Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Από βδομάδα θα κάνω ταξίδι στην Αγγλία. Μπορείτε να με ενημερώσετε τι παίζει με roaming; είναι δωρεάν η λόγω του ότι βγήκε από την ευρωπαϊκή ένωση υπάρχουν χρεώσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα. Από βδομάδα θα κάνω ταξίδι στην Αγγλία. Μπορείτε να με ενημερώσετε τι παίζει με roaming; είναι δωρεάν η λόγω του ότι βγήκε από την ευρωπαϊκή ένωση υπάρχουν χρεώσεις;
Αν το πακέτο που θα βάλεις λέει και ΕΕ τότε θα σου δουλεύει κανονικά . Πχ εμένα στο προνόμιακο δουλεύουν τα λεπτά αλλά όχι τα δεδομένα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kistos said:

Καλησπέρα. Από βδομάδα θα κάνω ταξίδι στην Αγγλία. Μπορείτε να με ενημερώσετε τι παίζει με roaming; είναι δωρεάν η λόγω του ότι βγήκε από την ευρωπαϊκή ένωση υπάρχουν χρεώσεις;

Θα μπορέσεις να κάνεις roaming, απλά παίζει ρόλο το πακέτο σου. Ποιο ενεργοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτόματη ανανέωση και ανανεώνω στις 20 του μήνα.

Τότε λήγουν και τα token που δεν έχω ενεργοποιήσει.

Στις 20 που θα γίνει η αυτόματη ανανέωση, θα παραταθούν και αυτά, έτσι δεν είναι ?

Γιατί στις συχνές ερωτήσεις του watch up, διάβασα 1 ημέρα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτόματη ανανέωση και ανανεώνω στις 20 του μήνα.
Τότε λήγουν και τα token που δεν έχω ενεργοποιήσει.
Στις 20 που θα γίνει η αυτόματη ανανέωση, θα παραταθούν και αυτά, έτσι δεν είναι ?
Γιατί στις συχνές ερωτήσεις του watch up, διάβασα 1 ημέρα πριν.
Κάποια λεπτά πριν τη λήξη καντο και θα ανανεωθούν. Τώρα αν φάει εκείνη την ώρα κανένα σκάλωμα η εφαρμογή, κλάφτα. Ιδανικά κάποιες ώρες πριν τη λήξη το κάνω εγώ.
Εννοείς να προστεθούν στα προηγούμενα reload, σωστά?

Από poco f3 με Tapatalk


No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, minotavros said:

Κάποια λεπτά πριν τη λήξη καντο και θα ανανεωθούν. Τώρα αν φάει εκείνη την ώρα κανένα σκάλωμα η εφαρμογή, κλάφτα. Ιδανικά κάποιες ώρες πριν τη λήξη το κάνω εγώ.
Εννοείς να προστεθούν στα προηγούμενα reload, σωστά?

Από poco f3 με Tapatalk

 

Τι εννοείς κάποια λεπτά πριν την λήξη ? Η ανανέωση γίνεται αυτόματα σε συγκεκριμένη ώρα.

Τα token έχουν άλλη ώρα λήξης ?

4 minutes ago, minotavros said:

Κάποια λεπτά πριν τη λήξη καντο και θα ανανεωθούν. Τώρα αν φάει εκείνη την ώρα κανένα σκάλωμα η εφαρμογή, κλάφτα. Ιδανικά κάποιες ώρες πριν τη λήξη το κάνω εγώ.
Εννοείς να προστεθούν στα προηγούμενα reload, σωστά?

Από poco f3 με Tapatalk

 

ΝΑΙ.

Να προστεθούν, εννοω.

Η αυτόματη ανανέωση θα γίνει στις 20 το πρωί και τα token γράφει ότι λήγουν στις 20.

Θα μπερδεψει η ανανέωση των tokens ? Όταν γράφει ότι λήγουν 20, δεν πάει μέχρι 23.59 η όχι ?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ.
Να προστεθούν, εννοω.
Η αυτόματη ανανέωση θα γίνει στις 20 το πρωί και τα token γράφει ότι λήγουν στις 20.
Θα μπερδεψει η ανανέωση των tokens ? Όταν γράφει ότι λήγουν 20, δεν πάει μέχρι 23.59 η όχι ?
Θα δεις ποτέ λήγουν τα προηγούμενα που έχεις μαζέψει από reload ή τοκεν, και πριν λήξουν αυτά θα ανανεώσεις.
Όταν λέει 20 εννοεί 20 όλη μέρα μέχρι 23:59

Από poco f3 με Tapatalk


No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, minotavros said:

Θα δεις ποτέ λήγουν τα προηγούμενα που έχεις μαζέψει από reload ή τοκεν, και πριν λήξουν αυτά θα ανανεώσεις.
Όταν λέει 20 εννοεί 20 όλη μέρα μέχρι 23:59

Από poco f3 με Tapatalk

 

Μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

5gb για social συν 5gb για YouTube συν 1gb για όλα. Συν 200 λεπτά προς όλους. Με 10 ευρώ. Και περνω ακόμα 1gb από cosmote one το μήνα συν 1gb από πληρωμή λογαριασμών ote.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

12,5€ το βγάζει σε εμένα γιατί σε ρωτάω

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο άφησε την μπάρα στο πρώτο επίπεδο και στα gb και στα λεπτά και μετά επιλέγεις τα 2 δώρα απο κάτω και είναι 10€. Στα 12,50 πάει αν πχ επιλέξεις 2gb ιντερνετ γενικής χρήσης ή 1gb ιντερνετ και 400 προς όλους

Link to comment
Share on other sites

12,5€ το βγάζει σε εμένα γιατί σε ρωτάω

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Screenshot-20220414-164353478.jpg

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενα sms (την ωρα που κοιμομουν κιολας! - σπάστηκα!!! 😞  ), οτι αλλαζουν λεει οι οροι χρησης της καρτοκινητης cosmote.

Μηπως ξερει κανεις, τι αλλαζουν, αν ειναι τιποτε ουσιαστικο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, karib said:

Μου ηρθε ενα sms (την ωρα που κοιμομουν κιολας! - σπάστηκα!!! 😞  ), οτι αλλαζουν λεει οι οροι χρησης της καρτοκινητης cosmote.

Μηπως ξερει κανεις, τι αλλαζουν, αν ειναι τιποτε ουσιαστικο;

Πάντα στο σύνδεσμο και διάβασε την ανακοίνωση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Just now, karib said:

Μου ηρθε ενα sms (την ωρα που κοιμομουν κιολας! - σπάστηκα!!! 😞  ), οτι αλλαζουν λεει οι οροι χρησης της καρτοκινητης cosmote.

Μηπως ξερει κανεις, τι αλλαζουν, αν ειναι τιποτε ουσιαστικο;

Καταργούν τα περισσότερα προγράμματα και κρατάνε αυτό με τα 10.90€.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Ilovemetal said:

Πάντα στο σύνδεσμο και διάβασε την ανακοίνωση.

Ειναι στο κινητο μου το εν λογω λινκ. Βολευει να το διαβαζω στον υπολογιστη. Αλλα δεν εχω το λινκ προχειρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχθες μου ηρθε μια καρτα sim με ενα νουμερο whats up που ειχα ζητηση για τον γιο μου , την εβαλε το παιδι και οταν κατεβασε το app και εκανε εγραφη με το τηλεφωνο του εμφανιστικε ενα μηνυμα που του ελεγε να διαλεξει ενα cosmote id και του ειχε καμια 10αρια  σε μια λιστα με αστερακια και κατω κατω να φτιαξει ενα καινούργιο id ......   ξερει κάποιο παιδι που μας βοηθαει αυτο το ID? 
thanks 

Link to comment
Share on other sites

Ήπειρος
Screenshot_20220415-141129_Speedtest.thumb.png.415a2b997c2211531ca9b41d56b3107d.png
Αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης.96dc0b45c07de038c89c0b4eb437ceb7.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης.96dc0b45c07de038c89c0b4eb437ceb7.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βούλγαρη, θεσσαλονικηb6bb5bd4bffb97f139f7185b5e89d42e.jpg

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DARKMAN74 said:

Καλησπερα εχθες μου ηρθε μια καρτα sim με ενα νουμερο whats up που ειχα ζητηση για τον γιο μου , την εβαλε το παιδι και οταν κατεβασε το app και εκανε εγραφη με το τηλεφωνο του εμφανιστικε ενα μηνυμα που του ελεγε να διαλεξει ενα cosmote id και του ειχε καμια 10αρια  σε μια λιστα με αστερακια και κατω κατω να φτιαξει ενα καινούργιο id ......   ξερει κάποιο παιδι που μας βοηθαει αυτο το ID? 
thanks 

Σε ποιο ονομα ταυτοποιηθηκε? Ειναι περιεργο μαλλον ειναι νουμερο που παλιότερα το ειχε αλλος αλλα θα επρεπε να ειχε διαγραφει απο τα αλλα id. Καθε id (λογαριασμος mycosmote) περιεχει ταυτοποιημένες συνδέσεις που κατέχει ή ελέγχει ο συνδρομητής. Θα έλεγα να το αναφερετε πρωτα στην εταιρεία. Λογικα μετα η μονη επιλογη θα είναι νεο id.

Αν μιλαμε για whatsup καλύτερα να βαλει την αντίστοιχη εφαρμογή (whatsup app) και οχι mycosmote

Link to comment
Share on other sites

Βούλγαρη, θεσσαλονικηb6bb5bd4bffb97f139f7185b5e89d42e.jpg

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για 4G μιλάω όμως εγώ κι όχι για 5G.
Εκεί είναι το θέμα...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε αδέλφια. Λυπηθείτε και εμάς που όσοι έρχονται επίσκεψη με cosmote αφήνουν το κινητό τους στο παράθυρο και βγαίνουν στο μπαλκόνι για να μιλήσουν.
Νέα Ιωνία.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, balkos said:

Καλά ρε αδέλφια. Λυπηθείτε και εμάς που όσοι έρχονται επίσκεψη με cosmote αφήνουν το κινητό τους στο παράθυρο και βγαίνουν στο μπαλκόνι για να μιλήσουν.
Νέα Ιωνία.

Ισχύει σε πολλές περιοχές. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...