Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, alfeios said:

Γιατί το παλιο δίνει 360 λεπτά προς όλους, ενώ το νέο 600. Θα μου πεις ότι δεν τα καταναλώνω. Είναι μαζεμένα από παλιά. Τους τελευταίους 5 μήνες τα υπερκαλυπτω τα 360

Υπερκαλύπτεις τα 360, αλλά τα 600 ?

Σχετικά, με το αν προστίθονται, θα έλεγα να περιμένεις να μας πει κάποιος συμφουριτης που θα το κάνει, για είσαι βέβαιος.

5 minutes ago, Mobileras said:

Όταν καταναλώσεις τα λεπτά, τότε άλλαξε πακετο. 

Δεν είναι λύση, για κάτι θα πρέπει να βάζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Υπερκαλύπτεις τα 360, αλλά τα 600 ?

Σχετικά, με το αν προστίθονται, θα έλεγα να περιμένεις να μας πει κάποιος συμφουριτης που θα το κάνει, για είσαι βέβαιος.

Δεν είναι λύση, για κάτι θα πρέπει να βάζει.

Στις 2 Μάρτη που θα κάνω ανανέωση θα το δοκιμάσω. Πιστεύω ότι απάντησαν λάθος στο chat. Αν δεν μεταφερθούν θα κάνω άμεσα νέα ανανέωση υπόλοιπου για να μπει αυτόματα το combo

 

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στις 2 Μάρτη που θα κάνω ανανέωση θα το δοκιμάσω. Πιστεύω ότι απάντησαν λάθος στο chat. Αν δεν μεταφερθούν θα κάνω άμεσα νέα ανανέωση υπόλοιπου για να μπει αυτόματα [/url]
To τηλέφωνο σου φαίνεται. Σβήσε το
Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω μήνυμα μου ήρθε για την μηνιαία ανανέωση. 

"ΣTO WHAT'S UP TIΠOTA ΔEN ΠAEI XAMENO! MΠEΣ ΣTO APP (https://wup.page.link/V9Hh) ΠAPE NEO ΠAKETO CALLS TO ALL, COMBO 'H DIY ME ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ WHAT'S UP MEXPI 01/03 23:59 KAI TA 9566' ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 11896' ΠPOΣ WHAT'S UP ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTA ANTIΣTOIXA NEA ME IΣXY ΓIA AKOMA 1 MHNA."

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, pn1fon1 said:
1 ώρα πριν, alfeios said:
Στις 2 Μάρτη που θα κάνω ανανέωση θα το δοκιμάσω. Πιστεύω ότι απάντησαν λάθος στο chat. Αν δεν μεταφερθούν θα κάνω άμεσα νέα ανανέωση υπόλοιπου για να μπει αυτόματα το combo
Screenshot_2022-02-26-20-33-38-497_gr.cosmote.myaccount.widget.thumb.jpg.c773fe564df3c94f652d2df3bb1c7bda.jpg

To τηλέφωνο σου φαίνεται. Σβήσε το

Τώρα φαίνεται από το δικό σου ποστ !!!

Έκανα αναναίωση. Τα λεπτά προς όλους , τα λεπτά προς wu και τα sms μεταφέρονται από το combo

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, alfeios said:

Τώρα φαίνεται από το δικό σου ποστ !!!

Έκανα αναναίωση. Τα λεπτά προς όλους , τα λεπτά προς wu και τα sms μεταφέρονται από το combo

Όλα μεταφέρονται, συμπεριλαμβανομένων και των MB. Έβαλα στην μητέρα μου το Calls to all και πήραν ένα μήνα παράταση όλες οι παροχές. Ωστόσο, δε γνωρίζω αν μεταφέρονται σε κάποιον που ενεργοποιούσε το Combo με αυτόματη ανανέωση, καθώς η μητέρα μου το αγόραζε χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Gm87 said:

Όλα μεταφέρονται, συμπεριλαμβανομένων και των MB. Έβαλα στην μητέρα μου το Calls to all και πήραν ένα μήνα παράταση όλες οι παροχές. Ωστόσο, δε γνωρίζω αν μεταφέρονται σε κάποιον που ενεργοποιούσε το Combo με αυτόματη ανανέωση, καθώς η μητέρα μου το αγόραζε χειροκίνητα.

Μεταφέρθηκαν σε μένα. Με αυτόματη ανανέωση το είχα. Το νέο έχει αυτόματη ανανέωση; Δεν είδα κατι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση για το wu, από που ακριβώς τραβάει στα υπόλοιπα ίντερνετ ή βιντεοκληση στο μεσιντζερ? Τραβάει από το κανονικό ίντερνετ ή από από το υπόλοιπο που γράφει για social και chat? Μου φαίνεται περίεργο που έχουν μαζευτεί 15 γιγα ενώ μιλάω συνέχεια στο με βιντεοκληση 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση για το wu, από που ακριβώς τραβάει στα υπόλοιπα ίντερνετ ή βιντεοκληση στο μεσιντζερ? Τραβάει από το κανονικό ίντερνετ ή από από το υπόλοιπο που γράφει για social και chat? Μου φαίνεται περίεργο που έχουν μαζευτεί 15 γιγα ενώ μιλάω συνέχεια στο με βιντεοκληση 
Από το γενικής χρήσης πακέτο, όχι από το Social & Chat.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, alfeios said:

Μεταφέρθηκαν σε μένα. Με αυτόματη ανανέωση το είχα. Το νέο έχει αυτόματη ανανέωση; Δεν είδα κατι

Δυστυχώς όχι. Λογικά, όταν καταργηθούν τα παλιά Combo και Combo Max, θα δώσουν αυτόματη ανανέωση στο νέο πακέτο. Έχει επαναληφθεί αυτή η τακτική στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gm87 said:

Δυστυχώς όχι. Λογικά, όταν καταργηθούν τα παλιά Combo και Combo Max, θα δώσουν αυτόματη ανανέωση στο νέο πακέτο. Έχει επαναληφθεί αυτή η τακτική στο παρελθόν.

Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά, που ας γίνει και έτσι.

Link to comment
Share on other sites

πως στο καλο κανουμε reload it τωρα απο το λαπτοπ που δεν μπορω να το βρω;

απο εδω εβαζα τον κωδικο https://www.whatsup.gr/reloadit/

Link to comment
Share on other sites

Νέο Reload it
με ακόμα περισσότερα δώρα
μόνο στο What’s Up App!

Βρες το αποκλειστικά στο
What’s Up App.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, cameranek said:

πως στο καλο κανουμε reload it τωρα απο το λαπτοπ που δεν μπορω να το βρω;

απο εδω εβαζα τον κωδικο https://www.whatsup.gr/reloadit/

Που μπορώ να χρησιμοποιήσω τα Tokens που κερδίζω;

Χρειάζεται να τα εξαργυρώσεις για να τα μετατρέψεις σε δώρα, μέσα από την ενότητα RELOAD IT στο WHAT’S UP APP.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα Mystery Tokens, φαντάζομαι, έρχεται ειδοποίηση σε όσους την έχουν ενεργοποιημένη για το app στο κινητό τους,

ΚΑΙ ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ βάλουν κάρτα μέσω του app τους τα δίνει.

Έτσι;

Θυμίζει το πολύ παλιό Reload Itμε κάτι βελάκια , νομίζω.

RELOAD 24.5.20161.JPG

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να "πάρω πίσω" αριθμό που είχα να βάλω κάρτα 2-3 χρόνια; Κάνω κλήση και λέει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει.
Γίνεται και αν ναι τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός που λήγει μπορεί να ανακτηθεί ως 6 μήνες μετά από την διακοπή (η οποία επέρχεται 13 μήνες περίπου από την τελευταία ανανέωση) και θεωρητικά μετά επιστρέφει στην αγορά. Αφού καλείς και λέει οτι δεν υπάρχει, δεν φαίνεται να εχει διατεθει σε αλλον. Δε χάνεις τίποτα να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσουν νέα σιμ με το συγκεκριμένο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο απεριόριστα data για το τριήμερο της μεγάλης αποκριάς με προϋπόθεση να έχει γίνει ανανέωση  απο 1/2/2022

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Ο αριθμός που λήγει μπορεί να ανακτηθεί ως 6 μήνες μετά από την διακοπή (η οποία επέρχεται 13 μήνες περίπου από την τελευταία ανανέωση) και θεωρητικά μετά επιστρέφει στην αγορά. Αφού καλείς και λέει οτι δεν υπάρχει, δεν φαίνεται να εχει διατεθει σε αλλον. Δε χάνεις τίποτα να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσουν νέα σιμ με το συγκεκριμένο αριθμό.

Το προσπάθησα εγώ, δυστυχώς δεν γίνεται, εκτός και αν έχεις το σειριακό αριθμό της τελευταίας κάρτας SIM στην οποία ήταν ενεργός ο αριθμός. Εμένα που δεν έχω το σειριακό, δεν δέχονται με κανέναν τρόπο να μου κάνουν επαναχορήγηση της γραμμής. Δυστυχώς, και την ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gm87 said:

Το προσπάθησα εγώ, δυστυχώς δεν γίνεται, εκτός και αν έχεις το σειριακό αριθμό της τελευταίας κάρτας SIM στην οποία ήταν ενεργός ο αριθμός. Εμένα που δεν έχω το σειριακό, δεν δέχονται με κανέναν τρόπο να μου κάνουν επαναχορήγηση της γραμμής. Δυστυχώς, και την ήθελα.

Αν έχεις τον σειριακό τότε ποιά είναι η διαδικασία;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Panagioths said:

Αν έχεις τον σειριακό τότε ποιά είναι η διαδικασία;

Αν πας σε κατάστημα, χρειάζεται ο σειριακός, η ταυτότητά σου και ένα αποδεικτικό ΑΦΜ. Εμένα έτσι μου είπαν. Νομίζω ότι γίνεται και ηλεκτρονικά, αλλά δεν συγκράτησα ακριβώς πώς γίνεται, ρώτα στο chat ή στο 13888. Εμένα πάντως που δεν έχω το σειριακό, ούτε το κατάστημα Γερμανός της γειτονιάς μου που είμαι πελάτης εδώ και δεκατρία χρόνια δεν με εξυπηρετεί. Θέλουν οπωσδήποτε το σειριακό. Εγώ αυτό το θεωρώ ανοησία τους. Αφού σας δίνω και ταυτότητα και αποδεικτικό ΑΦΜ, ο σειριακός θα σας πείσει ότι είμαι εγώ?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, cameranek said:

πως στο καλο κανουμε reload it τωρα απο το λαπτοπ που δεν μπορω να το βρω;

απο εδω εβαζα τον κωδικο https://www.whatsup.gr/reloadit/

ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ λεω. ΔΕΝ εχω κινητο με εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mobileras said:

Το αποδεικτικό ΑΦΜ για ποιον λόγο; Συμβόλαιο θα κάνεις;

Έλα ντε! Αυτό λέω και εγώ. Και το ωραίο είναι, ότι τους ρώτησα αν τους αρκεί ο λογαριασμός σταθερής Cosmote ως αποδεικτικό ΑΦΜ, και μου απάντησαν ότι θα προτιμούσαν εκκαθαριστικό εφορίας για πιο σίγουρα. Τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...