Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 minutes ago, Pppe said:

Όσο δε πάνε κι αυτοί 12Ε τη min κάρτα, θα'ναι πρώτοι.

Και να την πανε οταν μπορεις να στελνεις με 5 ευρω και να ανανεωνεις το υπολοιπο για 2 μηνες ακομα μικρο το κακο. Βαζεις 30 ευρω σε δινουν ακομα 3 και αν δεν θες να βαλεις καρτα στελνεις στα νουμερα που θες απο 5 ευρω και εισαι κυριος δεν χρειαζεται 10 ευρω καθε 2μηνο. 

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να κρατήσουν το 5.90 να γελάσουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vrwmiaris said:

Έπρεπε να κρατήσουν το 5.90 να γελάσουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πώς ακριβώς θα γελάγαμε; Απο την πίεση και την δυσαρέσκεια του κόσμου απο τα forums κτλ καταφέρνουμε να παίρνουμε σαν πελάτες αυτό που μας αξίζει. Νομίζεις δεν βλέπουν και εδώ απο την ίδια την cosmote τα σχόλια του κόσμου; Δέν είπαμε να τα παίρνουμε όλα τζάμπα αλλα όπως εμείς προσαρμόζουμε τις ανάγκες μας και πληρώνουμε πακέτα που μας χρειάζοντε έτσι και αυτοί πρέπει να έχουν προσαρμοστικά πακέτα με λογικές τιμές! Όχι όλα δικά τους! Και να δώσουν περισσότερα data στον κόσμο με μικρές τιμές τί θα πάθουν; Θα καταναλώσουν περισσότερη ενέργεια; Εξάλου αυτοί καυχιούντε για το ''καλύτερο'' δίκτυο στην Ελλάδα με 5G super κτλ. Όλοι οι συνδρομιτές σε όλες τις εταιρίες πρέπει να κάνετε το ίδιο και όχι να δέχεστε τις ταρίφες που κατα καιρούς εμφανίζουν και να λέτε κ ευχαριστώ...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, George6633 said:

Έχει ξεκινήσει ήδη η επιστροφή χρημάτων σε όσους αγόρασαν την προσφορά στα 5.90€

Μπράβο στην cosmote, αν και δεν είμαι παθών.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δίνει σε εμάς που πληρώσαμε τζάμπα για τα γκιγκα.

 

ΝΑΙ έχετε δίκιο μου επέστρεψαν τα 6€!!

 

Screenshot_20220420-172725_What's Up.png

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω αλλαγη ονοματος στο δικο μου αλλα ο χρηστης στον οποιο ειναι η γραμμη ειναι στην επαρχια 

Γινεται να γινει απο εκει ?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, adi32 said:

θελω να κανω αλλαγη ονοματος στο δικο μου αλλα ο χρηστης στον οποιο ειναι η γραμμη ειναι στην επαρχια 

Γινεται να γινει απο εκει ?

Ίσως, με εξουσιοδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμιά προτίμηση σε εταιρία κινητής.

Δε γνωρίζει η Cosmote τι θα κάνει/έκανε ακριβώς η Wind αρχές Φλεβάρη.

Είχε σχέδιο "Αν κάνει αυτό τότε εμείς...." και "Μετά όταν....". Έχει πλάνο όχι μόνο Α και Β.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Pppe said:

Είχε σχέδιο "Αν κάνει αυτό τότε εμείς...." και "Μετά όταν....". Έχει πλάνο όχι μόνο Α και Β.

Δε νομίζω ότι πράγματι είχε πλάνο για κάτι τέτοιο, μάλλον όλους τους έπιασε στον ύπνο η Wind. Και για του λόγου το αληθές, όταν επί ένα χρόνο το F2G έδινε πακέτα με 1000 και με 2000 λεπτά, οι άλλες δύο συνέχιζαν να δίνουν 300, ως που ήρθαν τα απεριόριστα και τους ξύπνησαν. Χαμπάρι δεν είχαν πάρει. Δόξα σοι ο Θεός πάντως που αποφάσισαν να καταργήσουν τα πακέτα Combo και Combo Max, παραπέμπουν σε άλλες εποχές. Βέβαια, θα έπρεπε να εκκαθαρίσουν και άλλα πακέτα "σαβούρα" που έχουν ξεμείνει από το απώτατο παρελθόν, όπως αυτό με τα 500' προς What's Up και 100' προς όλους με 5,04€ για 15 ημέρες, αλλά τέλος πάντων, ίσως το κάνουν αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gm87 said:

Δε νομίζω ότι πράγματι είχε πλάνο για κάτι τέτοιο, μάλλον όλους τους έπιασε στον ύπνο η Wind. Και για του λόγου το αληθές, όταν επί ένα χρόνο το F2G έδινε πακέτα με 1000 και με 2000 λεπτά, οι άλλες δύο συνέχιζαν να δίνουν 300, ως που ήρθαν τα απεριόριστα και τους ξύπνησαν. Χαμπάρι δεν είχαν πάρει. Δόξα σοι ο Θεός πάντως που αποφάσισαν να καταργήσουν τα πακέτα Combo και Combo Max, παραπέμπουν σε άλλες εποχές. Βέβαια, θα έπρεπε να εκκαθαρίσουν και άλλα πακέτα "σαβούρα" που έχουν ξεμείνει από το απώτατο παρελθόν, όπως αυτό με τα 500' προς What's Up και 100' προς όλους με 5,04€ για 15 ημέρες, αλλά τέλος πάντων, ίσως το κάνουν αργότερα.

Προσωπικά δεν θα ήθελα να καταργηθουν τα πακέτα των 5€ και των 3€.Ειναι μια λύση ανάγκης για κάποιον που χρειαστεί κάτι και δεν έχω παραπάνω χρήματα στην κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nemesis1 said:

Απεριόριστα από what's up για 15 μέρες. Screenshot_20220421_100605_gr.cosmote.whatsup.jpg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Ωραία !!

2 minutes ago, George6633 said:

Προσωπικά δεν θα ήθελα να καταργηθουν τα πακέτα των 5€ και των 3€.Ειναι μια λύση ανάγκης για κάποιον που χρειαστεί κάτι και δεν έχω παραπάνω χρήματα στην κάρτα. 

Συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζουμε σταθερα
 
Screenshot_2.png.1bde8eb7c9df92831e39dae4f36826a9.png
Έχει γεμίσει η σδ μου αλλιώς θα σε έβαζαμια κόντρα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vrwmiaris said:

Έχει γεμίσει η σδ μου αλλιώς θα σε έβαζαμια κόντρα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βεβαιως

Αυτα απο χθες που ενεργοποιησα την προσφορα το μεσημερι. Πιστευω να περασω τα 6TB στο 15ημερο θα δουμε. Βγαινει καπου 450GB τη μερα αλλα και η ταχυτητα παιζει καποιες ωρες το βραδυ σταθερα 6+. Απο βδομαδα μου ερχεται το Poco F3 αν πιανω 5G θα γινει γλεντι.

Screenshot_20220421_164917_com.huawei.systemmanager.jpg

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, king2009 said:

Βεβαιως

Αυτα απο χθες που ενεργοποιησα την προσφορα το μεσημερι. Πιστευω να περασω τα 6TB στο 15ημερο θα δουμε. Βγαινει καπου 450GB τη μερα αλλα και η ταχυτητα παιζει καποιες ωρες το βραδυ σταθερα 6+. Απο βδομαδα μου ερχεται το Poco F3 αν πιανω 5G θα γινει γλεντι.

Screenshot_20220421_164917_com.huawei.systemmanager.jpg

Αυτό μόνο αρνητικό μπορεί να είναι το να εκμεταλλεύεσαι τα απεριόριστα για να ξεδίνεις. Άν υποθέσουμε επειδή είναι οι πρώτες φορες που γίνεται αυτό με τα απεριόριστα και πούμε οτι μπορεί να κάνουν οι εταιρίες ένα είδους τέστ στην αντοχή του δικτύου τους για να ξέρουν πώς θα πορευτούν στο μέλλον με κάτι τέτοιους σάν εσένα που θα είναι πάρα πολλοί δεν νομίζω να δούμε άσπρη μέρα στο να μας παρέχουν απεριόριστα με ανταγωνιστικές τιμές.. (Το θέμα τους δεν θα είναι οι τιμές. θα είναι τα απεριόριστα που δεν θα μπορούν να δώσουν λόγω φόρτου).

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόνο αρνητικό μπορεί να είναι το να εκμεταλλεύεσαι τα απεριόριστα για να ξεδίνεις. Άν υποθέσουμε επειδή είναι οι πρώτες φορες που γίνεται αυτό με τα απεριόριστα και πούμε οτι μπορεί να κάνουν οι εταιρίες ένα είδους τέστ στην αντοχή του δικτύου τους για να ξέρουν πώς θα πορευτούν στο μέλλον με κάτι τέτοιους σάν εσένα που θα είναι πάρα πολλοί δεν νομίζω να δούμε άσπρη μέρα στο να μας παρέχουν απεριόριστα με ανταγωνιστικές τιμές.. (Το θέμα τους δεν θα είναι οι τιμές. θα είναι τα απεριόριστα που δεν θα μπορούν να δώσουν λόγω φόρτου).
Τόσα χρόνια μας πίνουν το αίμα στην κυριολεξία. Κάνουν τα αδύνατα δυνατά για να μας περνουν όσα περισσότερα χρήματα γίνεται τόσα χρόνια δίνουμε 8 ευρώ για 1gb. Ποιος είναι ο απαράδεκτος εγώ ή το καρτέλ που τα φτιάχνουν όπως θέλουν χωρίς να τους ελέγχει κανείς? Είναι μεγάλη κουβέντα ας μην το πάμε εκεί εγώ θέλω να δω τις αντοχές του δικτύου εδώ που είμαι είμαστε λίγοι κάτοικοι και παίζει να είμαι ο μόνος που έχει πάρει τα απεριόριστα μέχρι πριν λίγα χρόνια δεν είχαμε καν 4G.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι άλλο. Έχεις 6TB ελεύθερο χώρο; Και τι μπορεί να κατεβάζεις 6ΤΒ?☺️

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι άλλο. Έχεις 6TB ελεύθερο χώρο; Και τι μπορεί να κατεβάζεις 6ΤΒ?
40 έχουμε όχι 6. Αρκετά ειναι upload σε YouTube με την vdsl δεν βγαίνει καθόλου στο upload με τα δεδομένα ανεβάζεις 100gb video πολύ γρήγορα.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 έχουμε όχι 6. Αρκετά ειναι upload σε YouTube με την vdsl δεν βγαίνει καθόλου στο upload με τα δεδομένα ανεβάζεις 100gb video πολύ γρήγορα.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε συ το ψήνω και γ το φ3 αλλά έχουν θέμα με τη οθόνη

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vrwmiaris said:

Ρε συ το ψήνω και γ το φ3 αλλά έχουν θέμα με τη οθόνη

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για το proximity λες? Απο οτι γνωριζω δεν υπαρχει στις νεες παρτιδες και οι παλιοτερες εχουν στρωσει με firmware. Σε καποια παλι υπαρχει το προβλημα οπως διαβαζω και στο θεμα του. Στα 300 που παιζει δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο παντως 870 για Ελλαδα εινια λουκουμι με τις ζεστες που εχουμε ενας 888 θα ψηνετε. 

Link to comment
Share on other sites

Για το proximity λες? Απο οτι γνωριζω δεν υπαρχει στις νεες παρτιδες και οι παλιοτερες εχουν στρωσει με firmware. Σε καποια παλι υπαρχει το προβλημα οπως διαβαζω και στο θεμα του. Στα 300 που παιζει δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο παντως 870 για Ελλαδα εινια λουκουμι με τις ζεστες που εχουμε ενας 888 θα ψηνετε. 
Για την οθόνη και δεν το αναγνωρίζουν, που πρασινιζει

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όσοι έχετε βάλει τα απεριόριστα, σας έχει δώσει μια μέρα παράταση; Δηλαδή εάν τα βάλω σήμερα θα τα έχω μέχρι Κυριακή βράδυ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...