Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχες δηλώσει "Δώρο γενεθλίων" στα Tokens; Ή είναι επιπλέον extra από αυτό; Είναι την ίδια ημερομηνία που τα λάμβανες ως τώρα;
Μήπως παραμένουν και τα δύο (και από δήλωση στα Tokens και όσα λαμβάναμε ως τώρα στα "κλείσιμο χρόνου" ; )
Όχι δεν είναι δώρο γενεθλίων, είναι επειδή σαν σήμερα μπήκα στον κόσμο του What'sUp. Δώρο γενεθλίων έχω πάρει ήδη και μπορούσα να επιλέξω αν είναι χρόνος ομιλίας ή megabytes

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άρα συνεχίζει το WU να δίνει και τα 2 δώρα, απλά με πολύ μικρή διάρκεια και χωρίς λήξη για τη χρησιμοποίηση/εξαργύρωσή τους.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, lyricmyth said:

Στην Cosmokarta τι δώρο mb παίρνεις απο ονλαιν ανανέωση 12 ευρώ; Το πακέτο των 10,90 μ αρέσει περισσότερο μιας και έχει πιο πολλά λεπτά προς όλους αλλά στα data αξίζει;

600ΜΒ για 15 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GREGORYMO said:

600ΜΒ για 15 ημέρες

Ακριβώς. Επομένως, για κάποιον που καταναλώνει αρκετά δεδομένα, η Cosmoκάρτα δεν αποτελεί την ιδανική επιλογή προγράμματος (το What's Up είναι σαφώς προτιμότερο). Βέβαια, αν διαθέσεις περισσότερα χρήματα (από 20€ και άνω ανά μήνα), υπάρχουν οι επιλογές του Giga Month ή των επαναλαμβανόμενων Giga Week. Πάντως, για να λέμε και τα θετικά της Cosmoκάρτα, είναι το μοναδικό πρόγραμμα καρτοκινητής, που προσφέρει τη δυνατότητα αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου με τα απεριόριστα λεπτά προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: Μήπως γνωρίζει κάποιος, αν κάνουν rollover μεταξύ τους τα πακέτα Giga Month και Giga Month Auto? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας πως να ενεργοποιησω τοκεν εκτος απο την εφαρμογη , γιατι το ΜΙ που εχω δεν υποστηριζει πλεον το app του whats up ; λεφτα για νεο κινητο δεν υπαρχουν

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cameranek said:

παιδια ξερει κανενας πως να ενεργοποιησω τοκεν εκτος απο την εφαρμογη , γιατι το ΜΙ που εχω δεν υποστηριζει πλεον το app του whats up ; λεφτα για νεο κινητο δεν υπαρχουν

Δεν υπάρχει πλέον εναλλακτικός τρόπος δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gm87 said:

Δεν υπάρχει πλέον εναλλακτικός τρόπος δυστυχώς.

οριστε και η απαντηση ...

2022-03-08 at 00.42.07 whats up app.png

wp_ss_20220308_0001 whats up app.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε android emulator στο laptop: https://www.bluestacks.com

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω φοριτοτητα απο cu σε wu. Θα μπορουσατε παρακαλω να μου πειτε τι δινει το wu με ανανεωση μεσω app 10ε? . Ειμαι ασχετη πια με το wu. Τι δινει συνολικα (και πως τα δινει) για εναν μηνα πχ? Και αυτα που δινει,μεταφερονται στον επομενο?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

ΔΩΡΑ Reload It με κάθε online ανανέωση

• 10€ | Bronze Token που αντιστοιχει σε:

1GB για 30 ημέρες ή 60' προς όλους για 30 ημέρες ή 2GB για 7 ημέρες

Θεωρώ ότι ανανεώνοντας το ίδιο ποσο πριν περάσουν οι 30 μέρες θα προστεθουν τα υπόλοιπα. Έτσι τουλάχιστον έκανε με το παλιο συστημα. Λογικά θα πρεπει να επιλέξεις το ίδιο δώρο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται κανονικά. Το θέμα βέβαια είναι ότι με 9,09 ευρώ που αφήνει η 10αρα καρτα δεν υπάρχει μηνιαίο πακέτο ομιλίας που να μπορεί να αγοραστεί με αυτό το ποσό. Βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη ο διπλασιασμός ποσού για τους πρώτους τρεις μήνες που έρχεται κάποιος στο what's up οπότε βγαίνει έτσι αλλά πιο μετά αναγκαστικά θα βάζεις και εδω 12αρα κάρτα

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Αρα με 12ε τον μηνα,θα εχω το πακετο με 10,90 που δινει 600 προς ολους, 512mb, 300 sms προς ολους. Και 1gb απο το τοκεν. ολα αυτα αν δε τα αποτελειωσω μεταφερονται στον επομενο. Αν δεν εχω χρισημοποιησει τα gb καθολου για 3 μηνες πχ,μαζευονται ολα η χανονται?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RAVEN_ said:

Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Αρα με 12ε τον μηνα,θα εχω το πακετο με 10,90 που δινει 600 προς ολους, 512mb, 300 sms προς ολους. Και 1gb απο το τοκεν. ολα αυτα αν δε τα αποτελειωσω μεταφερονται στον επομενο. Αν δεν εχω χρισημοποιησει τα gb καθολου για 3 μηνες πχ,μαζευονται ολα η χανονται?

Αν ανανεώσεις με 12€, θα λάβεις Silver Token που δίνει 1,5GB για ένα μήνα, 90' προς όλους για ένα μήνα ή 3GB για μία εβδομάδα. Επομένως, με μία ανανέωση 12€ κάθε μήνα, θα έχεις 600' προς όλους, 300 SMS προς όλους και 2GB (1,5GB από το Token και 512MB από το πακέτο). Και ναι, αν ανανεώσεις το πακέτο πριν λήξει, οι παροχές του μεταφέρονται. Το ίδιο και το Token.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ολους-ες. νομιζω οτι θα περιμενω να τελειωσει το προγραμα που εβαλα με 10ε στη κοκκινη και θα μεταφερθω πρασινη 

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RAVEN_ said:

ευχαριστω πολυ ολους-ες. νομιζω οτι θα περιμενω να τελειωσει το προγραμα που εβαλα με 10ε στη κοκκινη και θα μεταφερθω πρασινη 

Να έρθεις. Βέβαια, το πρόγραμμα με τα 600' προς όλους, είναι σχεδόν το ίδιο με αυτό της κόκκινης. Για την ακρίβεια, εδώ είναι ακριβότερο κατά 0,90€, λόγω του ότι περιέχει και 100' προς What's Up (προφανώς, αυτά δόθηκαν προκειμένου να μη χάσουν οι χρήστες που θα ενεργοποιούν αυτό το πακέτο, τα συσσωρευμένα τους λεπτά προς What's Up από Combo). Ωστόσο, εδώ έχεις και επιλογή για απεριόριστα λεπτά προς όλους, και περισσότερα MBs σε ορισμένα από τα πακέτα data, καθώς και καλύτερη ποιότητα δικτύου με πολύ πιο γρήγορες ταχύτητες και πραγματικό 5G χωρίς διακυμάνσεις.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gm87 said:

Να έρθεις. Βέβαια, το πρόγραμμα με τα 600' προς όλους, είναι σχεδόν το ίδιο με αυτό της κόκκινης. Για την ακρίβεια, εδώ είναι ακριβότερο κατά 0,90€, λόγω του ότι περιέχει και 100' προς What's Up (προφανώς, αυτά δόθηκαν προκειμένου να μη χάσουν οι χρήστες που θα ενεργοποιούν αυτό το πακέτο, τα συσσωρευμένα τους λεπτά προς What's Up από Combo). Ωστόσο, εδώ έχεις και επιλογή για απεριόριστα λεπτά προς όλους, και περισσότερα MBs σε ορισμένα από τα πακέτα data, καθώς και καλύτερη ποιότητα δικτύου με πολύ πιο γρήγορες ταχύτητες και πραγματικό 5G χωρίς διακυμάνσεις.

Ο λογος που θελω να ερθω ειναι οτι η κοκκινη δεν εχει καθολου σημα στο νησι που ειμαι. Ειναι χαλια. Για να μιλησεις,πρεπει να βγεις απο το σπιτι. Αυτο ειναι το παραπονο μου. Για να εχω 5g λογικα πρεπει να εχω 5g συσκευη? Εχω 4g

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RAVEN_ said:

Ο λογος που θελω να ερθω ειναι οτι η κοκκινη δεν εχει καθολου σημα στο νησι που ειμαι. Ειναι χαλια. Για να μιλησεις,πρεπει να βγεις απο το σπιτι. Αυτο ειναι το παραπονο μου. Για να εχω 5g λογικα πρεπει να εχω 5g συσκευη? Εχω 4g

Αν είναι έτσι έπρεπε να φύγεις χθες

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alfeios said:

Αν είναι έτσι έπρεπε να φύγεις χθες

κακο πραγμα να συνηθιζεις μια ασχημη κατασταση. 

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση από εμένα. 

Από το combo έχω μαζέψει (τυχαίο νούμερο)1100 λεπτά προς όλους.

Ενεργοποίησα το calls to all και προστέθηκαν 600 λεπτά προς όλους. Έτσι έγιναν 1700 λεπτά προς όλους

Υποθέτουμε ότι σε 30 μέρες θα έχω καταναλώσει 350 οπότε θα έχω 1350

Αν αγοράσω combo ή calls to all θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης και θα προστεθούν τα αντίστοιχα λεπτά. Μέχρι εδώ καλά. 

Αν όμως ενεργοποιήσω το unlimited calls , τι θα γίνει; Για έναν μήνα θα έχω απεριόριστα. Στη λήξη του νέου μήνα αν αγοράσω μετά combo ή calls to all ξεκινάω από το 0;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση από εμένα. 
Από το combo έχω μαζέψει (τυχαίο νούμερο)1100 λεπτά προς όλους.
Ενεργοποίησα το calls to all και προστέθηκαν 600 λεπτά προς όλους. Έτσι έγιναν 1700 λεπτά προς όλους
Υποθέτουμε ότι σε 30 μέρες θα έχω καταναλώσει 350 οπότε θα έχω 1350
Αν αγοράσω combo ή calls to all θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης και θα προστεθούν τα αντίστοιχα λεπτά. Μέχρι εδώ καλά. 
Αν όμως ενεργοποιήσω το unlimited calls , τι θα γίνει; Για έναν μήνα θα έχω απεριόριστα. Στη λήξη του νέου μήνα αν αγοράσω μετά combo ή calls to all ξεκινάω από το 0;
Έτσι είναι. Όταν λήξουν τα λεπτά θα χαθούν
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pn1fon1 said:
38 minutes ago, alfeios said:
Και μια ερώτηση από εμένα. 
Από το combo έχω μαζέψει (τυχαίο νούμερο)1100 λεπτά προς όλους.
Ενεργοποίησα το calls to all και προστέθηκαν 600 λεπτά προς όλους. Έτσι έγιναν 1700 λεπτά προς όλους
Υποθέτουμε ότι σε 30 μέρες θα έχω καταναλώσει 350 οπότε θα έχω 1350
Αν αγοράσω combo ή calls to all θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης και θα προστεθούν τα αντίστοιχα λεπτά. Μέχρι εδώ καλά. 
Αν όμως ενεργοποιήσω το unlimited calls , τι θα γίνει; Για έναν μήνα θα έχω απεριόριστα. Στη λήξη του νέου μήνα αν αγοράσω μετά combo ή calls to all ξεκινάω από το 0;

Έτσι είναι. Όταν λήξουν τα λεπτά θα χαθούν

Άρα δεν πάω εκεί, στο απεριόριστα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν, αγοράζοντας το πακετο 15€ για απεριόριστο YouTube θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στο YouTube της smart tv ;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν, αγοράζοντας το πακετο 15€ για απεριόριστο YouTube θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στο YouTube της smart tv ;
Ξέρω ότι ισχύει σε Tethering. Άρα γιατί όχι και σε smart TV
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, alfeios said:

Και μια ερώτηση από εμένα. 

Από το combo έχω μαζέψει (τυχαίο νούμερο)1100 λεπτά προς όλους.

Ενεργοποίησα το calls to all και προστέθηκαν 600 λεπτά προς όλους. Έτσι έγιναν 1700 λεπτά προς όλους

Υποθέτουμε ότι σε 30 μέρες θα έχω καταναλώσει 350 οπότε θα έχω 1350

Αν αγοράσω combo ή calls to all θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης και θα προστεθούν τα αντίστοιχα λεπτά. Μέχρι εδώ καλά. 

Αν όμως ενεργοποιήσω το unlimited calls , τι θα γίνει; Για έναν μήνα θα έχω απεριόριστα. Στη λήξη του νέου μήνα αν αγοράσω μετά combo ή calls to all ξεκινάω από το 0;

Ακριβώς, εξάλλου αυτή είναι και η φιλοσοφία των unlimited πακέτων, ότι τα ενεργοποιείς κάθε μήνα, έχεις απεριόριστα λεπτά, οπότε βγαίνεις από τη λογική του rollover. Αυτό για τα λεπτά προς όλους. Αναφορικά με τις υπόλοιπες παροχές του unlimited πακέτου (SMS προς όλους, MBs), οι οποίες δεν είναι απεριόριστες, αυτές εξακολουθούν να γίνονται rollover με εκείνες που είχες μαζέψει από Combo ή Calls To All, οπότε συνεχίζεις να συσσωρεύεις. Υπομονή μερικά χρόνια ακόμη, ως που να φτάσουμε σε πακέτα με όλα απεριόριστα, οπότε και θα σταματήσουμε να συζητάμε για το τι μεταφέρεται και τι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...