Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, Mobileras said:

Ξέρει κανείς εάν, αγοράζοντας το πακετο 15€ για απεριόριστο YouTube θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στο YouTube της smart tv ;

Θα λειτουργεί κανονικά εκτός και αν η smart tv για να μπει στο youtube έχει κάποιο δικό της περίεργο λινκ. Γιατί ουσιαστικά αυτο που κάνει το πακέτο αυτό ειναι να τσεκάρει το url αν είναι μέσα στα επιτρεπόμενα για χρήση απο το πακέτο και τρώει απο εκει αντι για τα γενικά mb

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alfeios said:

Και μια ερώτηση από εμένα. 

Από το combo έχω μαζέψει (τυχαίο νούμερο)1100 λεπτά προς όλους.

Ενεργοποίησα το calls to all και προστέθηκαν 600 λεπτά προς όλους. Έτσι έγιναν 1700 λεπτά προς όλους

Υποθέτουμε ότι σε 30 μέρες θα έχω καταναλώσει 350 οπότε θα έχω 1350

Αν αγοράσω combo ή calls to all θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης και θα προστεθούν τα αντίστοιχα λεπτά. Μέχρι εδώ καλά. 

Αν όμως ενεργοποιήσω το unlimited calls , τι θα γίνει; Για έναν μήνα θα έχω απεριόριστα. Στη λήξη του νέου μήνα αν αγοράσω μετά combo ή calls to all ξεκινάω από το 0;

Δεν έχεις κανενα λόγο να αγοράσεις απεριόριστα με 13,50 όταν με 10,90 ευρώ μπορεις να πάρεις 1100+600 =1700.

Γιατί να πληρώσεις παραπάνω χρήματα για 350 λεπτά; 

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2022 at 10:43 ΜΜ, Gm87 said:

Μία ερώτηση: Μήπως γνωρίζει κάποιος, αν κάνουν rollover μεταξύ τους τα πακέτα Giga Month και Giga Month Auto? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Τελικά, έχει ξεκαθαρίσει κάποιος τι γίνεται με αυτό? Στο chat μου είπαν ναι, αλλά παλαιότερα, είχα χάσει πολλά GB εξαιτίας του ότι δεν γινόταν rollover. Λέτε να το άλλαξαν προς το καλύτερο τώρα που αύξησαν τα GB του πακέτου?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, user_one said:

Δοκίμασε android emulator στο laptop: https://www.bluestacks.com

φιλε ευχαριστω με εσωσες! τα καταφερα και δουλευει!

1037982806_Snap2022-03-08at23_09.51BlueStacks-wup5gb.thumb.png.624203a8eb9f353147306f08ab654e13.png1813719975_Snap2022-03-08at23_08.27BlueStacks-wuptoken.thumb.png.5b5dbc201841a85a6e2c4f58784075b1.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vasileios said:

Δεν έχεις κανενα λόγο να αγοράσεις απεριόριστα με 13,50 όταν με 10,90 ευρώ μπορεις να πάρεις 1100+600 =1700.

Γιατί να πληρώσεις παραπάνω χρήματα για 350 λεπτά; 

Συμφωνώ, απλώς να λάβουμε υπόψιν ότι το πακέτο με τα απεριόριστα, με 2,60€ επιπλέον δίνει και 1GB παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που θελω να ερθω ειναι οτι η κοκκινη δεν εχει καθολου σημα στο νησι που ειμαι. Ειναι χαλια. Για να μιλησεις,πρεπει να βγεις απο το σπιτι. Αυτο ειναι το παραπονο μου. Για να εχω 5g λογικα πρεπει να εχω 5g συσκευη? Εχω 4g
Ναι πρέπει και η συσκευή σου να είναι 5G

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

κάποιος τρόπος να πάρουμε μια sim δωρεάν υπάρχει?

να τεσταρω θέλω το Ίντερνετ για αρχή άρα με ότι νούμερο νάνε.

Ας μην έχει και καθόλου φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Σιμ βρίσκεις πχ σε έθνικ μαγαζιά στην Αθήνα κτλ με 1-2€. Το θέμα είναι ότι θα χρειαστεί να βάλεις κάρτα για να πάρεις πακέτο ώστε να έχεις mb

Link to comment
Share on other sites

Για να τεστάρεις το internet θα πρέπει πρώτα να αγοράσεις internet. Εννοώ ότι ανανέωση θα κάνεις έτσι και αλλιώς. Δωρεάν internet δεν γίνεται. 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Vasileios said:

Για να τεστάρεις το internet θα πρέπει πρώτα να αγοράσεις internet. Εννοώ ότι ανανέωση θα κάνεις έτσι και αλλιώς. Δωρεάν internet δεν γίνεται. 

Ας πάρει δωρεάν internet για λίγο (για μία ή δύο ώρες, αν θυμάμαι καλά). Δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα της υπηρεσίας που το προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ας πάρει δωρεάν internet για λίγο (για μία ή δύο ώρες, αν θυμάμαι καλά). Δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα της υπηρεσίας που το προσφέρει.
pare_kavatza

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, minotavros said:

Δύο φορές το μήνα μπορείς να το πάρεις

Από poco f3 με Tapatalk
 

Μήπως θέλει ανανέωση υπολοίπου μέχρι τάδε του μήνα σαν προϋπόθεση για να πάρεις αυτά;

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Nikos_96 said:

Μήπως θέλει ανανέωση υπολοίπου μέχρι τάδε του μήνα σαν προϋπόθεση για να πάρεις αυτά;

"Για να πάρεις την καβάτζα σου αρκεί να'χεις ανανεώσει το χρόνο ομιλίας σου τις τελευταίες 60 μέρες".

ΝΑΙ, εκτός του κόπου να τραβιέσαι να ψάχνεσαι σε έθνικ μαγαζιά για να βρεις sim με ελάχιστα ευρώ, δε γίνεται καβάτζα χωρίς να βάλεις κάρτα. Επιπλέον , και αν περιμένει από κάποια ΜΒ δώρο που δίνει κατά καιρούς και αυτά έχουν προϋπόθεση κάρτα ανανέωσης πχ πριν ένα μήνα.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά λοιπον πας σε ένα cosmote/γερμανός shop κτλ δίνεις 12€ και παιρνεις σιμ και αγορά πακέτου για τις δοκιμές σου

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, drdedus said:

βγάζει κατα καιρους απεριόριστα η cosmote η τώρα μόνο καλοκαίρι?

Από αρχές Ιουνίου μέχρι και τέλη Σεπτέμβρη σίγουρα και γενικά σε σημαντικές περιόδους. 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή με 10-15 ευρώ περνώντας από ένα κατάστημα (όταν τρέχει κάποια προσφορά) φεύγω με sim και πακέτο data καλό και όχι 2-3 γίγα?

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, drdedus said:

δηλαδή με 10-15 ευρώ περνώντας από ένα κατάστημα (όταν τρέχει κάποια προσφορά) φεύγω με sim και πακέτο data καλό και όχι 2-3 γίγα?

Ναι, φυσικά. Αν είχες προλάβει να πάρεις την SIM πριν το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας, θα μπορούσες με μία (αρχική) ανανέωση να είχες λάβει (για το τριήμερο) απεριόριστα data. Ελπίζω να δώσουν και για το τριήμερο της 25ης Μαρτίου. Επίσης Πάσχα, Πρωτομαγιά λογικά κάτι θα δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο νέο πακέτο απεριόριστα η σημείωση γράφει :  Τα SMS προς όλους και τα ΜΒ που δεν καταναλώνονται εντός ενός μήνα από την ενεργοποίηση του πακέτου, μεταφέρονται εάν ενεργοποιηθεί ίδιο πακέτο ή COMBO ή COMBO MAX ή DIY (για τα ΜΒ/SMS που θα επιλεχθούν εκ νέου) ή GIGA_Month, GIGA MONTH AUTO (για τα ΜΒ) πριν την ημερομηνία λήξης του. Στην περίπτωση αυτή, η ημερομηνία λήξης καθορίζεται σύμφωνα με την τελευταία ημερομηνία ενεργοποίησης πακέτου.

Θεωρώ ότι ισχύει και το αντίθετο αν και δεν το γράφει στις σημειώσεις του combo.     

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το διάβασα και υποθέτω ότι μπορεί να γίνεται.

Αν υπάρχει κάποιος που να ξέρει σίγουρα παρακαλώ ας μου πει.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...