Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, karib said:

12ευρη ανανεωση σε cosmokarta, απο που μπορει να κανει κάποιος;

Πχ απο ιστοσελιδα;

Από το MyCosmote app σίγουρα, φαντάζομαι και από την σελίδα.

Edited by minast
typo
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, karib said:

12ευρη ανανεωση σε cosmokarta, απο που μπορει να κανει κάποιος;

Πχ απο ιστοσελιδα;

Μέσω Cosmote App ή στο cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites



Να δωσουν καποια στιγμη απεριοριστα με δεδομενα στα 30 ευρω να καταργησουμε την αχρηστη vdsl


Τί είναι προτιμότερο, 1 σύνδεση με απεριόριστα δεδομένα με 30 ευρώ ή 5 συνδέσεις με 50 ευρώ? Όπου τη μια θα την έχεις σπίτι σου, την άλλη στο τηλέφωνο σου και τις υπόλοιπες θα του δώσεις δεν οικογένεια σου? Αν θέλεις το δεύτερο, γίνεται εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, paanos said:

Η αλλαγή πακέτου (ΑΛΠΑΚ στο 1314) δεν δίνει κάποιο bonus. 

Πάντως, το 2017 που είχα μετατρέψει τον αριθμό μου μέσω ΑΛΠΑΚ από What's Up σε Frog, μου είχαν δώσει κανονικά το δώρο καλωσορίσματος που έτρεχε τότε για νέους χρήστες Frog (100' προς όλους+60' προς Ελλάδα και άλλες χώρες+500MB δωρεάν με την πρώτη ανανέωση από 10€ κάθε ημερολογιακού μήνα για 6 μήνες). Για αλλαγή από Cosmoκάρτα σε What's Up νομίζω ότι ανέκαθεν δεν έδιναν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Gm87 said:

Πάντως, το 2017 που είχα μετατρέψει τον αριθμό μου μέσω ΑΛΠΑΚ από What's Up σε Frog, μου είχαν δώσει κανονικά το δώρο καλωσορίσματος που έτρεχε τότε για νέους χρήστες Frog (100' προς όλους+60' προς Ελλάδα και άλλες χώρες+500MB δωρεάν με την πρώτη ανανέωση από 10€ κάθε ημερολογιακού μήνα για 6 μήνες). Για αλλαγή από Cosmoκάρτα σε What's Up νομίζω ότι ανέκαθεν δεν έδιναν τίποτα.

Εγώ μιλάω για την εγκατάσταση του app.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Gm87 said:

Πάντως, το 2017 που είχα μετατρέψει τον αριθμό μου μέσω ΑΛΠΑΚ από What's Up σε Frog, μου είχαν δώσει κανονικά το δώρο καλωσορίσματος που έτρεχε τότε για νέους χρήστες Frog (100' προς όλους+60' προς Ελλάδα και άλλες χώρες+500MB δωρεάν με την πρώτη ανανέωση από 10€ κάθε ημερολογιακού μήνα για 6 μήνες). Για αλλαγή από Cosmoκάρτα σε What's Up νομίζω ότι ανέκαθεν δεν έδιναν τίποτα.

Το Frog είναι διαφορετική περίπτωση. Δίνει κανονικά bonus καλωσορίσματος ακόμα κ σήμερα (νομίζω 1000’ προς frog κάθε μήνα για 6 μήνες).

1 hour ago, GREGORYMO said:

Έλεγα λόγω της ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗΣ του app.

Παλιότερα έδινε 2GB στην πρώτη σύνδεση στο Whatsup App, πλέον δεν βλέπω κάποια αναφορά στο site. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται κάτι. Έχω δύο συσκευές και οι δύο είναι με what'sup. Σκεφτόμουν μήπως να χρησιμοποιούσα τη μία μόνο με τους δύο αριθμούς (OnePlus 8Pro). Το θέμα είναι ότι στις παράλληλες εφαρμογές που έχει για να έχεις δύο viber, ή δύο messenger, δεν έχει επιλογή για την εφαρμογή του what'sup. Να χρησιμοποιήσω κάποια άλλη του στιλ parallel space κλπ. ή μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Νομίζω στην εφαρμογή της what'sup έχει επιλογή για αποσύνδεση. Μήπως μπορείς να εναλλάσσεις έτσι τους λογαριασμούς; Τέλος το sim 2in1 είναι μόνο για συμβόλαια και χρεώνεται; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mobileras said:

What's up app + cosmote app

 Να σου πω την αλήθεια το έχω σκεφτεί αυτό, αλλά υπάρχουν όλες οι προσφορές στο cosmote app. Επίσης reload (τα token πλέον) λειτουργούν κανονικά στο cosmote app;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κανεις Reload It, να ενεργοποιήσεις φοιτητικά πακέτα και να χρησιμοποιήσεις τα Πάρε Καβατζα, Πάρε Δωσε στο Cosmote App. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

Δεν μπορείς να κανεις Reload It, να ενεργοποιήσεις φοιτητικά πακέτα και να χρησιμοποιήσεις τα Πάρε Καβατζα, Πάρε Δωσε στο Cosmote App. 

To reload είναι πούμε ενδιαφέρει σε αυτά. Εκτός και αν το βάλω μόνο και μόνο για να βλέπω πότε πρέπει να βάλω χρήματα αν και μου έρχεται μήνυμα για αυτό 

Κάποια άλλη λύση;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ostvarivanje said:

To reload είναι πούμε ενδιαφέρει σε αυτά. Εκτός και αν το βάλω μόνο και μόνο για να βλέπω πότε πρέπει να βάλω χρήματα αν και μου έρχεται μήνυμα για αυτό 

Κάποια άλλη λύση;

Κάνε ό,τι κάνει ο πατέρας μου που έχει δύο αριθμούς What's Up στην ίδια συσκευή: Συνδέεσαι στη μία γραμμή, κάνεις τη δουλειά σου (βλέπεις υπόλοιπα, ενεργοποιείς πακέτα, κάνεις ανανέωση, reload it ή ό,τι άλλο θέλεις), αποσυνδέεσαι, αλλάζεις την προεπιλεγμένη γραμμή δεδομένων και σε συνδέει αυτόματα στην άλλη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gm87 said:

Κάνε ό,τι κάνει ο πατέρας μου που έχει δύο αριθμούς What's Up στην ίδια συσκευή: Συνδέεσαι στη μία γραμμή, κάνεις τη δουλειά σου (βλέπεις υπόλοιπα, ενεργοποιείς πακέτα, κάνεις ανανέωση, reload it ή ό,τι άλλο θέλεις), αποσυνδέεσαι, αλλάζεις την προεπιλεγμένη γραμμή δεδομένων και σε συνδέει αυτόματα στην άλλη γραμμή.

Αν το κάνεις μέσω wifi τι γίνεται; Επίσης, θυμάμαι που το είχα επιχειρήσει παλιότερα, όταν αποσυνδεόσουν από τον ένα αριθμό να χρησιμοποιήσεις τον άλλο, έπρεπε να σου στείλει μήνυμα, όπως όταν χρησιμοποιεις για πρώτη φορά το what's up. Συνεχίζει να το κάνει αυτό όταν αλλάζεις αριθμό στην εφαρμογή; Όχι ότι αν το κάνει είναι κάτι φοβερό και τρομερό.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ostvarivanje said:

Αν το κάνεις μέσω wifi τι γίνεται; Επίσης, θυμάμαι που το είχα επιχειρήσει παλιότερα, όταν αποσυνδεόσουν από τον ένα αριθμό να χρησιμοποιήσεις τον άλλο, έπρεπε να σου στείλει μήνυμα, όπως όταν χρησιμοποιεις για πρώτη φορά το what's up. Συνεχίζει να το κάνει αυτό όταν αλλάζεις αριθμό στην εφαρμογή; Όχι ότι αν το κάνει είναι κάτι φοβερό και τρομερό.

Στον πατέρα μου όχι, δεν στέλνει μήνυμα, αρκεί να είναι με δεδομένα. Αν είναι με wifi, του λέει δώσε αριθμό κινητού και στη συνέχεια στέλνει μήνυμα με κωδικό. Δεν έχεις όμως λόγο να μπεις με wifi, δεδομένου ότι η πλοήγηση εντός των εφαρμογών της Cosmote (my Cosmote, What's Up, Frog) είναι δωρεάν, οπότε δεν καταναλώνει data. Εκτός και αν έχεις μηδενικό υπόλοιπο δεδομένων, ή αν δεν πιάνει καθόλου σήμα στην περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gm87 said:

Στον πατέρα μου όχι, δεν στέλνει μήνυμα, αρκεί να είναι με δεδομένα. Αν είναι με wifi, του λέει δώσε αριθμό κινητού και στη συνέχεια στέλνει μήνυμα με κωδικό. Δεν έχεις όμως λόγο να μπεις με wifi, δεδομένου ότι η πλοήγηση εντός των εφαρμογών της Cosmote (my Cosmote, What's Up, Frog) είναι δωρεάν, οπότε δεν καταναλώνει data. Εκτός και αν έχεις μηδενικό υπόλοιπο δεδομένων, ή αν δεν πιάνει καθόλου σήμα στην περιοχή σου.

Όχι, όχι, μηδενικό υπόλοιπο δεν είχα ποτέ. Οπότε δεν έχω τέτοιο πρόβλημα και γενικά έχω πολλά δεδομένα και στις δύο κάρτες. Απλά συνήθως όταν είμαι στο σπίτι είμαι με wifi. Αλλά αν γίνεται αυτόματα όπως λες, έτσι θα το κάνω και εγώ. 

Απλά μία απορία: όταν λες ότι αποσυνδέεσαι, εννοείς από την εφαρμογή του what's up, σωστά;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι σε σκέψη να μετατρέψω το whats up σε neo διότι θα βρίσκομαι εξωτερικό τους επόμενους δύο μήνες και βλέπω ότι συμφέρει στα data. Η ερώτηση είναι αν χάνονται τα υπόλοιπα χρημάτων και mb που έχω τώρα στο whats up.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα χαθούν

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

ολα δειχνουν οτι παμε σε πληρη καταργηση των σταθερων σταδιακα,το ειχε ανακοινωσει και ο οτε πλαιοτερα,γιαυτο και η αυξηση προς ολους.οταν λυθει το θεμα με το τι και πως θα υπαρχει γραμμη ιντερνετ στο σπιτι χωρις σταθερο τηελφωνο και με μικρα παγια τοτε θα ανοιξει ο δρομος της επικρατησης της κινητης σαν χρηση παντου και στο σπιτι.αλλωστε αποτι βλεπω και μαλλον το βλεπουν και οι παροχοι αυτο,γιαυτο αυξανουν τις τιμες,αυτο εχει αρχισει να γινεται ηδη.το σταθερο υπαρχει για ηλικιωμενους και για το ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2022 at 9:13 ΠΜ, zurabi_97 said:

Το WiFi είναι δίπλα.

Edit: Τελικά έφταιξε το traffic mode στις ρυθμίσεις του WiFi.

αλλαξες κατι στις ρυθμισεις;; η το εκλεισες ;;; εχω το ιδιο προβλημα μερικες φορες και εγω . ,η δεν με ακουνε ,η κλεινει η γραμμη , ,η τους ακουω με διακοπες...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Όχι, όχι, μηδενικό υπόλοιπο δεν είχα ποτέ. Οπότε δεν έχω τέτοιο πρόβλημα και γενικά έχω πολλά δεδομένα και στις δύο κάρτες. Απλά συνήθως όταν είμαι στο σπίτι είμαι με wifi. Αλλά αν γίνεται αυτόματα όπως λες, έτσι θα το κάνω και εγώ. 

Απλά μία απορία: όταν λες ότι αποσυνδέεσαι, εννοείς από την εφαρμογή του what's up, σωστά;

Ναι, πατάς αποσύνδεση. Δεν εννοώ απλά να κλείσεις την εφαρμογή, διότι τότε όταν την ανοίξεις ξανά, θα κρατήσει την ίδια σύνδεση. Κάνεις αποσύνδεση μέσα από το μενού της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, orfeas92 said:

Καλησπέρα σας. Είμαι σε σκέψη να μετατρέψω το whats up σε neo διότι θα βρίσκομαι εξωτερικό τους επόμενους δύο μήνες και βλέπω ότι συμφέρει στα data. Η ερώτηση είναι αν χάνονται τα υπόλοιπα χρημάτων και mb που έχω τώρα στο whats up.

Όταν πας να κάνεις την αλλαγή βγαίνει ένα κείμενο που λέει ότι δεν θα χαθεί τίποτα. Αλλά δεν προχώρησα στην αλλαγή.   

 

Screenshot_20220306_121828_gr.cosmote.myaccount.widget.thumb.jpg.b6d3eca0c791e5323d6978e1d26e32fd.jpg

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...