Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 minutes ago, Gm87 said:

Έλα ντε! Αυτό λέω και εγώ. Και το ωραίο είναι, ότι τους ρώτησα αν τους αρκεί ο λογαριασμός σταθερής Cosmote ως αποδεικτικό ΑΦΜ, και μου απάντησαν ότι θα προτιμούσαν εκκαθαριστικό εφορίας για πιο σίγουρα. Τρέλα!

μήπως στα πλαίσια της σιγουριάς που επιθυμούν να προσκομίζουμε μαζί με την ταυτότητα και πιστοποιητικό γέννησης 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνήστε μέσω μεσεντζερ και ρωτήστε εάν χρειάζεται ΑΦΜ για να κάνετε ταυτοποίηση καρτοκινητού. 

Δηλαδή οι τουρίστες που δεν έχουν ΑΦΜ τι τους κάνουν;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Επικοινωνήστε μέσω μεσεντζερ και ρωτήστε εάν χρειάζεται ΑΦΜ για να κάνετε ταυτοποίηση καρτοκινητού. 

Δηλαδή οι τουρίστες που δεν έχουν ΑΦΜ τι τους κάνουν;

PCR... σκέπτεσαι τίποτα καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Δώρο απεριόριστα data για ΣΚΔ.

Εφόσον έχεις κάνει ανανέωση χρόνου εντός Φεβρουαρίου...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gm87 said:

Το προσπάθησα εγώ, δυστυχώς δεν γίνεται, εκτός και αν έχεις το σειριακό αριθμό της τελευταίας κάρτας SIM στην οποία ήταν ενεργός ο αριθμός. Εμένα που δεν έχω το σειριακό, δεν δέχονται με κανέναν τρόπο να μου κάνουν επαναχορήγηση της γραμμής. Δυστυχώς, και την ήθελα.

Έχω την κάρτα sim, ο σειριακός αριθμός πού ακριβώς βρίσκεται; 

Link to comment
Share on other sites

Στην άλλη πλευρά από αυτήν που έχει το τσιπάκι. Λογικά και στο πλαίσιο που είχε η SIM όταν στην έδωσαν που γράφει τα pin/puk.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα q αντί να μετατραπεί σε f2g για το unlimited πακέτο μπήκε στην οικογένεια του Cosmote Whatsup εξαιτίας του unlimited πακέτου 🤣

Σύνολο πόσα GB δίνει με το Reloaded έκτος από το 1.5GB που δίνει το Unlimited πακέτο του WU ; 

Με φόρο κινητής θέλει 14,85€ σωστά;

 

Edit: τα βρήκα εδώ https://www.whatsup.gr/reloadit/

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

Άλλο ένα q αντί να μετατραπεί σε f2g για το unlimited πακέτο μπήκε στην οικογένεια του Cosmote Whatsup εξαιτίας του unlimited πακέτου 🤣

Σύνολο πόσα GB δίνει με το Reloaded έκτος από το 1.5GB που δίνει το Unlimited πακέτο του WU ; 

Με φόρο κινητής θέλει 14,85€ σωστά;

 

Edit: τα βρήκα εδώ https://www.whatsup.gr/reloadit/

εχω μπερδευτει 🙂 το reloated δινει αλλα δωρα απ ο,τι δινει το τοκεν?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει  το reloated δινει αλλα δωρα απ ο,τι δινει το τοκεν?
Τα τοκεν είναι το νέο reload it. Αντί για κωδικό παίρνεις τοκεν
Link to comment
Share on other sites

Έληγαν τα mb από το τελευταίο reload it με διάρκεια 1 μήνα και με το token που είχα ενεργοποίησα τα 3gb για 1 εβδομάδα αλλά δεν μετέφερε το υπόλοιπο των mb. Έτσι έβαλα κάρτα για να πάρω και άλλο token και με αυτό ενεργοποίησα το 1,5gb για 1 μήνα και τότε μεταφέρθηκε και το υπόλοιπο του reload it για 1 μήνα ακόμα. Και τώρα έχω ξεχωριστά και τα 3gb για 1 εβδομάδα. Οπότε φαίνεται πως δεν λειτουργεί το ίδιο με το reload it που τα μετέφερε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις πρόβλημα με τα tokens? Κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας, επιλέγω το token (internet), μου έρχεται το σμς επιβεβαιωσησ Εξαργύρωσης, αλλά δεν αποδίδονται τα gb 😐😐😐

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε η ανανέωση των 30 ευρώ από το whatsUp App.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις πρόβλημα με τα tokens? Κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας, επιλέγω το token (internet), μου έρχεται το σμς επιβεβαιωσησ Εξαργύρωσης, αλλά δεν αποδίδονται τα gb
Είχα παρόμοιο πρόβλημα αλλά λύθηκε με ενημέρωση της εφαρμογής
Link to comment
Share on other sites



Έληγαν τα mb από το τελευταίο reload it με διάρκεια 1 μήνα και με το token που είχα ενεργοποίησα τα 3gb για 1 εβδομάδα αλλά δεν μετέφερε το υπόλοιπο των mb. Έτσι έβαλα κάρτα για να πάρω και άλλο token και με αυτό ενεργοποίησα το 1,5gb για 1 μήνα και τότε μεταφέρθηκε και το υπόλοιπο του reload it για 1 μήνα ακόμα. Και τώρα έχω ξεχωριστά και τα 3gb για 1 εβδομάδα. Οπότε φαίνεται πως δεν λειτουργεί το ίδιο με το reload it που τα μετέφερε όλα.


Όχι δε λειτουργεί το ίδιο. Το έχουμε πει πιο πίσω αλλά ίσως δε το ειδες
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vasileios said:

Εξαφανίστηκε η ανανέωση των 30 ευρώ από το whatsUp App.

 

Λογικό, αφού Tokens στο WhatsUp app έδινε μόνο μέχρι και 20Ε.

Παραμένει η κάρτα 30Ε (+3Ε = 30,27Ε υπόλοιπο να προστίθεται στο προηγούμενο) στο MyCosmote app

 

Tokens 1.3.2022.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δίνει Tokens και από κάρτα στο MyCosmote app, αλλά όχι για κάρτα 30Ε

αλλά πρέπει να μπεις μετά στο WhatsUp app να τα εξαργυρώσεις.

Όροι: https://whatsup.cosmotemyview.gr/MobileAppSecurityProxyConf/app/v10/newReloadItTerms.html

 

Για 30Ε από κάρτα στο MyCosmote app δίνει κανονικότατα 3Ε καθαρά που δε λήγουν πχ στις 30 μέρες, όπως σε άλλες εταιρίες, τί άλλο κλπToken να ζητήσεις;

Λογικότατα και το έβγαλε to 30E η Cosmote απ'το WhatsUp app.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Ενα πακετο απεριοριστου ίντερνετ + τοκεν ομιλίας, συνολο 15€ και σωθήκαμε! 

Δίνεις ιδέες στην κόκκινη εταιρία!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Δίνεις ιδέες στην κόκκινη εταιρία!!!

Θα προτιμουσα την πρασινη στην οποία έχω 4g παντού... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ενα πακετο απεριοριστου ίντερνετ + τοκεν ομιλίας, συνολο 15€ και σωθήκαμε! 
Απεριόριστο ίντερνετ σε κάρτα δεν δίνουν με τίποτα.
Απεριόριστο ίντερνετ (με συμβόλαιο αξίας €25/μήνα) έχω εδώ στην Ολλανδία που είμαι.
(Μου δίνει 10GB/μέρα & απεριόριστα όλα τα άλλα)
Και όταν αυτά φτάσουν στο 1GB υπόλοιπο, σε ειδοποιεί κ πατάς ένα κουμπί στο app τους και σου βάζει δωρεάν ακόμα 1GB όσες φορές θες, κάθε φορά που φτάνουν στο τέρμα τους κι αυτά.

Αλλά φυσικά άλλο η Ολλανδία και άλλο η Ελλάδα. Εδώ έχεις νομική προστασία από την τράπεζα σου με €12/μήνα και έτσι ο καθένας μπορεί να κινηθεί νομικά άνετα προς οποιονδήποτε θέλει με μηδενικό κόστος.
Και έτσι απολαμβάνουν όλοι υπηρεσίες αληθινές και με χρέωση αναλυτική & ΜΟΝΟ οπουδήποτε υπάρχει πραγματική χρέωση.
Στην Ελλάδα όμως, άντε να πληρώσεις το δικηγόρο σου επειδή σε χρέωσε €5-10 επιπλέον η εταιρεία κινητής κλπ. Κανένας. Δεν συμφέρει.
Εκμεταλλεύονται λοιπόν αυτό το τεράστιο κενό και χρεώνουν τον πολίτη για εντελώς ανέξοδες υπηρεσίες. Δεν αναφέρομαι μόνο για εταιρείες κινητής αλλά για όλους, τράπεζες, κλπ.

Πάμε τώρα στο θέμα μας πίσω:
Επειδή δεν μπορούν όμως να το ελέγξουν στο καρτοκινητό και να χρεώσουν κάτι αν χρειαστεί (όπως συμβαίνει στα συμβόλαια) δεν στο δίνει κανένας.

Ομιλία όμως και SMS μπορούν να δώσουν απεριόριστα μέσω καρτοκινητού κι αυτό επειδή μέσω ίντερνετ του 4G δικτύου γίνονται πλέον αυτά. Για αυτό και κατάργησαν-ούν τα δίκτυα 3G.

Δεν έχουν καθόλου κόστος για αυτά δηλαδή.
Άρα δεν τους ενδιαφέρει η κατανάλωση τους.
(Το ότι τα χρεώνουν όμως, ή δώρο - και καλά - αποτελεί ληστεία. Αλλά αυτό ανήκει στο προηγούμενο θέμα που εξήγησα με ποιο "δικαίωμα" το κάνουν)



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...