Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν λήξει το υπόλοιπο σε  whatsup, θα μπορώ να δέχομαι για έναν χρόνο, sms απο τράπεζες κλπ?
Ναι sms δέχεσαι κανονικά.
οχι,θα εχεις φραγή των παντων ενα μηνα μετά την λήξη του υπόλοιπου.
Έχει αλλάξει εδώ και καιρό αυτό και είναι υποχρεωμένοι ακόμα και έτσι να παρέχουν μια υπηρεσία. Sms δέχεσαι κανονικά.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάθαμε τελικά τι είναι τα promo vouchers που αναφέρονται στο site του What's Up ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2022 at 11:26 ΠΜ, XF_66 said:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/offer-cosmote-unlimited.html

Δεν το πήρα, δεν μου χρειάζεται, δεν γνωρίζω λεπτομέρειες 

Καλημέρα 

Το αρνητικό της προσφοράς είναι, ότι ισχύει μόνο για νέα σύνδεση ή φορητότητα αριθμού, δυστυχώς όχι για μετατροπή καρτοκινητού Cosmote σε συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2022 at 11:45 ΜΜ, Amyntaios said:

Ναι sms δέχεσαι κανονικά.Έχει αλλάξει εδώ και καιρό αυτό και είναι υποχρεωμένοι ακόμα και έτσι να παρέχουν μια υπηρεσία. Sms δέχεσαι κανονικά.

1 υπηρεσία πρέπει να παρέχουν όλες οι εταιρίες στα καρτοκινητά τους μετά το 3μηνο από κάρτα;

Οποιαδήποτε υπηρεσία;

Πχ η Cosmote τα εισερχόμενα sms, η μπλε την εισερχόμενη ομιλία και η κόκκινη τα data με όριο (πχ στα app της) ? Αυτά παρατηρώ. Ισχύει όντως;

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2022 at 11:45 ΜΜ, Amyntaios said:

Ναι sms δέχεσαι κανονικά.Έχει αλλάξει εδώ και καιρό αυτό και είναι υποχρεωμένοι ακόμα και έτσι να παρέχουν μια υπηρεσία. Sms δέχεσαι κανονικά.

κοκκινη τα κοβει. εχω καρτα που εκοψε τα σμσ μετα απο 3 μηνες . οταν τους ρωτησα με παρεπεμψαν στους ορους χρησης.

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2022 at 3:20 ΠΜ, cv19985 said:

Έτσι το έκανα κ γω την προηγούμενη βδομαδα και μέσα σε 5 μέρες είχε ολοκληρωθεί η μεταφορά. Από κατάστημα δεν θα βγάλεις ακρη

Εχω κάνει 4 προσπάθειες από το πρωί για μεταφορά από wind σε cosmokarta αλλά και σε watsup αλλά με το που πατάω υποβολή του αιτήματος δεν προχωράει η διαδικασία 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πώς στέλνουμε χρόνο ομιλίας από ένα wu σε αλλο;

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alfeios said:

Πώς στέλνουμε χρόνο ομιλίας από ένα wu σε αλλο;

Καταρχήν πρέπει να έχεις λεπτά προς wu. Πηγαίνεις στην εφαρμογή στο whatsup extras-->Supershare-->Δώσε και μετά σε καθοδηγεί με sms

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, taliban said:

Εχω κάνει 4 προσπάθειες από το πρωί για μεταφορά από wind σε cosmokarta αλλά και σε watsup αλλά με το που πατάω υποβολή του αιτήματος δεν προχωράει η διαδικασία 

Έτσι είναι. Μήπως πήραν με φορητότητα αρκετούς και δεν θέλουν άλλους;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, SCOROS said:

Έτσι είναι. Μήπως πήραν με φορητότητα αρκετούς και δεν θέλουν άλλους;

Αν είναι έτσι, γιατί έδωσαν τα απεριόριστα, τα διπλάσια GB και τα ανανεωμένα tokens? Για να προσελκύσουν συνδρομητές ίσα ίσα για δύο εβδομάδες? Θα είναι πολύ ανόητο εκ μέρους τους αν ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ισως για να κρατήσουν αυτούς που εντυπωσιάστηκαν απο την κίνηση του f2g και αν έρθουν και μερικοί νέοι οκ..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, bbbb said:

Ισως για να κρατήσουν αυτούς που εντυπωσιάστηκαν απο την κίνηση του f2g και αν έρθουν και μερικοί νέοι οκ..

Ή το έκλεισαν προσωρινά λόγω Σαββατοκύριακου 😄

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και στο FROG, μετά το αλλάζετε όπου θέλετε (cosmokarta - what's up) μήπως εκεί δέχεται φορητότητα

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, cfotis13 said:

Δοκιμάστε και στο FROG, μετά το αλλάζετε όπου θέλετε (cosmokarta - what's up) μήπως εκεί δέχεται φορητότητα

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

απευθείας σε frog δεν υπάρχει δυνατότητα, πρεπει πρώτα να πας σε cosmokarta ή what's up

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας το δεύτερο νούμερό μου την Παρασκευή και με κάλεσαν κανονικά. Από εβδομάδα θα παραλάβω και τη Sim.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilovemetal said:

Έκανα αίτηση φορητότητας το δεύτερο νούμερό μου την Παρασκευή και με κάλεσαν κανονικά. Από εβδομάδα θα παραλάβω και τη Sim.

online την έκανες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

απευθείας σε frog δεν υπάρχει δυνατότητα, πρεπει πρώτα να πας σε cosmokarta ή what's up
Είπα ΑΝ δέχεται φορητότητα, εκεί έχουν το πρόβλημα τα παιδιά, τώρα το τι θα στείλουν άσχετο,το θέμα είναι να γίνει η δουλειά τους και πάνε όπου θέλουν, έτσι κι αλλιώς η πρώτη αλλαγή προς τα άλλα 2 είναι δωρεάν (εκτός αν θέλουν να πάνε στο FROG) :)

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεται το token από το ενα νούμερο στο άλλο , όπως παλιά το reload it, και αν ναι, πως;

Edited by panarmon74
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, panarmon74 said:

Μεταφέρεται το token από το ενα νούμερο στο άλλο , όπως παλιά το reload it, και αν ναι, πως;

Στο chat του What's Up πάντως όπου τους εξέθεσα το πρόβλημα, προσπαθώντας να μεταφέρω έναν αριθμό από την κόκκινη, δεν αναγνωρίζουν καν ότι υπάρχει πρόβλημα: Μου απάντησαν ότι οι αιτήσεις για ενεργοποίηση νέου καρτοκινητού, ανεξάρτητα από το αν αφορούν νέο αριθμό ή μεταφορά αριθμού, γίνονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Gm87 said:

Στο chat του What's Up πάντως όπου τους εξέθεσα το πρόβλημα, προσπαθώντας να μεταφέρω έναν αριθμό από την κόκκινη, δεν αναγνωρίζουν καν ότι υπάρχει πρόβλημα: Μου απάντησαν ότι οι αιτήσεις για ενεργοποίηση νέου καρτοκινητού, ανεξάρτητα από το αν αφορούν νέο αριθμό ή μεταφορά αριθμού, γίνονται κανονικά.

Λογικά λόγο σαββατοκύριακου δεν καλούν τους αιτούντες. Φαίνεται να είναι συγκεκριμένο τμήμα, που δεν είναι ανοιχτό ΣΚ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ilovemetal said:

Λογικά λόγο σαββατοκύριακου δεν καλούν τους αιτούντες. Φαίνεται να είναι συγκεκριμένο τμήμα, που δεν είναι ανοιχτό ΣΚ.

Κανένα τμήμα δεν δουλεύει το ΣΚ, εκτός του κέντρου εξηπηρέτησης.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεται το token από το ενα νούμερο στο άλλο , όπως παλιά το reload it, και αν ναι, πως;
Το reload δε νομίζω ότι μεταφέρονταν από το ένα νούμερο στο άλλο.
Ούτε και το token πιστεύω δε θα μεταφέρεται

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...