενεργοποίησης με χρέωση, για όσους θέλουν και σκοπεύουν να φύγουν για Πρωτομαγιά.

Ενδεχομένως, θα μπορούσες να ζητήσεις στο chat να μην επιστραφούν τα 5.9€ αλλά να κρατηθούν και στην λήξη του 15μερου να ενεργοποιηθουν εκ νέου.

Το προσπάθησες ?

ΥΓ. Υστορικο, να επιστρέψει εταιρεία μαζικά χρήματα, έχει να συμβεί 50 χρόνια.

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gm87 said:

Όχι, δεν προτιμώ να πληρώσω 11,80€ για δύο φορές, απλά προτιμώ η εταιρεία να μην αλλάζει απροειδοποίητα και μονομερώς τους όρους μίας προσφοράς, τους οποίους η ίδια η εταιρεία έχει "συμφωνήσει" με τους πελάτες της, επειδή αποφάσισε να τη δώσει δωρεάν πιεζόμενη από την Vodafone. Όταν η Cosmote ανακοίνωσε ότι η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί δύο φορές, κάποιοι κάναμε το κουμάντο μας, σκεπτόμενοι ότι "αν την ενεργοποιήσουμε για πρώτη φορά τώρα (στην αρχή της περιόδου ισχύος της), θα μπορούμε να τη λάβουμε άλλη μία φορά κοντά στην Πρωτομαγιά, οπότε θα είμαστε εντάξει για όλο το μήνα". Έρχεται εκ των υστέρων η Cosmote, με τη λογική του "με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω", "τροποποιεί" τους όρους της προσφοράς, και αφήνει εμάς τους "ανώριμα σκεπτόμενους" (σύμφωνα με τους fans της Cosmote) το τριήμερο της Πρωτομαγιάς απένταρους από data. Τι να πω γι' αυτό? Ευχαριστώ? Ας έδινε τη δυνατότητα δεύτερης ενεργοποίησης με χρέωση, για όσους θέλουν και σκοπεύουν να φύγουν για Πρωτομαγιά.

Εν μέρει έχεις δίκιο ...αλλά αν το πρόβλημα είναι μόνο η μέρα της Πρωτομαγιάς πάρε με 1,5€ τα 6GB , για μια μέρα , ....το προβλημα για εμένα είναι η πίεση να γίνεται για καλύτερα  πακέτα προς όφελος του καταναλωτή .....τώρα τα δώρα είναι δώρα και ότι θέλουν ας κάνουν .... Γιατί αν τα πακέτα ήταν σωστά και οικονομικά δεν θα είχε κανένας ανάγκη να περιμένει τα δώρα τους για να καλύψει τις ανάγκες του .....

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gm87 said:

Όχι, δεν προτιμώ να πληρώσω 11,80€ για δύο φορές, απλά προτιμώ η εταιρεία να μην αλλάζει απροειδοποίητα και μονομερώς τους όρους μίας προσφοράς, τους οποίους η ίδια η εταιρεία έχει "συμφωνήσει" με τους πελάτες της, επειδή αποφάσισε να τη δώσει δωρεάν πιεζόμενη από την Vodafone. Όταν η Cosmote ανακοίνωσε ότι η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί δύο φορές, κάποιοι κάναμε το κουμάντο μας, σκεπτόμενοι ότι "αν την ενεργοποιήσουμε για πρώτη φορά τώρα (στην αρχή της περιόδου ισχύος της), θα μπορούμε να τη λάβουμε άλλη μία φορά κοντά στην Πρωτομαγιά, οπότε θα είμαστε εντάξει για όλο το μήνα". Έρχεται εκ των υστέρων η Cosmote, με τη λογική του "με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω", "τροποποιεί" τους όρους της προσφοράς, και αφήνει εμάς τους "ανώριμα σκεπτόμενους" (σύμφωνα με τους fans της Cosmote) το τριήμερο της Πρωτομαγιάς απένταρους από data. Τι να πω γι' αυτό? Ευχαριστώ? Ας έδινε τη δυνατότητα δεύτερης ενεργοποίησης με χρέωση, για όσους θέλουν και σκοπεύουν να φύγουν για Πρωτομαγιά.

Δεν νομίζω ότι η cosmote πιεστικε, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

Εδώ, έχουμε μια κατάσταση και μετρημένα κουκιά.

Αλλαγή όρων, προβλέπεται ανά πάσα στιγμή στις ανακοινώσεις. Πρέπει να το ξερεις.

Αλλά, εδώ έχουμε μια ζυγαριά:

ΔΕΧΟΜΑΙ ότι έκανες ένα συγκεκριμένο υπολογισμο αλλά νομίζω ότι πας να τετραγωνησεις τον κύκλο.

Προτιμούσες τον αρχικό σχεδιασμό με 2 ανανέωσεις στα 11.80€ η 1 δωρεάν και μου απάντησες ήδη.

Οπότε ?

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα κράζουμε την ιδιωτική εταιρία ότι δεν δίνει δώρο για πρωτομαγιά, ενώ έχει δώσει ήδη απεριόριστα GB για 15 μέρες με ενεργοποίηση έως 25 Απριλίου, αυτό με ξεπερνάει! Μάλιστα....

Το ότι κάποιος το ενεργοποίησε νωρίς γιατί το χρειαζόταν τις πρώτες μέρες και τώρα γκρινιάζει ότι δεν έχει για πρωτομαγιά, και αυτό με ξεπερνάει. Μάλιστα...


Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pank said:

Ότι θα κράζουμε την ιδιωτική εταιρία ότι δεν δίνει δώρο για πρωτομαγιά, ενώ έχει δώσει ήδη απεριόριστα GB για 15 μέρες με ενεργοποίηση έως 25 Απριλίου, αυτό με ξεπερνάει! Μάλιστα....

Το ότι κάποιος το ενεργοποίησε νωρίς γιατί το χρειαζόταν τις πρώτες μέρες και τώρα γκρινιάζει ότι δεν έχει για πρωτομαγιά, και αυτό με ξεπερνάει. Μάλιστα...

 

Αυτό είναι τετραγωνισμός του κύκλου.

Την στιγμή, μάλιστα, που και ο ίδιος παραδέχεται ότι προτιμά 1 φορά και τζάμπα, αλλά.....

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο πάντως που πήραν πίσω και την προσφορά με τα 5,90. Προσωπικά τα είχα πληρώσει και τα είχα μέχρι χθες και δε λέω οκ μου επέστρεψαν τα χρήματα αλλά μετά δεν υπήρχε η προσφορά για να την ξαναπάρω για άλλες 15 ημέρες με 5,90€. Καλώς έδωσε το δώρο,κακώς έκοψε εντελώς την άλλη προσφορά για όσους θα θέλαμε να την έχουμε και μετά το 15ημερο δώρου με το λογικό τίμημα των 5,90€

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bbbb said:

Απαράδεκτο πάντως που πήραν πίσω και την προσφορά με τα 5,90. Προσωπικά τα είχα πληρώσει και τα είχα μέχρι χθες και δε λέω οκ μου επέστρεψαν τα χρήματα αλλά μετά δεν υπήρχε η προσφορά για να την ξαναπάρω για άλλες 15 ημέρες με 5,90€. Καλώς έδωσε το δώρο,κακώς έκοψε εντελώς την άλλη προσφορά για όσους θα θέλαμε να την έχουμε και μετά το 15ημερο δώρου με το λογικό τίμημα των 5,90€

Όσοι, το πήραν αμέσως, προλάβαιναν και μια δεύτερη φορά, με το αρχικό σχεδιασμό.

Αυτό, θα ωφελούσε κάποιους, στα δάκτυλα του ενός χεριού, αλλά θα δημιουργούσε 'θωλουρα' στο δώρο της εταιρείας.

Θα βγαίναν πάλι κάποιοι και ξεχνοντας το δώρο, αλλά έλεγαν ότι ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, smetcfu said:

Εν μέρει έχεις δίκιο ...αλλά αν το πρόβλημα είναι μόνο η μέρα της Πρωτομαγιάς πάρε με 1,5€ τα 6GB , για μια μέρα , ....το προβλημα για εμένα είναι η πίεση να γίνεται για καλύτερα  πακέτα προς όφελος του καταναλωτή .....τώρα τα δώρα είναι δώρα και ότι θέλουν ας κάνουν .... Γιατί αν τα πακέτα ήταν σωστά και οικονομικά δεν θα είχε κανένας ανάγκη να περιμένει τα δώρα τους για να καλύψει τις ανάγκες του .....

Δε μιλάω μόνο για την ημέρα της Πρωτομαγιάς, αλλά για όλο το τριήμερο. Τουλάχιστον, θα μπορούσαν να επεκτείνουν τη διάρκεια του πακέτου #giga_soukou και για τη Δευτέρα, όπως έχει ήδη γίνει πολλές φορές στο παρελθόν. Όσο για τη μαζική επιστροφή χρημάτων που λέει ο φίλος, τα έχω ξαναγράψει. Βιάστηκαν να χρεώσουν την προσφορά (αρκετά ακριβά, κατά τη γνώμη μου), οπότε τους έπιασε στον ύπνο η κόκκινη. Βέβαια, και η Cosmote "ανταπάντησε" με το να συνεχίσει -και μετά την επιστροφή χρημάτων- να παρέχει την προσφορά με διάρκεια δεκαπέντε και όχι δέκα ημέρες, αν και νομίζω, ότι δεν θα ήταν ούτως ή άλλως τεχνικά εφικτό να τη μειώσει, σε όσους την είχαν ήδη ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gm87 said:

Δε μιλάω μόνο για την ημέρα της Πρωτομαγιάς, αλλά για όλο το τριήμερο. Τουλάχιστον, θα μπορούσαν να επεκτείνουν τη διάρκεια του πακέτου #giga_soukou και για τη Δευτέρα, όπως έχει ήδη γίνει πολλές φορές στο παρελθόν. Όσο για τη μαζική επιστροφή χρημάτων που λέει ο φίλος, τα έχω ξαναγράψει. Βιάστηκαν να χρεώσουν την προσφορά (αρκετά ακριβά, κατά τη γνώμη μου), οπότε τους έπιασε στον ύπνο η κόκκινη. Βέβαια, και η Cosmote "ανταπάντησε" με το να συνεχίσει -και μετά την επιστροφή χρημάτων- να παρέχει την προσφορά με διάρκεια δεκαπέντε και όχι δέκα ημέρες, αν και νομίζω, ότι δεν θα ήταν ούτως ή άλλως τεχνικά εφικτό να τη μειώσει, σε όσους την είχαν ήδη ενεργή.

Δεν ξέρω αν τους έπιασε στον ύπνο η κόκκινη.

Εγώ, πιθανολογω, ότι ήταν 'λιγοι' αυτοί που πήραν την προσφορά και για αυτό γύρισε τα χρήματα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:

Ότι θα κράζουμε την ιδιωτική εταιρία ότι δεν δίνει δώρο για πρωτομαγιά, ενώ έχει δώσει ήδη απεριόριστα GB για 15 μέρες με ενεργοποίηση έως 25 Απριλίου, αυτό με ξεπερνάει! Μάλιστα....

Το ότι κάποιος το ενεργοποίησε νωρίς γιατί το χρειαζόταν τις πρώτες μέρες και τώρα γκρινιάζει ότι δεν έχει για πρωτομαγιά, και αυτό με ξεπερνάει. Μάλιστα...

 

Ναι φίλε μου, δημοκρατία έχουμε και ελεύθερη αγορά, και αναφαίρετο δικαίωμά μας είναι να κράζουμε. Δεν το ξέρεις εσύ, ότι οι ιδιωτικές εταιρείες συνηθίζουν να δίνουν δώρα ή φθηνά μπόνους σε γιορτές, αργίες, τριήμερα? Και ναι, όσο οξύνεται η οικονομική κρίση, τόσο περισσότερο θα κράζουμε όλες τις εταιρείες, συμπεριλαμβανομένης και της αγαπημένης σου (ή εργοδότη σου, δεν το γνωρίζω). Αν σε ενοχλεί το κράξιμο, κλείσε τα αυτιά σου, αλλά δε μπορείς να φιμώσεις κανέναν. Δεν είναι υπεράνω κριτικής καμία Cosmote. Δεν είναι λογικό να πηγαίνουμε επαρχία για τριήμερο, και να πρέπει να πληρώσουμε τα 5GB 8,5€, για εμένα είναι κλοπή και απάτη. Αν για εσένα είναι δώρο, στείλε ευχαριστήρια επιστολή.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gm87 said:

Ναι φίλε μου, δημοκρατία έχουμε και ελεύθερη αγορά, και αναφαίρετο δικαίωμά μας είναι να κράζουμε. Δεν το ξέρεις εσύ, ότι οι ιδιωτικές εταιρείες συνηθίζουν να δίνουν δώρα ή φθηνά μπόνους σε γιορτές, αργίες, τριήμερα? Και ναι, όσο οξύνεται η οικονομική κρίση, τόσο περισσότερο θα κράζουμε όλες τις εταιρείες, συμπεριλαμβανομένης και της αγαπημένης σου (ή εργοδότη σου, δεν το γνωρίζω). Αν σε ενοχλεί το κράξιμο, κλείσε τα αυτιά σου, αλλά δε μπορείς να φιμώσεις κανέναν. Δεν είναι υπεράνω κριτικής καμία Cosmote. Δεν είναι λογικό να πηγαίνουμε επαρχία για τριήμερο, και να πρέπει να πληρώσουμε τα 5GB 8,5€, για εμένα είναι κλοπή και απάτη. Αν για εσένα είναι δώρο, στείλε ευχαριστήρια επιστολή.

Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας λέει την γνώμη του. Απλά, σου λέμε ότι είσαι υπερβολικος.

Επίσης, δεν κατάλαβα.

ΑΝ υπήρχε η δυνατότητα της προσφοράς απεριόριστα για 15 ημέρες με 5,9€, θα έκανες χρήση η όχι ?

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, GREGORYMO said:

Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας λέει την γνώμη του. Απλά, σου λέμε ότι είσαι υπερβολικος.

Επίσης, δεν κατάλαβα.

ΑΝ υπήρχε η δυνατότητα της προσφοράς απεριόριστα για 15 ημέρες με 5,9€, θα έκανες χρήση η όχι ?

 

Βεβαίως και θα έκανα χρήση, αν υπήρχε η δυνατότητα επιλογής. Και δεν είμαι καθόλου υπερβολικός. Τα 4-5GB με 8,5€ είναι απάτη, χωρίς καμία δόση υπερβολής. Αν είχε νορμάλ πακέτα δεδομένων (π.χ. 20GB με 10€, απεριόριστα GB με 20€), δεν θα είχαμε ανάγκη από κανένα δώρο ή μπόνους. Αυτά που μας δίνει τώρα η Cosmote, είναι να σε κάψω Γιάννη, να σ' αλείψω μέλι!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gm87 said:

Βεβαίως και θα έκανα χρήση, αν υπήρχε η δυνατότητα επιλογής. Και δεν είμαι καθόλου υπερβολικός. Τα 4-5GB με 8,5€ είναι απάτη, χωρίς καμία δόση υπερβολής. Αν είχε νορμάλ πακέτα δεδομένων (π.χ. 20GB με 10€, απεριόριστα GB με 20€), δεν θα είχαμε ανάγκη από κανένα δώρο ή μπόνους. Αυτά που μας δίνει τώρα η Cosmote, είναι να σε κάψω Γιάννη, να σ' αλείψω μέλι!

Σε όλους, μας αρέσει το φθηνό.

Έως πρόσφατα, έδινες 8.5€ για 2G.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Gm87 said:

Για το τριήμερο της Πρωτομαγιάς δεν έδωσαν τίποτα. Και το "ωραίο" είναι, ότι δεν έδωσε τίποτα καμία από τις τρεις εταιρείες. Μου φαίνεται ότι είναι όλοι συνεννοημένοι και μας κοροϊδεύουν.

Δεν είναι καμία εταιρεία υποχρεωμένη να δώσει. Και επιπλέον έδωσαν δωρεάν απεριόριστα που είναι ακόμη σε ισχύ για πολλούς. Οπότε η συζήτηση είναι απολύτως ανούσια και συνεχίζεται χωρίς λόγο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι όμως θα προτιμούσαν καλύτερες παροχές με λογικές τιμές (ίδιες ή παρόμοιες με αυτές άλλων ανεπτυγμένων ευρωπαϊκών χωρών) και να μην έχουν καθόλου δώρα? Εγώ πάντως σίγουρα ναι και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι. Δηλαδή είναι δύσκολο να δώσουν απεριόριστη ομιλία και 20gb με 10€?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, P_papadis said:

Πόσοι όμως θα προτιμούσαν καλύτερες παροχές με λογικές τιμές (ίδιες ή παρόμοιες με αυτές άλλων ανεπτυγμένων ευρωπαϊκών χωρών) και να μην έχουν καθόλου δώρα? Εγώ πάντως σίγουρα ναι και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι. Δηλαδή είναι δύσκολο να δώσουν απεριόριστη ομιλία και 20gb με 10€?

Σε ποια χώρα, ισχύει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, P_papadis said:

Πόσοι όμως θα προτιμούσαν καλύτερες παροχές με λογικές τιμές (ίδιες ή παρόμοιες με αυτές άλλων ανεπτυγμένων ευρωπαϊκών χωρών) και να μην έχουν καθόλου δώρα? Εγώ πάντως σίγουρα ναι και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι. Δηλαδή είναι δύσκολο να δώσουν απεριόριστη ομιλία και 20gb με 10€?

Και γιατί να μην δώσει απεριόριστο ίντερνετ και 60' με 10€; Πιο φτηνά θα της βγει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites









Ναι φίλε μου, δημοκρατία έχουμε και ελεύθερη αγορά, και αναφαίρετο δικαίωμά μας είναι να κράζουμε. Δεν το ξέρεις εσύ, ότι οι ιδιωτικές εταιρείες συνηθίζουν να δίνουν δώρα ή φθηνά μπόνους σε γιορτές, αργίες, τριήμερα? Και ναι, όσο οξύνεται η οικονομική κρίση, τόσο περισσότερο θα κράζουμε όλες τις εταιρείες, συμπεριλαμβανομένης και της αγαπημένης σου (ή εργοδότη σου, δεν το γνωρίζω). Αν σε ενοχλεί το κράξιμο, κλείσε τα αυτιά σου, αλλά δε μπορείς να φιμώσεις κανέναν. Δεν είναι υπεράνω κριτικής καμία Cosmote. Δεν είναι λογικό να πηγαίνουμε επαρχία για τριήμερο, και να πρέπει να πληρώσουμε τα 5GB 8,5€, για εμένα είναι κλοπή και απάτη. Αν για εσένα είναι δώρο, στείλε ευχαριστήρια επιστολή.


Συνηθίζουν να δίνουν δώρα? Χαχαχα! Και το ψωμί κόστιζε ΣΥΝΗΘΩΣ κάτω από 1€.
Και η βενζίνη ΣΥΝΉΘΩΣ ήταν κάτω από 2€!
Αυτή η συνήθεια θα μας φάει! Όσο και να κράζεις, αυτοί θα κάνουν ότι θέλουν! Και βλέπω εδώ κράζεις, πάρε κάνα τηλέφωνο σε αυτούς και κραξε. Αλλά τι να τους πεις?
That's life...

Υγ. Τώρα κατάλαβα ότι είσαι ο τύπος που έσβησαν τα μηνύματα σου στο S22 Ultra. Που τρόλαρες το κινητό, τάχα ότι το έχεις και έμπαινες και έκραζες! Ενώ εισαι iphoneάκιας, σε πήραν χαμπάρι τις αρλούμπες που έγραφες.

Πωωωωω! Άδικα γράφω..... Άστο...

Υγ. Έχω μετοχές στην Samsung και στην Cosmote και δεν θέλω τέτοιους πελάτες σαν και εσένα να φύγεις να πας αλλού.






Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, P_papadis said:

Δηλαδή είναι δύσκολο να δώσουν απεριόριστη ομιλία και 20gb με 10€?

Ναι. Γιατί δε θα έχει έννοια η ύπαρξη των συμβολαίων.

55 minutes ago, Gm87 said:

Ειλικρινά, λυπάμαι που υπάρχουν ακόμα πελάτες των εταιρειών, με "λογική" σαν τη δική σου.

Γράφεις αυτό ενώ ταυτοχρόνως έχεις κάνει like στο μήνυμα του ανθρώπου.🤔

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα. Επειδή δεν έχω εμπειρία από cosmoκαρτα και επειδή όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι, μπορεί κάποιος να ανεβάσει τα πακέτα που μπορεί να πάρει κάποιος με 12€!!

Όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό όπως υπάρχει και δύο what's up η όπως στο cu (από άλλη εταιρεία).

Link to comment
Share on other sites

Όσο υπάρχει ένα έστω 20% που πάει διακοπές 3ημερα-15νθήμερα, δε πρόκειται να δώσουν τίποτα "φθηνό", όσο υπάρχουν οι (εν δυνάμει, άλλο το τι κάνουν) "συμβολαιάκηδες".

Τιμή win-win σε αγορά που ΔΕΝ είναι ρηχή (όπως είναι η δικιά μας) και κάθε έτος 1% των καρτοκινητάκηδων όντως ενεργοποιούν έστω μια φορά unlimited data πακέτο είναι για την περίοδο 2020's που διανύουμε αυτή που προκύπτει από τον τύπο:

GB x days/1000

Συνεπώς 500GB (unlimited data) για 30 days έχει μια win-win (για εταιρίες και πελάτες) τιμή των 15 ευρώ.

Ανάλογα (και λίγο λιγότερο σε ευρώ) για λιγότερες days.

Συνεπώς η τιμή των 5,9Ε ήταν αυτή που θα βγάλει (εάν βγάλει) στη δεκαετία που διανύουμε τα unlimited data για 15 days, και έτσι μέσω της αρχικής τιμής Easter offer μας προϊδέασε. Ειδικά για Cosmote με ό,τι καλύτερο σε σήμα στη χώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...